Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   752 / 2508
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Csinálj egy rezonáns kapcsolótápot neki. Ha ügyes vagy és nem robbantod fel egymás után háromszor, akkor 10.000 Ft alatt kihozhatod. Ez kb egy 300-as toroid ára.
(#) Gyozo92 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Próbálkoztam vele korábban, sajnos a felrobbantásig nem jutottam el...
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Köszönöm ,de sajnos nem tudom megnyitni.
(#) emersys válasza skero hozzászólására (») Márc 2, 2011 / 1
 
Úgylátom az Sprint Layout -os file
Feltettem neked ide:
http://www1.zippyshare.com/v/71071982/file.html
(#) skero válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Köszönöm szépen ,de amit feltettél azt telepíteni nem lehet (nem indul a telepítés) .Amúgy fent van gépen a sprint Layout de az sem akarta megnyitni azt a lay fájlt.
(#) emersys válasza skero hozzászólására (») Márc 2, 2011 / 1
 
Pedig én tökéletesen megtudom nyitni vele.
Ezt nem kell telepíteni, mert nincs benne semmi önkibontó kabinet file. Valószinű nem csomagoltad ki azért nem indul (maga a program).
A Lay file jó, ill én megtudtam nyitni ahogy most letöltöttem.
(#) skero válasza emersys hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Kösz ,hogy megnézted a kedvemért,de sajnos nálam ezt írja ki.
(#) Gyozo92 válasza skero hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Nálam is megnyitja, kíváncsi voltam rá Talán meg is csinálom. 8 ohmon 300 watt RMS ?
(#) Bassmester válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Elvileg birná...talán
Ez az Nmos 200 általam átrajzolt (izmosított) változata.
+/-37V-ról próbáltam, így ösz-visz 40W tiszta szinuszt adott le 8 Ohm-ra. Egyenlőre nem áll rendelkezésemre nagyobb tápfesz, de remélem hogy +/-70V-ról majd jócskán 200W fölé megy. A hangjával szerintem nincs gond, jól szól rajta a zene.
(#) _Gergő_ hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Sziasztok!

A végerősítőt most raktam egy végleges dobozba, és most nem működik, de régen már üzemelt, utána kb 2 évet pihent
és most hogy szétszedtem és dobozba raktam már világít a fault led ami papír alapján DC szintet jelzi

giantsound gpa 300 kb 2003 ban építetem és vásároltam.
(#) lacek29 válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Nézd át a nyák-ot,hogy nem-e került valahova valami fémforgács,ami esetleg zárlatot okoz.
(#) elektro95 hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
hali
milyen potival tudom jól állítani a hangerőt ?
(#) _Gergő_ válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
átnéztem mindent de nem találtam semmit de most meg
újra össze kéne rakni. ha összerakom és ugyanazt csinálja mi lehet még? a kimenetet meg a 0 át megnézem szakadás mérővel sípol az baj?
(#) gesa hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Sziasztok !
Felélesztettem a PA 300-at a sok gond után megtaláltam a baját az lm393 ic tokja kontaktos volt.Ilyennel sem találkoztam még. Az az egy gondom vele hogy a nyugalmi áramát nem bírom belőni. A leírás szerint 27 mV-ot kell mérni az R 25-28 ellenállásokon. Ha belövöm az egyik ellenállásra a 27 mV-ot akkor a többin tuti hogy nem lesz ugyanaz az érték állandóan ugrál, ez mitől lehet?
Aki tud légyszi segítsen. Köszi addig is.
(#) lacek29 válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hogyérted,hogy a 0-t méred? A végtranzisztorok tokjait ellenőrizd le műszerrel,hogy nem-e ér hozzá a hűtőbordához. Nézd át a vezetékelést is. A hangszóró kimenetet is ellenőrizd,hogy nem-e ér hozzá valamihez.
(#) _Gergő_ válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
a tüske neve out ezt és az ahova a kondik középső vezetékét kell kötni végülis a negatív oldalt nézve
(#) lacek29 válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Közben rájöttem énis Az nemjó,ha úgy sípol a műszer. Rövidzáron van a kimenet valamiért. Nemkötötted rá fordítva véletlenül a tápfeszt? Ez az a végfok?

gpa_300-m.jpg
    
(#) Doncso válasza elektro95 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Általában 47Kohmossal. Ha sztereó akkor sztereo poti kell. De ha csak 100k potid van például, akkor azzal is menni fog.
(#) skero válasza Doncso hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
És logaritmikus legyen.
(#) Doncso válasza skero hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Hát, nem feltétel de nem árt ha LOG, így van. Bár én sose néztem. engem nem zavart ha lineáris.
(#) _Gergő_ válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
így kötötem be meg a ledeket csináltam meg hogy maradt a lapon is de kábelel az előlapra vittem még mindegyikből és amikor a lapkán világított az előlapon is világított a piros

végfok.jpg
    
(#) _Gergő_ válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
minden kábelt jelöltem és ugyan oda kötöttem ha igaz
(#) Doncso válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Tedd rá a mérőkédet a tranyók B-E majd B-C lábaira, sípol? Ha igen, akkor vedd ki a végtranyókat és mérd ki őket.
(#) _Gergő_ válasza Doncso hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
nem értem
(#) Moderátor hozzászólása _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011
 
Ejnye! Nem vagy már friss hús, és nem tudod hogy hol a shift gomb?
(#) Doncso válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Multiméter dióda vizsgáló üzemmódba, mérőzsinórok először a végranyók B-E lábaira, majd B-C lábakra, végöl C-E lábakra, mindegyiken, ha sípol, vedd ki és skori oldalán lévő tranzisztor vizsgálati módszerrel ellenőrizd, nem rossz e a tranyó. Ha rossz, értelem szerűen csé.
(#) _Gergő_ hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
és ez hol van az egészen amit rajzoltam meg a képen?

én csak rajz alapján régen összeraktam nem értek hozzá ennyire )
(#) lacek29 válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
A végtranzisztorok a hűtőbordán vannak. Az a 4db ovális.
(#) _Gergő_ válasza lacek29 hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
4 láb plússz a másik 3 nak a lába akárhogyan raktam sípolt és 24 mérési egységre lement kiszedni nem tudom mer a csavart odacinezték azt majd holnap

mitől tudna tönkremenni vagy csak ez az elsőlépés aztán jön a többi is mérésre?
(#) lacek29 válasza _Gergő_ hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Azért ment tönkre,mert valószínű a dobozolásnál zárlatot csináltál valahol.Mindenesetre szedd ki a tranzisztorokat,és úgy mérd meg őket.Itt egy link a tranzisztor lábkiosztásárol.Ez szerint ellenőrizd,ahogy Doncso írta.Tranzisztor Ha úgyézed hogy nem megy,akkor jobbanjársz,ha megmutatod egy szakembernek.
Következő: »»   752 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem