Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Sejtettem , de van élet egy órán túl is!
Most készült el a Mule V2 órám azokkal a bizonyos piros csövekkel... Sajnos volt egy kis akadályoztatásom a forrasztással és egyéb finom munkálatokban...
Sziasztok,
Olyan valakit keresek aki megfelelő ellenszolgáltatás fejében nyákot tud készíteni 6 csöves dcf-es órához, non-multiplex vezérléssel, szünetmentes ellátással, kapcsolóüzeműs anód táppal. köszi.
Hú, már nem emlékszem, adtam én neked piros csöveket?
Ha Z573M-ek voltam akkor szívesen adok Z560M-eket újakat ha építenél vele!
Emberek,
Megvettem azokat a Texas SN 74141-eket 280 Ft/db áron és beszéltem az eladóval, van még neki ugyanebből 70-80 darab. Ma este küldi a számlaszámot, annyit utalok amennyire szükségem van. Szóval ha valaki híján van nixie drivernek (az eredetinek ) jelezze és többet veszek! üdv.
Sziasztok!
Nemrég elhatároztam, hogy egy sikeres Tom025-féle nixie óra után építek egy VFD csövest is. Mivel egy helyen találtam olcsón IV-6 csöveket, ezért erre a típusra esett a választásom, de sajnos kapcsrajzot nem találok hozzá. Ezért arra gondoltam, hogy a nixie vezérlőpanelját átalakítom és kész. Mivel a nixie meghajtó IC helyére beterveztem egy 74LS47-est nem tűnik kivitelezhetetlennek, mivel mindkettő opencollector kimenetű, tehát testet ad. Így a megfelelő feszültség előállítása az MPSA tranzisztorokra korlátozódik, elméletem szerint. Tehát a kérdésem az, hogy jó nyomon járok-e az elméletemmel!? És ha igen, akkor a 15kOhm-os anódellenállásokat mekkorára kellene cserélnem, hogy az IV-6 -nak megfeleljen? Előre is köszönöm a segítséget! Mellékeltem a nyáktervet és a csövek adatlapját is!
Időközben eszembe jutott, hogy ha anódellenállásokat alkalmazok, akkor a fényerő függ a kijelzett számhoz szükséges szegmensek számától. Tehát akkor a katódokhoz kellene ellenállást raknom!?
Csillagszórót akarsz gyártani? VFD 230V-ról? Egy TTL iC-vel direktben kapcsova. A VFD nem is így működik, fűtés 1,5V, meghajtás max 60V de akkor már nagyon multiplex. Itt olvashatsz a VFD meghajtásáról
Nézd meg ezt az 1 csöves kapcsolást, ebből látszik, hogyan kellene meghajtani:Bővebben
Na igen... A csillagszóró nem szerepelt a tervek között, de a link sokat segített. Most megyek dolgozni, az éjszakás műszakban lesz időm rendesen áttanulmányozni! Köszönöm!
Ez is elég hasznos link: Bővebben: Link
A youtube-on találtam videót.
Mit nem adnék egy ilyen csővel készült óráért. Rodan CD47 Nixie óra Ezzel az óriás Nixie-vel (22cm hosszú 13,5cm a kijelzett szám) készített órát bizisten vennék valamint építenék is. Bár nem tudom mennyi maga a Nixie egy darab.
Van egy árva példány most is fönt a Z568M -ből nem is oly drágán.
Láttam fent ilyet ebay-en már párszor... a csövek darabja ment el átlag 600€-ért (!!!)...
Szia Barna!
Én szívesen megcsinálom Neked a nyákot, csak tudnom kéne a részleteket, hogy milyet szeretnél. Meg van tervezve, vagy azt is nekem kéne megcsinálni? Ha gondolod keress meg priviben, aztán megbeszéljük a részleteket. Jó?
Hát egy ilyen óráért sokan bármit megadnának. Többhavi fizetésbe kerülne... Én már 6db Z566M-nek is örülnék, mint majom a farkának. Hát még ha sikerülne Z568M-eket szerezni, akár csak négyet is... :yes:
A Z566M is igen szép nixie. Bár én a Z566M mellett egy IN-18-nak is örülnék mivel kifejezetten szépen mutat a Z567M Nixie-vel.
A z566m, z5660m a maga 20 euro/db körüli árával még mindig jobban elérhető, mint a túlárazott in-18-ak majdnem a duplájáért (40 euro vagy 40 dolcsi). Ami még nagyon kellene az egy garnitúra Burroughs B7971 Alfanumerikus nixie
Laci Te ismersz, tudod hogy ha azt mondom jobban tetszik a 4 568-as mint a 6 akkor az úgy is van. Ha volna 6 darabom akkor abból 2 tartalék lenne :yes:
Az az 1 ebay-es meg már volt 350 dollár is. Elé gopott de az új fotók "jobbak" róla ezért nem látszik. Én nem bíznék ebben a bizniszben. 568-ast csak olyan olcsón vennék amennyiért sokkal elöttem elhalásznák a nixie vadászok akiknek még nincs ilyenjük.
Szerintem az 566-os sokkal-sokkal szebb mint az IN-18 minden szempontból, tudom mert élőben próbálgatom őket
Az IN-18-as arányában sokkal keskenyebb ezért is tetszik belőle a 6 csöves óra jobban mint a 4-es. Egyébként gyönyörű meg kuriózum az a CD47-e de a karakterei szerintem sokkal szebbek az 566-568-asoknak.
Szia,
Én igazából olyas valakit keresek akinek már van a kívánt feltételeim mellett működő órája és ellenszolgáltatás fejében hajlandó volna nyákot készíteni hozzá 2-3 példányban. Persze nekem tökéletes az is ha megszerezzük a nyáktervét és Te legyártod Köszönöm a felajánlást!
Szia!
Nagyon szívesen bármikor. Nekem van egy olyan órám ami TTL IC-kből van felépítve, a generátora DS32kHz, és nagyon pontos. Ennél is meg lehetne csinálni a szünetmentes ellátást, de csak rövid ideig, mert nagy a teljesítmény igénye. Nagyobb akku kell bele és készen van. A 74141-eke lekapcsoljuk, és csak a DS32, és a számlálólánc működne. Ilyenre gondoltál? Mert ennek is lehet nyáktervet készíteni, nem probléma megrajzolom. Vagy PIC-esre? A nagy óra terve, amin dolgozunk itt egy páran, azt már Kisgeri megcsinálta, azt is elkészíthetem Neked, de ahhoz még nincs program, bár szerintem ha csak alapfunkciókra kell (csak időkijelzés és semmi fakszni, akkor össze lehet dobni hozzá egy progit, ha Hp41C mester is úgy gondolja) A nem multiplexből csak ez az egy van, ami PIC-es. A tápot meg lehet csinálni egy külön nyákra, ez sem gond. A szünetmentes ellátást még nem értem, arra gondolsz, hogy egy elemről menjen a DS32, és az RTC? Igazából milyen órára gondoltál?
Az új K sorozatú PIC-ekben van hardver beépített RTCC (Real Time Clock) modul, pl 18F65K22, Chipcad-ban nettó 720 forint körül van 64 lábú tokban, tehát port hegyek vannak, 12 bites ADC, 2 KB RAM, 1 KB EEPROM, 32 KB flash, 1,8-5,5 V táp, 8 darab időzítő, XLP alacsony fogyasztás, stb...
18f66k22 nettó 810 forintért 64KB flash, 11 időzítő... Ezekkel kevesebb a gond portszámmal, szoftverrel, tárhellyel, meghajtásal, illesztéssel.
5,5 V-ig bírják a tápfeszt, én is túl vagyok a 4 X-en
Ha gond a forrasztás, alkalmazz öcsipanelt, melyre az IC-t vasaló-gázláng felett forrasztod be.
Van egy rossz hírem. Majd ha Te is túl leszel a 6X -en, te sem fogod annyira látni.
Szerintem aki akar (és tud) nyugodtan készíthet ezekkel az új pic-ekkel tervet, prototípust. Nemárt, ha a szoftvert is mellékeli. Amíg ilyen nincs kár azon tűnődni, hogy nehéz lesz-e azt az 1 picet, ami mindent tud beforrasztani vagy sem.
Nálam a helyzet fordított, mire beszenvednén a 80 - 100 lábú tokot (rövidra zárt lábak nélkül, minden lábat bekötve), kész is lenne a program...
18f66k22: igaz az 5V, de még programozáskor se felejtsd ell az ENVREG lábat tápra húzni és a Vcap lábra jó minőségű (low ESR) kondenzátort csatlakoztatni. Ha ezt nem szeretnéd, akkor jobb 3.6V alatt táplálni.
Számíthatsz rám, majd segítek, faxa szerelőmikroszkópom van te csak programozz addig
-5.5 és -4.5 dioptriás a szemüvegem, de nem cserélem el a +20 évedre :wow1:
64 lábú a tok és csak egyszer kell bemelegíteni. Az igazán kis méretek az smd 0402 és 02005 tartományok, lásd bármely mobiltelefonban . A prototípuson dolgozom, az eredményt be mutatom (ha érdekel Benneteket ).
Elkészült végre a Mule 2 verzióm. Néhány helyen módosítottam - főleg alkatrész típusokat:
- a tápban levő két tranzisztor BC546 (Ucemax 80V), itt csak a táp feszültségéig vannak igénybe véve, - a nagyfeszültségű dióda UF4007 (1A, 1000V, 25ns), - a 100pF kerámia kondenzátor 1000V -os kivitelű, - az 1Mohm és az 220 kohm ellenállások 2W -osak - ezek bírják a 300V-ot. A glimeket új 220V-os jelzőlámpákból bontottam ki (220V -ra 150k előtét ellenállással szerelték). Az áramfelvétel 12V tápfeszültségnél 240 mA, azaz 2.9 W a fogyasztás. A fet -re nem kellett hűtőfelületet szerelnem, a tok hideg. A nagyfeszültségű táp alkatrészei közül a 220 kohm -os ellenállások a legmelegebbek (170-180 V feszültség miatt 770 .. 820 mA folyik rajtuk, az eldisszipált teljesítmény 2 * (130 - 144 mW)). A másik hasonló tétel a 7805 és a 74141 (5V -on 25 mA). 12V tápfeszültség mellett ketten már 300 - 360 mW -ot fogyasztanak. |
Bejelentkezés
Hirdetés |