Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   312 / 1163
(#) Ricsi89 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ő nem erre gondolt, hanem a motorindító kapcsolóra. Csak nézd meg mire válaszolt. :yes:
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezekről szeretném megtudni, hogy mire jók, mit lehetne építeni belőlük?

TL709DCN . a másik: CD4017BE
(#) kadarist válasza (Felhasználó 54221) hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szia!
Az első egy műveleti erősítő, a másik pedig egy digitális számláló.
(#) (Felhasználó 54221) válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) maTaKee válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Remélem csak viccből írtad...
(#) árnyék válasza maTaKee hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia

Sajnos csak este leszek otthon, akkor majd küldök egy jobb képet- ha sikerül !
(#) árnyék válasza árnyék hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szia !

Nos hazaértem, küldöm a képet - ennél jobbat nem tudok, bocsi. A szagatot vonal az esetleges külső nyomógombok (vezetékes távvezérlő) bekötési nyomvonala . Mivel ez egy motorvédő olajkapcsoló ezért illő feltölteni olajjal a megfelelő szintig - mi régen transzformátor olajat használtunk (áramszolgáltató embereitől lehet kérni- ha jó napjuk van akkor adnak olajat).

Kép 1.JPG
    
(#) harald válasza árnyék hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Köszi a segitséget most már azt is tudom honnan szerezzek
üdv harald
(#) árnyék válasza harald hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Szivesen
(#) feketemocsok hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Sziasztok!
Ma elmentem a Lomex-be egy kapcsolót venni. jó kis sorban állás után mondtam a srácnak h szeretnék egy 2 állású billenő kapcsolót ami fém és 12 V os.
Kaptam is minden oké csak mikor hazajöttem fura dolgot vettem észre. 3 lába van és fura felirat rajta nem vagyok elektrós segítsetek létszi h jót kaptam e
képek a mellékletben. Azért vakuztattam h látszódjon a felirat.
Segítséget előre is köszönöm
(#) feketemocsok hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Úristen! és erre nem gondoltam. leragadtam a sima kapcsolónál mert ugye annál 2 kivezetés van azért nem értettem mire van a 3.
köszi és am 12V os? mert nem láttam ráírva.
(#) Ricsi89 válasza feketemocsok hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
A kapcsolónál max feszültséget írnak és áramot. Ha jól megnézed ott van rajta, hogy 12V-nál nagyobbat is tud kapcsolni jóval, tehát jó lesz 12V-ra.
(#) feketemocsok hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek
(#) dawe hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Ma találtam ezt az IC-t, de nem tudtam kideríteni, hogy mit tud. Tudna valaki segíteni? Köszi!
(#) kadarist válasza dawe hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Szia!
Ez egy soros input/output kontroller. Bővebben: Link
(#) dawe válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Köszi szépen!
(#) VillTMK hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Sziasztok !

Egy akkumulátoros fúrógép töltőjében tönkrement a mosfet tranyó és a meghajtó IC is.
Készülék METABO az IC-re pedig ez van írva TH 2167.1 alatta 0709
Vajon mi lehet ez? A töltő : AC30 4,8 – 18V
Üdv:.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Olcsó és nagy terhelhetőségű tranzisztort keresek, illetve találtam is. Sőt már meg is rendeltem, de a helyzet elég érdekes.
Az adatlapok szerint nem könnyű eldönteni NPN vagy PNP a polaritása.
Persze tudjuk, hogy NPN, de akkor miért PNP?
(Hibás adatlap a HEStore-ról van!)
(#) pucuka válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A BD317 az NPN tranzisztor. Csak egy kicsit olvasd tovább a Motorola adatlapot. Páratlan, BD315, 317 NPN; páros BD316, 318 PNP.
(#) devero hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok srácok egykis segítséget szeretnék kérni valakitöl egy olyanban hogy van egy régi orion viking tvm és a crt panelen van egy cső alaku zöld színü alkatrész egy fekete csíkkal,ha jol láttam a sorkimenöröl lejövö vezeték csatlakozik rá.Nem tudom eldönteni hogy milyen alkatrész éshogy mi az értéke.Segitségetek előreis köszönöm üdv mindenkinek.
(#) tomi324 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy csomót ebből_az_IC_ből , de nem értem a katalógusát. Az addig rendben van hogy tranzisztorok és diódák 'vannak benne', de a tranzisztornak mi a bázisa?
(#) kadarist válasza tomi324 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 / 1
 
Szia!
Persze, hogy nincs bázisa, hisz ez optocsatoló. Itt a LED dióda fénye vezérli a tranzisztort.
(#) vikipapa válasza tomi324 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 / 1
 
A tranzisztoroknak itt nincs a bázisa kivezetve. Ha egyszerűsítve vesszük, akkor az optocsatolóknál a bázist a led helyettesíti. Az optocsatoló úgy működik mint ha egymás elé tennénk egy fototranzisztort és egy led-et. Ha a led világít, nyit a tranzisztor. A fototranzisztoroknál pedig általában nem használják a bázist.
(#) tomi324 válasza devero hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ha ilyen, vagy ehhez hasonló alkatrész, akkor az ellenállás. Írj róla bővebben, sok minden van ami zöld és cső alakú... és ha ellenállás akkor az egyik lábát forraszd le és akkor meg tudod mérni az értékét.

kadarist, vikipapa: köszönöm a válaszokat
(#) devero hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok egykis segítséget szeretnék kérni egy olyanban ,hogy van nekem egy régi orion viking tvm és a képcsőpanelen van egy alkatrész amit nem tudok beazonosítani.Mondanámis akkor ,cső alakú zöld színű és van rajta egy fekete gyűrű jelölés.A sorkimenöröl lejövö vezeték csatlakozik hozzá.Kb ennyit tudok.Ha tudtok segíteni hogy ez milyen alkatrész lenne éshogy mivel tudom helyetesíteni nagyon megköszöném.Előreis köszönöm üdv mindenkinek.
(#) kadarist válasza devero hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia!
Fényképezd le, és mutasd meg ezt a zöld alkatrészt.
(#) takijoi hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!
Segítséget kérnék az alábbi alkatrészhez. Krémszínű, kb 5*5mm, kb 3 mm magas, 4 lábú, és a felirat P 627. Van mé rajta egy embléma szerű valami, de kitalálhatatlan. Előre is köszönöm a segítő szándékot.
(#) kadarist válasza takijoi hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia!
Fényképezd le, és mutasd meg!
(#) VillTMK válasza takijoi hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Talán optocsatoló.

TLP627

TLP627.JPG
    
(#) tranzisztor válasza takijoi hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Hello !
Mellékelem a TLP627 adatlapját , szimpla optócsatoló !
Üdv!

TLP627.pdf
    
Következő: »»   312 / 1163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem