Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   302 / 1160
(#) Doncso válasza efcsabi hozzászólására (») Márc 3, 2011 / 1
 
Értem, esetleg vedd ki az egyiket, és tudj meg többet róla, például a lábkiosztását, a nyitófeszt, bétamérést is lehetne ezközölni, ezekből kiderülne hogy BC vagy AC tranyó e, NPN vagy PNP, illetve a bétából lehet következtetni a tipusra, szóval lehetne szűkíteni a kört rendesen. Nem kell hozzá semmi különlegesség, csak egy multi diódamérésbe, illetve a bétamérőkéje. A Collector az a külső borítása. A bázist ki lehet mérni, így kizárásos alapon az emitter lábat is lehet azonosítani.
(#) efcsabi válasza Doncso hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Köszi a tippet, megpróbálom. Mondjuk BC az kivehető valamelyest ami nem tiszta az, hogy százhetven "valami" 170, 173,176,178 leginkább 173 nak látszik.
(#) Doncso válasza efcsabi hozzászólására (») Márc 3, 2011 /
 
Látod, pontosan ezért kellene kivenni, tudnád szűkiteni a kört, mert a 173 az NPN a 178 pedig PNP. A bétaértékből lehetne közelíteni hogy melyik a néhány BC17* közül. De egyébként, szerintem nem kritikus a tipusa.
(#) proli007 válasza efcsabi hozzászólására (») Márc 3, 2011 / 1
 
Hello!
Csak egy gondolat. Ebben az években, mikor a BC149-ek ebben a furi tokozásban voltak, a kis-zajú tranyót a BC109C jelentette ezzel a fém tokozással, amit látsz..
üdv! proli007
(#) efcsabi válasza proli007 hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Megoldódott a dilemma, végül is 178 as volt a kicsike, kicseréltem és jobban szól mint új korában Kedves Doncso és proli007 köszönöm a segítséget.
(#) szepi003 hozzászólása Márc 5, 2011 /
 
Sziasztok.Kaptam9db BTS432D valamilyen kapcsoló alkatrészt. Tudja valaki mire használható.vagy mibe használják. Köszönöm szepi003
(#) nedudgi válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
A guglil tudja.
Tápfeszültséget ad egy terhelésre.
(#) szepi003 válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Szia , Köszönöm a gyors választ üdv szepi003
(#) takarító hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok. Egy kapcsolóüzem tápegység primer oldalán volt a mellékelt képen látható alkatrész, mégpedig a 400v/390µF-os pufferkondi mellett. Zárlat miatt elpukkant, de nincs ráírva semmi, egy zsugorfóliában volt, amit leszedtem róla, de így sem tudom megállapítani, hogy mi ez, semmi nincs ráírva. Gondolom, valamilyen kondenzátor. A méret miatt tettem mellé azt a másik alkatrészt. Ha valaki tud segíteni, köszönöm.

DSCI0068.JPG
    
(#) kadarist válasza takarító hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ez inkább egy NTC ellenállás lesz, amit sorosan iktatnak be a hálózati oldalra. A másik felén nincs írás?
(#) takarító válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Nincs semmi, a másik oldala is így néz ki. Esetleg ha beviszem egy üzletbe, az eladó tud adni helyette másikat?
Ja, és hozzá volt ragacsozva ahhoz a bordához, amin a FET-ek vannak (20n60c3-ból 3db, és egy BYC8-600-as dióda van azon a bordán)
(#) kadarist válasza takarító hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Én úgy látom, hogy ennek semmi baja.
(#) takarító válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Pukkant egyet, és a másik oldalán lett egy égett lyuk, lefotóztam.
A FET-ek is zárlatosak, gondolom ezért pukkant el ez is.

DSCI0069.JPG
    
(#) kadarist válasza takarító hozzászólására (») Márc 6, 2011 / 1
 
Látom már. Sajnos felirat nélkül nehéz odavaló típust találni helyette. Talán a kapcsolási rajz segíthetne. Mekkora áramfelvétel van a tápra írva? Egy lehetséges cseredarab: Bővebben: Link
(#) takarító válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Ez egy 600wattos FSP pc-tápban volt.
(#) kadarist válasza takarító hozzászólására (») Márc 6, 2011 / 1
 
Na, akkor a mellékelt típus jó lenne.
(#) takarító válasza kadarist hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) lala71 hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Mi a kűlőmbség a kővetkező MOSFEt ek kőzőtt G4BC20FD-036F G4BC20FD-040F G4BC20FD-041F
(#) Robi hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Porszívóhoz értők segítségét kérném.
Mit kellene csinálnia a képen jelölt alkatrésznek, és hogyan tudom kimérni hogy jó-e? Gondolom valami vákuum kapcsoló, mert három lába van csak.
Előre is köszi!

101_7678.JPG
    
(#) rockersrac válasza Robi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Ez valószínűleg a zsák telítettséget jelzőt működteti!
(#) Robi válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Köszi.
Ezen nincs zsák telítettség jelző, sőt még zsák sincs.
Ez egy Electrolux ergospace porszívó, ami kb félperc működés után kikapcsol. Már teljesen kitakarítottam, átnéztem, és mivel túl sok félvezető nincs benne, arra gyanakodtam hogy ez a fekete kocka szórakozik. Egy rövid csővel a porgyűjtő doboz felé néz, ahol a vákuumot csinálja a motor. Összesen három lába van: 1-fázis, 2-motor, 3-egy diac-on és pár ellenálláson keresztül megy a bekapcsolóra. Olyan mintha egy lágyindító fokozat után át kellene kapcsolnia direkt fázisra.
Azonban hiába szívom, fújom a lábai között nem változik semmi.
(#) granpa válasza lala71 hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szevasz Lala!
Semmi; gyártási idő kódok-adatlap 2.
Üdv:Kálmán
(#) cserti hozzászólása Márc 7, 2011 /
 
Sziasztok!

tudnátok segíteni a képen látható alkatrész beazonosításában a középső és a jobb lába zárlatos a közép és bal szakadt. A www.alldatasheet.com oldalon nem sikerült megtalálni, köszönöm.

alkat.jpg
    
(#) kadarist válasza cserti hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!
Miben volt benne és milyen pozícióban?
(#) cserti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Szia!

John deere 4755 traktor hárompont vezérlőjében (HCU) van, ami egy 8052 mikrovezérlős áramkör. Szemből a középső láb testen van, a baloldali egy öt ellenállásos feszültségosztón a jobboldali pedig kimenet.
(#) kadarist válasza cserti hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
És ez valamilyen tekercset kapcsol?
(#) cserti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
egy 3x10 csatlakozóra megy vagy egy 5v-s kimenet vagy egy szolenoidot kapcsol pár perc megnézem a számozását, vagy K3 vagy A3.
(#) cserti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
solenoidot kapcsol.
(#) kadarist válasza cserti hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Tehát mágnesszelepet. Sajnos a neten semmi hasznos infó sincs erről, csak annyi derült ki, hogy Motorola (ON) gyártmány. A kapcsolásból kellene visszakövetkeztetni azt, hogy mi is lehet ez.
(#) cserti válasza kadarist hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
köszi szépen! szerintem FET
Következő: »»   302 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem