Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   775 / 2499
(#) Davidd hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Mellesleg akit erdekel ezt a kapcsolast csinaltam meg.

an002-f2.gif
    
(#) Kicsiboy hozzászólása Márc 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy tda 2030-assal összerakott végerősítőm. A kérdésem az lenne:
megvan hogy hol kap tápot, hol van a bemenő jel, kimenő jel. Viszont a hangerőszabályzót nem tudom hová kell kötni, a másik pedig hogy van hozzá egy tápom, ami +/-16V váltófeszt ad le, szimmetrikus. a tápfeszültsége egyen vagy váltó legyen? ha egyen akkor azt hogyan egyenirányítsam?
előre is köszi
(#) CoolZero válasza Kicsiboy hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Kapcsolási rajz beültetési rajzod van?Tedd fel
(#) CoolZero válasza Kicsiboy hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
A hangerő szabájzást a bemenetre tegyel egy 100K-s porméterts anyi
(#) emersys válasza Kicsiboy hozzászólására (») Márc 20, 2011 / 1
 
Szia.
Mikor trafó primer ill secunder adatairól beszélsz ott soha nincs +illetve -... váltakozó feszültség jön ki a trafóból (a váltakozó feszültségnek van csak olyan sajátossága h azt lehet transzformálni, ezt hosszadalmas lenne leírni meg nem is akarok neked erről előadást tartani)
Fázis illetve nulla ahol te a váltó feszt mérted.
Tettem fel neked szimetrikus egyenirányítási módszerről képet, Én a végfokomba a látottakat alkalmaztam!
Nyílván neked csak ebből a +- egyenirányítási rész lesz a lényeges.
Ha nincs hangerő potid, az logaritmikus legyen, és úgy illeszd azt a végmodulhoz, hogy az "impodencia függő legyen a bemeneti érzékenységhez"Tehát a közös csillagpont-hoz (Gnd) képest kösd majd be. Így a bemenő impodenciád nem fog elmenni. Ez fontos.
Remélem a kép segített!
Jó építgetést

Táp.JPG
    
(#) CoolZero hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Eztet épitettem meg 2x1panelra szerintetek hüttőnek megteszi egy 11x13x3cm-es borda pc ventilátoral?
(#) Robi85 hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok.

Szert tettem pár darab TDA7575B ICvel szerelt autos erősitőre. Az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ha az A és a B lábra 2.5Volt megy akkor onnantól csak magas szintű jellel lehet kivezérelni az erősitőt? Tehát pl az autos rádió hangszóró kimenetéről? Csatoltam az adatlapját. 8. oldalon található a táblázatban.

tda7575b.pdf
    
(#) Tetye válasza emersys hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hű! Nekem is egy ilyen végfok kéne kb85-90VDC-re. Nem tudsz esetleg olyat?
(#) emersys válasza Tetye hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia.
Amiket mellékeltem az mind fetes.
Eredeti ágota rajz, a másik pedig egy kiforrotabb kapcsolás., qsc 1600as rajz lényegében..
Van saját tervezésü is, de az egyenlőre nem publikus, ráadásul még a servo része nincs kész, pozitív visszacsatolású lex , a buffer részt majd darlington hajtja.
Ha nem értesz valamit a kapcsolásokon majd szólj., de elég kiforrott rajzok, és működnek :yes:
(#) Jaksi hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok, gondoltam megosztom veletek, hogy nagynehezen elkészült a PA300 panelem! Tökéletesen működik! Semmilyen bugás nincs, kristálytisztán szól! Ez életem első erősítője és sikerült! Köszönöm mindenkinek aki segített! Ha lesz időm hamarosan elkezdem majd a 2. panelt is...

DSCF8733.JPG
    
(#) saraha válasza Jaksi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia.
Gratulálok és remélem sokat okultál az építés során.
Én az enyémből kidobáltam az 5534-eket és tettem bele régi bontott Philips TL071-eket.Az eredmény igencsak meglepő
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ezen már én is gondolkodtam ,ha pa 300 -at építenék nem az NE ict raknám hanem TL -t. Az 5534_ nek jobb a jel -zaj viszonya ,de a jó kis Jfetes TL nem olyan gerjedékeny.
(#) Jaksi válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hát én annyira a nullárol kezdtem, hogy azt sem tudtam mi az az egyenáram, váltóáram, mi az a polaritás, mi az a tranzisztor, dióda, stb. Nagyon sokat tanultam az elektrotechnikárol az építés közben. Nemrég egyébként csináltam egy poloskát is és az is műkődik!
(#) saraha válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia.
Ja,egyébként megépítettem az STK kapcsit amit javasoltál.Cseppet sem túloztál amikor azt mondtad,hogy ez egy elég jó minőségű végfok sőt,nálam eddig Nr2. STK0029
(#) Jaksi válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
És egyébként semmi mást nem kell csinálni csak egyik IC ki és a másik pedig be?
(#) skero válasza Jaksi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Lábkiosztás ugyan az. Nincs vele tapasztalatom ,kérdezd Sarahat ,de mennie kell.
(#) Jaksi válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Olyanra gondoltam, hogy nem e kell kicserélni vmi ellenállást másra vagy ilyesmi...
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
És mi van az első helyen? Gratula amúgy. Vigyázni kell a rövidzárral mert ezek nagyon jó ic -k de villámgyorsan megadják magukat. Volt két különböző hitachi erősítőm ,mindkettőben STK dolgozott de amelyikre kevésbé vigyáztam kétszer is kellett ic -t cserélni benne . Most látom Te aztán nem ismersz tréfát a hűtésben . PWM saját ygártmány? Tényleg szupi.
(#) saraha válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
C9 akkor nem kell.
(#) skero válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Az a kompenzálás? (most nem néztem meg csak gondolom)
(#) saraha válasza skero hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Gondoltam rá, de nem tudom mi a fenét csináljak vele mert nagyon féltem annyira jó hangú.Valószínűleg teszek a kimenetére egy olvadó biztosítékot,ha más nem jut eszembe...
A Nr.1 már nincs meg...eladtam,egyébként LM4702+2sk1058,2sj162 páros.Nemsokára csinálok még egyet csak nehéz beszerzni az "A" végűt.
(#) Jaksi válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ok. Majd a második panelt így csinálom akkor meg és megnézem ugy a különbséget.
(#) saraha válasza Jaksi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
A most kaphatóakkal szerintem ne próbálkozz ,ha így tetszik.Olyan régi Philips-et már csak bontani lehet...
(#) Jaksi válasza saraha hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ok akkor storno.
(#) CoolZero hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Olyan kérdéssel fordulok hozátok, hogy megépitettem ezt az itt szerellő hangszinezőt az erősítőmhőz és azt irja hogy +- 9-12V és megbir-e 13at? Ugyanis anyi nekem a trafo feszültsége a dioda hid után. A 8.oldalon van.
(#) CoolZero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszönöm szépen
(#) CoolZero hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Nem értem ha egy 12Vos laptop töltöt teszek tápnak akkor megy a hangszin ha pc tápot vagy trafot pl amit az előbb emlitettem akkor nem megy. MI lehet a baj?
(#) CoolZero hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Valaki tud segiteni?
(#) Directors válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Jól kötöttél be mindent? Elég érdekes dolog ez.Megvan a megfelelő feszültség a hangszínszabályzón?
(#) lacek29 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Mondjuk ez tényleg érdekes. A PC táp-ot önmagában használod,vagy bennevan a számítógépben?
Következő: »»   775 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem