Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hangkártya hiba
 
Témaindító: YoCeE2107, idő: Feb 19, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy lehetséges e javítani a hangkártyámat, a probléma úgy adódótt hogy az egyik oldal véletlenül megkapta a 12V -ot
és búg, nagyon halkan szól!
Vettem egy c media-t 3000Ft ér és ha megy a zene, nem megy a net, szóval szerintem nem tolerálja a gépem a kártyát
szóval:
Mit csaphatott ki?
talán az elő erősítő részt?
(azért gondolom mert nagyon halkan szól)
ezt lehetne javítani vagy helyettesíteni?

Köszi!
(#) tungsram hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
De milyen gép
(#) YoCeE2107 válasza tungsram hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Számítógép
Asrock alaplapi hangkártya.
(#) Ballage válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
"az egyik oldal véletlenül megkapta a 12V -ot "

Ez pontosan mit jelent? A line-outra vagy a fejhallgató kimenetre ment rá a 12V?
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Szerintem a fülhalgató.. (a zöldre)
a sajnálatos eset úgy történt hogy kezemben tartottam életem első művét, egy kivezérlésjelzőt, és kiesett a kezemből a forrasztott felével a fogóra
Ebből gondolom hogy 12v ot kapott...
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Amúgy arra gondoltam hogy nem e van valami kis smd kicsatoló kondenzátor, és nem e az ment volna ki?
És ha egy ilyen kimegy látszik e rajta? mert az smd ellenállás tudom hogy szétég ha kimegy... de a kondit nem tudom
(#) mhatalyak hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Üdv, nekem a laptopommal történt ugyan ilyen, csak 12V helyett 50et kapott, leszakítottam az erősítőröl a tápot és az előerősítő részhez esett, utána nyultam, de szikrázott vagy 6-7 szer és azóta nemszól a bal oldala.
(#) Rober_4 válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 / 1
 
Nagyon rossz véleménnyel vagyok a cmedia kártyákról. Használhatatlanok, mindenre jó csak hangkártyának nem.
Több zenei projektemet tették már tönkre, amikor nem saját gépet vittem, és a végén kazettás magnóval vettünk fel inkább...
A legelső Soundblaster is többet ér mint ezek a vackok. Sőt olyannal is találkoztam, hogy az alaplapban is ez volt.
(#) Ballage válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 / 1
 
Meg kellene nézni, hogy milyen IC-vel hajtja meg a fejhallgatót. Ha szerencséd van, akkor egy szokványos SMD (kicsi eséllyel dip) IC, amit boltban be tudsz szerezni, vagy a kimenő ágon szállt el valami elkó vagy hasonló esetleg, amit szintén viszonylag kis fájdalommal lehet pótolni (már ha tudsz SMD-t ki- és beforrasztani).

Az elkót könnyen tudod ellőnizni egy DMM-el, hogy átvezet-e vagy sem. Az IC-t meg meg kell nézni, hogy mi jön ki belőle.
(#) Rober_4 válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 / 1
 
Egyenfeszültség leválasztó kondenzátornak kell lenni a hangkártya kimenetén. Ez általában néhányszor 10mikros elektrolit kondenzátor. Ez meg is gátolja, hogy egyenfeszültség jusson kívülről befele. Viszont ma már valahogy a kimenet terhelését is szokták érzékelni, mert nekem mindig szól a gépem, hogy fejhallgatót, vagy vonalkimenetet csatlakoztatok. Ezen bejuthatott egyenfesz.
(#) Rober_4 válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 19, 2010 / 1
 
Vettem a netről egy képet. Ezen világosan látszik, hogy maga a hangkártya rész az két-három darab chip 4db elektrolit kondi, egy kvarc, meg egy kisebb ic, ami valószínűleg műveleti erősítő. Szerintem ha halkan szól, ez utóbbi ment tönkre.
A kis ic-t szám alapján megpróbálod azonosítani, lábkiosztást megnézed, és ha igazam van, akkor cseréled valami műverősítőre, ha ezt technikailag meg tudod oldani. (szerintem nem érdemes).
Másrészt veszel egy hangkártyát a gépbe, a C-izét meg eladod minél hamarabb!
(#) Ballage válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Hát, szerintem azért több lesz az, mint egy egyszerű műverősítő, mert abba nem kellene kvarc. A típusa kellene az IC-nek, akkor többet lehetne mondani. Viszont az elkólat ettől függetlenül meg lehetne nézni, hogy megdöglöttek-e.
(#) Tomi20 válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Heló
Írd meg az alaplapod pontos típusát, akkor lehet valamit kezdeni.
(#) Rober_4 válasza Ballage hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Én az egész képet gondolom a hangkártyarésznek, mivel még ott a cd-bemenet csatija is, és a d/a-k után szokott lenni egy műverősítő. de ameddig nem tudunk pontos tipust, nem is érdemes ezen vitatkozni sem...
(#) Ballage válasza Rober_4 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Igen, mondasz valamit. Én első blikkre a kvarc melletti IC-re tippeltem, mert ott van két elkó, amit a kimeneti csatolásnak gondolnék és ott van közel a kimeneti csati is. Meg mintha a csati felé mennének vezetősávok is az IC felől... De hát ez csak feltevés....
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Először is köszönöm hogy ennyien a segitségemre siettetek
az alaplap típusa: asrock alive nf6g.
Mellékelek egy netes képet róla és 3mat amit én fényképeztem!
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Ez az egyik ic,
Ez pedig a másik amit látok.
az utóbbi az ALC888 én szerintem a müveleti erősítő..
Én most gondoltam egy olyanra, mivel nem használom abszolult az 5.1 et soha,mikrofont, bemenetet se
nekem csak simán sztereó kéne.
Szóval arra gondoltam hogy meg kéne keresni a 2 bemeneti lábat L+R, és persze a testet, és kivezetékelném onnan, és csinálnák neki egy kis elő erősítőt
például van TL062 Cp-m itthon.
járható szerintetek ez az út?
(#) Ballage válasza YoCeE2107 hozzászólására (») Feb 19, 2010 / 6
 
Az RTL8201-es IC egy hálózati vezérlő, neki semmi köze a hanghoz.

Az ALC888-as egy komplett audio kodek IC, ami sokkal inkább érdekes. Ebben van integrált fejhallgatóerősítő, úgyhogy én gyanítom, hogy ezzel lehet a bibi, ha a többi elem a kimenetén amúgy jó.

Én azt javasonlám, hogy valamilyen jelet ki kellene adatni a hangkártyával, és a jacktől az IC felé visszaköveni a jel újtát. Ha szerencséd van, akkor az IC-ből még rendes jel jön ki, és csak utána valamelyik külső elemen romlik el. Azért nem mondok konkrét IC lábat, mert nem tudom, hogy az alaplapon melyik kimenetére kötötték rá a fejhallgatókimenetet. Ha már az IC lábán is rossz a jel, akkor még mindig lehet valami külső zárlat, ekkor esetleg időlegesen meg lehetne szakítani a továbbmenő vezetéket, és ha megjavul a lábon a jel, akkor a zárlatot megkeresni. Ha az IC rossz, akkor megfelelő SMD forrasztási technikával ki lehet cserélni. Beszerezni nem tudom honnan lehet, de pl. egy másik, amúgy rossz alaplapról le lehet bontani.
(#) Ballage válasza Ballage hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Kösz a pontot! Már van vagy 100! Mámor!
(#) galzotya hozzászólása Márc 5, 2011 1 /
 
Sziasztok!
Ma történt hogy haverom mondta nézzem meg a fülesét mer nem megy.bedugtam(ő rossz helyre dugdosta ** ment,já ** unk 10 percet a fülesen nincs hang(a hangszórón még volt).
Gondoltam frissítsünk drivert,töltöttem is le de akkor már minden hang elment és a vezérlőpultba a hang és audio beállításoknál csak valami blootoothos *** van.
Kérlek segítsetek!
Galzotya
(#) Gery78 válasza galzotya hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
Hát bizony a szép magyar nyelvet még gyakorolnod kellene. Ez a stílus itt nem jön be. Nagyon zavaró, hogy sokan így fogalmaznak. Mi történik a szép magyar nyelvvel, miért kell tönkre silányítani? Nem értem. Bocsi a kifakadásomért.
(#) galzotya válasza Gery78 hozzászólására (») Márc 5, 2011 /
 
rendben,bocsánat de valami megoldást nem tudsz?
(#) gabriel80 hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Üdvözletem!

Az lenne a kérdésem, hogy lenne egy számítógép, ami szép rendben üzemel, de a a hang alaphangjában, egy a hangerő változtatásával egyenes arányban növekvő - csökkenő állandó ( elég hangos) , zúgás ~ sistergés ~ gerjedés, és alkalmasint előforduló visszhang ( a visszhang el el tűnik a hangkábel kihúzásakor, vagy mozgatásakor ( de ha marad akkor élvezhetetlen minden hang )) van, ami alig hallhatóan de hallható marad elnémításkor is.

A számítógépben mindegy hova van dugva a fejhallgató / hangszórók ( első, vagy hátsó kimenet ), a zúgás mindig megvan, az egyéb számítógép, vagy zene hangok tiszták, elnyomják a zúgást.

A gép belül tiszta, nem poros, s ilyen hiba nem volt korábban, csak úgy egyik napról a másikra lett ilyen.
A táp, s egyéb elektronikai hőmérsékletek rendben, kis feszültségek normálisak.

Talán földhurok, vagy kondi, vagy valami rövidzárlat valamilyen kimenetem, vagy az erősítő oldalt? (nincs külön hangkártya, alaplapi 5.1 hang kimenet (minden csatornán) ? Nem garanciás asztali gép.

Kérdés mi lehet a hiba, s mi a javítás módja.

Köszönöm előre is az ötleteket, és a segítséget: Gábriel
(#) petemazi válasza gabriel80 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
A javítás módja egy értelmesebb hangkártyát használtan beszerezni. 3-4 ezer pénzért kapni elfogadható minőségűeket, amik messze, nagyon messze túlszárnyalják az alaplapi kártya hangját.
(#) gabriel80 válasza petemazi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia.
Az apró probléma, hogy eddig jó volt minden, csak egyik napról a másikra történt, s amúgy megvoltam elégedve a hanggal, mert egy kis erősítőbe küldte a jelet, s onnan jött ki a hang (mint most is, csak korábban teljesen csendes volt, szemben a mostani alapzajjal ).

Meg azért is akarom megtudni mi is a hiba, nehogy valami más hibának legyen az előjele.
Persze lehetne egy külön kártya is, de attól a hiba megmarad, s talán nem lesz hallható a külön kártyán keresztül, de hibát jó volna javítani valahogy.

Nincs TV kábel csatlakoztatva a, s akkor is van zúgás ha, a DVD fele megy ki a hang mint AUX. Csak internet van bent mindig.

Illetve: minden egy konnektorból van árammal ellátva, villámvédelmi elosztókon keresztül.

Gábriel
(#) mustang74 hozzászólása Jún 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Az öreg motorosok segítségét kérném az alábbi ügyben.
Van egy Gravis Ultrasound hangkártyám. Talált kártya, nem tudom működik-e. Hiányosnak ítélem meg holott pontosan ilyen kártyáról nem találtam képet csak hasonlót.
A csatolt képen bekereteztem az én kártyámon hiányzó chipet. Egyáltalán mi a szerepe?
(#) abcdabcd válasza mustang74 hozzászólására (») Jún 12, 2011 /
 
A foglalat rajta van a kártyádon? Mert ha nincs, akkor lehet gyárilag se lett rátéve... Ha viszont raktak rá foglalatot, azt gondolom nem véletlenül, akkor lehet tényleg valaki kivette belőle a chippet...
Amúgy a mogyoro nevű pc bontóban a weblapjukon már többször láttam gravis ultrasound kártyát, ott szoktak jó felbontású képet is felrakni, most megnéztem, viszont most nem volt nekik... azon hátha látszott volna valami...

Viszont mért nem próbálod ki a tiedet? Lehet hogy jó... baja csak nem lesz attól, ha bekapcsolsz vele így egy gépet... keress esetleg zárlat égés/füst nyomát a kártyán, ha az nincs akkor egy bekapcsolási próba erejéig esetleg próbáld ki...
(#) Directors hozzászólása Okt 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen hangkártyám.
Az alaplapi hangkártya le van tiltva nekem a biosba.
Az a gondom, hogy ha a processzor dolgozik, akkor ciripelő hangot ad a hangkártya. Pl. egérmozgatásra mély berregő hangot ad, ablaknyitásakor, vagy program indulásakor meg hangos éles ciripelő hang jön.
A hátsó kimeneten ami a hangkártyán van jack csatlakozó ott nincs ilyen jelenség csak is az előlapi kimeneten.Néztem a kábelt ami a hangkártyától megy az előlapi csatlakozóig és az árnyékolt így az nem lehet probléma.

Van valami ötletetek,hogy mi lehet a probléma?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Szia!

Nem ér hozzá sehol az árnyékolás.
Arra rájöttem,hogy ha az előlapi USB-t lekötöm az alaplapról akkor megszűnik az egész ciripelés.
Ugye úgy van megoldva az előlapi panel,hogy van rajta 2db USB kimenet illetve egy mikrofon bemenet(jack) és egy jack kimenet.

A kis előlapi nyákon a GND közösítve van.Magyarán az USBék fém része kapcsolatban van a jack aljzatok fém részével.
Megszüntessem a kapcsolatot köztük?
(#) zenetom válasza Directors hozzászólására (») Okt 22, 2011 /
 
Gondolom az USB máshonnan kapja a testet. Ha igen, próbáld meg!
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem