Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   83 / 282
(#) xyzxyz hozzászólása Feb 23, 2011 /
 
Üdv.
Az LC 100 PI érzékelőn van olyan, hogy "EOL vonalvégi ellenállás opció---nem használt"
Ez nem arra való, hogy kiváltsa a külön bekötendő 5.6Kohm-os ellenállást?
(#) ludasmattyi hozzászólása Feb 24, 2011 /
 
Sziasztok
Két kérdésem lenne 1616-os központnál:
1. 4-ről 6 számjegyesre szeretném megváltoztatni a felhasználói kódot.
2. 101-108 ig kiveszem a hangos riasztást a zónából, de mégis hangosan riaszt .

Ha tud valaki tanácsolni valamit azt megköszönném.
(#) Syn7h37ic válasza ludasmattyi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
6 jegyű kód: 701 szekció 6. bekapcs.
Néma riasztási opció,:101-116 1-es kikapcs.
(#) ludasmattyi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
Köszönöm, de így is hangos riasztás van.
(#) Syn7h37ic válasza ludasmattyi hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
A lezárás eol, vagy deol?
(#) ludasmattyi válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 24, 2011 /
 
eol.
(#) triniti válasza TG72 hozzászólására (») Feb 25, 2011 /
 
A helyes bekötés AMG Isige dsc585 központra: A relé "+12"-t a dsc központ bell+ -ra, míg a relé "-12"-t a központ bell- -ra kötöttem /diódával átkötve/. A relé közös pontját kötöttem a sziréna TRIG-be, mig a relé záró kontaktját a központ aux+ -ra. A sziréna supply + -a a központ bell+ -ba ,mig a supply- a központ aux- -ba van kötve.
DIP kapcsolók:
1.ki
2.be
3.be
4.ki
5.ki
6.ki
(#) Syn7h37ic hozzászólása Feb 27, 2011 /
 
Próbálgattam az új DLS szoftvert. hát mit mondjak? Finoman szólva nem nyerte meg a tetszésemet. Remélem lesz ez még jobb is... Addig is, amíg csak lehet, maradok a 2002-nél.
(#) mrpriest válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 28, 2011 /
 
Nekem a jó égnek sem akar kapcsolódni egyik központhoz sem. 1616 - 1864.
Közvetlen kapcsolattal se .
Én is maradok a réginél.
(#) CabexKft hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Hello Syn7h37ic, Hello Sunyeb, Hello fórum!
Ma egy elég hülye hibával találkoztam: Egy TELL GSM Ultimate-en lévő összes DSC LC100-PI Passzív infra mozgásérzékelő egyszerre bejelzett 08.11-kor. Levert a víz, mert azt hittem betörtek. Haza kellett mennem kocsival, mire láttam, hogy hála ég nem törtek be. A rendszer alapján mind a kilenc infra egyszerre riasztott. Viszont a bejárati ajtók, szabotázsjelzők, nyitásérzékelők nem jeleztek semmit. Mi lehet annak az oka, ha 9 infra egyszerre jelez "egyszer 08.11-kor" azt azóta is kuss van... Előre is köszi!
(#) Syn7h37ic válasza CabexKft hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Eléggé sokféle lehet...
Erős impulzus a hálózaton, esetleg hosszú áramszünet, és lemerült az akku, majd visszajött a villany, és indult a központ. Így első megközelítésnek.
Megnézném a riasztó akkut, hogy milyen állapotban van, megvan-e a megfelelő kapacitása még. Mivel a nyitások nem riasztottak, csak az infrák, és az infra nyitott állapotot mutat akkor, mikor nincs rajta feszültség, energiaellátási gond lehetett.
(#) CabexKft válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Hello! Köszi! Áramszünet elvileg nem volt, az aksi meg néha 13,2 voltos, néha meg 13,6... A táp az viszont lehet... ugye? Vagy esetleg 1-2 másodpercre kiakadt, vagy elment az áram, de az esemény file áramszünetet nem regisztrált...
(#) fzsoo hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Üdv
Abban kérném a segítségeteket hogy a leírtak szerint programoztam fel a pc1616-ost +egy 8zónás bővítőt.Otthonmaradó élesítést szeretném megoldani.Kód bevitel után alrmed led világít lakásba tudok mozogni,ha kinyitom a bejárati ajtót riasztás beindul.Eddig ok is lenne,de kipróbáltam hogy a melléképületek azonnalin lennének de viszont arra nem indul be a riasztás/ezek mind a bővítő modulon vannak.
Zóna def:
bejárat 01
előszoba05
lakás többi része 32
melléképületek03
Mi lehet a gond?
(#) fzsoo hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Előzőből kimaradt míg azonnalin voltak a melléképületek addig úgy működött csak meg akarom csinálni éjszakára be lehessen riasztani.
(#) MPi-c válasza fzsoo hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Próbálj meg előbb önállóan választ keresni a problémádra pl. így :keresés "bővítőre"! Talán itt megvan a megoldás...
(#) fzsoo válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Eddig hónapokon keresztül működött,csak a zónadefiníciókat változtattam meg.Vagy mást is kell?
(#) fzsoo hozzászólása Márc 2, 2011 /
 
Most csináltam egy modulfelügyelet újraindítást,a a következő jelenség armed led világít a system villog percekig.
(#) MPi-c válasza fzsoo hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
(A rendszerfelügyelet futtatása után a 903-mal ellenőrizhető az eredmény)
Tehát, korábban a bővítő működött.(?)
A zóna attribútomok beállítását (101 szekciótól) és a partícióhoz rendelést is (201, 202-től) ellenőrizni kell.
(#) fzsoo válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 2, 2011 /
 
Gondolom igen fél éve felprogramoztam,ellenőriztem és jó volt.Volt közben az hogy nem sikerült úgy a telefonra való programozás megoldani hogy mobilról le tudjam nyugtázni és azóta a system led világít.Azóta a nyugtázást sikerült megoldani,igaz azt írták itt a fórumon ha van egy sikeres komunikáció akkor majd elalszik de ez nem történt meg. *2-re nincs hibakód.
(#) fzsoo hozzászólása Márc 3, 2011 /
 
Resetelés,újraprogramozás és minden ok.
(#) sunyeb válasza CabexKft hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Erős rádiófrekvenciás zavar (pl. hülye szomszéd szétszedett mikrót bekapcsol - volt rá példa), vagy rövid hálózati impulzus (pl. nagy teljesítményű aggregátor szinkronizálás nélkül hálózatra kapcsolása - erre is volt), vagy nagyon közeli villámcsapás (bár ez ebben az időszakban nem túl valószínű) csinálhat ilyet, illetve atomvillanás
(#) CabexKft válasza sunyeb hozzászólására (») Márc 4, 2011 /
 
Köszi fiúk! Valami ilyesmi lehetett, mert az óta sem volt gond! Sőt a gyártó is adott egy tippet: A riasztót összekötöttem egy IP-Bridgel, ami 12v-ról megy és 300 mA eszik. A 9 Infra kb. 90 mA és van egy rádiós adóvevő az éjszakai particionált riasztásra kb. 40-60 mA, összesen 450 mA. Az IP-Bridge még vezérel egy ABB relét 60 mA. Most jön a gond! IP-Szoftver lefagy, újraindul, behozza az összes reléjét + az ABB-t és így hirtelen 510-550 mA zabál a rendszer, ami elvileg az Infrákat táplálja max 500 mA-ig. Gyártó szerint túl terhelés esetén ez a kör kikapcsol, és újra indul. Az összes Infra tápja elmegy és a rendszer riaszt (mert ott nem megy el a táp). Megoldás egy db + 12v-os táp 3e Ft!
(#) kispedro hozzászólása Márc 6, 2011 /
 
Sziasztok!
PC585H központ, 1555RK kezelő.
Tegnap este elkezdett vonyítani és közben villogott az összes zóna ledje. Kódra nem reagált. Mind ezt az éjszaka kellős közepén. Levettem a tápot, akksit és a kültériben is az akksit.
Ma neki álltam visszaállítani. Ráraktam a kültérire az akksit, rázártam az ajtót, a központban ráraktam az akksit, majd tápot adtam rá. 10mp-ként csippan kettőt a kezelő, világít a system és az armed és bármelyik gombot megnyomom, hosszan sípol.
Mi tévő legyek?
Segítségeiteket előre is köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza kispedro hozzászólására (») Márc 6, 2011 /
 
Letiltott a rendszer. max 255 perc múlva, újra aktívnak kell lennie, ekkor már tudnod kell kezelni.
Mivel világít az armed, be van élesítve. Ha nem akarsz riasztásokat, kössed le legalább a sziréna startot a bell- pontól. A legjobb, ha csak a panel, és a kezelő él, a mozgások, és a kültéri sem kap energiát. A 255 perc letelte után a kezelő kizárásnak meg kell szűnnie, ekkor ki tudod kapcsolni a riasztót.
(#) jokipoki hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Hali
Egy olyan kérésel fordulok hozátok hogy kellene nekem egy dsc pc 5010 bekötési rajza pc 500 vezérlö van hozzá semmiféle kodot nem tudok a kodokat hogyan tudom felölirni rajta ? Van még egy max -8 as központom és még annak is kellene a rajza ha valakinek meg van megköszöném elöre is köszönöm a segitséget
(#) Syn7h37ic válasza jokipoki hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
5010 leírás. Az alap install kód: 5010 Az alap mester kód 1234
Max 8?
képed van róla?
(#) jokipoki válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hali köszi a segitséget megprobálom megcsinálni itt a max-8 nak a képe ha tudsz segits köszönöm
(#) tck1993 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!
kettő szabotázs nyitásérzékelőt zónaduplázással szeretnék bekötni de nem nagyon sikerül.Abban szeretném kérni segítségeteket,hogy hogyan tudnám ezt megoldani.
(#) Syn7h37ic válasza tck1993 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
DSC-n nem lehet zónaduplázást csinálni, csak sorosítást.
Ha erre gondolsz, akkor egyszerűen a két reed-et sorba kötöd, és ezt a soros rendszert kötöd a zónára, a rendszer beállításától függően (NC EOL DEOL)
(#) baltibi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kéréssel fordulok hozzátok hogy tudja-e valaki hogy kell reszetelni a pk5501 ikonos kezelőt, nem tudok belépni a programozásba (*8 555) ha megnyomom a # et akkor a világítás megvan ha visszaáll akkor az idő és mellette a bevitel ikon megvan.
Köszönöm előre is. :bummafejbe:
Következő: »»   83 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem