Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   725 / 1679
(#) vikipapa válasza leocska66 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Helló. Jó kis cucc lett! Gratula! Bocs hogy kunyerálok, de elkérhetném a kapcs rajzot vagy egy linket hogy hol találom meg? Köszönöm!
(#) David.zsombor válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ez nem kunyerálás. Szerintem részben azért van ez a topik hogy elkérjük a rajzát annak ami megtetszik
(#) leocska66 válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Szia! Este a panelrajzot felrakhatom akkor leszek másik gépnél , sajnos csak panelrajz van , schematikus csak a fejembe A panelrajzon az értékek megtalálhatók természetesen.
Üdv
(#) kiskacsa2009 válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
De...
Mi lehetne a megoldás?
(#) vikipapa válasza leocska66 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Helló. Előre is köszönöm szépen
(#) vicsys válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 15, 2011 / 1
 
ULN meghajtó/nagyobb tápfesz alkalmazása. Néha segít az is, ha kicsit meghosszabbítod a megvilágítás idejét. Jómagam pedig, kis áramú és szuper fényes típust használok, mert azt szépen meg lehet hajtani.
(#) kiskacsa2009 válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
*** Köszi!
(#) borvendeg hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Hello!
Új projektem képeit szeretném most bemutatni.
A projekt egy fényscanner (én csak napraforgónak hívom). Egy szenzorral kell végignéz egy félgömböt a térből és minden pontján megmérni a fénysűrűséget. Jelenleg a mechanika egy része lesz látható. A mozgatást léptetőmotorok végzik egy step.dir vezérlővel. A motorok 1.8fokos lépésszögűek de mikrolépéses üzemmódban lesznek hajtva így 0.1 fok lesz a felbontás.
Íme a képek!
(#) klemo86 válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Először is nézd meg, hogy a tápod tud-e annyi áramot szolgáltatni, amennyi az egész cuccnak kell… Ha nem az a probléma, akkor ha vannak szegmens-ellenállások, azok értékét csökkentsd. Ha nincsenek, kicsit emeld meg a tápfeszt úgy, hogy az IC-ket azért ne süsd meg - nézd meg, mennyit bírnak - és a kettőspont LED-jei elé tegyél kis ellenállásokat, hogy egyforma fényerővel világítsanak a hétszegmensesekkel
(#) dvd hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Gondoltam megosztom veletek életem első erősítő végfokozatát.
Alapvetően nem tanulok elektronikát csak nagyon érdekel,és egyik haveromtól kaptam még régebben a képen látható DUAL CV 1400-ast. Gondoltam felélesztem.Egy kicsit ki volt belezve. A végfok hiányzott belőle. A nyákrajz saját tervezésű és kézzel rajzolt.Sajnos nem volt gyári rajzom,csak kapcsolási.Hát van még rajta tennivaló de már üzemel.Már csak valami normális hangfal kel neki mert most 2db 10w-os van ráakasztva negyed hangerőn.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok.

Bár semmit az égadta világon nem építettem, inkább javítottam.

Leselejtezésből hozzám került egy 24 portos switch, aminek a tápja igen megdöglött.

Első próba, bedug fütyül, PWR LED halványan de világít, és a maradék 48db LED egyszerre de halványan felvillan, ritmikusan és nem történik semmi.

Mondom magamban biztos tápos, talán menthető.
Burkolat elbontása után szép látvány fogadott, a tápegységben egy 2200µF 10V -os elkó kirekedett, de úgy hogy a hűtőborda egyik oldalról (ha már itt tartunk felülről is), másik oldalról meg egy pofás EMI szűrő fogta közre.
Az elkókat kicserélve, Sottky dióda kiköltöztetésre bírva, egyéni hűtőbordát kapva tesztelésre került, és feléledt.
A továbbiakban kapott a CPU egy hűtést, ám nem volt túl forró, de így is 12C° -al csökkent a mag hőmérséklete. Az előlapon még a védőfólia rajta volt, de fel volt sértve így kapott egy masszívabb fóliát, ami nem lett annyira szép vaku mellett.

Az élesztésről készül egy videó is.
(#) _ampervadasz_ válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Néhány kép:
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Üdv mindenkinek! Rég írtam ide.. A háttérben csinálgatok egy RGB LED-es fényecskét. 5Db 3W összteljesítményű RGB led lesz benne. Távirányíthatós vezérlő van benne stb. Gondoltam megmutatom hogy hogy áll jelenleg. Íme.
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
A távirányítható vezérlőt hol vetted és mennyiért? Én is ezt csinálom PWM-el. Az a gond ,hogy potméterrel kell a színeket beállítani, ami elég macerás.
(#) klemo86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Ebay-en kapsz olcsóért, 230-ra köthető LED-es fényforrással együtt - azon már nem kell sokat alakítani nagyobb teljesítményhez
(#) zoly15 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Szia! Én a vakerán vettem. Picivel 3000Ft alatt postával együtt.
(#) zsoltee0001 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Mint egy miami helyszínelő, szépen ledokumentáltál mindent
Én is küzdök egy hasonló, pirruszi győzelemmel kecsegtető író-játékos javítással.
Ennél is szintén gondoskodott a sárga, hogy az éltető füst kijöjjön a táp Ic-jéből a garancia lejártával.
(#) Tibi98 válasza dvd hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Elsőhöz képest, egész ügyes, grat! A saját végfokát építetted újra, vagy valamilyen más kapcsolást? A kábelezésen szerintem még kicsit igazítani kéne, valamint lehet csak a homályos fénykép miatt, de nekem egyes vezetősávok vészesen közelinek tűnnek egymáshoz... Persze mindez, csak építő jellegű kritika, így tovább, tudod, gyakorlat teszi.... !
(#) _ampervadasz_ válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Helló.
Köszi a dicséretet, igyekszem.
Feltételezésem szerint, nem lesz nagyon éleszthető az áramköröd, egy 8 portos switch -el már megküzdöttem ezelőtt, amit a tulaja nyírt ki. Azt mondja jó lesz a 12V -os adapter rövid ideig, csak hogy lássa, hogy működik. Mondom látod, mi van ráírva, 7,5V. Ebben a tápban egy PWM áramkör szabályozza feszültséget, így szélesebb skálában kaphat tápot, ami 5,2V -tól 9,5V -ig terjedhet (ha nincsen más), egyébként az aranyközépúton érdemes használni, mert, bár 9V -ot is elviseli, de neki kell disszipálnia azt az 1,5V többletet, így nem sok értelme van a dolognak. A 4,5V -ost elég rövid ideig fogja elviselni (12V -os táppal), konkrétan addig amíg a PWM IC fel nem robban, ne próbáld ki így.

Nem hitt nekem, bedugta, jött is a füst, de akkor húzta ki amikor még működött, megjavítottam neki, a táp feléledt ,de hangosan elkezdett fütyülni, mikor az Ethernet chipre, visszaadtam a tápot, így gatya az egésznek.


Még valamit a hasonlathoz, bár tudom, hogy jó szándék vezérelt, de abból a sorozatból nekem egy életre elegem lett. Az emberiség női "szegmense"*, és az idős korosztályból mind a két fél* majdhogynem rajong érte. ki érti ezt?
*:Tisztelet a kivételnek.
(#) leocska66 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Sziasztok! Ma készítettem 1 tápegységet a külseje még nem az igazi 0-24V és 0-5A - tud. A trafó saját , egy 250w higanygőz fojtóból van.Beszéljenek a képek.
Sziasztok
(#) leocska66 válasza leocska66 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
És még 2 kép és 1 videó.Bővebben: Link
(#) nagy hoho válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Nem vásároltam még az Ebay-en. Tartok tőle, hogy meg sem találnám. Azért köszönöm a tippet.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Köszönöm. Meg nézem.
(#) nagy hoho válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ez az a vezérlő?
RGB Led Szalag Vezérlő IR távirányítóval !
(#) klemo86 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
(#) Kovidivi válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
GU10-esre 1,32$-ért befizetnék szívesen :O
(#) Tibi98 válasza leocska66 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Alkatrész újrahasznosítás tekintetében nem rossz, bár én a kábelezésen azért igazítanék még.... Egyébként grat!
(#) dudassandor1 hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok! Elkészült egy Urbán féle 200W-os QUAD. Egyedül a végfokpanel volt Urbán Elektronikás, a többi más minden saját munka (panelkészítés, beültetés, szerelés, doboz megmunkálás, festés, felirat stb.) Íme egy pár kép:
(#) Tibi98 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Szép, igényes munka, csak gratulálni tudok hozzá! Egyetlen észrevételem, hogy én a ventilátort előre vagy hátra tettem volna, így egy áramlási csatornát létrehozva a borda lamelláival párhuzamosan, de úgy látom ez helyhiány miatt nehezen lett volna kivitelezhető. Esetleg ha az egyik végén kicsit belevágsz a bordába, vagy kívülre teszed a ventilátort (hátra), az meg nem lenne túl esztétikus... Egyébként valószínűleg így sem lesznek problémák a melegedéssel, bár azért 2x200w már tud fűteni rendesen... A puding próbája viszont az evés, szóval "jó étvágyat" kívánok hozzá!
(#) Ricsi89 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
A feliratokkal van némi kis gond.
Idézet:
„"A" class power amplifier”

Ez így nem igaz, mert ez nem A osztályú erősítő.
Következő: »»   725 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem