Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hordozható erősítő építése
 
Témaindító: nolex, idő: Feb 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 10
(#) szabi83 válasza nolex hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Idézet:
„zárt dobozban nincs szellőzés”

a hangszórók mozgatják majd a levegőt....nem de? :yes:
(#) DRoland válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Nekem úgy mozgatják ki-be a levegőt (ha sok a basszus) mint egy kompresszor
(#) nolex hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Jól ezt jól elkúrtam.
Elbasztam az IC-t
Újra
Újra
Újra...
összesen 3x próbáltam meg. Mindannyiszor nem sikerült.
MA raktam fel egy új hűtőbordát, pontosabban ráragasztottam. Szokás szerint meginnt összekevertem a táplápelt és az eggyik kimenetet(ezt már többször megcsináltam)
Utána helyreraktam, bekapcsoltam. Ment-ment, csak észrevettem h az eggyik hangszóró nem megy. Kis híján leégettem, időben lehúztam. Ádtugtam a másikra, szólt, tehát nem döglött meg.
A másikra rádugtam a másikat: egyenáram került a hangszóróra, méghozzá negatív, mert a kónusz befelé mozdult. le is húztam gyorsan, ez nem melegedett.
De elkezdtem vizsgálni, nézegettem, méregettem. Visszarakom éppen az akksira, de nem kapcsoltam ki véletlenül az iC-t. És úgy csatlakoztattam, és azóta nem szólalt meg

Ez az én kurva formám, összesen 3x nem sikerült ezt a szájbabaszott erősítőt megépítenem. mindenhol tanultam, de sehogy se
P.S:moderátortól elnézést, sajnálom, de egyszerűen elönt a düh, a méreg és ezt csak így tudtam kifejezni
(#) nolex hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Ez meghalt, ámen!

Megy a többi kinyírt IC közé...
(#) szabi83 válasza nolex hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
:no: :no:
(#) nolex hozzászólása Máj 3, 2007 /
 
Nos, megyünk tovább...
Az áramkör jó, holnap kiforrasztom szépen.
Rendelek újra egy csomagot az HQVideo-tól.

Viszont a hangszórókkal mi lehet a helyzet?Kicsit égett szag volt, egyenáram repült a hangszóróra...
De rátettem a másik csatira, és akkor működött. Mit várhatok ezentúl tőle?(azért szépen szólt, és alul ahol a tekercs van ott meleg volt.)
(#) Sonix válasza nolex hozzászólására (») Máj 3, 2007 /
 
Egy-két jó tanács:
- Kicsit jobban gondold át mielőtt bármit is csinálsz, mert ha ész nélkül nekiugrasz nem sül ki jó belőle (saját tapasztalat)
- Rajzolj! Nagyon sokat segít, ha lerajzolod azt amit csinálni akarsz! Nem feltétlen kapcsolási rajzra gondolok. Inkább ilyen összeállítási rajz félére.
- Próbáld meg a vezetékek színét úgy megválasztani, hogy követhető legyen. Már ránézésre szín alapján is tudjad, hogy melyik-melyik!
(#) nolex válasza Sonix hozzászólására (») Máj 4, 2007 /
 
Rajz is megvolt de a táp és a kimenetre nem volt különböző
De most már minden megvan. Csak IC kell...

Működik meg minden...csak IC...
(#) nolex hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
Nah összegeznék

Az erősítő kész lett, tesztelve is lett !
Véglegesen ezek lettek benne:
2db 2 utas SAL RFX 2-165 NEO hangszóró
TDA 8560Q 2x40w erősítő 12V-ra
SSB 12V 7,2Ah akkumulátor
A doboz:
Rétegelt lemezből készült csavarozással
A lemez 13mm vastag
300mm magas
alapterület 200x650
Még nincs teljesen lezárva, a tesztüzem miatt(ígyis már 1x cseréltem IC-t a hülyeségem miatt... fordított polarítás)
Ha le lesz zárva, le lesz csavarozva teljesen, hátul lesz egy 6cm-es lyuk ahol mehet ki-be a levegő, és a töltőzsinór el lesz ott rejtve.ja és a tetején egy nagy fogóka, amivel lehet izmozni

Konklúzió:
Az erősítő kielégíti a szenvedélyes igényemet, tehát alkalmas kosrazásra
Bővebben: Kicsit nagyra sikerült, ezt bánom egy kicsit. A hangereje nagyon jó, a hangszórókat megfelelően választottam ki. Az erősítővel sincs gondd. Ami a legjobb:
A fogyasztása! Egy délutáni kosarazás alatt fél voltot esik az akku fesze. Ez az időtartam majdnem maximális hangerőn működött, és olyan 4 óra üzem. Tehát olyan 10-12 órát tud elbömböltetni, ami egész jónak sikerült.
Képeket mellékeltem
(#) nolex hozzászólása Jún 18, 2007 /
 
(#) Peti_85 válasza nolex hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Na ez már egy izmosabb hűtőborda azért!!!
Jól néz ki! Te egy kicsit tényleg nagy lett, de ha nem nehéz, akkor minden fajin!

Peti
(#) DRoland válasza nolex hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Hello!

Akkor hagy dicsekedjek már én is

Kicsit zűrzavaros a belseje, de működik! Majd valamikor még fesz komparátor is belekerül, ha időm engedi...
(#) nolex válasza Peti_85 hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Hááát, muszály volt...Ez is csak hozzá van ragadva, az alap borda ott van az az alu lemez...Az meg nem elég, kisebb hangerőnél már 150 fokot megütöm, mint főnyeremény
Ezzel eléggé hűs, egyszer semm érte el, szval egész jó szolgálatot lát el !
nem nehéz, akksival eggyütt is olyan max 5kg. A vállam azért még nem bírja el
(#) nolex válasza DRoland hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Látom te kompletten építetted, aktív, hurcolható hangláda egész szép!
Mesélnél róla 1 kicsit ?
(#) Kovidivi válasza nolex hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
hello!grat az erősítőhöz!szép munka!látok egy diódát ezen a képen: 100_9067.JPG .ez kell az áramkörbe,vagy elővigyázatosságból raktad bele?mert esik valamennyit rajta a feszültség asszem,és így kicsit kevesebbet tudod majd hallgatni.jó kosarazást
(#) DRoland válasza nolex hozzászólására (») Jún 18, 2007 /
 
Hello!

Na akkor , ebben TDA 7375-ös IC van, nagyon jól szól, hangjával és hangerejével bőven meg vagyok elégedve, (és tervben van hangszín szabályzás is, talán lm 1036). Akksi: 12V 12Ah, doboz anyaga: bútorlapok, gipszkarton csavarral egymáshoz rögzítve. Méretei: 480x200x280, súlya kb 13kg
Akksiról elment múltkor egy hetet, napi kb 2-3 órát hallgatva viszonylag kis hangerőn (szobában), de ha odatekerem neki (3,5-4 A-t vesz fel ekkor) akkor egy nap alatt lemerül. Ha esetleg a discman lemerülne, el tudja látni árammal. És mivel a discman rádiós is, raktam rá teleszkópos botantennát is. Hangszórók MNC DevilX. Kapcsrajzot is mutatok, de ez még nem végleges (előfordulhat hiba is benne).

7375.jpg
    
(#) cseffo hozzászólása Jan 3, 2009 /
 
hello valaki tudna TDA1558q hoz jol müködö kapcsolást?ha tudan jo lene
elöre is köszi!
(#) NémethBálint hozzászólása Feb 13, 2009 /
 
Hamarosan nekem is lesz hordozható hangládám!
(#) karpi válasza Peti_85 hozzászólására (») Feb 14, 2009 /
 
Hat ez nagy , en kicsi hordozhatora gondoltam IPOD-nak.

Vegyel vagy szerezzel egy regi nagyobb "taska radiot" az perfekt megfelel , konyebb, szebb mint amit othon csinalhatsz , lehet hasznalni a hangerosito reszt ha elegge eros neked .
Nekem van egy par regi elromlott radiom de nem csinaltam mert tul nagy nekem .
(#) Pako94 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok, lehet hogy már pont ezt írták le elől, végig is olvastam, de kezdő vagyok, és nem teljesen értem.


Van 12 V 4 Ah motorakkumulátor. Egy olyan erősitőt szeretnék, amelynek a kimenete 2 db 4 Ohm 40W autóhangszóró, a bemenet az egy mp3 lejátszó jack kimenete lenne.

A lényeg az lenne, lehetőleg sztereó legyen, és "kívül", tehát a doboz oldalán is legyen egy hangerőszabályzó.

Ehhez szeretnék tőletek egy kapcsolási rajzot, a méret kb. akkora lenne mint ez

Előre is köszönet, annyi kérésem hadd legyen, hogy lépésről lépésre...
(#) DRoland válasza Pako94 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Hello!

Igen 12V-os le is írtam részletesen mit tud pár hozzászólással később. Hogy mennyit kell rákölteni az attól függ mid van otthon! Nekem csak akksit, IC-t, meg a hangszórókat kellett megvennem. Akku kb 5000 Ft, az IC meg 1000 körül. De kérdezz nyugodtan, csak légy türelmes, mert nem tudok éjjel nappal gép előtt lenni.
(#) Pako94 válasza DRoland hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Sziasztok,

köszönöm szépen, megtaláltam, bocsi ha siettetésnek vetted, nem úgy akartam.

Még azt kérdezném, hogy azt hogyan lehetne megoldani, hogy 12V DC bemenet legyen, de szeretném megőrizni a többi funkciót, de súlycsökkentés miatt kellene, hogy az akksi és a trafó ne benne legyen.

Árról annyit, hogy IC kell, meg kondik, ellenállások(vannak itthon, de tuti h pont nem ugyanolyanok), kapcsolók, meg még ami kell.

Amúgy gratulálok, nagyon szép erősítő lett.

Ha valaki megcsinálná a kapcsolási rajzot (így kiegészítve)m és az alkatrész listát is leírná, annak ezer hálám, nem tudom, hogyan szokás ezt itt meghálálni?
(#) DRoland válasza Pako94 hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Én ez alapján építettem: végfok
12 V bemenet? Mondjuk szivargyújtó csati vagy bármilyen DC csati ami legalább 5A-t képes átvinni. De most akkor hol lenne az akksi? Nem azért jó a doboz, hogy minden benne legyen?
Köszi, örülök, hogy tetszik!
(#) Pako94 válasza DRoland hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Szia,
bocsánat, ha idegesítő vagyok, igazad van, megcsinálom egy az egybe a te rajzod alapján, egy olyan kérésem lenne, hogy letudnád írni az alkatrész listát?
Nem mindent tudtam kihámozni a másikból. (úgy gondoltam, hogy: C1=x, C2=y, R2=z stb.) ha ez meg tudnád tenni majd, akkor ezer hálám.
A bíztositékok nálad 5A-sok?
(#) DRoland válasza Pako94 hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Hello!

Csak a végfok panel és a 12V-os tápellátás a lényeg a többi csak körítés. Elég karcsú az a 4Ah nagy hangerőn hamar leszívja az akksit! A töltés kérdéses: látod, nekem csak egy gagyi izzós megoldás van (nem bajlódtam automata töltővel ) Ha normál töltést akarok, akkor a standby/play kapcsoló KI állásában tápot ad RL1 relének és az akksit sorba köti az izzóval. (12V 26W-os izzó) BE állásban szól az erősítő IC7-es láb magas szinten és direktben megy a töltés a trafótól: (ezt akkor használom ha le van merülve az akksi és hangosan akarok zenét hallgatni) Az a kérdésem, Te hogy akarod, mikor hallgatod, be legyen dugva a konnektorba állandóan?
Mert ha igen akkor lehetne mondjuk csepptöltésen állandóan (akksitöltő kapcsolások vannak a hozzá tartozó témákban). amellékelt képen már alkatrész érték is van, de ez nem szentírás el lehet tőle térni (pl nagyobb puffer kondi, töltőáram változtatása, LED előtét ellenállás stb). Ha valamit akarsz kérdezz nyugodtan, csak mindig írd le pontosan mit akarsz csinálni.

tda.jpg
    
(#) Pako94 hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Fordult a kocka
Kiderült, hogy alkatrészek, amik vannak, azok már egy erősítőhöz lettek begyűjtve anno
De azért egy két dolgot lekopizok a te rajzodról, van benne egy két dolog, ami nagyon tetszik
Köszönöm szépen a segítségedet, ha problémám van, akkor itt leszek
(#) zenetom hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Hali!
A problémám nem egészében fedi a téma címét, de hasonló probléma.
Szóval, ismerősömnek van egy hordozható magnó/rádiója, az a nagy tégla alakú, régebbi amerikai filmekben ilyen nagy magnókkal "menőztek" a négerek..
Akarja is használni, viszont 10db 1,5V-os góliát elem kell bele, ami hosszútávon nem takarékos megoldás.
Akkumulátor kell, de milyen, azt nem tudom, mert 15V-os kéne. Vagy esetleg egy nagyobb is jó és akkor beépíteni egy stab. IC-t...
Szóval erre milyen megoldás lehet?
(#) Pako94 válasza zenetom hozzászólására (») Ápr 14, 2009 /
 
Tölthető góliát méretű akkumlátor Szóval újratölthető elem.
(#) imi93 válasza Pako94 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
haveromnak a motorba van hang cuc és az egész beleférne egy hátizsákbahang cucc
pioneer erősítő meg hangszóró és ez mind a motor aksijáról
az erősítő szerintem egy autós erősítő vagy cd lejátszó lehet jack bemenettel
(#) szabi83 válasza imi93 hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Kicsit torz a mély...
Következő: »»   8 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem