Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   88 / 582
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Kicsit beneztem a dolgokat mert latom azt irtad, hogy a vizet nem szivattyuzta ki ebben az esetben a szuro kivetele utan eleg sok viz fog kifolyni erre azert ugyelj. Esetleg probald meg a programkapcsolot a szivattyuzashoz tekerni hatha...

udv: Sanya
(#) guev hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
tudom hogy a Bosch nemet, de ezen minden olaszul van es nincs hozza kezelesi utmutato..(el eleg reginek tunik)
egyebkent mikor megallt, ket led villogott rajta. azt hiszem a centrifuguazas es az az elotti muvelet..azt hiszem a szivattyuzas...v oblites...

mar probaltam mindket funkciora kulon kapcsolni de arra meg nem csinalt semmit....
az ajtot pedig szerencsere epp ki lehetett nyitni, de meg van benne viz boven, ezert nem igen fogom tudni kivenni a szurot ha mind kifolyik, akkor csak elaztatom a furdot...
(#) guev hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
ja, es "amper-szag" sem volt...szoval remelem valahogy megoldhatot egyszeruen is...
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Nos az a led villogas valoszinu, hogy valamilyen hibakodot takar ezert lenne jo tudni a tipusat ez egyebkent az elejen ill. jobbik esetben a hatuljan is megtalalhato. ( Vagy nem ez esetben nem konnyu beazonositani ) Regi tekeros programkapcsolo van rajta?

Udv: Sanya
(#) guev hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
igen tekeros

ezt hiszem ez a tipusa : WIM5...
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Errol lenne szo?

Bosch.jpg
    
(#) guev válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
pontosan.. latom ertessz hozza
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Ez a tipusu mosogep: Bosch ClassiXX 5 megprobalok keresni valami service manualt hozza de nem egyszeru menet sajnos ezt a tipust nem nagyon ismerem egyebkent az ajtozar mukodik rajta?

udv: Sanya
(#) papa62 válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Helló!

A kiömlő csövet lekötöd a falicsatlakozóról,vagy ahová éppen be van kötve és a végét belelógatod a padlóösszefolyóba.Ha nincs padló szifon,akkor keresel valami alacsony falú edényt/tepsi/és szépen lecsapold a gépet.Utána már nyugodtan kiveheted a szűrőt és kiszedheted a lúgszivattyúból a műanyag kütyüket.
Ez a megoldás csak akkor nyerő,ha a kiömlő cső a gép alsó részén jön ki és nem fent. Sok sikert a búvárkodáshoz.

Üdv.Csongor
(#) guev válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
...az faja...fent jon ki a cso
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Csongor!

Ma atneztem a panelt tuzetesen de sajnos semmi hibat nem talaltam a futes rele korul. Esetleg tudsz meg valami okossagot, hogy mit nezzek meg ugyanis nem szivesen rendelnem meg feleslegesen az ntc-t 75 euroert...

udv: Sanya
(#) papa62 válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Ez kellemetlen,egyébként van padlóösszefolyó a fürdőben?
(#) guev válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
mukodik, igen. szerencsere ki tudtam nyitni
meg egyebkent ha mosast allitok el is indul...forog...
csak hat mast nem akar csinalni...
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Na pont ettol tartottam, ugyanis ha mukodne akkor addig nem lehetne kinyitni amig viz van benne. ( bar ezt tipusa valogatja ) Ezek szerint a mosas resze mukodik a vizet felveszi rendesen? marmint kinyit a szelep? Lengyel leirast talaltam de nem tudok lengyelul...

udv: Sanya
(#) papa62 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Sanya!

Okosságot nem igazán tudok,a részleteket sem tudom pontosan,pl.elindítod a programot,akkor akar fűteni,akár egy pillanatra is?Ad ki feszt a vezérlőegység a fűtési csatin?Kap vezérlést az agy felől a triak,ami a relét vezérli?Mi hajtja meg a triakot,darlington,vagy direktben a proci?stb.

Üdv Csongor

SM-od van hozzá?Esetleg egy fénykép a vezérlőről?
Nálunk nem lehet kapni NTC-t?
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Csongor!

A helyzet az hogy nem az enyem a masina csak elhoztak hozzam javitasra az elozmenyekrol nem tudok semmit sem csak azt mondtak, hogy megallt. Hozzam ugy erkezett, hogy viz volt benne valamint a gombokra sem reagallt semmit programot nem lehetett elinditani. ( Elso gondolatom az volt, hogy a procinak annyi ) Ezutan lattam a futesvezerlo relen, hogy az erintkezoje elegge meg van egve mondom magamban azert nem megy, mert nem indul el a futes. Nem nyert ugyanis rele csere utan a jelenseg maradt ugyan az. Mig nem kikapcsolt allapotban NTC csatit lehuztam a vezerlo panelrol bekapcsoltam es lass csodat a vizet azonnal kiszivattyuzta, valamint az elso led kezdett el villogni es szakaszosan sipolt. ( Elotte az utolso led vilagitott folyamatosan hangjelzes nelkul es ugye programot nem lehetett valasztani ) Elinditani most sem lehet gondolom a hiba miatt. Tomoren ennyi lenne. NTC-t pedig lehet kapni szerintem az Orczieknal is de en Irorszagban elek jo par eve es eleg dragak a cuccok... Ezert erdekelt volna a hoerzekelo ellenallasa mert van nekem itt egy par tipushoz de azok 5, 10, 15k ohmosak. Persze kepet tudok feltenni de csak hetfon megyek vissza melozni.

udv: Sanya
(#) guev válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
hat csak ugy tudom kinyitni ha nullara allitom a programkivalasztot meg utana pluszba meg a konnektorbol is kihuzom, biztos ami biztos...
aztan van az az 1,2 perc es kattan a zar, kinyitom.

ha mosasra allitom ugyan forog..de lehet nem sziv vizet,,,azt nem is akartam kivarni, mert attol tartottam hogy megtobbb viz lesz benne ...
lehet majd szerelot hivok holnap...
(#) imikee10 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Minek ehhez manual?
Ki kell szedni a szürőt kiszedni az idegen tárgyat. Amíg víz van benne addig nem centrizik.
Amúgy ez nem egy olyan régi gép és teljesen elektronikus a program kapcsolója.

Imi
(#) mojzess válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia!

Igen a hiba nem tartozik az egyszeru kategoriaba, ugyanis sok dologtol lehet ez a jelenseg. Ha szetszedni nem akarod ill. nem tudod attol tartok, hogy nem fog egyszeruen megjavulni. Tanacsokat tudunk itt sokan adni, hogy mit kellene atnezni de ahhoz szet kellene szedni. Lehet jobban jarsz egy szerelovel. Esetleg probald meg egy kicsit hosszabb idore aramtalanitani. Ezt igy szetszedes nelkul de nem hiszem, hogy ettol megjavulna.

udv: Sanya
(#) mojzess válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Imi!

Ezt most nekem irtad, vagy Guev forumtarsnak?

udv: Sanya
(#) imikee10 válasza guev hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Kezdjük azzal, hogy víz van még a gépben? Ha van le kell engedni utána centrizni fog.
Addig nem enged újból vizet amíg van benne legyél nyugodt mert nem fogja magát túl engedni mivel azt is érzékeli.
(#) papa62 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Helló!

Értem,azért várom a fényképet,resetelni próbáltad?Mindent visszadugdosni,resetelni és újra indítani.Ha elindul,méréseket végezni,ha nem indul,akkor meg azért.Agyhalott nem lehet,mivel az NTC szakadást érzékelte,vagyis-3C.fok alatti értéket érzékelt és a szivattyúzással védekezett a szétfagyás ellen.
Pü-ben küldjél email címet és küldök hozzá doksit.

Üdv.Csongor
(#) imikee10 válasza mojzess hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Neked is mert már egyből doksit kerestek egy dugulás miatt.
(#) papa62 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Imikee10!

Szerintem itt a legnagyobb gond,hogy mit csináljon a vízzel,nehogy vizes legyen a fürdő.Szivattyúzni meg nem tud a bekerült ma.kütyütől.

Üdv.Csongor
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Csongor!

Rendben kuldom az e-mailt elore is kosz ill. hetfon csinalom a kepeket.

udv: Sanya
(#) papa62 válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Fórumozzunk róla jó sokat és megjavul magától,vagy talán neki kéne állni és megoldani valahogy a víz leengedését.

Üdv.Csongor
(#) mojzess válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Szia Imi!

Igen ez volt az elso, hogy a szurot ki kell tisztitani. Az hogy Guev kitisztitotta-e vagy sem azt nem tudom, de a problema tovabbra is fenn all. En azt hittem, hogy ki van tisztitva...vagy megsem??? azert kezdtem tovabb gondolkodni...

udv: Sanya
(#) mojzess válasza papa62 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Errol van szo vegul is leengedte? Mert nem kozolte csak azt, hogy meg mindig nem jo...
(#) Brekii hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Hi mindenkinek. Lehet hulye kerdest teszek fel, de egyaltalan nem ertek a mosogep vezerlesehez. Idaig a felesegem mosott de most megneztem a folyamatot mert a mosasi minoseggel nem voltam megelegedve. A mososzer adagolo 3 reszbol al. Az elso az elomosas, a masodik az oblito, a harmadik a fotartaly. Az elso vizbeengedes utan megneztem es mindket mososzer tartaly ures volt. Tobb programnal is megneztem, ugyanaz az eredmeny. Ennek igy kell lenni? Az oblitot rendesen engedi. Egyebkent egy par honapos Siemens mosogeprol van szo.
(#) kicsy800 hozzászólása Márc 27, 2011 /
 
Helló! Van egy whirpool AWE2516 mosógépem valamiért nem akar vizet beszívni a mosás kezdetén és egyből pirosan világit a hibát jelző fény.Ez már többször előfordult de 1-2 nap után mindig elindult, a vízbevezető csövet többször leszedtem belenéztem nem volt benne semmi.A mosás kezdetén hallom ahogy a gép aljában maradt vizet kiszívja.Elképzelhető hogy ezt vízkőlerakódás okozza?Vagy mi lehet a probléma?Hogyan lehet ezt orvosolni?
Következő: »»   88 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem