Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   231 / 607
(#) Páhi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
egy 4Ohmos Pyle wooferhez kell 1000w-s
(#) lacek29 válasza Páhi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Házat akarsz bontani?
(#) Páhi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Nem nem csak jó lenne ha valami morogna a háttérben . Meg van minden már csak az erősítő kell a szubhoz. 2.1 lenne.
(#) lacek29 válasza Páhi hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Nekem talán holnap készlesznek a hidak. De én 8ohm-os hangfalakat hajtok majd velük,+/- 42 volt-rol.
(#) Páhi válasza lacek29 hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
az kemény lessz. Nem tudom evel atrafóval mit tudnék kihozni. Nehéz egy kitet összerakni?
(#) lacek29 válasza Páhi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Nem 1 ördöngösség,de a hűtésre odakell figyelni. Nemszabad sajnálni a hűtőbordát tőle,főleg 4 ohm-on. 1 hidat elbír szerintem az a trafó.
(#) Páhi válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Szükséges lehet egy ventilátor esetleg? Van a trafón egy 5v kivezetés is.
(#) lacek29 válasza Páhi hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Ha nagyon melegszik a borda,akkor lehet hogy kell venti.Az az 5 volt,valami segédtáp.Abbol csak kb 7volt lesz.
(#) Kipuke hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sziasztok. Van nekem egy BEAG APT 100 erősítőm. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha abból kiveszem a toroidot, meg tudok vele hajtani biztonságosan 2db (2db mono, ebből lesz a sztereo...) TDA7294-est? Azt még nem néztem meg, hogy a régi +-41V-os vagy az új +-24V-os van-e benne. De ezektől függetlenül kérdezem (, mert elméletileg elbírja a +-41V-ot is).
(#) szinten hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Hát... Összedobtam egy 1X100W Pedró féle KIT-et a közép mélyeimet/magasakat gyönyörűen meghajtja, gyönyörű tiszta hanggal teljesen meg vagyok vele elégedve, viszont a mélyemmel elég gyengén szerepel (a képen látható hangszóró van benne[nem ez az enyém, de ugyan ilyen MNC]) inkább csak kopog mint, hogy szép "selymes" mélyet adna, de szerintem ezt megoldja majd a hangszínszabályzás. Mindenesetre én kb. a felét vártam volna a TDA-tól (mindig tranyós erősítőim voltak [videotonok, kenwood, és pioneer]) De teljesen jó!! A melegedésen egy 50x15x20-as borda és 3db 12cm-s venti segít (egyenlőre csak 1 TDA-t hűt, de bízom benne, hogy 3-at is kihűt majd)

MNC.jpg
    
(#) kistotti01 válasza Kipuke hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hello!!
Ha elegendő teljesítményű a trafó, akkor meg tudod vele hajtani. Mielőtt nekiálsz elkészíteni a 7294-et azért nézzd meg pontosan, hogy mit is tud az a toroid. Ha egyenírányítva, pufferelve jön le 41V körül a szekunderről, az még elméletileg a határod van, de belefér 8 Ohmos használat esetén. De ha váltakozófeszültségbe van az a 41V-os értékű feszültség, az határozottan sok a TDA-nak.
(#) lacek29 hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sziasztok.Majdnem kész a 2 híd. Az lenne a kérdésem,hogy a képen látható borda elbírná a 2 hidat?Másik pedig,hogy nem okoz-e gondot,ha szigetelés nélkül lesznek közös bordán,a dobozban nemfog hozzáérni semmihez.A borda méretei:230x60x50
(#) kistotti01 válasza szinten hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hello!!
Probáld meg a méynyomót alulátersztő szürővel meghajtani. Ha úgy sem tudja a számodra megfelelően kihajtani a hangszorót, akkor bizony 2 lehetőség áll fenn.
- Szimplán az adott hangszoró annyit tud
- Vagy a zerősítő kevéske a hangszoróhoz.
Probáld meg egy nagyobb erősítővel meghajtani a hangszorót, és máris egyértelművé vállik, hogy az álltalam felírt két variáció közül melyik áll fenn.
(#) kistotti01 válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
A borda méretének pontos meghatározásáshoz, ha majd elkészül akkor, hajts meg becsülettel huzamossabb ideig az erősítőt, és akkor egyértelművé fog vállni, hogy elegendő -e a mérete. Ha nem elég, akkor segíts rá ventilátorral a hűtésre. Ezt így nehéz megbecsülni, hogy elég e, ezért inkább teszteld. Ha túlmelegedne a TDA a hővédelem úgyis közbelép. (Bár nemhinném hogy oda fajuln a dolog) Azért inkább tegyél a TDA alá szigetelést hővezető pasztával ellátva. Így elkerülheted, hogy a negatív tápfesz a bordára kerüljön. Ha ott a negatív tápfesz és hozzáér valami aminek nem kellene (akár véletlenűl is megtörténhet) csunya dolgok tudnak történni. Én azt mondom jobb a békesség ilyen téren. Továbbá 4db csillám ára nincs 100Ft, hameg a TDA (esetleg az összes TDA egyszerre) távozik a túlvilágra, az a többszörésébe kerül.
(#) lacek29 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Lehet hogy a hűtőtönkös megoldást fogom alkalmazni inkább.
(#) szinten válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Idézet:
„Probáld meg egy nagyobb erősítővel meghajtani a hangszorót, és máris egyértelművé vállik, hogy az álltalam felírt két variáció közül melyik áll fenn.”


Igen... nos van egy noname erősítőm (tranyós) ami 2x200W-s de azért rengeteg különbség van a 2 között, egyrészt a 2x200-asban hangszínszabályzás is van (az is kicsit kopogós hangot ad minimum basszuson)

Idézet:
„Szimplán az adott hangszoró annyit tud”


A hangszóró (elméleti) zenei teljesítménye 250W 4Ohm ha jól emlékszem, gyári hozzávaló sub hangváltóval (a 200as erősítővel olyan 90%nál már betorzít, de ez szerintem az erősítő torzítása) Szerintem csak a hangszínszabályzás lesz a gond, de ha nem az se baj, lényeg, hogy a 2 közép mélyemet és a 4 ponton elhelyezett magasat hajtsa ki a 3 TDA (vagy 4 max annyit bír ki a 2 trafó amit rászánok)
(#) kistotti01 válasza szinten hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hello!!
Akkor jobb lenne azt a mélynyomót egy hidalt TDA 7294-es panellal meghajtani. Az becsülettel meghajtaná. Igen, mivel az sem (és a TDA7294 sem) egy csúcskategoriás (javíts ki ha nem így van) erősítő, ezért teljes kivezérlésnél és anak közelében számítani kell némi torziításra.
(#) gyula1990 hozzászólása Márc 1, 2011 /
 
Sziasztok kellene egy kis segítség, meg se szólal az erősítő!

linkeltem egy bekötési rajzot! please HELp!

hogy jó-e

help.png
    
(#) kistotti01 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Hello!!
Ez így nem jó... :no: Nem csoda, hogy nem szól. Ha ezt tudja a trafó ami rá van írva, akkor ez nem szimmetrikus megtáplálású. Tehát nem tud +-24V-ot. Neked olyan kellene, hogy 24V 0V 24V. És akkor lenne a bekötési módszered helyes.
(#) kistotti01 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Így kellene, bekötnöd, ha tud ilyen táplálást a trafód. Nézzd meg alapossan, ha nem akkor küldöm a következő rajzot, hogyan csináld.
(#) gyula1990 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
ennyit tudd..
(#) szinten válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Igen tudom Ezért írtam, hogy szerintem az erősítő torzítása... A hidaltra nem lesz szükség, hiszen a mélyet a 200-as gyárival hajtanám, a TDA "csak" a többihez kell... 2x100W közép, 4x50W magas ezért gondoltam 4 tda-s multisztereó erősítőre (azt hiszem így hívják) ami jobb oldal 2x100W (1 közép mély + 2 magas) és a baloldal 2x100W (1 közép mély + 2 magas) és a 2x200-as gyári hajtaná a mélyet amiből csak 1 van kész, de hamarosan elkészül a 2.is... Így össz. 2x250Wmély+2x100Wközép+4x50Wmagas lesz... Nem "túl nagy" teljesítmény, viszont ez egy 10nm-es kisszobában lesz(!!!) Szóval szerintem elég jó lesz... Későbbiekben esetlegesen átalakítható 5.1-re az egész egy kis filmezéshez



(Amúgy tudom, hogy nem lesz 100W 1TDA, csak így egyszerűbb számolni)
(#) gyula1990 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
vagy ezt próbáljam meg csinálni?
(#) Lacika001 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Ennél jobb ha a 0-24-42V-ra kötöd, 24V-os ág a GND, a másik a kettő a graetz-re.
(#) kistotti01 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Az is egy megoldás, amit linkeltél. Megprobálhatod azzal.
(#) gyula1990 válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
de az már sok lesz nem?

egyen irányítva az már 59V és az sok!

most búg mint az állat 0-12-24en. és melegszik bemenetre van kötve

lemértem a +oldalt és a GND-t 18v jött ki
de viszont -oldal és a gnd -t 0v jött ki

50hz es búgás van

szerintem ez így nem jó

viszont van van egy másik trafóm
63v jön kiváltóba rajta

3 ág van kimenetben

ha a 2 szélsőt mérem akkor, 63v
ha az egyik szélsőt és a középsőt akkor vele szerintem az a 0V
akkor, 63-0-63

egyen irányítva 90v
(#) kistotti01 válasza szinten hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Ezzel az összeállítással elég jó kis hangrendszered lesz. A többi családtag és a szomszédok nagy örömére...
(#) gyula1990 válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 


megpróbálom ez a bekötést
(#) Kipuke válasza kistotti01 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Megpróbálom lefényképezni a toroidot (nincs itthon), és elküldeni. De ha az utóbbi áll fenn, akkor esetleg tudnál segíteni valami csökkentős-áramkörben, meg egyenirányításban? (Hülye informatikus vagyok és nem műszerész )
(#) kistotti01 válasza gyula1990 hozzászólására (») Márc 1, 2011 /
 
Probáld meg. Énis linkelek egy rajzot az ugyanz, de ezen talán érthetőbb. De a pufferelést ne sajnáld, mert ez így egyutas egyenírányítás lesz ahol, a bemeneti sinusos váltakozó feszültségednek csak az egyik félperiódusát tudod hasznosítani, tehát például a sinusjel felső púpját. Ezért ezt pufferkondi rengeteggel kell "kárpotolni" Csináltam egy rajzot, ami bemutatja amit írtam. Ideális esetben a zölldel rajzol vonal lenne a tökéletes, de ezt elérni nem egyszerű, ahhoz rengeteg pufferkondi kellene. A piros vonal az már nagyon rossz, ott már hallgathatatlan lenne az erősítő, akkorát esne a feszültség.
Következő: »»   231 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem