Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   362 / 729
(#) jokerking válasza skero hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
szia te veted vagy csináltatad?és a hanszoró mekkora benne?
(#) Vacok válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az adatlap mondta.

tda2030.pdf
    
(#) gida válasza jokerking hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
40cm es való bele
(#) Vacok válasza alexride hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Mit gondolsz erről a hangszóróról? Nagyobb az érzékenysége, nagyobb a teljesítménye, és alacsonyabb az alsó határfrekvenciája, jóval kisebb doboz kell neki, már csak azt nem tudom, hogy mennyire megbízható.
(#) skero válasza skero hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ha a teljesítmény adatoknál felsorolt értékekre gondolsz az szerintem nem azt jelenti ,hogy 40 Hz alá nem megy. Csak azért ajánlottam mert egyszerűbben találsz tápnakvalót (pl.: halogén spotokhoz való trafó puferelve egyenirányítva közel 18 V ,az jó) és nem igényel különösebb bemérést ,tartalmazza a védelmet. Persze nem lebeszélni akartalak a tranyósról ,csak mint egy alternatíva ajánlottam.
(#) Vacok válasza skero hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Értem, köszi... A tápnakvalót már korábban beszereztem, egy 250W-os 6-9-12-24-36-42V megcsapolású trafó fogja hajtani.
(#) ptesza válasza Vacok hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ezt nem mondja. Egyébként nálam a 10-20 Hz-es sinus is kimegy rajta.
(#) Vacok válasza ptesza hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Akkor valamit elnéztem, így legalább az erősítő része egyszerűsödik. Köszi az infót.
(#) jokerking válasza gida hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Ha szépen meg kérlek megméred nekem a magasságát és a szélességét meg a mélységét,és hogy hangszóró körül mekkora a lap amiben van .köszönöm
(#) gida hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Mármint a hangfal adataira vagy kíváncsi?
Mert az ott van a rajzon mind pontosan.
(#) jokerking válasza gida hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Az után csináltátok ti is?
(#) circle válasza Vacok hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Rossz választás. Nehéz eldönteni hogy a SAL használhatatlanabb, vagy ez.
(#) alexride válasza circle hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Pontosan, azok az adatok nem valósak. Ha már ennyire olcsóság akkor inkább ez.. Bár erről se tudok sok mindent de az Eastech-nél jobb, és elő lehet kotorni gyári ládatervet hozzá, esetleg adatot.
(#) gida hozzászólása Márc 17, 2011 /
 
Persze!
(#) jokerking válasza gida hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
köszönöm szépen
(#) Kovidivi válasza Vacok hozzászólására (») Márc 17, 2011 /
 
Szerintem Te egy mérés határait nézted, 40Hz-től 15kHz-ig. A kicsatoló kondi ha túl kis értékű, befolyásolja az alsó határfrekit. Ha 4700µF-ra veszed, nem lehet gond. Úgyhogy ne törődj ezzel!
(#) score válasza alexride hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Sony 1-825-870

Fs = 46,83 Hz
Qms = 4,238
Vas = 5,683 liters
Cms = 0,256 mm/N
Mms = 45,1 g
Rms = 3,131 kg/s
Xmax = 3,5 mm
Xmech = 10, mm
Sd = 125, sq.cm
Qes = 0,778
Re = 3, ohms
Z = 4, ohms
BL = 7,153 Tm
Qts = 0,657
1-W SPL = 80,74 dB
2.83-V SPL = 85, dB
(#) alexride válasza score hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Köszi az adatokat! Szerintem jobb ha a H2000-nél marad, nem sokkal drágább de sokkal jobb mint ezek az olcsóságok.
(#) Lászlógyerek hozzászólása Márc 18, 2011 /
 
Kedves, drága, mélyentisztelt barátaim!

Bocsánatot kérek, ha nem érdemleges a témához, de tudja valaki, hogy "milyet szólt" ez a RAS 16PL02-V Típusjelű "maláj" mélyhangsugárzó fénykorában?

Bild3295.jpg
    
(#) Vacok válasza alexride hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Én is köszönöm a segítséget, és a H2000-nél maradtam olyan értelemben, hogy megrendeltem a HA25-öst egy "viszonteladótól.
Már csak annyi segítséget kérnék, hogy a 45l-es doboz falai mindegy hogy milyen méretűek, csak az űrtartalma 45l legyen?
(#) Lászlógyerek válasza Vacok hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Szervusz!
Ha szakirodalomban keresgélsz, akkor találsz ajánlásokat okdalarányok tekintetében.
De gyakorlatilag mind1.

Viszont a forma tekintetében ezer meg talán még egy-két dolgot fontolóra lehet venni.
Gondolok itt a szöget bezáró oldalfalú formára, ahol az egyik oldalfal 5-20fokos szöggel eltér a szemközt lévő helyzetéhez képest.... így csökken az állóhullámok kialakulása, ha a leadott hullám hossza lambda, s az oldalfal mérete (hossza) lambda/2.
Remélem elég bonyolult voltam.

Viszont, ha az anyagvastagságra gondolsz, akkor a "méret a lényeg" érvényesül.
(#) score válasza Vacok hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Attól függ, hogy mire használod. Ha csak mélytartományban szól, akkor nem számítanak az oldalarányok. Ha szélessávban, akkor kerülni kell azt, hogy a dobozon belül kialakuló állóhullámok erősítsék egymást.
(#) Lászlógyerek válasza score hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Ügyelve a megfelelő csillapításra is, ugyebár....?
(#) Lászlógyerek válasza score hozzászólására (») Márc 18, 2011 /
 
Bocsáss meg, de, ha szakmailag akarsz kijavítani, némi háttértudás sem árt...
Például mennyi a lambdája egy kb:340Hz-es hangnak, véleményem szerint ez a mélytartományba esik, melynek hullámhossza megközelítően 1m.
(függ a hőmérséklettől).
S, ha valaki ezt le akarja sugározni egy olyan hangdobozzal, melynek egyik mérete 50cm... , legyen mondjuk a magassága "már kész katasztrófa", ha állóhullámok kerülnek szóba, gondolom én.

Légyszives a beszólásokat, "odapörköléseket", némi szakmai ismerettel tegyétek.
Vagy a jó öreg módszer szerint mondjátok, hogy balgaságot írogatok és kész.

Tisztelettel és köszönettel!
(#) ptesza válasza score hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Minden egyes szava igaz. Csak az egymással párhuzamos oldalak között alakul ki félhullámú rezonancia. Ha pl szub lesz és 150 Hz ig akarod használni akkor , 2.26 méter a legkisebb hullám hossz. Elviekben a csillapítóanyaggal az állóhullámokat lehet csillapítani, mivel a szub ládában nincs állóhullám így nem szükséges csillapító anyag sem. De a hangolásnál szóba jöhet az alkalmazása. A 340 Hz már nem szubnak való feladat, ezt a határt 150 Hz környékén szokás megválasztani.
(#) Vacok válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia!
Ebből valóban mélyláda lesz, így a felső határfrekvencia 150Hz körül alakul majd.
Találtam egy oldalt, ahol azt írták, hogy az oldalarányok tekintetében az arany metszés a legkedvezőbb arány, így az oldalarányok:
szélesség: 35,57 cm
magasság: 57,55 cm
mélység: 21,98 cm
adódnak.
Akkor ezek szerint ezektől el is térhetek miután mélyládát építek, ugye?
Jah, és a hangszórót hol kell elhelyezni a ládában?
(#) ptesza válasza Vacok hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szubláda esetében leírtam miket kell figyelembe venni. A hangszórót is oda teszed ahova szeretnéd , de ha reflexes lesz akkor egy csőátmérő vagy messzebb kerüljön a hangszórótól, a reflexcső.

Mi az az aranymetszés?
(#) Vacok válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Bővebben: Link
Röviden: két egymás melletti szakasz, amelyek úgy aránylanak egymáshoz mint a nagyobbik szakasz a két szakasz összesített hosszához.
(#) ptesza válasza Vacok hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszi. Erről még nem halottam. De ha olyan dobozt szeretnél majd építeni ahol számítanak az állóhullámok akkor ,abban majd tudok segíteni , mert van egy olyan segédprogramom amivel lehet a dobozon belül keletkező állóhullámokat vizsgálni a 10. felharmonikusig.
(#) Vacok válasza ptesza hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszönöm a segítséget, remélem most már sínen van a dolog, ha elkészült beszámolok a fejleményekről.
Következő: »»   362 / 729
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem