Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   714 / 1679
(#) Flatlander válasza DJanosi hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Fhú hát képet mutatni nemigazán tudok....Nekem volt régen egy tekercselő gépem azon úgyvolt megoldva hogy a tengelyen ami hajva volt,volt rátéve egy tárcsa nem központosan.Ez egy másik tengelyt tologatott jobbra-balra aminek a végén volt egy huzalvezető.És így mivel nem központosan volt a tárcsa ahogy forgott úgy tolta közbe folyamatosan odébb a huzalt és aztán visza.A vezető tengelyét egy rugó nyomta folyamatosan a tárcsának.Csináltam egy rajzot hogy nagyjából hogyan is volt.A motor tengelyén volt ez a tárcsa és ehez képest 90fokkal elfordítva dörzshajtással volt megoldva a csévélés.Nem egyszerű de kis okoskodással meglehet oldani

névtelen.JPG
    
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Le a kalappal, ügyes voltál FeketeKutya! ))
(#) nagy hoho válasza blackdog hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Életed első komplett munkája nagyon jól sikerült! Mintha mindig ezt csináltad volna. Balkezes vagy?
(#) Doszpot válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Azt a.... nagyon jó lett! :kalap:
Azért az a támasztóláb a szárnyas anyákkal elég maszek lett. A többi része mi? zsugorcsövezett erősáramú kábel?
(#) Tibi98 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Igazán szép lett, gratulálok!
(#) blackdog válasza nagy hoho hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Igen balkezes vagyok. Fordítva van minden?
(#) blackdog válasza Doszpot hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Idézet:
„Azért az a támasztóláb a szárnyas anyákkal elég maszek lett.”

Tudom, de jobb ötletem nem volt. Ha esetleg volna tipped megköszönném.
Amúgy 10mm hűtéstechnikai rézcsőből hajtottam méretre majd zsugorcsövet húztam rá és rámelegítettem.
(#) Frankye válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Egyetlen kritikai észrevétel, de ez a saját vesszőparipám csak: Kár, hogy nem magyar nyelvűek a feliratok rajta. Egyébként tényleg szép munka, én is gartulálok hozzá.
(#) andras1 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
A szárnyas anyát kiválthatod zárt anyával. Önzáróvá kell tenni ( satuban egy picit megroppantod), egy fix erővel meghúzva jó lesz. A támasztólábat tapasztalatom szerint kulturáltabban meg lehet oldani laposvasból ( szebben tudod hajlítani, jól festhető stb (de ne valami durvára gondolj, mondjuk 10x2mm bőven elég.)

A csővel az a baj, hogy szerszám nélkül nem lehet szépen hajtani. Vagy csinálsz hozzá egy görgős hajlítót ( nem egy bonyolult valami)- vagy keresel egy fűtésszerelőt akinek van ilyen, és egy perc alatt meghajtja. (Ha igazán el akarod bonyolítani, akkor szappanos vizet fagyasztasz bele és úgy hajlítod - nem rogyik be az ív alatt). A végén az ellapítás helyett kulturált tud lenni egy beleforrasztott ( hegesztett) szemes saru. Ezek csak ötletek, nekem tetszik a géped, rendben van teljesen.

zártanya.jpg
    
(#) blackdog válasza Frankye hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Sokat variáltam, hogy magyar vagy angol.
Arra jutottam, hogy a műszaki nyelv amúgy is angol ill. még a magyar műszerek előlapja is angol így ez lett.
(#) blackdog válasza andras1 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Természetesen csőhajlítóval hajlítottam. Az ívek nincsenek megrogyva. A zsugorcső miatt ilyen.
A zár anyával csak az a gondom, hogy akkor meg kulcs kell az állításhoz. Ezért lett szárnyas anya. A cső meg azért mert ez volt kéznél. Sajnos mostanában nagy a szegénység itthon.
(#) Abukodonozo válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Olyan igazi "gyári" kinézete van, biztos sokat dolgoztál vele, mindenféleképpen megérte, szerintem. Ügyes vagy, szép munka!
(#) blackdog válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszönöm az elismerő szavakat mindenkinek.
Sokat gondolkodtam a kinézeten és egyszer le is téptem az előlapot mert nem tetszett. Fehér volt.
Ma még 1x szétszedem bekerül a hiányzó kapcsoló meg vettem lakkot is a nyák-ra.
(#) l48 válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Gratulálok szép munka. A hálózati kapcsolóra még 2 db Zsugorcső (kb 1 perc) és már gyári biztonságú.
Kivül is nagyon szép.
(#) David.zsombor hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Kész életem első smd ic forrasztása és az ic is túlélte itt van pár kép:Bővebben: Link
(#) fantom45 válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
És ez micsoda? Jó lett amúgy!
(#) David.zsombor válasza fantom45 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Egy texsas instruments mikrokontroller. MSP430G2231
(#) janikukac válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Zsír!
(#) nagy hoho válasza blackdog hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
A műszer jobb oldalon van.
(#) interferi hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Készitettem egy adaptert egy Ameo pda ból kiszedett 8GB microdrive-hoz laptop ide csatival. A nyákról kép Bővebben: Link . A vinyó és a 2,5" ide lábkiosztása alapján figyelembe véve a szallagkábelt is. A csati már nem az eredetije mert nem élte túl a leszedést. Igy egy samsung csuszóelölapos mobil telefonban talált egy lábbal többel rendelkezö és más oldal láb kiosztásu csatival sikerült megoldanom. A szallagkábel végén is olyan cik-cakban vannak a lábak mint az AGP csatis videó kártyánál csak sokkal sürübben. Az elsö képen a legnagyobb vinyó egy laptopé.
(#) zsoltee0001 válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
:eek2:
Nem gyenge!
Kár, hogy az átkötések kicsit rontanak az összképen.
Miért nem a hátoldalra tetted?
Üdv
(#) Zoli_bácsi válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Az átkötések borzasztó rondák. A nyákot se dolgoztad körbe. Viszont a tüskesor szépen van beforrasztva.
(#) interferi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Az átkötések azért kerültek fölülre hogy ha valamire lerakom vagy valamibe berakom a hátulján nem biztos hogy látom mi ér hozzá vagy mi zárja rövidre öket.
(#) interferi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Egyenlöre annak is örültem hogy semmi hibát nem vétettem tervezés közben mert müködik szépen most már jöhet a csinositgatás.
(#) csikosgabi hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok. Sajnos nagyon rég írtam már ebbe a topicba mert nincs nagyon időm építgetni de most a összehoztam valamit. Egy telefonos szivattyú vezérlő. A hívás érkezésekor a relé kikapcsol egy DIL 052-es mágneskapcsolóval vezérlet vízszivattyút. A bekapcsolás nehezen lett volna megoldható mert nortonnal kell felvenni a vizet minden indításkor de a kikapcsoláshoz hasznos lesz mert nem kell ennyit kijárkálni a pár km-re lévő dinnyeföldre.
csikosgabi
(#) enree válasza csikosgabi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ötletes! De egy 6310-es Nokiát szentségtörés kifúrni!
(#) slogan válasza enree hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Egyrészt csatlakozom ,ötletes !
Másrészt majd a kéretlen hívásokkor jól leáll a szivattyú
Harmadrészt tényleg szentségtörés
(#) enree válasza slogan hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Ó, tényleg, ez eszembe se jutott... ha valaki véletlenül fölhívja a számot, oda a sok finom dinnye... ha esetleg lenne olyan telefon, ami számhoz tud rendelni mondjuk rezgést, akkor ezzel kiküszöbölhető lenne... van ilyen?
(#) Ricsi89 válasza enree hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szerintem elég csak a hívásszűrést beállítani, hogy csak arról az egy számról lehessen hívni.
(#) interferi válasza interferi hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Elkészült az átkötések cseréje és a ZIF40 átalakitó is 1,8" vinyohoz.
Következő: »»   714 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem