Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   87 / 582
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nem feltétlenül csak a sótartályé, lehet az más-é is. Pl. sok gépnél egy turbina forog és impulzus szerűen rángatja a reed relét ami alapján a panel tudja a befolyt víz menyiséget.
Egy képet tegyél fel.

Imi
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Képek
(#) lukovicsek válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nem tudom, hogy ebben van e ilyesmi a vizszintet egy uszó álitja ami egy kapcsolót kapcsol ki-be, azaz amikor megvan a szint akkor ráad a panelre áramot, de attól még lehet még benne valami más érzékelő is.
(#) Maczi0 hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok
Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogymi okozhatja hogy FAGOR FCH-73 tipusú mosőgépem minden program végén leszivattyúzza a vizet és nem kapcsol ki a szivattyú.Várom a segítséget.Köszönöm.
(#) imikee10 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hát így nem tudom próbáld meg kideríteni, hogy mit csinál pontosan. Nézd meg, hogy működik-e a reed.
Mi a gép pontos hibája?
(#) charras válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Nem sértődök meg.
Az előző írásom a fekete billentyűzetem körüli sötétséget jelzi,nem pedig a máshol találhatót.
Próbáltam tömören leírni a hibajelenséget.
A gép a leírt dolgokat produkálja,annyival egészíteném ki,hogy hibajelzést egyetlen egyszer láttam rajta.az összes led folyamatosan villogott.
A kérdés az lett volna,hogy szokott e a szénkefe ilyen módon elkopni,esetleg mi más okozhat ilyen hibát.Köszönöm a választ.
Tehát a motoron milyen ellenállást kellene mérnem ha rendben van a szénkefe,és milyen hosszúnak kellene lennie minimum a szénkeféknek?
(#) imikee10 válasza charras hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ha kommutátoron olyan égést látsz ami kihagyásra utal akkor kefe hiba és persze ha kiveszed és nem ér már hozzá.
Ezek még nem feltétlenül állnak ki hibára nagyon sok esetben várják, hogy történjen valami.
Ellenállás az jó kérdés. Test zárlatra ellenőrizni és asztalon kipróbálni!
Az összes led kigyulladása panel hibára utal legtöbbször. Ilyenkor panelen táp hiba szokott legtöbbször előfordulni.

Üdv Imi
(#) szepi003 válasza charras hozzászólására (») Márc 21, 2011 / 1
 
Szia. Két hiba is lehet 1 motor szénkefe elkopott min 2cm.Vagy a panelon kimelegedett a relé ezt egy forrasztással rendbe hozható. A motorról ,bár nem az a gép de a Fagor ezt a motort használja több gépbe a 8. oldalon találsz adatokat

fagor.pdf
    
(#) mulu21 válasza laci1969 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Köszi! Ezeket már megnéztem,az a furcsa hogy először elindult a program de a motor csak jobbra forgott balra pedig csak zugott! Azután jött az hogy semmire nem reagál!
(#) zolika60 válasza mulu21 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szénkefék nem rövidek?
(#) charras válasza szepi003 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
köszönöm a tippeket, holnap kiderül mi a probléma.
Sajnos mikor először voltam megnézni még egy multiméter sem volt nálam.A szénkefe úgy tűnt rövidebb mint kettő centi
(#) mulu21 válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Nem már azt is megnéztem,egyébként kb 1,5 évet müködött a gép! Csapágyat cseréltem benne és az első inditásnál nem volt csak annyi probléma hogy balra nem indult el a motor csak zúgott!!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok Indesit WITL106 hibakód Vas.könyitőgomb és pluszöblités villog, vaki tudja mit jelent.
Kösz
Laci!
(#) tipy válasza papa62 hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Hello!
Próbáltam a táppal mindent de hiába.
Máshol is nézelődtem, és privibe megírta egy szaki.
Whirpoolnál főleg a 800 fordulatosnál , centrifugáláskor mikor kezd felpörögni, egy pillanatra kialszanak a ledek és kezdi elölröl az egészet ez MOTOR hiba.
vagy kezd zárlatos lenni a forgórész vagy komutátor hiba.
a lényeg hogy nagy fordulatnál elkezd szikrázni "esetleg körtüzet húz" és ezt az elektronika nem díjazza! vagy csere, vagy meg kell tekercseltetni.
Hátha tudtam másnak is segíteni. üdv.
(#) papa62 válasza tipy hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Szia!

Sajnos ez nem jó hír,legalábbis számodra,de legalább okultunk belőle.
További eredményes munkát.
Ui.:Ez melyik motor,mármint gyártó szerint?

Üdv.Csongor
(#) csocso23 hozzászólása Márc 23, 2011 /
 
Hali.
Candy go106 Indítom a m.gépet a vizet megkapja 10mp.múlva kifolyik a víz a mosószer adagolónál és az adagoló alatt
is folyik(levettem a fedelét mosószer adagolót kitakarítottam csöveket megfújkáltam nincs repedés jól zárnak a bilincsek).-szűrő-kis cső kitakarítva-3 éves.
Villanyszerelő vagyok és az előző m.gép nem fogott ki rajtam.Mosószer tartályt ecettel kimosom (megnézem a légcsapdát "de minek ha felfújom a dobot befogva a két
csövet a levegő a légtelenítő vékony csövön kimegy).Gondolom működne rendesen ha lenne benne víz,mert szivattyúz-centrizik.Dugulás lenne?(kezdettől fogva csak géllel volt haszn.)
Előre is köszönöm a hozzá értő választ! :banghe
(#) ati_81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 23, 2011 /
 
Szia!
Ez a zöld ledek közül balról a 3. és 4. ugye? Mert abban az esetben F03 hiba, NTC vagy vezérlés probléma!
(#) csocso23 hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok
A segítségeteket szeretném kérni ha lehet minél hamarabb,mert kézzel mosunk,géppel centrizünk!
(#) mulu21 hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Helló! Köszönöm a segítséget megoldottam a problémát!!
(#) lanti hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
Sziasztok! Bauknecht WAE8778 -as masina motor probléma. A mellékelt képeken látható motoron hogyan lehet csapágyat cserélni ha egyáltalán lehet ? Nekem nem sikerült a tengely végéről a szíjtárcsát leszedni, pedig melegítettem hűtöttem ! Esetleg valakinek ilyen motor elfekvőben emberi áron ? A gép is 10 éves ...

A gondom az hogy a dob csapágyait szimmeringjét cseréltem de hátlap tömítése eresztett talán nem raktam vissza pontosan . így kifolyt egy kis víz amit csak centrifugálásnál láttam amúgy nem majd ez bele a moci csapágyába itt meg rombolt, a jelen megoldás saját kezű szilikongumi szimmering benne zsír így még el-el megy de...
(#) lanti hozzászólása Márc 24, 2011 /
 
A többi kép :
(#) szepi003 válasza lanti hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia.A szíjtárcsát egy speciális lehúzóval lehet lesajtolni.Egyébként a motor csapágyazható .A közeledbe keress egy mosógépszerelőt,vagy egy esztergályos szakit akinek van lehúzója.Én is szoktam segíteni aki elhozza.Üdv szepi003
(#) zoz11 válasza lanti hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Hali
Csak egy rendes lehúzó kell hozzá vagy prés. Hidegen szépen le fog jönni. A szegecseket meg ki kell fúrni, 6-os csavarral összelehet utána csavarozni.

Üdv: Zoltán
(#) mojzess hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Szia Zoltan!

Latom fennt vagy egy NTC-vel lenne problemam ami egy Whirlpool ADG 957 tipusu mosogatogepben van. A kerdesem az lenne, hogy nem tudod veletlenul mekkora ellenallasa szokott ezeknek lenni? Egyebkent TYPE 279015 van rairva neten talatam nem is egyet de ertek sajnos nincs feltuntetve. Merve 43 Kohm ami szerintem egy kicsit sok...

udv:Sanya
(#) papa62 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Helló!

Nincs azzal semmi gond,ha ezt 27-28 C.fok körül mérted.
20C.fokon 58.1Kohm,85C.fokon 4Kohm

Üdv.Csongor
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Szia Csongor!

Eloszor is koszi az infot ezek szerint a hoerzekelonek semmi baja ami nekem fura mert ugy kezdodott a dolog, hogy a vizet nem szivattyuzta ki csak vart semmi hang ill. fenyjelzes nem kiserte az esetet. Viszont amikor lehuztam az NTC-t a panelrol es ugy kapcsoltam be, kiszivattyuzta a vizet es utanna csak villogott a led es szaggatott hangjelzest adott. ( Ez most is igy van ) A neten talaltam hibakod tablazatot es szerintem ez az F1-es hibakod lehet. ( Led masodpercenkent villog es a hangjelzes is hasonlo ) Ha jol vettem ki a leirasbol akkor ez az NTC hibara utal. Nagy vonalakban eddig jutottam... Esetleg van meg valami tipped, hogy mit nezzek at?

Udv: Sanya
(#) papa62 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Sanya!

Az általad leírt hibaüzenet valóban F1,ami NTC hibára utal,de ez lehet akár a fűtés hiánya is.Javasolnám a vezérlő elektronika tüzetes szemrevételezését,főleg a fűtési relé lábainak átvizsgálását.

Üdv.Csongor
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Csongor!

Igen ez volt az elso dolgom a relet kapasbol csereltem ugyanis az erintkezoje be volt egve a futoszal ha jol emlekszem 20 vagy 25 ohm volt tehat az is jo. Vezetekek szinten jok nem serultek. A panelon levo passziv alkatreszek ill. diodak tranzisztorok jok. Egyedul a vezerlo IC-t nem tudom kimerni, de mivel a hibajelzes mukodik ebbol arra kovetkeztetek, hogy az is ok. ( elvileg ) Egyebkent ez a mosogatogep indulasnal ellenorzi a szenzorokat, kapcsolokat, futoszalat? mert ezeket megneztem es jok. Legalabb is ajtozar, futoszal ilyesmi. Koszonom a segitseget.

udv: Sanya
(#) guev hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Udv mindenki....

egy olyan kerdesem volna hogy:
epp kulfoldon vagyok es egy olasz mosogep van a pecoban (Bosch, eloltoltos mosogep).
mosas kozben valoszinu benyelt pici apro muanyagkapcsot a fuggonyrol es nem hajlando centrifugazni es szivattyuzni kifele a vizet...
ha uj programot inditok elindul, de semmi centrifuga es semmi szivattyuzas....
mit lehet tenni ilyenkor? a szifont v szurot kivehetem, vagy kiomlik az osszes viz..
nem tudom mit tegyek
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

A szurot nyugodtan kitisztithatod nem sok viz fog kiomleni ha benyelt valamit a gep, valoszinu ott megtalalod. Ami viszont a centrit es a szivattyuzast illeti szerintem valami mas lesz a gond. Egyebkent a Bosch nemet marka milyen tipusu a mosogep?

udv: Sanya
Következő: »»   87 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem