Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
Így hirtelen nem tudok utána nézni, de 99% hogy a Pony ismeri a mega8-at. Nem tudom hogy miből következtettél erre.
Egyébként ajánlom a Bascom-ot.
Mindössze abból, hogy nem tudom kiválasztani, pedig mintha ehhez ajánlották volna . .
De lehet, h régi verzióm van, most találtam újabbat. Szerk: Na ez ugyan beta, de ebben már van ilyen
Szia! fuse biteknél a jtag-et kapcsold ki
Hát nem tudom akkor hogy milyen verziót használtál, én még nem találkoztam olyannal ami ne ismerte volna, de nem is használtam túl sokat. Nincsenek jó tapasztalataim a Pony-val, elég könnyedén ki tudod zárni magad a kontrollerből vele, és kezdők emiatt le is nulláznak 3-4 dbot. Elég sok helyről hallottam hogy nem ajánlott.
És kell most nekem kvarc a procira? Vagy tudom anélkül is égetni?
Gyári alap beállítás a belső órajel, így nem. Viszont ha egyszer átállítod külsőre, onnantól kezdve kelleni fog.
Akkor ha nem csesztetem, akkor nem zárom ki magam és örülök?
A tranzisztor-teszterrel bírkózok amúgy. Látszólag minden jó, beégetem a hex-et, ellenőrzi, majd az eeprom hex-et is és mégsem fut, csak a fekete "kockák" vannak. Ha olvasom a procit, akkor is olvassa, tehát van benne adat.
Hát ha a cél egy sima hex beégetés, akkor szerintem tedd föl az AVR Studiot, az biztos hogy jó lesz. Nem tudom hogy a projektedhez miket kell beállítani, de elképzelhető hogy át kell állítani a fuse biteket, mondjuk pont az órajel miatt.
ha csak fekete kockákat látsz, akkor az lcd kontraszt rendben van?
Ha nem lenne rendben nem látnék kockát sem
Hát sejtem miért szívnak az emberek a Ponyval. A fuse biteket egy txt filében kaptuk:
ATMega8: lfuse = 0xc1 hfuse = 0xd9 A Ponyban meg pipálgatnom kéne, de lövésem sincs melyiket.
Ha jól emlékszem be van kapcsolva a JTAG majd holnap megpróbálom kikapcsolva is.
Amúgy nem biztos hogy ha az LCD kontraszt nem jó, akkor nem látnál semmit. Ha fullra föl van húzva, vagyis helytelenül van beállítva, akkor lehet hogy csak fekete négyzeteket látsz.
Amúgy vigyázz mert azt hiszem a Ponyban ráadásul pont fordítva van a pipálás. Vagyis ami ki van pipálva azok nincsenek becsekkolva. Mondom, szerintem Avr Studio a nyerő, vagy Bascom.
Az avrstudioval szívok: telepítem, azt mondja ok és nincs sehol
Nem akarok Pony-pipálgatni A Bascombol meg csak demot kaptam, az jó?
Az is jó, nincs benne csak program méretben korlátozás
Ez nem egy programozó, mint a Pony, ez egy fejlesztő rendszer vagy mi a szösz. Ebben én egy év alatt sem találom meg ami kell nekem: hol állítok devicét és fusebitet?
Valoban a FF megtalálja, de az meg elképesztöen lassu. Majd holnap megprobálom egy jobb kapcsolatrol. Kösz.
Options > Programmer menüben kiválasztod a programozód, majd nyomsz egy F4-et, onnantól szerintem menni fog.
Nekem 100/100-an van és kevesebb mint egy óra alatt jött le. Elején jön csak 300-400k-val, aztán jött 5-6M-val is.
A belső 1 MHz-nek egy másik alfaját kívánta, hogy C1 legyen, de még így se jó.
Nekem csak 70-90kbyte/sec-el jon itthon(pedig 30Mbites a net), viszont a szerveremre konstans 11Mbyte/sec-el jon az eleje ota. Amit leert kilinkelem nektek.
Kösz, majd megnézem.
Azért egy kicsit elcsodálkoztam, hogy melyik pihentagynak van ennyi közlenivaloja (6 GB) - vagy ugyanaz van, mint minálunk, amikor felraknak egy 1 GB-es updatet, amit késöbb egy kicsit megpofozva 10 MB-vel is fel lehet rakni, és nem terhelni feleslegesen a világ hálozatait.
Hat, benne vannak a szoftverek is, azert ekkora.
Egy kezdő kérdésem lenne. Megterveztem 1. AT32UC3-as lapomat, kb az EVK1105 mintájára. Ethernet (DP83848C) és az AVR32 a főbb komponensek. Van mellete még SPI-on két chip. Egy kis ellenőrzésben szeretnék segítséget kérni, mert aztán ha rossz NYÁKot gyártatok le és ültettetek be, akkor bukok egy raklap lóvét.
Programozásra a JTAG pineket vezettem ki, ahogy a hivatalos checklist-ben van (TMS, TDI, TDO, TCK, reset_n, 3.3V, kondér le táp felé). Ez elég a programozáshoz, ugye? Kaptam kölcsönbe egy ice mk2-t, azzal szándékozom nyüstölni. Van még a reset_n, 10K-val, 100n-val pergésmentesítve, nyomógombon, szintén checklist alapján. Érdemes még valamit kivezetni a JTAG és reseten kívül? Külső órajelben annyi változás van az EVK-hoz képest, hogy nincs külső oszcillátor, hanem az eth. chip-re van kötve egy kristály és a chip képes kiadni magából 25MHz-et, ami megy az XIN0-ra. Fontos szerintetek egy oszcillátor vagy jó a kristály is? Árban nettó 170ft a +-10ppm-es kristály kondérral, az oszcillátor meg 600-nál kezdődik. Bocs, ha már le van írva valahol ez, de nem találtam. |
Bejelentkezés
Hirdetés |