Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   35 / 141
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Meg van de a műanyagot nem tudom le pattintani,csak az üvegről jött le a keret.És köszönöm válaszodat.
(#) steelbird válasza tilion hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Az a belső keret is kipattintható, ami takarja a reteszt. Körben karmos patentok vannak, kicsit meg kell erőszakolni egy vékony késsel...
De ha az ajtó külső kerete már lejött, akkor látszódniuk kell a körmöknek, amik fogják a belső keretet.
(#) spiron válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A HQ-nál néztem,hogy milyen típusúval helyettesíthető és már eszerint kerestem szervízekbe,mert Mcsanyi is ajánlotta,de sehol nem voltak adakozó kedvükbe. Sajna használtba csak olyat találtam a neten,ami már külsőleg elég leharcoltnak nézett ki, és az rizikós,ahogy írtad.
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ez az még nem jött le és félek a töréstől .Van egy másik mikrom csak az nagyon ,hangos mitől van?
Köszönöm válaszaidat.
(#) steelbird válasza spiron hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Ha már beszerezted, próbáld bele. Előtte ellenőrizd, hogy nem-e zárlatos test felé.
(#) steelbird válasza tilion hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A kérdés nem elég a válaszhoz. Melegít? Nem melegít? Működik minden, vagy egyáltalán, mi a jelenség a zúgáson kívül?
Az előző hozzászólásokban volt kérdés a zúgásra is.
Ha zárlat okozza, akkor mérés nélkül nem tudod megtalálni a hibát.
(#) antekirt válasza spiron hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Inkább itt.http://haztartasigep.vatera.hu/alkatresz_tartozek/mikrohullamu_suto_magnetron_galanz_1443417450.html
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Minden tökéletesen működik,csak hangos.
(#) steelbird válasza tilion hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A HV trafók vasmagjai teljesen telítésbe vannak mágnesezve működés közben. Az erős mágneses tér miatt előfordulhat, hogy a vasmag elkezd rezonálni, vagy a trafó valamelyik fém része.
Az is gyakori, hogy a trafó alatti lemez (a sütő alja) az erős mágneses tér miatt elkezd rezegni, és a váltóáram ritmusában "odaverődik" a trafó taplemezéhez.
Sokszor csak trafó cserével oldható meg a probléma.
Én leginkább Samsung mikrókat javítottam, azoknál olyan is előfordult, hogy a doboz burkolata kezdett el rezonálni, és csak teljesen összerakva. Legtöbbször a burkolat elején található, előlapra tolandó rögzítő része (egy sín) volt meglazulva, szétnyílva.
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
Köszönöm válaszodat.El találtad ez egy Samsung oven RE-576ME mikró nem rezeg ,csak hangosan működik.
(#) steelbird válasza tilion hozzászólására (») Feb 26, 2011 /
 
A rezgés itt ebben az esetben egy erős 50 Hz-es búgást jelent
(#) spiron válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Szia Simpi! Itt vannak a képek a magnetronról,ez egy Samsung OM75S(31) és helyettesítőként 2M210M1;
2M253K;2M226 írtak,de a méreteket megnézve elég sokat találtam,ami ugyan ilyen paraméterekkel rendelkezik.Köszi előre is.
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Igen erősen búg és tökéletesen működik minden rajta.És
mit tudok tenni ellene?
(#) steelbird válasza tilion hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Írtam, hogy mik szokták okozni (#932953). Meg kell keresni, mi okozza.
(#) tilion válasza steelbird hozzászólására (») Feb 27, 2011 /
 
Értem és köszönöm,akkor kezdjek a trafóval így van.
(#) WoodstockMind hozzászólása Feb 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Nos, hozzám is került egy javításra szoruló mikró, bekapcsol, forog, de nem melegít.
Mivel a trafó sem ment, (nem lehetett hallani a jellegzetes búgó hangot) egyből a nagyfeszültségű biztosítékra gondoltam, s jól sejtettem, ki volt égve. Mivel nem volt itthon ugyanolyan, ideiglenesen egy 250V/2,5A-esre cseréltem, gondoltam ha megy, akkor holnap veszek belevalót. Ezzel már elindult, viszont pár másodperc múlva kiégett a főbiztosíték, és a trafó eléggé átforrósodott. Amit a nagyfesz helyére tettem biztosítékot, az épségben maradt. Mivel olyanom sem volt itthon, mint a főbizti, kénytelen voltam megpatkolni ideiglenesen, s mivel nyilván nem véletlenül égett ki, így egy másik, teljesen hibátlanul működő mikróból átraktam a trafót, (ugyanolyan, még a csavarok is stimmelnek), a kondit, meg a diódát, próbaképpen. Ha bedugom, a kijelző világít, de amint elindítanám, hogy melegítsen, azonnal leveri a biztosítékot a villanyóránál.
Dióda, kondi, magnetron nem zárlatos, mi a fene lehet ezzel?
A kondit úgy kötöttem be, hogy az egyik csatija megy a biztosítékhoz, (ami aztán a trafóhoz) a másik pedig a diódhoz, valamint a magnetronhoz, az így rendben van, ugye?
Arra is gondoltam, hogy sajnos lehet, hogy miután kicseréltem a nagyfesz bztosítékot, rosszul kötöttem vissza a kondit, s az egyik felére kötöttem a magnetron fűtéséhez menő vezetéket, a másikra pedig a diódát, s a nagyfeszt...Ha ez így történt, akkor mi mehetett tönkre, vagy mit okozhat az ilyen?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
(#) WoodstockMind válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Közben annyi fejlemény van, hogy most kikötöttem az egész trafót úgy ahogy van, de igy is leveri a biztositékot...
Mi lehet ezzel?
(#) WoodstockMind válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Mégjobban beletúrtam, a vezérlőpanelen van 3 relé, 1. GRILL-->szakadást mértem a kivezetésein, amikre a kábelek voltak dugva.
2. VFC --> ugyanez a helyzet. 3. MAIN --> itt viszont zárlatot mértem, kicsit megütögettem, most szakadást mérek.
Inkább megvárom a tanácsotokat, s majd utána próbálgatom...Help me!
(#) WoodstockMind válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
No, türelmetlenkedtem, úgyhogy mégis megnéztem, mit csinál.
Ha bedugom, akkor az óra megy, meg működnek a gombok, de ha kinyitom az ajtót, vagy ha nyitott ajtóval dugom be a konnektorba, leveri a biztositékot. Nagyfesz trafó rá sincs kötve, elinditani nem próbáltam, mivel igy felesleges.
Megőrülök...
(#) mindenes válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Ha nyitott ajtónál veri le a biztit akkor szinte 100% hogy a relé a hibás . Bezárt ajtónál, inditás előtti pillanatban ennek elvileg nyitva kellene lennie. Forraszd ki a relét és úgy is ellenőrizd, szerintem ez okozza a hibát...
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
... pontosabban a zárlatos relé és a monitor switch eggyűtt okozzák a bizti kiégését.
(#) WoodstockMind válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Bocsánat a hülye kérdésért, de melyik relét ellenőrizzem?
van egy MAIN, egy GRILL, meg egy VFC. nyilván a grill kilőve, de a másik 2 közül melyik?
(#) mindenes válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A main relét ellenőrizd. Egyébbként mi a mikró tipusa?
(#) steelbird válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Én inkább szakemberre bíznám.
Ha a buherálás miatt elindul majd a magnetron nyitott ajtónál, annak nem lesz jó vége.
Nem véletlenül vannak benne ezek a biztonsági megoldások.
Egyébként ha mikrokapcsoló ragad be (talán pont a monitor switch), vagy összeég, akkor ajtónyitáskor ugyanez a jelenség. (vagy ha a "mester" megmachinálja, hogy nyitott ajtónál is kapcsoljon)
Nem szívesen lennék ott, mikor nyitott ajtónál esetleg a magnetron is megy.
A tudatlanság sokszor egyenlő az öngyilkossággal.
(#) WoodstockMind válasza steelbird hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Köszönöm a figyelmeztetést, jogos, de a magnetront, sőt, még a nagyfesz trafót sem fogom bekötni, amig a többi dolog nem működik megfelelően. Tudom, hogy ez nem játék, sokmindent javitgatok, csak éppen mikróval még nagyon nem volt dolgom, ezért (is) kérdezek itt Tőletek.
(#) WoodstockMind válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A mikró egy Hausmeister HM 1077-es borzalom
A panel itt van előttem, egyik relé sem zárlatos. (szakadásmérővel mértem, de az ellenállásukat is mértem, nem mérhető.)
Esetleg egyéb ötlet?
(#) steelbird válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
A mikrosütőben biztonsági okokból az ajtó kapcsolók úgy vannak bekötve, hogy nyitott ajtónál még véletlenül se indulhasson el a magnetron.
Amíg az ajtó nyitva van, addig a monitor switch rövidre zárja a HV trafót, ezzel meggátolva azt, hogy a nagyfeszültségű rész a magnetronnal együtt üzemi feszültség alá kerüljön.
Magyarul, addig rövidzár van, amíg nyitva van az ajtó.
Ez azzal jár, hogy ha mégis feszültséget kap(na) a trafó, egyszerűen leveri a készülék a biztosítékot , vagy az automatát a rövidzár miatt.
Az, hogy mitől kap nyitott ajtónál feszültséget a trafó köre, egy hiba miatt van, amit okozhat valamelyik másik kapcsoló, vagy valami más (pl. összeégett relé érintkező, stb.)
Addig jó, míg leveri a biztosítékot nyitott ajtónál, mert így biztosan nem indul be a magnetron nyitott ajtónál, vagyis működik a védelem.
Első lépésként ellenőrizni kell, hogy kapcsolnak-e a mikrokapcsolók, és az sem mindegy, hogy megfelelő időben kapcsolnak-e, mert nem egyszerre kell kapcsolniuk. Ezt az ajtóretesz és az ott található mechanika végzi.
Ha ott rendben van minden, akkor kell keresgélni a reléknél, stb...
(#) mindenes válasza WoodstockMind hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Ez nem jó hir mert ezt könnyen lehettet volna cserélni. Akkor nem marad más mint az ajtó kapcsolók ellenőrzése.
(#) WoodstockMind válasza mindenes hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Az a fura, hogy azok is jónak tűnnek nekem, 3 db van belőlük, az egyiken 3 csatlakozó van, a másik kettőn 2. Amiken kettő van, nyitott ajtóknál szakadtak, csukottnál zárnak. Amin 3 van, annak az egyik csatlakozó igy, a másik forditva működik. Ez rendben van, nem?
(#) WoodstockMind válasza steelbird hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Pontosan ezt teszem én is, de látszólag minden oké...kapcsolók kapcsolnak, mértem is őket. Relék nem zárlatosak. Nem értem, hogy mi a fene lehet még
Következő: »»   35 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem