Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv mindenkinek!
Összeraktam néhány érzékelőt, egy PC585 és egy PK5500E1 H1 kezelővel. A gyári beállításokkal feléledt, de egyszerűen, számomra érthetetlen a programozás módja. Egyszerűen nincs érelmesen leírva az adatbevitel módja, amit a diszplére kiír, abból meg véletlenül sem lehet megtudni, hogy mi a tenni való. Konkrétan (pl. zóna beállítás): Belépek az adot szekcióba- Irja be az adatot 000 Beírom az adatok [#] nyugtázom, és feladja Irja be az adatot 000 De a leírásból sem derül ki, hogy a következő zóna előzőleg kiválasztott értékét, vagy ugyan annak a zónának a következő paraméterét kell beadni. Lenne még egy csomó kérdésem, de lehet ha ez a problémám megoldódik, a többit is meg tudom csinálni. A válaszokat előre is ködzönöm.
Szerintem elég egyértelműen le van írva, hogy kell az adott szekciókat programozni. :yes:
A # is csak bizonyos szekcióknál kell, ahol kapcsoló opciók vannak. A zónák beállításánál végig kell írni folyamatosan a zóna opciókat, csak akkor kell # ha nem írod végig a 8 zónát, hanem kilépsz pl. a 4. zóna beállítása után. Rövid példa a zónák beállítására, 1-es zóna azonnali, 2-es zóna követő, 3-as zóna késleltetett, 4-es zóna azonnali. * 8 5555 001 03 04 01 04 # folyatava a programozást A belépési idő 20mp, a kilépési idő 30mp a sziréna idő 2p: 005 020 020 030 002 Itt nincs #, mert automatikusan főmenübe lép a lezáró ellenállások beállítása DEOL rendszerre: 013 ( kapcsoló opciók, a ledek világítása jelzi a bekapcsolt opciót) 2, 3, 6,7, világít # (itt kell, mivel ki kell lépni főmenübe. folytatva a programozást, a telefon kikapcsolva, hogy ne jelezzen hibát (szintén kapcsoló opciós menüpont) 015 1,4, bekapcs, a többi kikapcs # 380 minden led kikapcs # Kilépés a programozásból # röviden tömören...
Köszönöm a gyors választ, tanulmányozom, értelmezem, kipróbálom.
Ebből, elsőre a várakozási időt sikerült beállítani, mivel ott bent voltak a gyári értékek. Leginkább az zavar, hogy minden adatsor, minden paraméteréhez külön is be lehet szekciókóddal lépni, egyetlen érték beállítására, de szerintem nincs leírva, az, hogy ez bevitelnél automatikusan lép a következő értékre, a kijelzőn meg semmi infó arról, hogy mit vár éppen. Legalább kiírá az aktuális szekciókódot, akkor tudná az ember, hogy éppen hol tart, és mit vár tőle. Mégegyszer kösz!
Elolvastam még 4x, Nem eszem, légyszi csomagold ki, mint kisgyereknek a csokit, mert nem értem. Hátha más (Én) is tanulhat belőle. A GND az a föld, slussz. Esteleg AUX-, vagy mi...? Egyáltalán milyen központról beszélünk. DSC-nél EGND van, azt földre kell kötni. Ezer fölötti telepítésen vagyok túl, hidd el volt olyan ahol klíma volt, ipari környezet, stb. Tényleg kiváncsivá tettél...
Ha fém doboza van mindkettőnek, akkor igen. Ez valójában ÉV szempontból fontos. Az árnyékolásokat pedig pont ahogy írod. Én a bejövő kábelek árnyékolását tőbe össze szoktam kötni, és egy szigetelt vezetékkel elviszem a földre. A központon van egy EGND cstlakozás a kommunikátornál, azt földre. A GSM kommunikátorhoz, ha közvetlen a központ mellett van nem kell árnyékolt kábel (mondjuk úgy is az van kéznél a levágottakból), ott már elég nagy jelszint van...
Lehet. Minden esetre semmit nem veszítessz vele. Igen összeköt és földre. Az érzékelő oldali végét sehova nem kell kötni, vágd le, hogy ne érjen hozzá semmihez.
Köszi
Este megcsináltam, azóta még nem riogatott. Ha beriaszt, jön a poticsavargatás.
Sziasztok!
Van egy paradox sp5500 riasztóközpontom, amit még tavaly raktam fel, a fórumot és a kézikönyvet átböngészve napokon át. Eddig működött is, csak az egyik infrám összetört. Helyette vettem (mert az eredeti paradox volt) egy dsc-102 mozgás-törésérzékelőset, de sehogysem akar működni. Pontosabban a tamperra reagál, viszont ha mozgás van, akkor nem világít a kijelzőn a zónasértés. eol-t használtam eddig, viszont ezen van külön eol kötési hely is. Ha valaki tudna a bekötésben segíteni, azt nagyon megköszönném.
Sziasztok.
Illetve, szeretném két, külön zónaként használni, olyan bekötési javaslatokat várok, csak az előbb ezt elfelejtettem leírni, kicsit már belekavarodtam, mert ma egész nap ezzel szenvedtem Köszönöm, még1x előre is
Az EOL kötési pont nincs bekötve. Arra való, hogy EOL lezárásnál ne kelljen forrasztgatni az infrában.
Szóval a bekötés: T2,T1 - a tamper PIR NC - Az infra zónavezetéke (pl. Z4) PIR C - Az infra lezáró ellenállásának egyik lába EOL - Az infra lezáró ellenállásának másik lába, az üvegtörés lezáró ellenállásának egyik lába és a COM (a zónák közös szála) MIC NC - Az üvegtörés lezáró ellenállásának másik lába MIC C - Az üvegtörés érzékelő zónavezetéke (pl. Z5) Ha forrasztgatni szeretnél, vagy már kész van, akkor az EOL kapcsot üresen is hagyhatod.
Szia.
Köszi a választ ki is próbálom, majd megírom, hogy jó lett-e. Viszont lenne még 1 kérdésem, hogy megoldható-e 1 kábellel, ami 6 eres, mert eredetileg még nem tudtam, hogy ez fog a régi helyére kerülni Vagy a tampert nem kell bekötni? a paradox mozgásérzékelőnél úgy kötöttem, hogy a t1 ment a zónára a t2 és a C közé ellenállás, a C és NC közé szintén ellenállás, és NC ment a központ C-re. és még a táp bekötve természetesen. Köszönöm a segítséged!
Persze, megoldható. Két lehetőség van, attól függően, hogy be van-e kapcsolva a zónaduplázás, vagy nincs. Ha nincs (ezt onnan tudhatod, hogy mind a két ellenállás 1KOhm-os, akkor egyszerűbb az eset:
T1-be: Az infra zónája (pl. Z3) T2-be: Egy ellenállás egyik lába PIR NC-be: ennek az ellenállásnak a másik lába és egy másik ellenállás egyik lába PIR C-be: Ez előző ellenállás másik lába, egy újabb ellenállás egyik lába, valamint a központ felől jövő COM EOL: üresen marad MIC NC-be: A szabadon lógó ellenállásláb, valamint egy másik ellenállás egyik lába. MIC C-be: A szabadon lógó ellenállásláb, valamint az üvegtörés zónája (pl. Z4) Mind a 4 ellenállás 1KOhm-os, így 5 eret használsz fel és van tamper és wire fault jelzésed is. A tamper jelzés a 4. zónán fog megjelenni. Meg lehetne variálni, hogy mindkét zónán befusson a tamper, de szerintem fölösleges és csak összezavarnálak. Második variáció, ha a zónaduplázás (ATZ) be van kapcsolva. Ezt onnan tudod, hogy egy 1KOhm-os és egy 2,2KOhm-os ellenállás van (volt) az infrába. Na ez már így fejből nem megy (kb. 2 éve volt szerencsém utoljára ilyen központhoz) és sajnos nincs időm utánanézni most. Ha nem az első verzió van (azaz ATZ kikapcsolva) és hétfőig nem kapsz mástól segítséget, akkor írj nyugodtan, hétfőn segítek.
Szia!
Köszönöm a gyors választ, ma pont van időm, és ki is próbálom. Nekem így abszolút logikusnak tűnik, remélem a riasztóm is így gondolja. Nagyon köszönöm!
Szia!
Azt szeretném megtudni, hogy mit nem jól programozok a DSC1616 kp nál. A kezelői (pc1555rkz) zónát szeretném felprogramozni 7. zónára de sehogy sem megy. Mindent DEOL ba kötöttem. Amit eddig beállítottam: *8 5555 000 0 11## *8 5555 020 07 ## *8 5555 001 03 03 03 03 03 36 01 00 ## Ennek így kéne lennie, vagy esetleg valami nem jó
Szia!
Kipróbáltam, és tökéletesen működik, megnéztem, az ATZ tiltva van, úgyhogy ez volt jó a megoldás. A tampert az infra zónáján érzékeli ) Még1szer köszi a segítséget.
sziasztok!
Nekem egy solo kültéri hangszóróval gyűlt meg a bajom. ha úgy kötöm, ahogy a sziréna leírásában van: 12V+/- a központra az aux-ra, a tampert 1 zónára ellenállással, a P-t a Bell+ ra, akkor folyamatosan riaszt (a jumperek le vannak véve a sziréna elektronikájáról) először a sziréna aksija, után a központé, majd a 220 Viszont, ha a központ leírása szerint kötöm a szirénát, így az a különbség hogy a 12V negatív a központban a bell - ra kerül, nem az aux-ra. így viszont riasztásra megszólal, de ha hatástalanítom, akkor sem hagyja abba, illetve nem szólal meg akkor, ha elveszem a központ tápot. a központ az 1 paradox Ha valaki tudja a bekötést, akkor írjon, a szomszédaim és én is örülnénk neki!
A 1616-nál gyárilag csak az első hat zóna van partícióhoz rendelve. Kapcsold be a 202-es szekcióban a 7-es pontot és menni fog.
Az én SOLO leírásomban nem így van. Hanem sziréna +12V akksiról, sziréna - a BELL- , a Bell+ meg a sziréna P-re. Ha minden kötél szakad, akkor a BELL+ és BELL- közé egy relé védődiódával és a kontaktusain keresztül adsz vagy pozitivat a P-re, vagy Negatívat az N-re.
Paradox központnál (Esprit) a bell+ van kapcsolva, a Bell- állandó.
A szirénát az AUX+ Aux- ponta kötöd, (+12V GND) A Solo P pontját a bell+ pontra, a bell+ bell- átkötve egy 1k-s ellenállással. A sziréna +12V jobb panelől, ugyanis, ha az akkura kötöd, akkor hosszú áramszünet esetén a központ akku mély kisülésig merül, és dobhatod ki. Akkor érdemes az akku + ágra kötni a Sziréna töltőfeszt, ha veszel hozzá egy mély kisülés gátló segédpanelt. (Riasztóbolt, Satel kiegészítők)
Szia.
Most próbáltam ki sajnos ugyanúgy folyamatosan riaszt. Annyi, hogy nem volt eddig a bell+ és bell- között ellenállás. Először a sziréna aksi, utána központ aksi, és amikor megkapja a 220-at, akkor kezd el riasztani. Ha elvileg a tamper csak zónára van kötve, akkor ha nincs élesítve, ugye akkor nem kéne működtetnie a szirénát? Vagy a Bell- -hoz kell valamit kötni esetleg? Köszi
Szia!
A winload nem ír ki hibát megvan az 5.30-as
Ha a tamper zóna 24órásra van programozva és nem zárt, akkor élesítés nélkül is riaszt.
Szia.
A tamper zónát 1 külön zónára (z5) kötöttem, nem 24-órásra van programozva, ha pedig tiltom azt a zónát, akkor is ugyanaz a helyzet.
Amikor bekapcsol a rendszer, és üzembe áll, akkor a MEM gomb világít?
Az Ultra panelek elég lassan élednek fel, kell nekik kb. 10 másodperc, míg rendesen működni kezdenek. A sziréna startot ne kössed rá a rendszerre, csak a töltőfesz. legyen rajta. Az indítás ne. Tehát, csak a DC+ és DC- legyen rajt. A szabotázs kör is be lehet kötve, csak a Go ne legyen. Erről jut eszembe... A JP1 pozitív start állásban van a szirénán? Amikor elindult a panel, és nincs riasztás, akkor a sziréna start (go) vezetéket kössed be a Bell+ ra. Nem szólhat a sziréna. Ha külső szabotázs zónát használsz a Solo szirénán, akkor a JP3 jumpereket le kell venni, ellenkező esetben meghülyül a sziréna.
Bár úgy kötöttem ahogy Syn írta, mert nincs olyan
kütyüm, amit az aksira kéne rákötni, ha közvetlen oda kötöm a szirénát.
Jó az úgy, még nem okozott gondot nálam, ez a bekötés Espriteken, pedig van olyan, ami 10 éve így megy.
Max annyi lehet a gond, ha rossz a sziréna, leülteti a riasztót, mivel az áramkorlát lekapcsol mindent az Aux+ pontról. De a kommunikátor ezt az eseményt is el tudja küldeni.
Szia!
Ez olyan SOLO, amin nem lehet jumperelni a poz, vagy a negatív startot, de a sorkapcsokon van P és N is. de én a P-re kötöttem a Bell+. de most kipróbálom a bell+ nélkül mit csinál. Jah, közben lehúztam már a szirénáról a csipogót, de ugyanúgy lehet látni, ha riaszt, mert villog a lámpa, csak gondoltam szomszédkímélő módban próbálkozok tovább, gondolom így is jó a tesztelés.
Ez az újabb Solo panel akkor.
A teszt jó úgy, ahogy csinálod.
Szia.
Ha nincs bekötve a Bell+, akkor nem riaszt, ha összerakom, de akkor ugye nincs is ami indítsa amikor riasztás van.
Amikor elindult a rendszer, nézz a kezelőre.
A MEM világít, és villog a piros armed led? Ha nem, akkor nincs riasztott állapotban. Ha nincs riasztási állapotban, akkor így fesz. alatt kössed be a sziréna start pontot a bell+-ra. |
Bejelentkezés
Hirdetés |