Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED villogtatása zenére
Lapozás: OK   6 / 31
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Uhu, felcsigáztál! Rajzot kapok?
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Szerintem biztosan lehet.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Hihi. Zsír. Már csak rajz kéne. Nekem gugli kereső nem adott ki :S
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Rajzot azt nem. De segítek elindulni. Töltsd le az IC adatlapját és az abban lévő alapkapcsolási rajzot készítsd el. Ezután a kimenetére (a hangszóró helyett) tegyél egy ledet ami sorba van kötve egy áramkorlátozó ellenállással.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Milyen az az áramkorlátozó ellenállás? Na, meg csak 1 ledet bír el?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Bővebben: Link Többet is "elbír", kérdés, hogy mekkora a tápfesz és milyen színű ledet használsz...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ő, 9V-ról, és mondjuk zöld-piros ledeket használnék. A számolásnál annyit nem tudok, hogy hány mA van egy 9v-os elemben..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Bővebben: Link :nezze:
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Őőőő, és itt hol? :pirul: Kb akkor mennyi ledet bír majd el?
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Próbáltam finoman célozni arra, hogy kellene egy picit olvasgatnod, mielőtt elkezdesz építkezni. Úgy érzem, hogy némi alapismereti hiányosságod van, amit könnyedén bepótolhatsz (ha Te is akarod). Persze, nem erőszak a disznótor...
Ha elolvastad a cikkeket, már megpróbálhatsz bekötni egy ledet egy 9V-os elemre, úgy, hogy ne menjen tönkre. Ezután mérhetsz rajta feszültséget, áramot. Aztán építhetsz villogót és ha ügyi vagy, még számítógépen is megnézheted a négyszögjeleket. :yes:
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Juj. Hát, már építettem erősítőt is én, tehát nem kell most izélni. Remélem az "izélés" szóval nem sértettelek meg. :yes: Szó mi szó, tényleg van mit tanulni, de valamit már tudok: Csináltam TDA 2003-as erősítőt, VU metert, hangszínszabályzót, poloskát, stb... Na akkor kapok választ?
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Jaj, már értem, hogy mire küldted el a linket. Buta fejemmel nem godoltam arra, hogy soros kapcsolásnál csak 1-2 ledet bír el mivel : 9/2=4.5. Tehát kb 4 ledet bírna el ( a nyitófesztől függ) Párhuzamos nem lehet őket kötni? XD
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Igen kapsz. Hidd el ez a legjobb válasz: Tanulj 1 picit, ne csak szakbarbár módon építs! Ha már tudod, hogy hogyan működnek a berendezéseid és szakszerűen fogalmazol, jöhet az igazi munka: a fejlesztés! Ezt most tényleg jóindulattal írom, kérdezz meg az öreg szakik közül bárkit!
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Hali!
Én sem akarlak megbántani, de az utánépítés és a tervezés "kicsit" különbözik egymástól.
Utánépíteni egy TDA2003-as erősítőt, vagy VU metert olyan, mint amikor egy képet másolsz le. Tervezni pedig olyan, mint amikor a képet saját magadtól rajzolod.
Lehet nem a legjobb megközelítés, de a lényeget szerintem lehet érteni.
Vicsys csak arra akart rámutatni, hogy ha magad utánanézel a dolgoknak, akkor sokkal töbrbe mész, mint ha leírjuk a helyes megoldást, mert egy csöppet sem fogsz rajta gondolkodni, csak uánépíted, és szinte nem fejlődsz vele semmit.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Jó, jó. Tudom, tudom. Kár, pedig most építettem volna szívesen, meg tervezni próbáltam volna a nyákot....
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Persze, értem én. Csak, azt nem értem, hogy az az IC hány ledet bír el...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Lehet virtuálisan is tervezni... Kell hozzá egy program, ami tud áramköröket szimulálni. Mondjuk ott is kell gondolkodni...
Ha nem boldogulsz és elakadsz, kérdezz bátran. De kell, hogy lássuk, hogy tudod, hogy mit akarsz kérdezni... :yes:
(#) anagma válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Próbáld ki,egy apró gondot te oldasz meg,keresed az okát és ha te jössz rá,sokkal többet fejlődsz,mint ha bárki megmondja.Próbáld ki,és ne csak utánépíts,tanulj!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Okéka, most az érdekel, hogy az a fránya 9V elem mekkora mA-t ad..
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ezt nem tudom, nem vagyok otthon a műveleti erősítőkben, 16V mellett (LM386N-4), 32ohm terheléssel adatlap szerint 1W a teljesítménye, de ez hangfrekire vonatkozik, ráadásul egy LED teljesen máshogy viselkedik mint egy hangszóró.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
9-ről nyomnám...
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Mármint hogy mennyi ideig bírja... A mA (áram) attól függ, mekkora ellenállást (terhelést) raksz rá. Ha 10ohmot raksz rá, akkor 900mA áram fog létrejönni, azt simán bírja.
(#) vicsys válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
És (-sel nem kezdünk mondatot) ráadásul félhullámon fog egyenirányítani. Függ a tápfesztől, a kivehető áramtól és a ledek nyitófeszétől. Ha 1W-nál betorzít, nem nagy gond, úgy sem fogja meghallani... (és meglátni sem.)
(#) janikukac hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Jaj, mostmár totál összezavarodtam. :pirul: Azért kérdeztem a mA-t mert az ellenállás számolásához az is kell... Ez a kapcsolás amúgy jó lenne? Bővebben: Link
(#) janikukac válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Ezt nem értem.
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Kiindulásnak jó lenne, viszont ha a hangszóró helyére rakod a LED-et (az előtét ellenállással), akkor az akkora frekivel fog villogni, amekkora freki van a hangban (illetve a felével), ráadásul nem arányos amplitúdóval.
Lehet kéne elé valami aluláteresztő szűrő.
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Az micsoda? De azért így is villogna? Nem izgat, ha nagyon hülyén..
(#) zenetom válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Villogna, de csak annyit mondok: próbáld ki!
(#) janikukac válasza zenetom hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Akkor most még annyit áruljatok el, hogy hány mA írjak ide be 9V-elemnek: Bővebben: Link
(#) anagma válasza janikukac hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Mennyi és milyen színű LED-et szeretnél?A LED nyitófesze és az árama a színétől függ.
Következő: »»   6 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem