Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   755 / 2508
(#) Hx-2 válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Rajz nics hozza?
(#) csabaka válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
kinai leiras az alaplapon van rajz h hova kell kotni a hangszotot a bemenetet es az aramot be is kotottem de semmi ?
(#) reloop válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A tápot milyen jelzésű csatlakozási pontokhoz kötötted?
Két tápvezetéket látok a fotón, úgy néz ki, három kellene
(#) kiszebra hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Megépítettem a 8W-os Hiraga kapcsolást kétszer, ebből egyszer sem működött, ugyanazzal a hibával.
Először MJ21193-94-gyel, eredmény: mindkét tápágban 4,5A áramfelvétel(gondolom azért, mert ennyit tud a trafó), és a középső potival kb 200mA állítási lehetőség, a szélsőkkel semmi.
Ezután jött a TIP3055-2955 páros, de a hiba ugyanaz, csak épp 3,5A áramfelvétellel, és a poti csavargatására pár tizedet változik az áramfelvétel.
Az 5W 1R ellenállások természetesen izzanak.
Nem tudom, mit ronthattam el, de bizonyára valami kézenfekvő a hiba. Ötletek?
(#) csabaka válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
harom pont van ugy ahogy mondod kozepen van a foldeles jele es a ket szelson egy egy fektetett s betu ennyi
(#) reloop válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Nem látom csak gondolom, hogy a két "s" csatlakozásra kötöttél. Jól gondolom?
(#) csabaka válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
igen?
(#) HA3GX hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy erősítőt, ami 2000-ben szólt utoljára.

Első bekapcsoláskor az alsó biztosíték kiégett. Ezután nem néztem meg a felsőt. Bekapcsolás, próbálgatás semmi.
Mondom megnézem a felsőt, az is ki volt égve. Csere, majd bekapcsolás. Mind a kettő újra kiégett.
Én rövid zárra gondolok, nagy baja nem lehet. Csak 11 évet volt pincében
A drótok a panelre nem forrasztva, hanem csavarva vannak. Ilyet sem láttam. Gyári, vagy házi... nem tudom.
Mit érdemes először leellenőrizni rajta? (zárlatok, tarnyók?)

1.JPG
    
(#) reloop válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Most jönne az, hogy az egyik trafóról jövő vezetéket kösd át a testre. Nem igazi megoldás de arra jó, hogy a panelt életre keltsd. Dupla szekunderes trafó való hozzá!
Ha van rá módod - a biztonság kedvéért - a trafó egy 60W-os izzón keresztül kapjon 220V-ot. Bekapcsoláskor az izzó felvillan, de ha nincs rövidzárlat el fog halványulni
(#) csabaka válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
nem trafo hanem tapegyseg szamitogepbol!
az is jo nem ? egyeb tipp meg probalkozok lassuk mit csinal kox
(#) reloop válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Sajnos a számítógép tápból kijövő 1x24V nem alkalmas egy ilyen kettős tápfeszültséges erősítő táplálására. Ha van plusz és mínusz 12V-od azzal talán lehet próbálkozni. A GND-t (általában fekete színű vezeték) kösd a "földeléshez" a +/- 12V-ot a "s" jelű csatlakozókhoz. Mindegy melyik a plusz, a panelen lévő egyenirányító majd helyre rakja.
Nincs trafód?
(#) didyman válasza HA3GX hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Wire wrap a technológia neve, stabil, jó kötést ad egyszerűen és gyorsan, de hacsak nincs kellő tapasztalatod hozzá, nem szabad megbontás után újratekerni (adott nyomatékkal szükséges), hanem inkább forrasztani.
A végfok 11 év után főleg a kondenzátoraival lehet gyanús, tranzisztorok EC lábait mérve kereshetsz közöttük zárlatosat, az elkókat hasonlóképpen célszerű mérni így első nekifutásra, valamint forraszhibákat keress.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia! Mielőtt további biztosítékokat égetnél ki, köss sorba egy 60W-os izzót a hálózati csatlakozó egyik ágával. Ha zárlat van, az égő tartósan világítani fog, más baj nem történik
A rátekert vezeték régi japán szokás, okozhat érintkezési hibát, bár még ilyet nem tapasztaltam, ha átforrasztgatod abból nem lesz gond.
Amennyiben van mérőeszközöd, nézd meg zárlatos-e valamelyik végtranzisztor. Az alsó panel bal felső sarkán lévő diódákat is ellenőrizd.
A biztosítékok lehet, hogy azért mentek ki, mert a hűtőbordára sárga/zöld/fehér vezetékekkel csatlakoztatott tranzisztorok nem jól érintkeznek, ettől hatalmas értékre nőhet a nyugalmi áram. Az előbb említett forrasztás és a tranzisztor csatlakozójának megmozgatása várhatóan segíteni fog.
(#) didyman válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Jobb az égővel együtt akár, ha a biztosítékok helyére egy-egy 10Ohm/5W-os ellenállás is kerül. Az égő ugyanis nem elég, ha a pufferekben tárolt energia egy sikeres indulást követően sül ki a végeszközökre, simán legyilkolja azokat.
A wire wrap, bár úgy tűnik, hogy KH-ra hajlamos, valójában kiváló és tartós kötést ad, a forrasztással rendszerint egyenértékű minőség. A négyszög alakú (ónozott) tüske sarkain a drót és a tüske kiváló, levegőtől elzárt kötést létesít, menetenként négyszer is. Tapasztalatod nem is meglepő, ahány ilyen készülékkel volt dolgom, a 20-30 éves kötések is makulátlanok voltak, a letekert vezeték fémtiszta az éleken!
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Teljesen egyetértek azzal amit wire wrap-ról írtál, lehet elegendő volna szemrevételezni, hogy a tekerések gyári állapotúak-e.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Azt hiszem, készen vagyok a paneltervvel. Az 500 wattossal. De nem merem kockáztatni, hogy esetleg hibás. Sőt, szinte biztos, hogy van benne hiba
Esetleg lenne valaki, önként jelentkező, akinek elküldhetném, hogy átnézze nekem? Nagyon megköszönném!
(#) Hx-2 válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ettol a hajam az egnek all, hogy "mindenki" PC tapot akar hasznalni mindenre.
(#) steelbird válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Mert a kéznél van mindenkinek...
Ez már kezd ahhoz hasonlítani, mint mikor az akciófilmekben, meg a sci-fi filmekben kimegy egy készülékben egy panel, és az aktuális zseni kiveszi valami másból az első keze ügyébe eső áramkört, és megjavítja vele, sőt, bele is tudja dugni, mert a filmekben minden jó minden helyett.
A mai generációk már ezeken a filmeken nőnek fel. Ez még nem lenne baj, csakhát azt gondolják, hogy az életben is ugyanígy működnek a dolgok, mint a filmekben. Kiszeded ebből, és jó lesz ahhoz...
Ez van...
(#) velkey hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Építettem egy tda7560-as IC-s erősítőt rá is raktam 12 volt egyenáramot a bemenetre, de nem reagál a bemenetre és az áramfelvétele 4 A és zúg a hangszóró is. Szerintetek zárlatos az ic?
(#) kadarist válasza velkey hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Vagy fordított polaritást kap.
(#) Hx-2 válasza velkey hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ugye csak elirtad hogy a bemenetre kototted a 12V-ot??
(#) HA3GX hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!

Kiment 2 tranzisztor az erősítőmből, BDX66 illetve BDX67.
A BDX67 helyett rakhatok C5243-at?
(#) didyman válasza HA3GX hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Tehát egy hangfrekis végfokban a darlington komplementer pár egyik tagját akarod cserélni nem darlington, felhasználási területét tekintve horizontális eltérítésbe ajánlott tranzisztorra? Szerintem tudod a választ .
(#) didyman válasza steelbird hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
És milyen szép is lenne a világ így . A PC-táppal amúgy nem lenne semmi probléma, nem értem a kolléga hajának állását, egyszerűen alakítható, príma dinamikus viselkedésű eszközök, kis fejlesztéssel és normális szűréssel(!) remek tápellátmányt adnak, a TDA-khoz meg szó szerint adják magukat..
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Üzenetedre válaszoltam. Még nem kell a BDX-eket temetni, előbb egy kis méregetés nem árt. Rá kéne jönni, hogy mitől mentek tönkre, aztán megvizsgálni, hogy a környezetükben lévő félvezetők jók-e.
(#) reloop válasza didyman hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A haj állásához: a mai háztartásokban gyakoribb a félredobott PC táp, mint a transzformátor. Régen nem így volt
(#) Alkotó válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Idézet:
„...mukodik meg minden eg a led de nem ad ki hangot...”

Mit értesz az alatt, hogy működik?
(#) bereczk.jans válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia! Amennyiben erősítőt is szeretnél hozzá építeni írd be a fórum keresőjébe: erősítő TDA2003-mal, vagy TDA2030-al és a témájuknál mindent megtalálsz. Egyszeres táplálásnál 10-18V az előbbi, kettős tápláláshoz az utóbbit javaslom(Bár az is elkészíthető egyszeres tápról. Ezekből két végfok IC olcsóbb mint egy nagyobb teljesítmény tranzisztor és még védelem is van bennük.
(#) zek99 válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Helló! nagyon köszönöm igazad volt be jött , de azt is meg tudnád mondani , hogy hány watt-os wagy , hogy milyen típusú erősítőből van ez a végfok?
előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Hát. a saccográfommal megvitatva a dolgot, abból indulok ki, hogy az APT-be 300VA torroid van, és az 100w-os , a képeket elnézve az EBE-be azért komolyabb van, szerintem egy 4-500VA biztos, hogy van.
Következő: »»   755 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem