Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   65 / 84
(#) szamóca válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Van olyan szerkezet, ami fut a kocsi után.
(#) Gubán_Gábor válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 / 1
 
A GU81M PP is utánfutóban fog érkezni valószínűleg...
65 kiló lett. 2x500W csőből, 2600V-ról

De addig legyen meglepetés, képet nem teszek fel, nagyon nagy produkcióval készülök.
(#) klemo86 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Csak vonóhorog nincs Ahogy tetőcsomagtartó sincs… Amúgy nem lenne kérdéses a dolog.
(#) szamóca válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Gabi Te már önmagában is egy nagy produkció vagy, hiszen a neved egyé vált a több száz wattnyi csőenerdzsivel.
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Néha benéz valaki azt látni de mi lehet az AAET lappal ? nálam nem jön semmi .
(#) Gery78 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
És az aggregátor hozzá kamionnal fog érkezni? Kíváncsian várom mit sikerült kihoznod ebből!
(#) szamóca válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Me bizta mindenki épít. :yes:
(#) Gery78 válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Csak nem Te is fiam Brutusz? Megcsináltad az Isophon T-440-es dobozt a Klinger könyvből? Milyen hangszórókat sikerült szerezned? Kérnék szépen képet, ha lehet
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Idézet:
„mi lehet az AAET lappal ?”
Valószínűleg, az univerzum azon idősíkjában loginoltál volna be, amikor a párhuzamos dimenziók konvergenciájából adódó fluxusingadozás okán, a szerver determinációs zónájának a hipertérre gyakorolt hatása során, tanúja voltál egy szerver re-startnak.

A fejlemény pedig csupán annyi, hogy a kiállítói portfóliókat 5 tag aktiválta, viszont csak 1, azaz EGY darab kiállító töltötte is ki. Már azon gondolkodom, hogy fogom és aktiválom a menüpontot, aztán (velem) együtt lesz két kiállító, azt kész. Persze, utána is kikerülhet bárki a listára, csak azért jobb lenne mindjárt 6-8 fővel indítani. Nem-de bár? Szóval, jó lenne, ha hétfőig gyarapodna a publikálhatók száma. Ha valami nincs kész, tedd ki a jelenlegi állapotában, s ha kész vagy vele, majd frissítsd az adatlapot.
(#) rockersrac válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Jelentem én is kitöltöttem a portfóliót! Képek hamarosan!(hétvégén)
(#) klemo86 válasza Gery78 hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Félreértettél, én 4db Isophon hangszórót szereztem (PS30/50), és a hozzájuk tartozó magasakból 2-t
Egyszerű 220literes zárt dobozuk lesz egyelőre… Azért kellett 4db, mert 4Ω-osak, és azt nagyon de nagyon nem szeretem Így legalább nagyobb A osztályú félvezetősökkel is lehet hajtani, meg akár a mostani FET-essel is… Ja, és mivel igenronda hangszórókról van szó, meg is álmodtam, hogy kell kivitelezni a dobozt, meg a színekkel játszani, hogy az összkép bámulatos legyen (nagyon remélem)
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Még én sem aktiváltam de gondolom még nemkéső hisz az időpont még nagyon távoli . De arra nem jöttem még rá hogy hogyan lehet megnézni a mások által feltöltött portfóliót ? ha lehet egyáltalán .
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Az időpont ugyan "messzi", de ez egy kis kedvcsináló, "vendégcsalogató" lenne.
Másokét akkor lehet majd megnézni, ha aktiválom a menüpontot. Mint írtam:
Idézet:
„azért jobb lenne mindjárt 6-8 fővel indítani”
Jelenleg csak egy darab erre alkalmas van.
Hétfőig várok, és aktiválom azokat, amik addig elkészülnek.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Tényleg, ha nem audoiphil, csak cső akkor is jöhet mutatóba?
Nem akarnék offolni
(#) Moszkvai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ha ILYEN müa.cső akkor engem érdekel!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ha kb. 68mm-es, minimum 3-as falú, 1200mm hosszú, két végén lezárt, víztiszta plexiből van, akkor hozhatja nekem.
Egyébként hol van előírva, hogy csak audiophile jöhet? Tavaly nixi is volt.
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Szerintem ha megyünk a Barna és én most is visszük a sok Nixie órát , ha valakit érdekel azt is lehet sasolni élőben .
(#) Gafly válasza Moszkvai hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ha már erről van szó, van ám nekem lefolyócsőből készült SUB-om is
(#) Moszkvai válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Csak nem ETERNIT-ből? Abból terveztem annak idején álló hangfalat építeni.
ui: Most nézem, hogy szomszédok vagyunk! Én péceli vagyok.
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 15, 2011 1 /
 
Hát audiokészülék építők találkozója van a találkozó megnevezésében.

Nagyon kezd elmenni az egész találkozó jellege a barkácsolás, meg a külcsín felé, a cím szerint meg az audioról és az elektronikáról kéne inkább szólnia. Félreértés ne essék, engem nem zavar a nixie óra. Csak elkezd erősen más jelleget ölteni az egész dolog.

Sajnos olvasni olyan véleményeket, hogy az ott lévő készülékeken ne is hallgassunk zenét, meg csak nézegessük őket. Hát szerintem meg az csak barkácskiállítás lenne így. Ki milyen ügyesen tud festeni, barkácsolni, milyen szép készülék dobozt tud csinálni....stb. Ennek közvetlenül nincs köze az audiohoz, (mert hát ugye már az audiofil szó már nem szerepel a címben). Ezek szerintem inkább másodlagos szempontok egy audiokészüléknél, bár ezek is fontosak. A nixie óra szerintem még belefér, csak ne legyen az, hogy jön a házi készítésű aggregátor, led lámpa, "wolkitoki" végül meg valami aminek még az elektronikához sincs semmi köze
(#) ticseboy válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Én épitettem egy villogós karácsonyfaizzót. Akkor azt ne vigyem
Na de viccet félretéve, én pl. készre se festem az erősitőmet a találkozóig, és az előlap se lesz rajta valószinü, sőt lehet szólni se fog addigra
Időhiányba szenvedek, de összekapom magam. :smoke:
(#) ethosz2 válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Engem spec a hang érdekel. Ki milyen hangot tud csinálni a berendezéseivel.

Ki tud jó hangot csinálni és hogyan, mivel. Szóval engem 90%-ban ez érdekel, hallgatózni megyek egy ilyen találkozóra. Persze, meg is nézem a készülékeket 10%-ban az is érdekel, de elsősorban a hangjukra leszek kíváncsi.
(#) mark.budai válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Tibikém, szólni fog az! (Na nem a karácsonyfaizzó.)
(#) ticseboy válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ha mást nem is, de fűtésről gondoskodom általa.
(#) mark.budai válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
A karácsonyfaizzóval?
(#) lamalas válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 / 2
 
Idézet:
„Engem spec a hang érdekel. Ki milyen hangot tud csinálni a berendezéseivel. Ki tud jó hangot csinálni és hogyan, mivel. Szóval engem 90%-ban ez érdekel, hallgatózni megyek egy ilyen találkozóra. ...”

Egy ilyen talalkozon - ahol az akusztikai viszonyok teljesen esetlegesek, a hangsugarzok ugyszinten ill. az egyeb korulmenyek sem lesznek optimalisak - teljesen felesleges a hallgatozasra "gyurni" szerintem. Realisan megitelni a kulonbozo erositoket ilyen talalkozokon nem lehet.
Azt megitelni pedig, hogy ki tud jo hangot csinalni es hogyan még optimalis korulmenyek mellett sem nagyon lehetseges, hisz mint tudjuk az audio vilaga nagyon szubjektiv ... pont Te irtad egy masik forumon ezt:
Idézet:
„Aki csöves erősítőt hallgat (különösen SE-t) az mind a színezett hangot szereti. Én is. Ennyi.”


Tehat neked biztos mas lesz a jo hang mint annak az embernek aki nem a szinezett hangot kedveli

De nem akarok vitat inditani errol mert elvinne az egesz topikot OFF-ba...
(#) CIROKL válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 / 1
 
Abszolút nem jól értelmezed a dolgokat , a NIXIE órákat csak a háttérben tettük ki akit ezek látványa is érdekel az megtudja sasolni ,ennyi és nem több természetesen ezek nem szólalnak meg és nem doboz kiállitást terveztünk de végül is a látvány fő alkotója az lenne nemde ?
Mivel ez egy amatőr kiállitás ezért nem gyári készülékek lesznek ott így mind egy bizonyos értelmezésben barkácsolt jellegű legyen az bármi módon elkészitett készülék is .
Ha neked úgy tetszik akkor legyen barkács kiállítás a megnevezés !
(#) ethosz2 válasza lamalas hozzászólására (») Ápr 16, 2011 1 /
 
Nem is az érdekel, hogy másnak mi a véleménye a cuccokról, hanem az hogy nekem mi. Nyugi, én el tudom dönteni, hogy nekem mi a jó hang és hogy mi tetszik. Meg is tudom ezt ítélni egy ilyen találkozón. Nem szorulok rá mások véleményére, meg a te "bölcs " tanácsaidra sem .Idáig is megtudtam ítélni pl: Hódmezővásárhelyen is. Ezért megyek, erre vagyok kíváncsi.

Nem illik más fórumról linkelgetni a feltételezett! hozzászólásaimat. Még ha írtam is ilyet, akkor sem ide szántam! A szövegkörnyezetből kiragadva teljesen más értelme van. Ezt az önelégült simli-t meg hát....

Biztos azt hiszed, hogy te a színezetlen hangot szereted (még nem tudod, hogy olyan nincs). Az összes idióta hifista mikor áradozik a valósághű, stb hangról, meg annak a visszaadásáról és fényezi a 4%-torzítású "uborkás üveges" torzítógépét (erősítőjét), akkor fogalma sincs, hogy a valósághoz távolról sem hasonlító totál szétszínezett hangot hallgat és aki a csöves hangot szereti, az bizony nem a valódi hangot szereti, hanem a színezettet. Erről volt szó. Ha már más fórumokról idézgetsz....
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 16, 2011 / 1
 
Akkor jó, mert engem a barkácsolós "ezermester" kiállítás nem érdekel. Egy audiokészülék építős, tehát audiós találkozó érdekelt volna, mert ugye ez volt meghirdetve. De ha ez mégsem az, akkor időben szóljatok és akkor nem megyek.
(#) CIROKL válasza ethosz2 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 / 1
 
Ember te nevezted barkács kiállításnak akkor miről beszélünk ? olvass már vissza !
Az meg hogy ki jön azt majd mindenki eldönti saját maga .


Idézet:
„Nagyon kezd elmenni az egész találkozó jellege a barkácsolás, meg a külcsín felé”
Következő: »»   65 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem