Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   754 / 2508
(#) lacek29 válasza En-Gergő- hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Te a tegnapi Gergő vagy?? Egyébként amíg nem jó a végfok,addig nefoglalkozz az árnyékolással.Majd utána ráérsz......leht nemis kell.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 4, 2011 /
 
Sziasztok! TI mitlen erősítőt építenétek egy 2x59 volt AC szekunderrel rendelkező trafóhoz? A trafó nagyon brutális, én 2x450/400 watt körüli erősítőt szeretnék hajtani róla. Erre a feszültségre nincsen véletlenül valakinek valami jóféle kapcsolása?
Előre is köszönöm!
(#) emersys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Tessék, ez egy elég stabil kapcsolás.
Ráadásúl áramkorlátos

16989538.jpg
    
(#) Gyozo92 válasza emersys hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
THX
AZ MJL21193 helyett nem lehet valami olcsóbbat tenni bele? Mert én ezer forint felett láttam darabját.
(#) didyman válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Lomexnél 983Ft. Olcsóbb meg nem nagyon lesz, üzembiztonságot kockáztatsz vele, nem éri meg elpazarolni, hamar lesz drágább az olcsóbb..
(#) didyman válasza En-Gergő- hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A két bordához mindössze egy-egy csavar rögzíti az "L"-idomot? Nem túl biztató, legyen legalább kettő, de inkább négy és szorító alátéttel ráfogatva. Árnyékolás nem fog kelleni.
(#) didyman válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ez függ pozíciótól is és persze a szubjektív nézőpont is benne van. Én utálom a hangját, hangkártyán, magnóban is cseréltem ki, OPA2134-re. Én mondjuk a uA 741 hangját szeretem, de azt sem mindenhol, azért nem árt normálisan tervezni is vele.
(#) didyman válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ilyen pozícióban én se hagynék OPA2134-et, 600Ohm alatt nem szeret annyira dolgozni, a 2068 meg kifejezetten alkalmas erre.
(#) Tomi20 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia

Sajnos ez a kategória már nem olyan, mint a TDA-s erősítő, hogy 1500Ft-ból van 70W-od. Itt csak az alkatrész 15e Ft. Ekkora tápfeszültségre, meg áramra már drágák az alkatrészek.
(#) Gyozo92 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia!

Sajnos én még a párszár forintos IRF-hez vagyok szokva, de igazából ez lenne az első, igazán komoly erősítő, ami 300 watt felett lenne. De, ha sikerül szereznem trafót, jó áron, akkor szerintem megpróbálom, mert igencsak kéne. 9 ezer/1000 wattos trafó, de még nem biztos. Bár a kapcsoló üzemű lenne az igazi, mert sokkal könnyebb.
(#) emersys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Rakhatsz bele 2sc3264-et is aminek a párja 2sa1295
Ennek darabja 700Ft ba megáll kb.
(#) mylan14 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
van két 4ohmos 10w os hangszóróm
ehhez mekkora erősítő kéne?
vagy hogyan van az az arány? fele akkora erősítő mint amekkora a hangszóró?
(#) Gyozo92 válasza mylan14 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Itt mindent megtudsz róla: Bővebben: Link

Csak nálam nem működik a link funkció?

Igen, Nálad.
Link beszúrva.
szami
(#) mylan14 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
köszönöm
(#) gesa válasza Jaksi hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ha tápot akarsz csinálni a PA300-hoz én ezt javaslom neked. Nekem is erről megy. Én nem raktam rá relét sem direkt megy a -60 V-ról az AC a panelra. Nekem működik.
Az ellenállásokat hagyd ki belőle én a diódahidat ráraktam csak nekem a méretekkel voltak bajok ezért kábellel raktam rá nem a panelba forrasztva, de meg lehet oldani azt is, viszont így könnyebb cserélni.

táp2.pdf
    
(#) gesa válasza gesa hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Kép a tápról
(#) velkey hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok!
TDA7560 ic-nél mit csinál a hsd láb?
(#) kadarist válasza velkey hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia!
Az egy diagnosztikai kimenet. Ha megnő a kimeneten a DC-szint, akkor ez a kimenet aktívvá válik. Alapból nem kell bekötni sehová sem.
(#) Gyozo92 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Elkezdtem csinálni a paneltervet, de ááá megőrülök. Egyszerűen nem látom a feliratokat az alkatrészeknél. Olyan homályos minden. Már fáj a fejem a fókuszálástól.
Pedig már feljavítottam a minőségét, de hiába. Nekem rossz a szemem, vagy tényleg nehezen olvasható?
Bővebben: Link
(#) velkey válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Tudnál olyan kapcsolást küldeni, hogy ezen egy diag ledet hajtsak?
(#) kadarist válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Lehet látni.
(#) kadarist válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Egy jobb rajz: Bővebben: Link
(#) kadarist válasza velkey hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szerintem nem kell hozzá sok minden, csak egy LED egy soros ellenállással.
(#) didyman válasza gesa hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Érdemes úgy megcsinálni, hogy a végfokok csatlakozásai a pufferkondenzátorok "után" legyenek a panelrajzon.
(#) Gyozo92 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Ááá kösz, ezen már látom
(#) csabaka hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Hali mindenkinek
Vasaroltam egy erositot de az a szitu h bekotottem a rajz szerint mukodik meg minden eg a led de nem ad ki hangot mi lehet vele a problema?

Mellekelek egy kepet hogy hogy nez ki
(#) reloop válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Helló! Látom van rajta relé, hallani, behúz?
(#) csabaka válasza reloop hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
hat semmi eletjelt nem ad a zold led vilagit csak ennyi
(#) Hx-2 válasza csabaka hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Eloszor en feszt mernek az sokat segit.
(#) csabaka válasza Hx-2 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
18-28 ig bir 24 en van azt mondta az elarusito a boltba h vala kell menyen egyebben miben hibazhattam vagy mi lehet a baja
Következő: »»   754 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem