Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1266 / 3976
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Bocsesz, akkor újra elküldöm, csak nem akartam rettentően uncsi lenni nektek..

A potit nem tudtam berakni, nem tudom, hogyan kell bekötni. Valaki kérem kösse be, meg a hangszórót, meg azt az elkót, meg ha valami lemaradt volna még. Arra is kérlek titeket, hogy javítsátok ki , ha hibás. Amikor javítjátok, akkor kérem úgy javítani, hogy ne sok változtatás legyen rajta, mert szeretném minnél több százalékban , hogy az én kezem munkája legyen. Nem szaporítóm a szót.

Kapcsolási : Bővebben: Link

Nyák a mellékletben van.

morse.lay
    
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Rendben, de nekem a lay. formátum továbbra sem megy. Tehát pont a te műved nem látom. :yes:
(#) gg630504 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
A kapcsolási rajzon érdekes polaritása van az elkónak.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Hogy értve nem megy? Sprint Layoutban készítettem. Sajnos max képet tudok mutatni, de arról meg nem tudod kijavítani. Szerintem.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Nem vagyok egy számítógép guru. Egy barátom feltelepített rá mindent amit kértem és ennyi. Rá klikkelek a mellékletre és azt írja, hogy az alkalmazás nem található. Nekem ez megoldhatatlan problémát jelent. :yes:
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Így első ránézésre a tiéd jónak tűnik.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Tessék.
Lehet csinosítani. Kell is, de ennyit bírj megoldani.

morse.lay
    
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Sajnálom.

Blackdog : köszi, bár ez nem az én művem..
(#) Collector hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Nagy mágneskapcsolóknál mi okozhatja azt, hogy jó behúzás helyett elkezd rezegni irtózatos módon? Egy DIL4-es mágneskapcsolóról lenne szó, lehetséges, hogy a rozsda miatt nem tud jól érintkezni a 2 vasmag?
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Zolibácsi, köszike ! Megoldom akkor! Muszáj, hogy 8 OHM-os legyen a hangszóró?
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Már mint én Laci? Ki fog nyerni? De miben? Miről maradtam le
(#) janikukac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Zoli bácsi, a te rajzodon hol maradt az elkó, stb?
(#) blackdog válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
[off]
Ne haragudj, de én ezt nem tekintem verseny helyzetnek. Ő egy kapcsolást nem tudott megoldani és készítettem egy gyors megoldást amivel arra is próbálom biztatni, hogy tanulja az SP használatát azzal, hogy szépen elrendez mindent.
Ha mindig mindent helyette csinálunk meg akkor sosem tanul. Gyakorolni kell!
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ha figyelmesen megnézed akkor az ő rajzán is meg van minden kondi. Az más kérdés, hogy milyen jelölést használt. Ez már neked kellene tudni leszűrni.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Na, de uraim. Én felraktam a rajzomat, és arra kértelek titeket, hogy azt javítsátok, tehát én is dolgoztam. Na mindegy...
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Jó, igaz , elnézést ! Én mindig a szabályos makrót használom... :yes:
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Megpróbálok nem sértő választ adni. Sokszor zokon veszed az építő, de negatív kritikát.
Te a sematikus rajzot próbáltad lemásolni. Ezzel nem jutsz messzire, vedd észre, hogy a nyák az más, de mégis ugyan az.
Akkor dolgoztál volna vele, ha észreveszed a kapcsolás gyengeségét és nem a sematikus rajzot másolod le szinte pontosan azonos vonalvezetéssel.
Remélem értesz és nincs harag.
(#) Collector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Ilyen rövidzár gyűrűvel nem találkoztam. De a laborjegyzetemben sem szerepel ilyesmi. Ez a működtető tekercs alatt vagy felett kellene hogy legyen?
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Persze, hogy értem. Akkor nem értem, mi alapján kell rajzolni..
A negatív kritikát is vállalom, és nincs harag !
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Természetesen a sematikus rajz alapján kell rajzolni, de nem lemásolni a vonalvezetést. Ha pontosan lemásolod a vonalvezetést akkor tele leszel átkötéssel. A nyákon van egy csomó pont amit közösíteni lehet, tudsz alkatrészek alatt átvezetni stb...
Zolinak igaza van egy adott kapcsolás sokféle képen lehet elkészíteni, de a legrosszabb út, ha minden úgy rajzol ahogyan sematikusan is van.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Akkor a következő rajzolásánál már megpróbálok erre odafigyelni ! Köszi szépen az ötleteket !
(#) szucsip hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Üdv!

Nem tudjátok, hogy egy 200W-os PC táp nagy transzformátorának vasmagja hány A gerjesztésnél kezd telítődni..?

És esetleg a kisebbek? AL értéket tudnátok mondani úgy körülbelül?
(#) Pepito23 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Helló!

Ezekre lennék kíváncsi: feszültség tartomány, működési frekvencia, program memória, adatmemória (RAM), EEPROM memória, lábkiosztás, portok, utasításkészlet
(#) kadarist válasza Pepito23 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Segítség: Bővebben: Link.
A bekötési rajz az adatlapban megtalálható, meg persze van még egy csomó doksi is hozzá.
(#) Pepito23 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nagyon szépen köszönöm. Üdv.: Peti
(#) Dinamik hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni tőletek hogy a segédprogik között az Astabil multivibrátor 555-el ott az IC 3-as lábánál van a kimenet és ha én egy lednek az egyik lábát hozzácsatolnám és a másikat a tápfesz hez akkor a led aval a sebességgel villogna amit ő kiírt?
(#) gg630504 válasza Dinamik hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha túléli.
(#) Dinamik válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Igen lassu a változás mivel igy akartam ezek a paramétere:
R1:100 KOhm
R2:30 KOhm
C:1000 uF
Ezekkel kiszámoltam és ez jött ki

T1 :90.09 s
T2:20.79
Kitöltés:81%
Frekvencia:0,009
Szóval ez nagyon lassu és ha rákötök pl 10 ledet akkor egy jo kis magátol ki-be kapcsolódó világítást kapok .
(#) Dinamik válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Köszi szépen a segítséget egyébként olyan ledeket teszek amelyek 10mA-t fogyasztanak szoval nem lépem tul akkor is köszi.
Még lenne 1 témám ha tudnál segíteni majd irj.Bővebben: Link
(#) blackdog válasza Dinamik hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Na arra a LED-re kíváncsi vagyok. Melyik az??
Következő: »»   1266 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem