Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1258 / 3973
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Itt az IC alapkapcsolása, ez alapján próbáld visszaellenőrizni, hogy mi szükséges a működéshez.

TEA1504.gif
    
(#) brekk hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy hálózati tápkábelben a kék, barna, és zöld-sárga kábelek közül melyik a föld? Multiméterem sajnos nincs, így nem tudom megállapítani.
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Akkor mindenképp kell az optó? Nem lehetne valahogy potival szabályozni, vagy fix feszre állítani a kimenetet? Megnézem az ic adatlapját. A sasszi amúgy phillips m3617, rajzot sajnos nem találtam.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Az úgy jó, ha a Vauxot egy potival leosztom, és a control lábra kötöm? A sorkimenô tekercse az egyenirányítatlan kimenetre van kötve.
(#) moltam válasza brekk hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Zöldsárga a védôföld.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Idézet:
„Az úgy jó, ha a Vauxot egy potival leosztom, és a control lábra kötöm?”

Ha agyon szeretnéd magad csapatni akkor igen. Ha nincs galvanikus elválasztás 230V kerül a szekunder oldalra.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nem értem. A szekunderre semmit se kötök. Az ict csapnám be úgy, hogy nem a szekunderrôl csatolnám vissza a vezérlô feszültséget, hanem a trimmerpotival állítanám. Nem kell stabil kimenôfeszültség.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Próbáld meg, 5V-nál több nem kerülhet rá.
(#) vxo hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok! Nagyon megköszönöm ha valaki segítene megállapítani, hogy ez milyen biztosíték és, hogy Budapesten hol tudnék venni egy ilyet. Stereo erősítőből szedtem ki, az van a biztosítékra írva, hogy "T 6.3 L 250V". A mérete 20mm.

2.JPG

1.JPG
   
(#) pucuka válasza vxo hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Lomha 6.3 A es biztosíték. Bővebben: Link, de szinte minden elektronikai, villamossági üzletben van
(#) ludus válasza vxo hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
(#) David.zsombor válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Valaki? ötlet?
(#) ludus válasza David.zsombor hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Megkeresed és letöltöd az 555 adatlapját. Megkeresed rajta az astabil alkalmazási példát és az ott lévő képlet alapján kiszámolod.
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Köszi énis így gondoltam valahogy de jobb ha megkérdezem mint hogy elrontsam
(#) David.zsombor válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Most jöttem rá hogy ez ugyanaz a kapcsolás ki is számoltam C1:4.7 µF R1:5K és így jó.
(#) ludus válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Na így még egyszerűbb!
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Sajnos nem jó. Próbáltam 200k val, 18k val 500k val. 18k nullára húzza Vaux-ot és a csattogás is leáll. 200k val csak a csattogás frekvenciáját tudom állítani, de kihúzás után ahogy csökkenni kezd a fesz a pufferban, egy pillanatra megjelenik az ív.
(#) janikukac hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem úgy tetszik az , mikor valakinek olyan szép átlátszó a nyák lemeze. Hogy hívjak az olyat? Én mindíg sárgásat kapok.. :S
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Hol jelenik meg az ív? Normál tápegységtrafón nem lehet ív.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A szekunderre kötött sorkimenôn.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ennek a tápnak egyenirányított kimenete van, arra hiába kötöd rá a sorkimenőt nem lesz belőle nagyfesz. Ha meg elhagyod az egyenirányítót a táp nem fog működni.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Nincs rajta egyenirányító. Miért nem megy nélküle?
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Mert flyback rendszerű.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
De terhelés nélkül sem indul egyenirányító nélkül? Mert így is kattog, a rákötött led is villog. Ha a trafót kiszedném, és a sorkimenôre tekerném a primert+ictáptekercset?
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Valamennyi minimális terhelés kell neki, TV-ben ez nem gond. De így hogy lebontottad a visszacsatolást semmi sem garantált. Nem olyan egyszerű rárakni a trafó helyére a sorkimenőt, ha rosszul tekered, vagy kötöd be gyorsan füst lesz a vége. Arról nem is beszélve, hogy nem biztos, hogy a sorkimenő légrése megfelelő lesz.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
És a sorkimenô eredeti tekercsei? Habár a pufferen kb kétszer nagyobb a fesz, mint a sortáp. Mégegy ötlet. Visszarakom az egyenirányítást, a mosfet g rôl lelopom a jelet és egy másik mosfetet vezérlek vele, ami a sorkimenôt hajtja.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Talán lehet, de egy sorkimenő 15kHz-s frekvenciára van tervezve. Nem tudom, mit görcsöltök vele annyit, egy régi TV-ből kiszedett sormeghajtó modullal egyszerűen el lehetne intézni az egészet.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Ésha csak egy szem diódát teszek rá? Mert ugye a sorkimenő is flyback elven működik.
(#) moltam válasza lapose hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Ez egy monitoré.
(#) lapose válasza moltam hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Hova raknád a diódát? Attól, hogy monitor vagy TV sorkimenő nem sok a különbség. Mindenesetre én a helyedben először a tápot éleszteném föl, és ha az már működik, akkor lehet kísérletezni a sorkimenővel.
Következő: »»   1258 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem