Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   39 / 293
(#) oldman válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 2
 
Idézet:
„Ezeket leellenőríztem, szépen vezetnek, nincs hiba.”

Biztos vagy benne hogy nem túl nagy a hurokellenállása?
A mágnes megtartásához cca. 0,5A áram szükséges ez 25mV feszültségnél max.50 mOhm (0,05 Ohm) hurokellenállást enged meg!
A legkissebb érintkezési hiba is megakadályozza a helyes működét!
A mágnest tudod ellenőrizni egy DC tápegységgel ami állítható áramlimittel rendelkezik.
Beállítasz 0,25-1V feszültséget, az áramkorlátot 0,5 A körülire és rákapcsolod a mágnes tekercsére polaritás helyesen. Benyomod a mágnest és az áram limit állításávalmegkeresed azt az áramot ahol stabilan megtartja. Ekkor mérj feszültséget a tekercs sarkain (Nem a vezetéken!)

Ha a megtartási feszültség jelentősen nagyobb mint amit a hőelem szolgáltat > valószínűleg mágnes hiba, szervíz!
Ha kissebb akkor nagy a hurokellenállás, valószínűleg érintkezési hiba.
(Nekem egy hasonó megoldású készülékben a soros leállító kapcsoló érintkezőjének lett "nagy" átmeneti ellenállása.)
(#) toro válasza oldman hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A mágnesnek a problémája, hogy a réz vezeték van az alumínium házhoz "forrasztva". Egy idő után oxidálódik és megszűnik a kontaktus ill. nagy lesz az átmeneti ell.áll..
:yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza oldman hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszi az ötleteket. Azt még mondjátok meg, hogy most akkor hány mágnesszelep van. Ha jól értem van egy az őrláng számára, (csak én ezt nem látom kívülről), és van egy nagyobb, kívűlről is látszik, ami a nagy tűztér számára kapcsolgatja a gázt. Ez utóbbival szerintem nincs gond. A gond az őrláng mágnesszelepével lehet, mert az őrláng egyik pillanatról a másikra ment el, előtte semmi baj nem volt.
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
A gázt természetesen elzárom amikor bütykölök..
A 3-4000 Ft még nem is lenne gond, hanem a gond ott van, hogy majd jön a gázszerelő, és azt mond amit akar, és amikor 15.000-t kértek el egy sima kitisztításért, akkor itt mennyi lesz a számla....? Ezért aztán ha lehet megnézem előbb én, hogy mi a gond, hátha egyszerű a dolog.

A mágnesszelepet magát azt ki kell szerelni a "dobozból", vagy maga az egész doboz kapcsolóstól, gázcső csonkostól mindenestül kapható?
(#) sárosi válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ. Sajnos sürgető szőlőskerti teendőim miatt csak most értem a géphez .
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Van a mágnesszelep, amely biztosítja a főégő begyújtását. Ez lehet Honeywell V4400 vagy SIT 820 típusú. S van a mágnes benne, ami a gyújtóláng begyújtása után, az égésbiztosító (termoelem) által keltett feszültséggel folyamatos un. őrlángot biztosít a főégő üzeméhez. Ha bármely üzemelési hiba van, biztonsági termosztát megszakad-, füstgáz visszaáramlás van, megszakad az áramköre és elalszik az őrláng. Ha hőigény van a főégőn, már nem tud begyújtani, mivel nincs mivel.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Hol laksz Te, hogy 15.000.-Ft a karbantartás, a Rózsadombon? Szerintem ez irreálisan sok. Ezért az összegért komplett karbantartás: hőcserélő kiszerelésével-, átmosásával-, lamellák kitisztításával-, deflektor tisztítás-, 2x kiszállás stb. stb.
A szelepet ki kell szerelni, mivel így könnyebb lesz a mágnes kiszedése. Azért írtam, hogy macerás a cseréje.
:yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszi, most már kezdem érteni. Sajnos nem rózsadomb vagy ilyesmi, hanem: Szeged. Annyit kérnek amennyit csak nem szégyellnek... ismerős szaki kellene, de nem ismerek itt senkit.

Az nem szokott előfordulni, hogy csak bekoszolódik a mágnes, és egy kis tisztogatás után már jó?

És még az a kérdésem, hogy lehet-e kapni külön ezt az egész mágnes szelep egységet, mert ha igen, akkor nem vesződnék vele, hanem betennék egy újat.
(#) oldman válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Mégha forrasztva lenne! Én olyannal találkoztam hogy Cu-Al préselt kötés volt. No comment!
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Lentebb írtam a mágnes áráról, 3-4.000.-Ft.
A komplett szelep 20-25.000.-Ft.
Ha jó, nem érdemes kicserélni.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza oldman hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Így van! :yes: :yes: :yes:
(#) szerviz válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Hello Károly!

Nem írtad, hogy pontosan milyen Ferrolid van, a leírásod alapján én egy Dominára tippelek.
Na, abban egy SIT 825 NOVA gázszelep van. Eddigi tapasztalatom szerint a Nováknak a termomágnese szinte sose megy tönkre. Ezért én azt javasolnám neked, hogy először iktasd ki a termoáramkörből a sorbakötött korlátozókat. Persze CSAK A PRÓBA IDEJÉRE !!

Szóval ahová most csatlakozik a korlátozókhoz induló sarus kábel, no, annak a helyére kösd be a termomágnes kék vezetékét. Azt' így próbáld ki. Ekkor már csak kétesélyes a játék, de én még így is a termoelemre tippelnék. De elsősorban a korlátozókra!
Persze az is nagyon fontos, hogy a gyújtóégő tisztán, stabilan égjen, az égő, a kazántest legyen tiszta, átjárható! Nehogy fuldokoljon az égő és azért lobbanjon el a gyújtóláng. Ennek a Dominának durung hőcserélője van, hajlamos berakódni.
Tehát kizárásos alapon menj végig az áramkörön, gondosan tisztítsd meg a kontaktokat, ellenőrizd a forrasztásokat.
A termomágnes egyébként könnyen szerelhető a SIT Novákban, hátulról két imbusz rögzíti.

DE gáz alatt lévő részeket NE bonts meg, mivel nem tudod ellenőrizni a gáztömörséget!
(#) bucilali hozzászólása Ápr 4, 2011 /
 
Hali Mindenkinek!

Egy Ariston Genus 23 RI fali kéményes kazánnal van gondom. A termosztát kapcsolja, indul, kb 5 másodpercig működik rendesen, aztán leáll. De 1-2 sec múlva ismét begyújt és ismét megy 5-10 sec-ig. A fenti folyamat ismétlődik 10-15 ször, mire elkezd normálisan működni.
A segítségeteket kérném, elektronikában járatos vagyok, viszont a gázkészülékekben nem.

Előre is köszi: bucilali
(#) Karoly1970 válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszi az ötleteket! Mire elolvastam most, már kiszereltem a mágnesszelepet, típusa Honeywell, ahogy Toro már írta látatlanban. És csak evett a fene, leszereltem a hátulját, hogy lássam végre azt a termomágnest . Most már értem hogy működik . Amikor benyomom az indítógombot, egy rugó ellenében, akkor odanyomom a mágnest az termomágneshez, és ha jön a feszültség a termoelemből, akkor az ott is tartja a rugó ellenében. Nyilván nektek ez nyilvánvaló, de én csak most láttam ilyet először...

Na ez az ami nem történt meg nálam. Most hogy már szétszedtem, inkább veszek egy termomágnest, összerakom és kipróbálom azzal, és ha akkor se jó akkor letesztelem a sorba kapcsolt szenzorok kiiktatásával ahogy mondtad.
Az az igazság hogy olyan egyik pillanatról a másikra romlott el, hogy kontakt hibára gondolnék a legkevésbé, mert azért akkor hol működne hol nem, ha jól gondolom?
Ja és most rá is mértem a termomágnesre ellenállásmérővel, és nem vezet, tehát elszakadt a tekercs, azt gondolom, légyszi javítsatok ki ha tévedek!
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Tisztítsd meg az ionikus elektródát egy db. csiszolóvászonnal. :yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Köszi az információt. De még akár azt is megvenném kompletten 25-ért is, mert akkor tudom hogy benne van egy új. Szerintem a szerelő is elkérne most ezért ennyit, és nem tudom, hogy tényleg mi volt a gond, bármit mondhat. Sajnos sokszor jártam már így, mondjuk főleg autóval, de mondom a kazánt is egyszer 12 ezerért, aztán meg 15-ért pucolták itt ki.

Nézd meg légyszives a másik beírásomat, hogy arról mi a véleményed, illetve hogy a termomágnest hgy tudnám még letesztelni ha már ki van szedve, hogy biztosan tudjam hogy az a rossz.
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Ha már szétszedted, remélem körben a tömítés épségben maradt? A mágnes alatt van egy tömítés, az újnál feltétlen vissza kell tenni!
:yes: :yes: :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Igen a tömítések megvannak, nagyon vigyáztam rájuk! Egyébként jól gondolom, hogy megszakadt a tekercse, mit gondolsz?
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Le tudod a műanyagot húzni az alumínium házról. Ott látod a két tekercs közös pontját a testhez préselve, na az vált el!
:yes: :yes: :yes:
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Öööö, az melyik is?
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Hát ez valahogy nem stimmel...
Ami nekem van itt az egy műanyag cső, benne egy dugattyú amit a rugó elnyom a mágnestől (a mágnes pedig a műanyag cső réz csatlakozó felőli részén van, ahove bemegy a termoelem vezetéke.

Én nem bírom lehúzni a műanyag csövet a réz csatlakozóról, vagy jobban erőltessem?
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Lejön, csak erőltesd!
:yes: :yes: :yes:
Bocs írtam lentebb, hogy alumínium. Tévedtem a Honeywellnél réz, a C kazánoké alu.
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 4, 2011 / 1
 
Szuper vagy , nagyon köszi! Megvan a baj! tényleg ott elengedte a tekercs a testet!

(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
Közel 40 év alatt sokat láttam.
:yes: :yes: :yes:
(#) bucilali válasza toro hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszönöm a kiváló tippet.
Megtisztítottam az ionikus elektródát, plusz az összes csatlakozót is.
A kazánom megy, mint a doxa.

Vendégem vagy egy virtuális sörre, ha Kaposváron járok, akkor egy igazira.

Üdv: bucilali
(#) toro válasza bucilali hozzászólására (») Ápr 5, 2011 /
 
Köszi a meghívást. Maradjunk a virtuális sörnél, mivel absztinens vagyok. Örülök, hogy hasznos volt a tanácsom. :yes:
(#) Karoly1970 válasza toro hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Még egy utolsó kérdés (remélem...) : kipróbáltam a mágnest, jól rászorítottam a lejött tekercs kivezetést (persze miután jól fémesre pucoltam) a testre, és rákapcsoltam a termoelemet is. (szerencsére oda is beleillik a termoelem csavaros csatlakozója)

Ekkor a termoelem végét a gáztűzhelyen melegíteni kezdtem, izzásig is melegedett, de a mágnes mégsem tudta megtartani a rugót. Volt némi húzása érezhetően, de nagyon gyenge.

Tehát lehet hogy a termoelem is elromlott, és nem tud annyi áramot leadni, amennyi kell a mágnes megtartásához?

Köszi előre is.
(#) toro válasza Karoly1970 hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
Ha itt tartasz már, akkor "pucold" le a vasmag végét és a hozzá érő lemezt is. De az is lehet, hogy nagyobb feszültség kellene vagy nem teljesen ér a tekercs a házhoz.
:yes: :yes:
(#) s.joci válasza zsolesz81 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Sajnos nem. Szerencsére most már ritkábban kell fűteni.
(#) mnchi válasza Steve-Max hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Tisztelt S-M!
Látom a témában nagyjából otthon van. Esetleg meg tudja mondani, hogy kb mennyibe kerülhet egy ilyen Fég V-4-es membráncsere? Azt látom, hogy 500Ft-ot írt magáért az anyagért. Egy gázos kiszálással és munkadíjjal kb. mennyit kérne?
üdv mnchi
Következő: »»   39 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem