Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   29 / 193
(#) joetaylor válasza Zsora hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Az Íreknél, már régóta.
(#) Baxi hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Hi
Csak tapasztalatot szeretnék megosztani.
Most fejeztem be solomon pákához az állomást és 2 napig hajtottam szinte egyfolytában.
Simán tud sőt ér annyit mint egy weller.
Nekem van egy LR-21 es csak megált benne a hőelem
(új~12e Ft) ezért ugrottam neki a solomon projektnek.

Szóval a lényeg hogy jó páka és a hegyek is jó minőségűek és K olcsók ~300Ft, nem pedig 2-3e Ft!
Egyetlen negatívuma hogy a kábele merevebb mint a welleré, de ezt elnézem ezért a 30e Ft -os árkülönbség miatt
Tehát csak ajánlani tudom!
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Na... Ma végre megjött az új forrasztóállomásom, ami nem más, mint egy OKI MFR-1110. Nem mondanám hogy túl olcsó volt, de azért nem báltam meg a vételt.

A dobozban a következők voltak:
- A dög nehéz egycsatornás forrasztóállomás
- Egy melák pákatartó szivaccsal és forgáccsal
- Egy bumszli páka (hegy nélkül)
- Hőálló gumilap a hegycseréhez
- EU és UK tápkábelek
- Elég spártai használati útmutató (európai és csing-csang nyelveken)

Pár negatívum a Metcal MX-500 állomáshoz képest:
- A páka elég bumszli és fogása nem a legbiztosabb a hosszanti rovátkolás miatt
- A kábele valamivel merevebb
- A mágneses pákatartó kissé idegesítő tud lenni

Mindezek ellenére nem rossz a cucc:
- Bekapcsolás után pár másodperccel már dolgozhatunk is vele
- A pákatartóba helyezve a pákát az visszavesz a teljesítményből, így kímélve a hegyet
- A hegy könnyen és gyorsan cserélhető
- Kényelmes kéztartás a 4,5cm-es markolat-hegy távolság miatt
(#) edison14 hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Hali.

Eljött az a pillanat ahol már egy jobb forrasztópákát kellene vennem. A tanácsotokat szeretném kérni azzal, hogy milyen típusút érdemes választani (weller,ERSA stb). Amit max rááldoznék az 10-13000Ft. Már körülnéztem pár oldalon. Olyan forrasztópákákat kerestem amikhez lehetőleg kapni sok fajta forrasztóhegyet valamint pákát vagy fűtőbetétet. A segítségeteket előre is köszönöm.
(#) joetaylor válasza edison14 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ha tényleg jó Weller-t vagy Ersa-t akarsz venni akkor sajnos 10e forint körül nem fogsz találni még nagyon használtat sem. A hegyeknél nem az a fontos. hogy minél többfélét lehessen kapni hanem, hogy amilyen formát szeretnél használni az legyen hozzá. Példának ott van a az amcsiktól használtan jó áron beszerezhető Weller MT-1500 ami egy nagyon jó páka rengeteg jó heggyel csak pont a jó kis gull-wing hegy nem kapható hozzá.
(#) edison14 válasza joetaylor hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Akkor ezek szerint ami 10e forint alatt van az nem ér semmit ha valaki sokat forraszt? Esetleg tudnál ajánlani olyan pákát ami használható hosszútávon és megéri azt a 10e forintot?
(#) Zsora válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 1 /
 
Te most csak pákát szeretnél, vagy komplett forrasztóállomást?
10.000 Ft-ból még a páka se nagyon jön ki.
(#) Zsora válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Azért ha ellátogatsz a HEStore oldalára, találsz 20.000 Ft alatt forrasztóállomást. A Solomon és Fahrenheit cuccok sokaknál beváltak. (Én viszont még sosem használtam őket, ezért nem tudok róluk mit mondani.)
(#) r3pl4y válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Szia!
Nekem egy Solomon SL30-N Bővebben: Link van már egy jóideje és nekem semmi problémám nincs vele... kb. úgy 2-3 naponta biztosan használom pár órára... SL20-N is tökéletes választás lehet, kicsit olcsóbb, mert ugye az led sávos kijelzővel rendelkezik. Nagy választékban lehet hozzá hegyeket kapni és nem mellesleg elég olcsón... szerintem hobbi célokra tökéletes kis eszköz ez is... persze itt azért a forrasztásnál igazából szerintem a kézügyesség számít a legtöbbet... én SMD -ket is forrasztok vele elég sűrűn legutóbb egy SSOP28 -as IC-t ilyet: Bővebben: Link forrasztottam be vele tökéletesen...
Tehát a lényeg, hogy szerintem szánj rá kicsit többet 10.000 -nél és nem fogod megbánni ha egy ilyen vagy hasonló állomást veszel.
(#) edison14 válasza Zsora hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Komplett forrasztóállomást szeretnék. EHHEZ mit szóltok? Van hozzá fűtőbetét, páka viszonylag olcsón és van hozzá egy-két hegy is. 60W az szerintem bőven elég. Valami vélemény esetlegesen erről a forrasztóállomásról? Megérné azt a 25e forintot.
(#) p_istvan válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nekem pl. bevált! A teljesítménye tényleg elég szinte mindenhez és gyorsan felfűt (kb. fél perc)
Viszont az a 25e Ft bruttóban 31 838 Ft, de a Praktikerben olcsóbban megkapod: bruttó 26 990 Ft!
(#) edison14 válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
És kb hány éve használod? Milyen gyakorisággal? Praktikerben sajnos nem fogom tudni megvenni mert a közelben nincs tehát muszáj lesz valahonnét rendelnem.
(#) qvasz2 válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Praktikerből is lehet rendelni, MO-ra ki is hozzák, külföldre nem tudom vállalják-e; érdeklődj!
(#) p_istvan válasza edison14 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Másfél éve, igaz nem mindennap, de hobbi célra tökéletes.
Van benne mozgásszenzor, ami hosszabb inaktivitás esetén leveszi a hőfokot 200 fokra, hogy spóroljon az élettartammal.
(#) terembur hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Nekem is tetszik ez az SL-30-as SOLOMON állomás, ugyanakkor észrevettem, hogy különböző helyeken olcsóbban ugyanúgy kinéző, csak nem Solomonnak nevezett állomásokat kapni.

Az egyik pl. ZD929C(~PENSOL SL30) néven fut, és így néz ki.

Szerintetek ugyanaz van benne, mint a Solomonban? Nekem úgy tűnik, ugyanaz a páka való hozzá. Választanátok ezt? Bruttó 12 ezerért, ráadásul földrajzilag hozzám nagyon közel csábító ajánlatnak tűnik.

Van még egy egyébként, a HQ-SOLDER/30 néven futó pakk 15 ezerért, ez így fest. Mit gondoltok?
(#) simona hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Sziasztok! Nekem egy SMA 050 típusú forrasztópáka állomásom van. Egyetlen bajom vele, hogy kb. fél évente cserélnem kell az egész páka részét. Nem tudom hogy miért megy tönkre mindig?! Megkímélve, ritkán, nem a legmagasabb hőmérsékleten használom, folyamatosan rendbe van tartva. Már a 3. páka ment tönkre. Pontosan nem tudom, hogy a fűtőszál része vagy a hőmérője unja meg a dolgát, de azokat külön cserélni se lehet, mert akkor a hővezető anyagot visszatenni már nem tudom.

Tudnátok mondani valami ötletet / tapasztalatot?
(#) qvasz2 válasza simona hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Amikor az első pákát kinyírta, akkor kellett volna visszavinni. Most már gondolom nem garis. Én szétkapnám, és belemérnék, hogy mekkora villannyal hajtja a fűtést, mert csak arra tudok tippelni, hogy sok neki.
(#) mate_x hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Hello!

A hőátadás gyorsasága stb., miatt érdekelne, hogy a SL10/20/30 (Bővebben: Link)típusú hőelemes pákában, hol helyezkedik el a hőelem? Rajzoltam egy ábrát, szerintem, így, de ha nem, akkor kérlek jelezzétek.
A választ előre is köszönöm.

Üdv.: mate_x
(#) frigos hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok már haladó hobbi célokra szeretnék vásárolni egy forrasztó állomást. durván 25e ig tudok elmenni. Ezeket néztem, szeretném kikérni a véleményeteket, hogy ti melyiket ajánlanátok vagy árban van más tipp szívesen fogadok minden észrevételt.
Solomon
SL20-N 16 e
SL30-N 19e
vagy találtam
SL20E-N (ESD) 16e
SL30CESD (kerámia fűtőszál) 22e

vagy WELLER WHS40 19 e
Előre is köszönöm!
Feri!
(#) Petjaa hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Forrasztó állomás vásárlása előtt állok. Amit kinéztem az az Ersa cég RDS80 állomása. A véleményeitekre és a tapasztalataitokra lennék kiváncsi, hogy milyen ez a páka!

Üdv Petjaa
(#) eddie válasza Petjaa hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Nekem ez van évek óta. Ritkán használom. Meg vagyok elégedve vele.
A szubjektív dolgok: tetszik külsőre, a páka vékony és jó fogású.
Hegyek hegyekben vannak hozzá. Gyorsan fűt fel (mások szerint is, meglepődtek).
Egyetlen gyenge pontja talán a páka csatlakozó. Nem bajonettes, csak bedugós. A vezeték viszonylag merev és ki tud lazulni. A csatit cserélni fogom menetesre.
(#) Zsora válasza Petjaa hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ha sokat forrasztasz és főképp felületszerelt mütyürke alkatrészeket, akkor jobb választás az ERSA i-CON nano. (...bár az egy 20-assal drágább.)
Az ANALOG, DIGITAL és RDS széria inkább a nagyobb alkatrészekhez ajánlott - szerintem. A hozzávaló hegyek közül nekem a rövid véső alakúak jöttek be. A hosszabb szárúaknak nem olyan jó a hőátadása, a ceruza alakúaknál meg az ónfelfutás és megtartás nem a legjobb. (óngolyókergetés...)
(#) Petjaa válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Helló!

Álltalában vegyes paneleket csinálok és TQFP icnél kissebb icket nagyon ritkán szoktam forrasztani (az is max SSOP). Lenginkább még az érdekelne, hogy pl. egy Solomon vagy Fahrenheit pákához képest mekkora az Ersa pákája.

Üdv Petjaa
(#) koczka hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Üdv.

Az anyue-termékeivel kapcsolatban van valakinek tapasztalata érdemes-e venni vagy sem?
(#) helektro hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Van egy analóg Weller forrasztóállomásom hőfokszabályozással.
SMD-s áramköröket csinálgatok, bár sűrűn nem használom a készüléket, havi 1-2 NYÁK.
Viszont így is 3 év alatt megette az eredeti Weller hegyet a forrasztóón.
Amivel forrsztok nem ólommentes. Lehet emiatt eszi meg a hegyet?
Előtte volt egy másik hegyem, szintén eredeti Weller és azt vagy 10 évig bírta.

Van vkinek ilyen irányú tapasztalata, infója?
Lehet az új hegyek ólommnetes anyaghoz vannak és nem bírja az ólmos forrasztóónt?
(#) edison14 hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Helló. Egy kicsit körülnéztem és nálunk nem nagyon kapható az a forrasztópáka amit kinéztem magamnak. De találtam egy wellert méghozzá a WHS40D típusút. Valakinek van vele tapasztalata? Mivel weller ezért gondolom hogy jó és nagyon sokáig bírja de szeretnék meggyőződni arról hogy jót választok.
(#) helektro hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
ERSA i-CON 1-et ismeri valaki? Használja?
Ha valaki használja, akkor tapasztalatokat néhány mondatban kérhetnék?
(#) mekkmesterke hozzászólása Máj 13, 2011 /
 
Helló
Nekem az lenne a problémám hogy van 1 Aoyue 2900 pákám. Az lenne a kérdésem hogy nem tudja e valaki hogy melyek a hőelem kivezetései meg melyek fűtőbetét kivezetései a csatlakozón? Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Petjaa válasza mekkmesterke hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Helló!

Kikell mérni. Teljesítmény, feszültségből számolsz egy kb ellenállás értéket és az alapján megkeresed, hogy melyik kettő a fűtőbetét és kizárásos alapon meg a másik a hőelem!

Üdv Petjaa
(#) mekkmesterke válasza Petjaa hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Én is így gondoltam de csak 2 láb között tudok mérni ellenállást, a többinél nincs semmi. Ezért nem tudom hogy most mi van.
Következő: »»   29 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem