Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolóüzemű táp autóba Hi-Fi-hez
Lapozás: OK   80 / 148
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 28, 2011 /
 
Aki keres az talál.Rámértem egy hajszáritó 220 as végére és 35 illetve 100 ohm gondoltam jó ez pillanatnyi terhelésnek ""mást nem találtam""Lényeg ami meglepő volt még el is indult s még füt is 35ohmnál vagyis legerősebb fokozat 80V 2,2A s megse kottyant neki . De azért nehogy teljes legyen a siker csavarhuzómat véletlen ráejtettem a nyáklapra Ugyhogy holnap vehetek fetet...
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Csak találtam két fetet.
11 kép üresjárat áramfelvétel 0,14A akumulátoron mérve
12 kép terhelés 100ohm 80V 0,8A
13 kép terhelés 35ohm 80V 2,17A
Sajna tovább nem tudom terhelni mert nincs mivel.

Képek sajna ilyenek nem tudok más formátumban menteni.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Max feszültségnél ami 96V terhelés 35ohm fesz leesik 82,4V -ra Áramerősség 2,24A
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Idézet:
„De azért nehogy teljes legyen a siker csavarhuzómat véletlen ráejtettem a nyáklapra Ugyhogy holnap vehetek fetet...”


Jót röhögtem
(#) laszlo987 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Szóval kb itt járhat jelenleg a kivehető teljesítmény maximuma a tápodból. Legalábbis a kitöltési tényező alapján.
Szerintem van még abban a magban tartalék. Meg néztem, hogy mit tekertél rá.
Idézet:
„A menet szám annyiban változott primer 4-4menet 0,6huzal 4-4 száll
A szek 20-20 menet 0,6huzal 2-2 száll.”

A primer az nagyon kevés! Így az áramsűrűség 8A/mm2 . Az pont kétszer annyi, mint szabadna. Ha fér még a magra, akkor tekerj rá primer tekercset. Fog abból sokkal több is lejönni.
Úgy is jót tesz a sórási induktivitásnak, ha szendvics szerűen tekercselik a trafót. (1 kis primer, egy kis szekunder- még 1 kis primer, és még egy kis szekunder...) Minél kissebb a szórási induktivitás, annál nagyobb az átvihető teljesítmény.
A szekundered ehhez a teljesítményhez reális. Ha viszont azt nézem, hogy meg akarjuk növelni a primereket, akkor 1 szállal bővítheted a szekundert is.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Fullos a mag nem tudok rá többet tekerni,Így is nehéz volt rá tenni a feritet.Ez nekem jó így, elég teljesitményü.Meg mint mondtam az elején nekem többnyire a fetek nem élték túl a kapcsolásomat De most üzem képesnek bizonyul igazából ez a lényeg. Így a referencia Zénerrel vagy mi is a pontos neve,már jól működik.
Gondolom ez volt a hiányzó lánc szem.
tegnap este kaptam egy erősítőt ami kocsiba való teljesitménye 4x150W természetesen 12 éve nem működik Bár a meghajtó része még jó küldi az inpulzosokat de fetek már nincsenek benne kiégtek s valaki kiszedte. Most megpróbálok egyet gyürüs maggal összerakni amibe lehet valami fetes vég fok is kell majd. Köszi mégegyszer a gyorstalpalót, ha gondom lesz tudom hogy kihez forduljak. :worship:
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ezen
Szek 2x4menet 2mm 1-1 száll
Prim 2x8menet 1,6mm 1-1 száll
Freki 36,2khz
Külső átmérő 37mm
Belső átmérő 23mm
Szélesség 15mm
Valószinü hogy 2x25-30V os lehetet.Nem tudom ezt vagy az előző oldalon lévő magot fogom használni.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Bár ahogy én számolom efektive 180-200w -ott tudott maga a tápegység.De lehet én számolok rosszul.pufferkondi meg csak 2200mf az se valami sok.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Jaja annyi körül tud a cuccod.
A puffer kondi meg érdekes dolog ebben az esetben. Ha agyon terheled a tápot, akkor meg nő a kitöltés, tehát kevesebb dolga van a kondinak. Azaz rövidebb ideig kell kiegyenlítenie, viszont nagyobb áramokkal. Kis terhelésnél kicsi a kitöltés, ilyenkor hosszabb ideig kell a kondinak kipótolnia a cuccot, viszont kisebb árammal. Tényleg. Mértél terheletlen, és különböző terhelések mellett a kimeneten jelalakot? kiderülhet, hogy mi van a kondi helyzettel.

A tápod kimeneteinek a feszültség különbségeivel sikerült valamit kezdened? Terhelve meg gyógyult?
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Azt nem de már kötöm is vissza a kinzópadra
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Én is bűvészkedtem annó egy tápocskával. Abban Ae: 0.882cm2 mag volt, tudta a kimeneten a 200W-ot tartósan, és az egész akkora, mint egy cigis doboz.
Nézd meg a képtáramat: Bővebben: Link
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Itt látszik hogy terhelésre sincs szinkromban a kimeneti fesz.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Tisztességes hütőbordával láttad el)
Kettő vagy négy fetes volt?
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Bővebben: Link
Találtam neten egy képet róla, az enyém detó ugyan ilyen állapotban van csak 4 tranzisztor van forrasztási nyom ami ugyan igy hiányzik.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ebből sikerült rájönnöm hogy a trafó meghajtó fet nem is fet hanem még tranzisztoros volt 2sd1065 Ez elég meglepő.Bővebben: Link
És egyből arra gondoltam mi lenne ha fetel helyesiteném
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Vagy BD250 ?
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hát ja :hehe: Nem találtam hirtelen más bordát neki.

Ősszesen 2 db IRF3205 volt benne.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hááát nem tudom, én biztos nem tuningolgatnám ezt a tápot. Fetesre alakítani körülményes, tranyócsere nagyobbra is gáz lehet, mert akkor erősíteni kell a vezérlő teljesítményt is. A trafón azok a vastag drótok meg ki akasztanak. Ott is biztos van jócskán veszteség.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hát ja énsem értem miért ilyen vastag huzallal készitik de gondolom igy az egyszerübb)
Ez a táblázat szerint egyértelmü.


Ha pl 35khz ketyeg a meghajtó akkor 0,4mm behatolási mélység igaz?
Márpedig len ha egy 4mm huzallal tekerném meg aminek a kerülete K=D x Pi =4mm X 3,14= 12,56 mm
És ha 12,56mm/0,4mm =31,4
Így a 4 mm es huzal 31,4 db száll 0,4mm -es huzalnak felel meg .

Lehet hogy picit kevesebb mivel 4mm huzal
két oldalán behatolás már 0,8
tehát belső csak 3,2mm rész már
ennek a kerülete közel 10mm így ha a kerületet földarabolnánk 31 egy részre 31 torta ék szerű cikkek lennének. :felkialtas:

4.png
    
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
És csak könnyebb 1 száll 4mm rátekerni mint 31db 0,4 est.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Meg értettem, hogy mit akarsz mondani, de ahogy le írod, az rettenetes. Alig értem, hogy mit is írsz.

Egy a lényeg, hogy a 4mm-es huzalt nagyon nehéz lenne föltekerni, ezért sok levegő lenne a menetek között, ami rontja a helyzetet (rosszabb hely kihasználás, nagyobb szórási induktivitás). A 12.56mm2 keresztmetszetű vastag rézből gyakorlatilag 4,5mm2 a hasznos.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
A 12,56mm a 4mm huzal kerülete.Ha ezt kiteritenéd 31 száll 0,4 huzalt lehetne egymásmellé tenni .Ami nem hasznos az a 3,2 mm.
De csak egy eszme futtatás volt.
Végül is 35khz -re 0,8mm réz lemez csik az ideális mert annak nincs vesztesége.
(#) hugi00 válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Az erdekes az, hogy nagyon sok (neves gyarto is !) gyarto 36KHz-es frekit hasznal, de megis atmero 1mm vagy annal nagyobb vezetot hasznal.
(#) Lac364 hozzászólása Márc 30, 2011 /
 
Vajon ez a kapcsolás hogy kapcsol.Értem ez alatt hogy egy elért hőmérsékletre be kapcsol vagy ép ki ?Bővebben: Link
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ez attól függ, hogy NTC, vagy PTC ellenállás van benne. Azt nem írják. Viszont a ptc-nél az ellenállás mellé szokták tenni az állító potit. itt meg fölé tették a feszültség osztó fölső felére. Ez alapján szerintem NTC való bele.

Miért? A tápodba kellene valami hővédelem?
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Igen .Ez meg elég egyszerünek tünik.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Közben azért nem unatkozom De még csak tervezgetek mi hogy is lenne a jó.
(#) Lac364 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Egy kép lemaradt

1a.png
    
(#) laszlo987 válasza emmzolee hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ha burkolva van és csak a venti hűti, akkor kell hővédelem venti leállása esetére.
(#) emmzolee válasza Lac364 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Klassz! Jó lesz ez.
Következő: »»   80 / 148
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem