Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   85 / 289
(#) Swedhart válasza Egom200 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Hali egyszerü kapcsolás és a véleményem az mindég az egyszerü dolgok a legjobbak.Egy tirisztor és egy diak a meghajtoja a lényeg a kis trafo ami leválassza a hálozatrol majd lerajzolom ennek elödjét is abban 220/220-as levállaszto trafo van védelemre de ez olcsobb kissebb kevesebbet fogyaszt. A karám feszt osztos tárolos müszerrel lehet mérni de nemszokták,
(#) dizi válasza Egom200 hozzászólására (») Feb 13, 2011 /
 
Vagy egy glimm lámpás mérő műszerrel aminek a rajzát már elég rég fel tettem ide. :yes:
Az sem bonyolult csak végig kell olvasni azt a részt.
(#) Egom200 válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Ehhez is szükséges a nagyfesz trafó? mennyibe kerülne?
(#) Swedhart válasza Egom200 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Bontott nagyfesz trafo is jo hozzá és olcson összejön .
(#) Egom200 válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Értem , az a trafó jó amivel most megy, de ehhez nem kellene a védelem. Mennyiért küldenél egy készet?
(#) Swedhart válasza Egom200 hozzászólására (») Feb 17, 2011 /
 
Azt csak PÜ-ben lehet mert törlik, küldök üzenetet
(#) Swedhart hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok készitettem ismét egy més tipusu pásztort,ennek a lényege 42v-os traforol megy a tápja erre megy egy duplázo kapcsolás.Ez a kapcsolás áll 2 diodábol és 2db 100vos 470mf-os kondibol igy kaptam 130v ot .Ezt süti ki a tirisztor 20mf-os kondival.1 Cm ivet huz mint a gyári.
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Szia.
Ettől egy sima leválasztó trafó egy diakos kapcsolással egyszerűbb és ott minimum 230 voltot szakít rá a gy trafóra.
Csak azért mondom,hogy egyszerűbb mert most konkrétan nem tudom honnan tudnék 42 voltos trafót szerezni.
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hali csak azért igy készült mert ez a 42v-os trafo akadt a kezembe és kiváncsi voltam mit tudok kihozni belölle.Elösször én is 220/220-as trafokkal csináltam nagyon jo volt ,csak elfogyott a trafo és ujjat szerezni drága volt. Na ebböl jött az én ötletem az általam tervezett és készitett kapcsolás:elősször diakos gyujtás aztán levállaszto trafo és bevált képet már régebben mutattam.Majd teszek a panelokbol az aproba van kész 5 db.
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Hi ennek a rajza esetleg publikus?
Igaz van már itt jó néhány rajz,csak azért kérdezem,hogy átláthatóbb legyen,mert a kész egységről készített fotó sokat nem árul el a működési elvéről,ezt rád bízom vagy teszel fel vagy nem,de ha igen készülj fel lesznek akik belekötnek,hogy ez azért jó ez meg azért.
Viszont össze szerelve különbséget tehetünk a te általad tervezett és az itt meg jelent kapcsolások között. :yes:
Üdv
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Természetesen nem titkos már pásr sorral elöbb feltettem csak a tina rajzolo programon nem tudom az értékeket hogy tudom beirni de elárulom azokat is.
(#) frob válasza dizi hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Dehogy nem tudsz
Gondold csak végig! A makrai paneltrafókból van 2x 24 v os sorba kötöd a két tekercset és már ott is a 42 V és ocsojé megveheted szinte bármelyik " kenyérboltban".
(#) Swedhart válasza frob hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
De a legjobb 220/220-as mert az egyenirányitva 310v
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Van készen 5db igy néznek ki.
(#) batkamano hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok! 230/230-as trafot honnan erdemes szerezni vagy inkább bontani? MIben találok? Meg mekkora teljesitményü legyen?
Köszönöm,Attila
(#) Swedhart válasza batkamano hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Hali valami csöves dologbol lehet bontani ilyeneket vagy tekerni.A primer és szekunder ugyan olyan menetszému 1500/1500 menet 025-ös vagy vékonyabb vasmagtol függ.
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Gratulálok. Legalább mi sorozat gyártók tartsunk össze.
(#) dizi válasza batkamano hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Hi
Két darab 230/akármilyen egymásba fordítva,és kész a leválasztód.
(#) batkamano válasza dizi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Szevasz!
Az nekem nem vált be,mert nagyon melegedett.Igaz csak 6W-osak voltak,de azoknak is kellett volna birniuk.
(#) dizi válasza batkamano hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Akkor valamit elrontottál, mert két azonos tÍpusú trafónak működnie kellene és gáz már csak akkor van ha a hőmérséklet fölé megy annak ami a trafóra van Írva.
(#) batkamano válasza dizi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
pedig ezt csináltam:

talán01.JPG
    
(#) Wegg válasza batkamano hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Én is jártam úgy nem csak te . Az első próbám az jól sikerült két egyforma puskás trafót fordítottam szembe 220/12 - 12/220 14w .Ez még viselhető volt . De amikor másik két nyitott formátumú panelba ültethető (két egyforma 220/12v kb 6W) trafót fordítottam szembe az nagyon melegedett. AMC típus Annó még a L-ban vettem őket .Ezek sokkal rosszabb vasra vannak tekercselve mint kéne. És már üres járásban is magas az áramfelvételük, ez a baj forrása . Úgy segítettem rajta hogy a két kisfeszültségű tekercs közzé ahova biztosítékot is tettem ,egy soros ellenállást is raktam . Én 15 Ohm 5W -ot raktam . De ez nálad eltérhet. Az ellenállás is melegedni fog de legalább a trafót védi . De azzal számolni kell hogy a feszültséged is csökkenni fog amit a kondenzátor növelésével némileg kompenzálni lehet de nem teljesen .
Télen jó ha melegít az ellenállás ,de nyáron nem kívánatos .Szóval kompromisszum ez a trafó .
Az igazi megoldást 220/220 trafó jelentené .Vagy másik jobb típusú trafópár használata szembe fordítva .Ez a melegedős fajta ez most készül a barátomnak kutyához .De adok mellé egy tartalék trafót is , sajnos van belőle egy pár darab .
üdv
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Hali az tutira lefüstöl inkább tekerj trafot hozzá nem nehéz
(#) Swedhart válasza batkamano hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Én ezt nézegetem egy ideje és tudod mi a baj vele,a triak mikor zár zárja a trafot is leégeti kell bele tenni 1K-s ellenállást pozitiv ágba.
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Igazad van .Ez megint trafó függő akkora ellenállás kell hogy rövidre zárva az ellenállással a trafót. Ne folyhasson nagyobb áram mint amit a trafó elvisel . Normális terhelés esetén . Ezeket már régebben leírtuk itt a fórumon .
üdv
(#) Swedhart válasza Wegg hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Hali az én fejlesztésemhez mit szolsz nézted már?
(#) Wegg válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
A leválasztás az meg van ami nagyon fontos . Én amit magamnak csináltam az 555 el volt vezérelve .A mostani meg diac-al lesz.A tied is diac-os .
De én mindenféleképpen tennék bele védő diódákat min 2db zavarszűrő rc tagot kondi kisütő r-t .És finomítanám a tirisztor gyújtását.Ilyen dolgokat megtalálod itt a fórumon is fellelhető kapcsolásokon .
De az utolsó szó jogán nem ezt a kapcsolást választanám ha meg kellene építenem most egyet .Valahogy nem az én agyam szerint állt ez össze.
De persze ez nem jelent semmit .
Talán majd mások is leírják véleményüket .
üdv
(#) batkamano hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Most találkoztam egy olyan házi villanypásztorral aminek a kimenő nagyfeszt egy 12V-os paneltrafó csinálja.
Ez miért jó?
5µF-os kondival még ment,de 20-assal már csak 6kV-és a szikra is csak 0,5mm.
Amúgy nagyon rendben volt a szerkezet ezt leszámítva.
(#) Swedhart válasza batkamano hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Hali az csinálja 300v ot kicsi áramerösséggel azért kis kondival megy.Erröl van is feltéve rajz.
(#) batkamano válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
nem az! ami helyett gy.trafót használunk
Következő: »»   85 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem