Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 577
(#) osztiga válasza toro hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!

a Ferroli az előszobában van - pár méterre a füritől -, és valóban kéményes. A víz nyomásának lecsökkenése is a gázkazán hibájából fakadhat vagy az inkább vízszerelési probléma?
Gondolom elektromos gyújtású, mivel, ha nem megy a fűtés vagy melegvíz akkor nincs un. folyamatosan égő gyújtóláng.
És az említett - nagy robajos jelenség csak a melegviz "szolgáltatásnál" van.
Az említett problémán gondolom egy gázszerelő tudna segíteni. kb. milyen árban van egy ilyen javítás?

Amúgy tervezem lecserélni a készüléket egy biztonságosabb/modernebb zárt égés terű változatra. Mivel idegesítő h fölöslegesen fogyasztom a vizet - míg átmelegszik, míg beállítódik - ezért szeretnék olyan kazánt venni, amihez csatlakoztatható használati melegvíz tároló. Sőt láttam olyan kazánt, ami magában foglalja a használat melegvíz tárolót is (helyhiány miatt igen praktikus lenne..), persze nem olcsó.
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen zárt égés terű kombi cirkót érdemes venni? a lakás 70 m2 (nincs emelet)
köszönöm a segítséget!
(#) toro válasza osztiga hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Nem tudom hol élsz, mennyiért dolgoznak ott a kollégák.
www.wolf-klima.hu
Nézd meg itt! Javaslom, vegyél kondenzációs kazánt lemezes hőcserélővel.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Gazszeressel találtunk egy olasz honlapot.
A kazánod bitermikus hőcserélővel készítették.
Vízköves lerakódás van a víz oldalon, savazni kell.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza osztiga hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Sok lerakódás van a hőcserélőben. Tisztítani kellene.
:yes: :yes: :yes:
(#) bbmt válasza toro hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Basszus egy 1,5 éves kazánban vízkőlerakódás?
Érdekes fejlemény, hogy miután megígértem neki, hogy "lerúgom a falról"majd kikapcsoltam egy 24 órára,most hogy tesztelni akartam tökéletesen működik.Azért nem ver át,hétvégén átvizslatom
(#) toro válasza bbmt hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 

Azért, mert sok a calciumcarbonát a vízben, nem a kazán a hibás!
:yes: :yes:
(#) csabi2003 hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok!

DEMRAD hk d224 tipusjelű kazánunk van a frissen vásárolt lakásunkban.

Tud valaki hozzá:

-használati útmutatót
-kapcsolási rajzot
-bekötési rajzot
-üzemeltetési infókat
-gyakori hibajelenségeket és megoldásukat
-stb.

Egyszóval minden érdekelne ami fellelhető hozzá.

Köszönöm!
:worship:
(#) toro válasza csabi2003 hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
(#) csabi2003 válasza toro hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Köszi!!! :taps:
(#) Csabaaa hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok mesterek!
Van egy semia F24-es kombi cirkóm. Két fűtésidényt gond nélkül végigment. Bekapcsolás után rendben elindul, 3-5 perc után a gáz leáll és a szivattyú még 10 percig keringtet. Csak reset után indul újra. Ez a leállást kb. 2 hónapja kezdte, a visszatérő szűrőt kitisztítottam eléggé koszos volt. Félig felújított a ház ezért még a HMV részét sosem használtuk. A koszos szűrő miatt az egész rendszert átmostam, egyenként a radiátorokat, majd légtelenítettem őket. Tettem ezt azért is mert az hallottam a demrad radiátorok belül eléggé koszosak. Most tiszta víz van mindenhol.
Ez a kazán még a régifajta, megmértem az előremenő hőfokot táblázat szerint kb. 60 fok és állandó 2-3 perc alatt eléri. a radiátork melegedni kezdenek sorban. Megy még néhány percet és leáll. Egy furcsa dolog van, ha már elkez melegedni a víz akkor cicereg a hőcserélője, a szivattyú rendben megy mindig. Próbából megnéztem a HMV-t de az rendben megy átvált majd vissz, de ez nem is csoda nem ment még soha.. . Mi lehet a gondja? előre köszönöm bármilyen segítséget
(#) gazszeres válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
A kazán hőcserélője adja a "cicergő" hangot.
Már mindent kitisztítottál, csak a hőcserélő maradt ki a sorból. Valószínű savazni kell. A vízkövesedés miatt: úgynevezett lomha túl melegedés lép fel a kazánban, ez okozza a letiltást.
(#) toro válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia Csaba!
A rendszert átmostad, de a kazánköri hőcserélő koszos maradt! Ez ép olyan kosz, mint amit írtál. Ez a vasiszap, mely a vaslemez radiátorok használat során oxidálódik. Ezt kellene kitisztítanod.
A megoldás: alul elzárod a fűtés előre és visszatérő vezetékét. Leereszted a kazánkör vizét (pl. biztonsági szelepen keresztül). A szivattyú mögött van egy automata légtelenítő, csavard ki. Oda beöntesz 2-3 dl. háztartási sósavat 10%-os. Összerakod, felengeded a vizet és melegvíz készítést kapcsolsz. Cirka 15 perc üzem után elvileg tiszta lesz. Átmosod és használod.
:yes: :yes:
(#) Csabaaa válasza toro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm a választ
Délután megcsinálom, a boltban 30%-os sósav volt csak.. ezt valószínű higítanom kell ...
Ezek szerint a teljes kiszerelést el lehet kerülni...
Jelentkezem ha megoldottam
(#) VIM válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia! NE csináld sósavval!!! Itt csak egy használatos anyagot írnak le a savazáshoz, de a kereskedelemben kapható háztartási készülék tisztítására pl. ilyet használj inkább, mint sósavat. (.... ha jót akarsz magadnak)
(#) toro válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ok, figyelj oda rendesen! :yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza VIM hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Azért írtam 10%-os 2-3 dl. sósavat, mert nem tudom, hogy kapható-e ott lágyabb anyag!
:yes: :yes: :yes:
(#) mugab válasza toro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Itt szeretném ismét megragadni az alkalmat, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy a sósav nemcsak a vízkövet marja le hanem a fémet is megmarja.
Ez azért nem jó mert az érdes felületen jobban megtapad-kiválik a vízkő, valamint a falvastagság is csökken.

Ezért javaslom minden kedves vízkőtlenítő amatőrnek és profinak a citromsavas és/vagy foszforsavas vízkőoldót.
A vízkövet ugyanúgy oldja, viszont a fémeket nem marja meg
(#) toro válasza mugab hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ismét köszi a figyelmeztetést. Lentebb írtam, hogy nem tudom lehet-e kapni Csabaaa lakhelyén. Egyébként én is foszfor savat használok.
:yes: :yes: :yes:
(#) Csabaaa válasza toro hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
sziasztok
Kitisztítottam a 30%-os sósavat tovább higítottam 1:2 arányú vízzel ( ~10%-os lett). Kicsit kevesebb mint 2 dl fért bele, ezt higította tovább a feltöltés során a víz.
20 percig járattam, majd leengedtem pfff... fekete lé folyt ki, olyan mintha a kocsiból engedtem volna le az olajat, vízkődarabok nem voltak. Valószínű a hőcserélőre volt ráégve, mert a sima vízes mosástól nem jött ki. Átmostam,utána hang nélkül elindult a kazán néhány leállása volt gondolom a a levegőt még ki kell dogoznia...
ezer köszönet a tanácsokért
Ezt a műveletet mennyi időközönként érdemes megcsinálni? Nem tudom ,de ezt a fekete trutyit nem lehet szűrővel felfogni?
Ezek után savazás kémiája után is olvastam kicsit.
http://termtud.akg.hu/okt/pk/kemia/alfecusav.htm
http://hu.wikipedia.org/wiki/Oxosav
http://termtud.akg.hu/kemeretts/kiserlet/znfecu.htm
A réz sósavban nem oldódik csak oxosavakban ami pl. a foszforsav. Viszont a cink, és a vas sósavban oldódik.
Nem vagyok kémikus de egyis sem tűnik jó megoldásnak... de lehet hogy tévedek...
köszönöm mégegyszer nagyok Vagytok
(#) vemerich hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Baxi Luna 240 fi Kombi Turbós fali gázkazán

2002-s használatba vétel,5 évet ment és meghibásodott a panelja.Ajánlat szerint 30 000 ft a javítási költség munkadíjjal
Olyan belülről is mintha új lenne.
Tényleg panelhibás?
A hibajelenség: A fűtés , vagy meleg víz készítésekor a kazán bekapcsol,az őrláng belobbantja a tűzteret,nekiáll a kazán dolgozni szabályosan, majd pár pillanat múlva megint visszaáll az őrlángra,visszaszabályozza magát.
sajnálom kidobni.
Mennyit érne meg valakinek? Vagy megtudnám olcsóbban javítani?
(#) VIM válasza vemerich hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
SZIA! A használati utasítás-ban minden le van írva, amiről tudnod kellene. Többek között a polaritás helyességre való érzékenységről (fázis, nulla a helyén legyen), nyomás értékekről, hibakódokról. Az 5 év alatt volt szervizelve?
(#) vemerich válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
használtan vettem rokontól....nála hibátlanul működött és rendszeresen volt is szervizelve.Valami cetli is van rajta róla.Amikor a lakásban felszereltettem már a fenti hibát produkálta. A Lenti gázszervizes kijött beüzemelni és akkor jelentkezett ez a hiba.Ő adta a javítási árajánlatot és állapitotta meg a hiba okát.
(#) VIM válasza vemerich hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Legalább annyit tegyél meg, hogy megnézed a fázis helyességet a készülék bekötésénél és ránézel a nyomás értékekre, hogy a 0.75-1.5bár értékek között van-e
(#) vemerich válasza VIM hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Abszolut laikus vagyok,azért is hívtam szakszervizt.Mivel gyorsan át kellett adnom a lakást,mert lejárt az építési engedélyem, így vettem egy ugyanilyent az eredeti kiállás végett és az azóta is pontosan ,hibátlanul működik....
(#) toro válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Nézd meg a fernox.hu oldalt. Ott írják az F3 cleanert és at F1 protectort. Valamint látsz ott mágneses iszap fogót is.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza vemerich hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Lehet levegős a kazánkör. Esetleg áramlás kapcsoló. A polaritás mindegy, mert őrlángos.
:yes: :yes: :yes:
(#) gazszeres válasza vemerich hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Tudtommal: a luna 240 fi nem őrlángos készülék.
Elektronikus gyújtással és ionizációs lángőrrel van szerelve.
A készülék fázis érzékeny; első lépésként a dug-villa megfordítását javasolnám.
Ha ez nem segít akkor a lángőr elektróda tisztítása következik, és ha ez sem oldja meg a problémát, akkor valóban a vezérlő panelban van a hiba.
A panel javítható, elektron műszerész megtalálja a hibát.
De itt a fórumon ezzel a hibajelenséggel már sokat foglalkoztunk, érdemes visszább is olvasni.
Sok szerencsét a javításhoz.
(#) Csabaaa válasza toro hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Köszi utánanézek ,mert inkább a megelőzés mint ez a leállás...
(#) toro válasza Csabaaa hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 

Ez 1 jó gondolat. Bárcsak mindenki így gondolkodna, s nem karácsony előtt 1-2 nappal akarna kazánt-, bojlert-, gáztűzhelyet javíttatni.
:yes: :yes:
(#) bambara hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Nekem, mint már néhány kérdezőnek valószínűleg szintén a vízkővel gyűlt meg a problémám, na meg a Termomax inka 24 K kazánom melegvizes rendszerével. Kb. 1 éve volt savazva a HMV oldal, mert akkor már komoly nyomáscsökkenés jelentkezett a rendszerben. Akkor úgy tűnt, megoldódott a probléma, de 2-3 hét múlva újra előjött, de nyomáscsökkenés nélkül. Hozzáteszem, mintegy előljáróban, hogy korábban HMV használatakor dolgozott a kazán keményen, pörgött a ventilátor...
A mostani jelenség:
Melegvízcsap megnyit. Kazán rendben elindul, ventilátor felpörög. A szokásos n másodperc múlva megérkezik a melegvíz. Ekkor a kazán visszaszabályoz, ventilátor elhalkul, 1-2 másodperces visszahűlés a HMV-ben, majd ismét melegvíz. Ettől kezdve fokozatosan visszahűl a HMV (1-2 percen belül szinte a hideg víz hőfokára), a kazán alapjáraton duruzsol, miközben a fűtőköri víz a beállított 55 fokos.
Ami igazán furcsa és számomra aggódásra okot adó jelenség, hogy ha visszazárom a melegvízcsapot "éppen csak csorgóra", akkor a kazán rövid idő múltán ismét felpörög, a víz ismét forró lesz. Olyannyira, hogy ha újra teljesen kinyitom a csapot, akkor teljes keresztmetszeten jön a forró víz több másodpercen keresztül (jóval tovább, és jóval forróbban, mint első megnyitáskor), még hideg víz hozzákeverésével is. Na ezzel szereztem már néhány emlékezetes forrázást zuhanyzás közben...
Az a furcsa az egészben, hogy korábban 2 egyszerre (de két külön zuhanyzóban) tusoló családtag rá sem hederített, ha valaki megnyitott egy 3-k csapot, most pedig 1 nyavalyás kifolyót sem tud ellátni. A korábbi idillikus - ld. előbbi mondat - állapot egyébként a savazás után sem állt helyre, legfeljebb a nyomásviszonyok rendeződtek, de már csak 1 csapra jutó melegvíz volt.

És akkor a kérdésem: A savazáson kívül kell-e valamit ellenőriznem, cserélnem, kidobnom... ?
A válaszokat előre is köszönöm!

Kicsit más: Én is belekeveredtem a hibás szériás "bimetáll" hőcserélős problémakörbe. Garanciában kicserélték, majd néhány hónap múltán ismét kicserélték - ez a legújabb már kissé más alakú is, mint az eddigiek - és feltöltötték a rendszeremet SQBC-vel. Azóta (kb. 2 éve) problémamentesen üzemel a rendszernek az a része. Ezért javaslom, hogy aki inkánál olyan problémával szembesül, hogy esik a nyomás a kazánban, először ezzel próbálkozzon. Egyébként tényleg könnyű kiszűrni, mert a kondenz elvezető csövön üzemen kívül folyik a víz (amikor én néztem, akkor óránként kb. fél liter, ekkor kellet kb. 2 naponta tölteni a kazánt).
Következő: »»   30 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem