Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1191 / 2208
(#) vikipapa válasza bakos13gab hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Köszönöm az infót. Találtam eladó PL509-et úgyhogy megmaradok ennél a kapcsolásnál.
(#) varttina válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Szia!

Mindkét csőtípus viszonylag könnyen beszerezhető. GU50-nel már építettem SE-t, 150VA-es hálózati trafója van, de az is melegszik rendesen. Ha ennél kisebb trafód van, nem ajánlom a GU50-et.
(#) oibacsi válasza varttina hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Egyelőre még semmi nincs, májusban kezdek el vásárolgatni, csak nem tudtam még eldönteni melyik legyen. GU50-hez 300-400VA-s trafókat láttam szinte mindenhol. Ezekhez mondjuk könnyebben szerzek kimenőket is.
Más: adatlapokon a lábkiosztás ugye mindig alulnézetben van megadva?
(#) JZoli válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Ne csak a csöveket nézd, hanem a hozzá való foglalatot is, jelentős árkülönbözet van az EL és a GU foglalata között.Na meg az anódfeszültség és áramok között is van különbség, a tervezésnél és költségvetésnél mindenképpen vedd ezeket is figyelembe. Nem egy megoldhatatlan probléma ez, de jobb figyelni ilyesmire is.
(#) oibacsi válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Nyilván nem, de a legdrágább az egészben úgyis a kimenők lesznek, ez szerintem annyira nem mérvadó.
Vannak durva buktatók az összeszerelésnél, amikre érdemes odafigyelni?

mod: Vagy esetleg vegyek egy használtat és gyakoroljak, vizsgálódjak azon?
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Ápr 10, 2011
Zolikám, Te is tudod, mennyibe kerül egy EL84/6P14P manapság. 1000Ft szerintem.. A foglalat legyen 400Ft (etronic parts). Ha megnézed a GU-t, pont fordítva van. A csövet megkapod 3-500Ft-ért, a foglalat viszont 1000. (Mondjuk én 400-ért vettem, de szerintem jobb is, mint a spiáter házas, csak a felfogatása körülményesebb.)
(#) oibacsi hozzászólása Ápr 11, 2011
Tudtok egyébként céget ajánlani kimenő készítettéshez? Sok helyen elég masszív árakat láttam, néhány helyen pedig nem élt a telefonszám sem.
(#) vikipapa válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 11, 2011
Helló. Igaz nem cég, de nagyon profin dolgozik. Fleta fórumtárssal csináltattam trafókat és nagyon jó minőségűek lettek. Írjál neki, biztosan tud segíteni.
(#) oibacsi válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 12, 2011
Köszönöm, a kimenők már intéződnek, végül el84 se mellett döntöttem, 1-1 ecc81 fél meghajtással (RH84 néven van neten).
Egyéb: csillagpontra itt is ugyanúgy kell figyelni mint tranyósoknál (a kimenetet nyilván nem veszem bele)?
A sasszira mit szoktak kivezetni? Ugyanúgy a csillagpontot? A földelést hova kössem? Eddig nem használtam földelést csak alapos szigeteléseket, soha nem volt gondom belőle.
(#) didyman hozzászólása Ápr 12, 2011
No. Összeállt mindkét EAG080, a hibás trafót Kovács Gyula-féle módon tekertük meg, majd kiderül, hogy melyik megoldás ad jobb eredményt a 6Ohm-os hangszórókra.
Összegezve:
-A Tesla RK09-es hangdobozok (mindenki ismeri, 16-os mély, papír magas, olajpapíros kondival csatolva) nem is olyan rosszak
-A tér végtelen (nahát..)
-Nincs hangfal, meg hangforrás (ez most csak egy PC), az erősítő zenél .
-15W az nem 15W, vagy csöveket nem érdekli .
Összegezve, be kell szerezzek magamnak két ilyen szépséget.
(#) mark.budai válasza didyman hozzászólására (») Ápr 12, 2011
Ennek örülök.
Viszont pár dolgot nem értek.
Hogyhogy nincs hangfal, meg hangforrás? Úgy érted, hogy nem túl jók, vagy nem hallani?
Illetve hogy 15W-on járatod, és nagyot szól, vagy 80W-tal hallgatod a "15W-os" hangszórókkal?
Át is alakítottad, vagy a kimenő lett csak áttekerve?
(#) didyman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2011
057-re alakítottak, 40mA anódárammal.
Úgy értem, hogy nem azzal foglalkoztam, hogy miről mi szól, hanem ahogy szól, pedig én nagyon hülye analitikus módon vagyok képes nekifeküdni az ismeretlen dolgoknak-ezt meg bekapcsoltam, felfutottak és szóltak, helyén volt kb. minden, nem érdekelt a mély meg a magas átvitel vége, torzítása, csak szólt belőle többféle zene és tetszett.
Nagyot szól . Hirtelen egy Orion minitorony végfokával tudtam összevetni, mert épp azon voltak a Tesla-k, valahogy silány mellette, hangerőt-torzítást tekintve (a végfok fitt állapotú és a maga módján szeretem annak is a hangját). Az RK09-ek nekem szívem csücskei, bár apróka dobozok, én meg szeretem a testes mélyeket (két Salora KS330 a jelenlegi fő szószóló). És az eag-ok jól megtornáztatták őket. Nem fullad le, nem fogy el semmi, nem kezd el IM-torzítani, csak tekerem a hangerőt, és szól, hangosan, melléktermékek nélkül. A fő erősítőm az kb. 25W-os komplemeter-szimmetrikus FET-es jószág, nem vagyok elbűvölve a nagy számoktól, az olyan 20-30W között lehet most, a kicsivel nagyobb tápfesszel.
(#) marone hozzászólása Ápr 12, 2011
Helló !
Szerintetek hány µF-tól érdemes kisütőellenállást tenni egy kondenzátorra ?
(#) (Felhasználó 1947) válasza marone hozzászólására (») Ápr 12, 2011
Gondolom anódtáp kondira gondoltál, habár ezt nem emlitetted.
Anódtápnál illik tenni már kis értéknél is.(20-30µF-tól felfelé)
(#) s.sanyi hozzászólása Ápr 13, 2011
Sziasztok.Érdekel eggy dolog erről a csőről volna szó.Triódába kötve g2,g3 az anódra, állitólag a karakterisztikája a 2A3 és a 300b között van.Érdekel,hogy ijen esetben marad-e a 15w disszipáció vagy hozzáadható még a segédrács 6w-ja?Felélesztettem a csövet eggy 6n2p srpp hajtja fix előfesszel,de én még a 15w disszipációban vagyok a hangja nagyon kellemes.Jó mélyek szép részletes magasak csak az srpp számitógépről nem hajtsa torzitásba ,de monjuk éppen elég a hangerő.A 6zs9p pentódával trióda kötésben érdemes kipróbálni a meghajtást?
(#) marone válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Ápr 13, 2011
Jaaaaj...
Hát persze hogy arra !
Gondoltam fél szavakból is megértjük egymást.
Nem akartam a fórumos szakik szaktudását lebecsülni azzal, hogy itt szájbarágósan írogatok, miközben kapásból tudják hogy miről van szó.
:wave:
(#) walter válasza s.sanyi hozzászólására (») Ápr 13, 2011
Üdv!
Tudom,ez nem helyesírási fórum,de:eggy, az egy,ijen az, ilyen,nem hajtsa ....
Bocs, nem kötekedésnek szánom.
(#) klemo86 válasza marone hozzászólására (») Ápr 14, 2011
Ha túl nagy feszültséged van, és sorba kell kötnöd a kondikat, akkor mindenképp kell kisütőellenállás, mert elröpködhetnek a kondik!
(#) walter válasza s.sanyi hozzászólására (») Ápr 14, 2011
Hogy írjak valamit a kérdésre is, szerintem nem lehet több a disszipáció az anódra kötött rácsokkal.
(#) s.sanyi válasza walter hozzászólására (») Ápr 14, 2011
Köszi.erről a fórumról van az ötlet.különben igazad van,de elég sok szerb szavakat keverünk itt szerbiában úgyhogy nagyon oda kell figyelnem mit irok.
(#) walter válasza s.sanyi hozzászólására (») Ápr 15, 2011
Szia!
Így már értem, ahhoz képest nem is rossz, bocs.
(#) FordPrefect válasza walter hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Az anóddisszipáció nem, de a teljes cső disszipációja nagyobb lesz. Azaz pl. ugyanakkora tápfesznél nagyobb áramot lehet rajta áthajtani és forditva.

kt88-1g.gif
    
(#) Szabibandi hozzászólása Ápr 16, 2011
Tiszteletem Uraim!

Bár a csöves erősítők hangjára esküszöm, építésükbe sose mernék belekezdeni, tekintve, hogy egy barátomnak 3.-ra sikerült számára elfogadhatót építeni. (igaz, ő asztalos főállásban, és nagyon kényes, a jó hangzásra)
Nekem viszont
Üdvözlettel: Szabó András

*** A reklámozás bármely formája tiltott a fórumon, ezért törölve !
Van apróhirdetési lehetőség ingyen, az nem jó ?
(#) walter válasza FordPrefect hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Igazad van.
(#) heinrik endre hozzászólása Ápr 16, 2011
Sziasztok van pár felesleges csővem szivesen megválnék tőlűk ha valaki tudná hasznositani ..........egy kőszőnőmért pl 500 pcl84 py 88 pussz három aminek nem tudtam leolvasni a számát......TOVÁBBI SZÉP NAPOT :peace:
(#) vikipapa válasza heinrik endre hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Helló. Az ismeretlen csövekről nem tudnál feltenni 1-1 képet? Hátha meg tudnánk állapítani milyen típusokról van szó.
(#) deadlyroberta hozzászólása Ápr 16, 2011
Sziasztok valaki nem tudja hogy az ecl 86-ot 30 wattra fel lehet-e vinni?Mert olvasgattam olyanokat hogy 320 volt-os feszen leadja meg olyat is hogy 320v-nál már nagyon könnyen durran el de akkor is még ott van a hütöbordás megoldás amit találtam. Szerintem elég durván jó csövekről beszélek 4 wattról a 2 hangfalamat kb úgy remegteti mint a Yamaha ax-500asom.
Még ha nézzük azt hogy 25% os hatásfoka van akkor szerintem inkább 400% jó tudom fizikálisan nem de hangzásban az ic-ket nagyon letolja! meg hallott teljesítményben is
(#) mark.budai válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Mivel 9W a disszipációja, ezért nem nagyon. PP-ben 10, talán 12W-ot ki lehet belőle szedni 6db csővel talán már tudná a 30W-ot, de akkor inkább 2db 6P3Sz+6N1P. A cső nem durranna el, de nem lenne hosszú életű, ez persze függ a beállított katódáramtól is.
(#) deadlyroberta válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Mert amit én találtam egy cseh rádió volt és ecl86-30 watt és csak 1 csövel hozták ki. Viszont ecl86 nak tudtomal a legjobb hangja(vagyis a legjobbak között ott van)
(#) mark.budai válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 16, 2011
Az nem igaz, hogy egy csővel 30W! Ha igen precízek akarnak lenni, 3,0W, talán, de 30W az badarság! Az ECL86 egy nagyon eltalált tetróda (illetve még egy trióda), de ugyanígy tetróda a 6P3Sz, a 6L6, és a KT88 is többek között, meg az én nagy kedvencem a G807.
Következő: »»   1191 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem