Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   54 / 74
(#) sound.man válasza zitzaki hozzászólására (») Ápr 7, 2011 /
 
Na olyan driver-el biztosan nem lehetne közel menni a ládához. Szombaton mi is hozunk két f12-es másolatot.
(#) Turbina33 hozzászólása Ápr 9, 2011 /
 
Én is keresek normális hangú drivert! Tudtok ajánlani olyat,ami szépen szól és megfizethető? Állítólag az MNC driverei elég jól szólnak,igaz ez?
(#) andras1 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Nem tudom mennyire vagy mi a megfizethető, de a Beyma CP-380-at nagyon ajánlom. Ez olyan középárkategória. Szép hangja van, nem titán hanem műanyagmembrános. Sokat használunk belőle...
(#) sound.man válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
FS Audio-nál nézz körül szerintem.. Most szereztem egy pár comp 44-est és nekem tetszik.
(#) Turbina33 válasza andras1 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ez húzós nekem! Köszi!
(#) Turbina33 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Milyen tölcsérrel használod? Nem "csörög"?
(#) sound.man válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Tölcsért még nem szereztem hozzá így igazából csak letettem és úgy néztem meg. Majd ha lesz tölcsér megmondom milyen. Viszont szerintem jó lesz mert akitől hoztam az se akarta ideadni mert jó.. Csörög? Mi csörög? MNC-t is hallottam, de még nem hasonlítottam össze őket. Csörögni meg nem csörög.
(#) Turbina33 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Rendben,köszönöm szépen! Hogy mi az a csörgés? Hallgass meg egy ilyet !
(#) sound.man válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Ennek a drivernek semmi köze ehhez. Köszönő viszonyba nincsenek.
(#) zitzaki válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Hali MNC-t nem igen ajánlok mert nekem is volt egyszer csak buliba fölmondta a szolgálatot. egy kis idővel később a párja is és nem voltak rendesem meghajtva se most beletettem monacor drivert de sokkal jobb sokkal érzékenyebb és kellemesebb magasa van.
(#) Turbina33 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Az jó,mert ez a sal szörnyű...

Köszi!
(#) Turbina33 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Még egy kérdés! Ehhez speckó tölcsér kell,mert látom,hogy nem a megszokott menetes illesztése van?
(#) Turbina33 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Bocs,megvan!
(#) zitzaki hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkészült az 1850 típusú ládám (a képen) és van még egy 186 típusú is. Az lenne a kérdésem hogy van egy Eminence omega pro 18 as tányéram szerintetek melyikbe szólna jobban az 1850-be vagy a 186 ba?

HPIM3428.JPG
    
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Hello! Mélyláda épités előtt állok és nem tudom hogy 2darab EW-1505 vagy 1 darab EW-18 HN képes nagyobb hangra. A 15colosoknak kisebb a membrán átmétrőjük és a terhelhetőség, de mégis csak két darab lenne belőle. A 18colos 2*annyira terhelhető (600w) pár centivel nagyobb de csak 1 darab van belőle egy ládában. Szóval melyik lenne a jobb választás? Pontos ládatervekről beszélünk majd később.
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Én az 1 darab 18"-osra szavazok. Aztán veszel belőle még egyet és kész a párja is.
(#) aflmor válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Két db, egy dobozban! ...bárcsak futná rá nekem is
(#) Turbina33 válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Még egy szavazat a 18"-ra! Mélyládának az jobb választásnak tűnik. :yes:
(#) ECL82 válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
18"
(#) skero válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nem tudsz adatokat ezekről a hangszórókról? Ha hasonló a frekvenciamenet és az érzékenység akkor azonos bevitt teljesítménynél a két 15 colos határozottan hangosabban szólna.
(#) ptesza válasza skero hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Itt a fiuknak a méret számít nem az ,hogy mennyire játékos.
:whistle:
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Keress már hozzá használható T/S paramétereket ,aztán tervezünk hozzá dobozt . Akkor már ellehet dönteni.
(#) ECL82 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Mert Mi nem játszani akarunk vele!
(#) skero válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 / 1
 
Két egyforma hangszóró együttes használata 3dB hangnyomás növekedéssel jár azonos elektromosan felvett teljesítmény mellett. Ha a 18 colos paraméterei ,érzékenység ,átviteli görbe nem jobb annyival ,hogy lepipálja a két 15 -öset akkor azok felé billen a mérleg. Ez pedig benne van a pakliban. A kérdező kérdése az volt ,hogy melyik megoldás ad nagyobb hangerőt ,jómagam erre reagáltam.
(#) ECL82 válasza skero hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Tudom, hogy te mire reagáltál, de a kérdés kicsit kusza. Ugyan annyit tudok a hangszórók paramétereiről mint te, semmit. Ahhoz hogy érdemlegesen lehessen válaszolni, tudni kéne egyet s mást.
Amúgy, két hangszóró párhuzamos kötésénél 6dB-el, soros kötésénél 3dB-el szól hangosabban!
(#) skero válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
De azt nem nézted ,hogy fogalmaztam. Azt írtam ,hogy "azonos elektromosan felvett teljesítmény mellett". Persze ha ugyanarra az erősítőre párhuzamosítasz kettőt ,akkor az mindjárt kétszer annyi Ampert -t akar bekajálni. Ebből következik ,hogy dupla a felvett teljesítmény is. Tehét a betáplált energiához képest az akkor is csak kb 3dB! Amúgy ha jól emlékszem én nem is raktam egyikhez a voksom.
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Köszönöm a sok választ!
De még mindig nem tudom eldönteni

A gyárilag közölt adatok szerint nem sok különbség van a hangszórók között. Az EW-1505 Nominal Diameterins)15 Frequency RangeHz)40Hz-3KHz Sensitivitydb,1w/1m)97 Power Handlingw rms)300 Nominal Impedanceohm)8

A EW-18HN Nominal Diameterins)18 Frequency RangeHz)40-3K Sensitivitydb,1w/1m)98 Power Handlingw rms)600 , Imped 8ohm Baffle Cutout Diameter mm) 430
(#) csuli válasza ECL82 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 / 1
 
Sziasztok
Ezel segithetek:
Difuzor profesional Blue Tech EW-1505
Diametru (inch): 15
Putere maxima (W): 600
Putere garantata (W): 300
Raspuns in frecveta (Hz): 40-3000
Sensibilitate (dB): 97
Impedanta (Ohm): 8
Descriere suplimentara: Aluminium
Greutate (kg): 5.3


Woofer profesional Blue Tech EW 18HN
Diametru (inch): 18
Material: Aluminiu
Putere maxima (W): 1200
Putere garantata (W): 600
Raspuns in frecveta (Hz): 40-3000
Sensibilitate (dB): 98
Impedanta (Ohm): 8
Dimensiune (mm): 450
Remelem ertelmezheto.
Amugy a hangosabb a 2x15 colos
(#) skero válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Hát nagyon jól jóne egy frekvenciamenet mérés most. Az a nagyon kevés adat most a 15 ösöket erősíti. Kiváncsi lennék ,hogy frekvenciameneten ,hogyan oszlik el az az átlagérzékenység.
(#) potenciameter válasza skero hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Jó lenne a mérés, de ezzel az a baj, hogy ezeket a hangszórókat még nem vettem meg és ezért nem is tudom megmérni. Azért kérdeztelek meg titeket, hogy tudjam eldönteni hogy mit is vegyek, mert sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy mindet megvegyem. A 18colosról már halottam sok jót, de élőben még nem volt hozzá szerencsém. 15 colosokat hallottam már HD-15 tölcséres ládában, elég jól szóltak, de nem ment túl mélyre, mondjuk lehet, hogy a láda hibája volt.
Következő: »»   54 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem