Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Persze, hogy kilehet kapcsolni, de akkor is...
Én már jó pár portált fejlesztettem, de ilyen ökörség, hogy zenéljen... Amúgy azért is nagyon tetszik a program mert a tranzisztoroknál megadja a Japán az USA és az Orosz megfelelőt. Nem lehetett kis meló ezt össze hozni. Kár, hogy ezt sem fogja senki sem tovább fejleszteni.
Nem még, mire jó?
Nem semmi ez a tranzisztoros cucc..
2009 óta nem nyúlt hozzá a fejlesztő.
A szabad szoftverek általában így végzik. Had ne emlegessem ismét tapasztalatim. Sajnos a fejlesztők csak kezdetben lelkesek.
Szia! Sokkal jobban tetszik.
A 4700u 100n-k közötti földet megszélesíteném a kondik lábaiig. Megjegyzem, a transzformátortól a pufferkondenzátorig kis folyási szöggel nagy áramok folynak. Szerintem jó így egy oldalon az összes kivezetés. Az érintésvédelem külön téma. Először el kell döntened, milyen érintésvédelmi módszert alkalmazol. Érintésvédelem - dióhéjban Én a tápegységemnél Stabilizálatlan tápegység, 2*12 volt, 1997. csak a dobozra kötöttem a védőföldet. ( Ki is vezettem egy aljzatra, hátha kell alapon. ) Látszik alulról is, ötletnek. A biztosító így csak a fogyasztó zárlatakor véd. Ha a transzformátor után közvetlenül teszed, akkor a graetz, kondik hibáját is védi. Másrészt lehet, csak az egyik biztosító olvad ki, nem tudom, a fogyasztód elvisel-e aszimmetrikus tápfeszültséget...
De ne zárjuk ki, hogy lesz egy újabb lelkes időszak.
Idegeskedik a nyavalya. Na és nem is kell dinnyeföld. Észre vettem az angolt. Egyéni véleményem fejtettem ki a site-al kapcsolatban és elismertem a fejlesztő munkáját a programmal kapcsolatban. Nagyon jó.
Hol olvastad, hogy rosszat írok róla? És továbbra is minden elismerésem a programért! :yes:
Természetesen nem zárjuk ki. Ez csak saját tapasztalat.
Én is publikáltam már VPN, Samba, Ipchains, Iptables, ITC stb... Témákban, de a sok munka mögött nem volt "semmi". Szigorúan idézőjelek között! Bízzunk benne, hogy lesz folytatás.
Zoli bácsi, hol van az a dinnyeföldes képed, amin szép lányok vannak?
Szia!
Az mit jelent, hogy a transzformátortól a pufferkondenzátorig kis folyási szöggel nagy áramok folynak? Ezzel kell foglalkozni, vagy ezzel így probléma nincsen, változtatni szükséges valamit az alkatrészek elhelyezésén? Az érintésvédelmet én úgy gondoltam, hogy a vezeték végig kettős szigetelésű, a föld pedig csak az érinthető fém burkolatra megy meg a trafó vasmagjára. A földet a testhez nem szeretném közösíteni, mert akkor pl. egy számítógépre kötve szerintem földhurkot eredményez. Biztosíték pedig lesz a trafó primer körében is, és itt a tápegységben is.
[off]
Azok a lányok kiskorú megrontásáért börtönbüntetést kapnának, ha te látnád őket.
Dehát.... Én is szeretem a lányokat.... ... :
Ezzel már tényleg megrontotok... Bár manapság a tvben mi nem megy ? !
Ezeknek az alkatrészeknek a forrasztásához már igen nagy teljesítményű pákára van szükség.
A pufferkondenzátorig csak akkor folyik áram, amikor a transzformátor feszültsége nagyobb, mint a kondenzátoré, azaz csak a csúcsokban. Egyébként a diódák miatt nem folyik áram. A teljes periódus 360 fok ( 2 pi ), amikor folyik az áram, az pár - tíz fok mindössze. Kis idő == kis folyási szög == nagy áram ( ami be az ki, csak nem ugyanakkor ). Ez a váltakozó áram mágneses teret kelt, egymenetes tekercs: transzformátor dióda kondenzátor dióda transzformátor. Minél nagyobb a keresztmetszete, annál nagyobbat, tehát ezt a huzalozást szorosan egymás mellé, esetleg összecsavarva ( bifilárisan, trifilárisan ) illik vezetni.
A többi szerintem jó. A biztosíték szó nem azt jelenti, amire használod. Biztosító.
Nem, ebbe a csatiba dugnám a dugaszolós kábeleket, amiket a dugaszolós próbapanelhoz vettem. A dugaszolós próbapanelba meg menne a mikrokontroller.
A kérdés igazából, hogy van-e ilyen (mindkét oldalán anya, 10lyukú) csati, vagy jó-e nekem az előző hsz-ben említett 2 szalagkábel csatl. + szalagkábel konstrukció. Csak el tudnám már kezdeni a programozását, a szoftverrel nem lenne gond...
Sziasztok!
PIC riasztóközpont bemeneteihez szeretnék kérni általános információkat (Mi a GND, élesítő bemenet, védett bemenet, bemenetre köthető érzékelők, stb). Előre is köszönöm a segítségeteket. Üdv.: Peti
Sziasztok!
Most próbálkozok az Eagle használatával, csináltam egy időzítő áramkört. De a nyákrajzánál nem tudom, hogy jó -e. A BD140 egyik lába szabadon van. Ez így jó vagy mit ronthattam el? Ha nem akkor hogyan lehetne befejezni? Előre is köszönöm!
Köszönöm a felvilágosítást/infót!
Szép napot!
Azt szeretném kérdezni, hogy honnan lehet kereskedelmi forgalomba hozott készülékekről kapcsolási rajzot (vagy szervízkönyvet) szerezni ingyen. Konkrétan egy Siemens frekvenciaváltóról kéne, mert az esztergapad kinyírta. Teszek fel két képet, ami -remélem korrekt módon- tartalmazza a típusát. A készülék egyébként levágja az automatát. 1 fázisról volt táplálva. Egy relé körül meg van pörkölődve a NYÁK, de a relé jónak tűnik. Nagyon megköszönöm, ha valaki segít
Több helyen is hibás az elvi rajzod: a tranyónak csak az emitterét kötötted be, az IC-nél is lóg két láb stb. Úgy tudod ellenőrizni, hogy megfogod az alkatrészt az egérrel, mintha el akarnád mozgatni, arrébb teszed, de nem engeded el (lenyomva tartod a bal egérgombot), végül esc-vel kilépsz a mozgatásból. Ilyenkor az a vezeték, ami be van kötve, az hozzátapad az alkatrészhez, és gumiszalagként követi. Amelyik vezeték nem jön vele, az nincs is rákötve!
Csak azután tudsz a NYÁKkal foglalkozni, ha az összes vezetéket leellenőrizted! Fontos, hogy mindig, amikor valamit javítasz nyitva legyen az elvi rajz is, és a NYÁK rajz is!!
Bővebben: Link Ehhez a kapcsoláshoz nem jó 2 db 547 tranyó?
Szia!
Nem,nem jó,mivel az egyik PNP a másik NPN,azaz eltérőek.
Aha, értem. Nincs valakinek valami egyszerű, de jó kis kapcsolása?
Azta, de fa**a!!! Nagyon szépen köszike Zoli bácsi !
Találtam egy rettentő aranyos ledes futófényt : a mellékletben a kép. A kérdésem annyi, hogy ugye nem baj, hogy 10 µF-et használok a 22-helyett? Csak ebből van 5 db. Így, ha jól tippelem, akkor lassúbb lesz...
Nyugodtan használhatod a 10 µF kondit.
De ez is egy olyan kérdés volt ami tök fölösleges. Kezdő vagy, kipróbálod és meglátod. Gyakorlat teszi a mestert ugye.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |