Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Amatőr Audiokészülék Építők Találkozója

Bővebb olvasni-látnivalók az AAÉT hivatalos honlapján. http://aaet.nhely.hu

Lapozás: OK   64 / 84
(#) ethosz2 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 24, 2011 /
 
Idézet:
„Te is tudod, hogy ez a mondat nem egy vérkomoly döfés a kereskedelem irányába”


Oda nem is, de a résztvevők és látogatók irányába szerintem vérkomoly.
(#) szamóca hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Egy helyen olvastam, hogy "nincs definiálva pontosan a jelentése, mindenki azt hazudik bele, amit akar. ..." Ettől függetlenül Laci leírta az audiophile szó általa definiált jelentését.
Tehát a gond az, ha jól veszem ki a szavaitokból, hogy az Audiokészülék Építő kifejezés nem ad elég pluszt azon okból kifolyólag, mert lealacsonyítólag hat a készülékeket építőkre, akik minden tekintetben olyan magas minőségű, kivádlóan kivitelezett készülékeket állítanak ki, amik elérik, ill. lealázzák a kereskedelemben kapható hasonszőrű társaikat.
Nos, mivel ez demokratikus szerveződés, javaslom hogy mindenki gondolja át alaposan a dolgot, és szavazzunk, hogy maradjon a jelenlegi, vagy legyen újra "Amatőr Audiophile Építők Találkozója" az elnevezés.
(#) Gafly hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Kezd ez már kicsit eldurvulni, nem demdebár?
(#) Alkotó válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Egy "összejövetel" nem olyan amilyennek előre mondják, hanem amilyenné teszik a résztvevői.
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Nem tudom, hol nem lehet érteni, amit írok?
Az a helyzet hogy írtam egy észrevételt a hirdetőlevél egy mondatáról. Ti meg általatok beképzelt! dolgokra válaszolgattok nekem, amiknek ehhez az égvilágon semmi köze. Próbáltam konstruktívan állni a dologhoz, nekem ez tűnt fel, amin szerintem lehetne javítani. Vonzóbbá lehetne vele tenni a találkozót.
Csak ennyiről van szó, semmi többet nem kell hozzáképzelni a jelentéshez. Csupán annyit próbáltam közölni a hozzászólásaimmal, amennyit azok szó szerint jelentenek.
(#) ethosz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Tudod mit, akkor egy ilyen "beszólás" után mindenképpen gyere le!
Neked kötelező a részvétel!

Lejössz?
(#) Alkotó válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Eddig azt hittem szeretnéd ha színvonalasra sikerülne a találkozó...
(#) ethosz2 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
A kötelező az kötelező! Alkotónak kötelező ott lenni!
Az egyik leg aktívabb tag ebben a témában. Az ő munkássága sokakat érdekel, mindenki ismeri a fórumon.

Remélem idén is eljön a találkozóra.
(#) ethosz2 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 25, 2011 1 /
 
Igen, ezért gyere le, hogy legyen színvonal. Nekem kicsit furcsa, hogy a legaktívabbak közül mindenki vonakodik eljönni. Azért egész más lenne a hangulat, ha a témában ismert prominens tagok is eljönnének.
(#) CIROKL hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Amatőr amatőr de ennyire ?
ethosz2:
Idézet:
„Nekem kicsit furcsa, hogy a legaktívabbak közül mindenki vonakodik eljönni.”

Csodálkozol ezen ?
(#) dyrac hozzászólása Márc 25, 2011 /
 
Én biztos ott leszek, bár nem viszek semmit...még nincs kész az erőlködő.
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Csak költői kérdés volt. De azzal, hogy nem jönnek, színvonaltalanabb lesz az egész dolog. A többség rájuk lenne kíváncsi, arra a bizonyos 10 emberre, aki a "diyer keménymag" itt, aztán pont ők nem akarnak jönni, ami nagy kár.

Egyébként csodálkozni azért csodálkozok. Nem teljesen értem a dolgot!
(#) ethosz2 válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Egyébként csodálkozni azért csodálkozok. Nem teljesen értem a dolgot! Alkotónak sem valami kiugróan sok kedve van jönni, ahogy elnézem. Meg a többi embernek sem, akiket próbáltam rábeszélni. Most történt valami, amiért mindenki bevágta a durcát?
(#) CIROKL válasza dyrac hozzászólására (») Márc 25, 2011 /
 
Van még 2 hónap addig csak elkészülsz vele .
(#) Action2K válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Egy biztos, megbántani, lenézni, a munkáját leócsárolni senkinek sem szándékom. Ha ez így jön le, az hiba, mely orvosolható. Azért, hogy is van a kifogásolt mondatom eleje?
Idézet:
„Minden idelátogató élőben láthatja, s hallhatja eme remekművek kimagasló minőségét, melyek akár meg is haladják a kommersz szériában gyártott otthoni Hi-Fi berendezések hangminőségét is.”

A kiemelt rész mindennek mondható, csak ennek nem:
Idézet:
„Lekicsinyli a résztvevők munkáit egy kommersz szint alá.”

Persze, a mondat második fele, már szerényebben dicsér:
Idézet:
„melyek akár meg is haladják a ...”
No igen, itt már érezni, hogy nem mindegyik, hanem csak egy része jobb. Azért valljuk be, volt is tavaly olyan, ami ténylegesen nem felelt meg még a Hi-Fi szabványnak sem. Ezt a készítője is érezte, s boldog is volt, hogy be is mértem Neki, ami Őt igazolta. Nagy megnyugvással vette tudomásul, hogy jól sejtette, s tudja, hogy ténylegesen változtatnia kell az alkotásán. Viszont azt is tudjuk, hogy nem ez volt a többség a talin.
Visszatérve a mondat értelmezésére, láthatjuk, hogy egymásnak ellent mond a mondat eleje és vége. Ergo, egyszerűen csak hibásan fogalmaztam. Eddig senkinek nem szúrt szemet. Te észrevetted, én meg most kijavítottam. Ennyi! Kár volt ebből ekkora vitát keríteni.
(#) ethosz2 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 26, 2011 1 /
 
Énszerintem ez igenis lekicsinylő mondat. Nem csak a készülékeket és alkotóikat kicsinyli le, hanem magának a találkozónak az eszmei értékét/jelentőségét is. Szerintem eltekinthetnétek a rendezvényetek ilyen jellemzésétől. De persze ez csak az én véleményem és csak javaslatnak szántam, hogy talán pozitívabban is lehetne reklámozni. Aki elolvassa túl jelentéktelen összejövetelnek tarthatja, amire nem érdemes kilátogatni. Valahogy ez a szöveg ezt sugallja. A cél meg gondolom nem ez lenne...
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 26, 2011 1 /
 
Ja azt értem, hogy lesz ott almásládába tákolt IC-végfok, meg Bozó is kilátogat az amorf vasas 300B SE-vel. (Gondolom ő lehetett ott tavaly a 300B-s srác ).

De ezért nem szerencsés (negatívan)jellemezni a találkozót előre. Úgyis olyan lesz, amilyen lesz. Jellemzés utólag érdekes dolog.
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 26, 2011 2 /
 
A tavalyiról néztem a fényképeket, meg a videót. Nekem inkább egy elég nívós találkozónak tűnt. A készülékek kinézete sem egy amatőr színvonalat tükrözött.

Az első az viszont tényleg elég amatőr szintű volt a fényképek alapján. A második már óriási előrelépés lehetett az elsőhöz képest. Ha a mostani lesz olyan, mint a tavalyi volt, akkor az gondolom teljesen jónak számít már...
(#) CIROKL válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
Idézet:
„Az első az viszont tényleg elég amatőr szintű volt a fényképek alapján. A második már óriási előrelépés lehetett”

Mid kettőn ott voltam ezért ezt megcáfolom ez így nem helytálló amit mondasz , inkább csak annyit tennék hozzá az az első volt , a technikai szinvonal dettó ugyan az volt mind kettőn csak a tavalyin a mennyiség volt több .
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 26, 2011 / 2
 
Olyan dolgokon tudtok vitázni...
Nevetséges!
Az, hogy minek is nevezzük a találkozót, annyira mindegy! Nem hiszem, hogy számít egy szó, egy kifejezés, mert, ha veszít is a reklámértékéből, akkor sem az a cél, hogy benne legyünk a TV-ben, az újságokban, avagy a médiában. Hanem az a cél, hogy mindenki aki eddig már oda látogatott, akármilyen státuszban is, jöjjön el újból, és érezze jól, és otthon magát!
Aki már ezen a fórumon letett valamit az asztalra, bizonyára értékelve lett még csak képek alapján is, és ebből kiindulva eldöntheti, van-e értelme bemutatnia, avagy nincs. Ez a tali nem arról szól, hogy leszólunk, vagy egekbe dícsérünk műveket, hanem megmutatjuk amink van, és kibeszéljük! Azért, hogy tanulhassunk egymástól. Így virtuálisból valósba lép át a fórum. Persze az sem mindegy, hogy mit mondanak az ember cuccáról, de ne csak ezért jöjjön el bárki, hanem azért, hogy okosodjon, és sok szépet lásson, és boldogan menjen haza, azzal a gondolattal " Igen tagja vagyok egy ilyen jó kis társaságnak!"

Úgyhogy vagy amatőr, vagy nem, vagy hanghű, vagy nem, csak az számít, hogy én csináltam, és másnak is kedvet adok hozzá, hogy maga építsen!
(#) Doncso válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 26, 2011 / 2
 
Idézet:
„és boldogan menjen haza, azzal a gondolattal " Igen tagja vagyok egy ilyen jó kis társaságnak!"”

Pityu, olyat lehet, hogy " boldogan megyek haza azzal a gondolattal.....hogy Pityu kör erősítője ott van a csomiban?
(#) EcoPityu válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2011 / 1
 
Nem adoooooom!
Marad az én kocsimban...

Ha majd megint jó sok időm lesz, készül a tesókája! Már gondolatban összeállt!
Tudod , nálam is mindíg más a feeling, van, hogy gitárcucc, van, hogy autóhifi, van, hogy PWM motorvezérlés, és társai, és néha a csövek...
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 26, 2011 / 1
 
Na akkor váltsunk témát. Hány órától kezdődik a mulatság? Tehát reggel 6-tól lehet érkezni, vagy mi?
(#) Moszkvai válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 26, 2011 /
 
A plakáton fel van tüntetve. Segítség képen a látogatók reggel 9 órától, a kiállítók pedig reggel 8 órától érkezhetnek.
(#) ethosz2 hozzászólása Márc 26, 2011 /
 
Megnéztem megint ezt a videót. Egész jónak tűnik. "Csak a rezet nézi!"

A börzézős dolg az hogy lesz? Mindenki a saját magának intézi, vagy lesz erre külön hely?
(#) DuMatyi válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Ugyanitt már egyszer én is leírtam már hasonló gondolatokat, jó látni, hogy más is közel ugyanazt gondolja. Itt olvasható.
(#) Moszkvai válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 27, 2011 /
 
Osztom a nézetet! Ámen!
(#) Gafly hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Pangás van kicsit...
Gondolom mindenki épít ezerrel
Van valami hírértékkel rendelkező dolog?
(#) anubis válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Alakul egy VF3 is részemről. Talán kiforrja magát mert csak 100%-os állapotban mutatom meg. Ha valakit érdekel nézzen át a vf3 fórumba. Ennyi hírrel tudok szolgálni.
(#) klemo86 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 11, 2011 /
 
Én viszont nem biztos, hogy tudom vinni majd az Isophonokat, mert elég nagyok lesznek… 140×45×35-ös dobozból 2-t kizárt, hogy Mondeoval fel tudunk vinni, plusz két emberrel, és a többi cuccal
Következő: »»   64 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem