Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   31 / 577
(#) bambara hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Az előzőekhez egy kis kiegészítés, illetve újabb kérdés: A bejövő hidegvíz ágba be van építve 1 Flodravin vízkőmentesítő készülék. Kiválóan működik, mert a vízkövet nem szünteti meg, hiszen a csapszűrőket 2-3 havonta ki kell takarítani (olyan finom, fehér, aprószemű homok van benne, mint a tengerparti korallhomok), viszont lerakódott vízkővel még nem találkoztam. Kérdésem, hogy nem lehetséges, hogy ez a finom szemcsés homok az áramlási viszonyok miatt nyugalmi helyzetben lerakódik a lemezes hőcserélő felületére és induláskor "ráég", ezzel még rontva is a helyzeten az egyébként csak simán áthaladó vízből kiváló vízkővel szemben?
(#) toro válasza bambara hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szia bambara (Sanyi)!
Egy dolog, hogy mindennel "felszerelkezve" véded a melegvíz oldalt. A problémádat az okozza, hogy - habár nem írtad - a kazán körön van-e iszapleválasztód? Ugyanis a kondenzációs kazánnak folyamatos melegvíz elvételnél nem volna szabad minimális értékre vissza állni. Ám ha a fűtésrendszerben a vasiszap (víz alatt is oxidálódik az acéllemez radiátor) lerakodott a lemezes hőcserélő primer oldalán, s leszűkül a keresztmetszete és ez okozza a gyakori vissza szabályozást. Természetesen a befolyó hidegvíz hőmérséklete is meghatározza a ventillátor fordulatszámának változását s a láng nagyságát.
Javaslat: kazánkör tisztítása (Fernox F3)
:yes: :yes:
(#) toro válasza bambara hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Amit írsz, hogy nyugalmi helyzetben folyik a kondenz elvezetőn óránként 1/2 liter víz. Ez így nem igaz, mert ha a kazán nem üzemel, kondenz víz sem folyhat, mert nincs kondenzáció! Ez valószínűséggel a kazántest alu. részének lassú kilyukadása okozza! Ha a fűtőkör vizének pH értéke meghaladja a 8,5 értéket, lúgos lesz és "megeszi" az alu.-t. Beüzemeléskor és karbantartáskor ezt ellenőrizni ildomos! Ha a lemezes hőcserélőd a rossz, mint írtad 2x cserélték, akkor a hálózati nyomás "rátölt" a kazánra és a rúgó terhelésű biztonsági nyít meg!
:yes: :yes: :yes:
(#) gazszeres válasza bambara hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az áramlás kapcsoló ellenőrzése, jelenleg indokolt. A kicsapódásról?- vizeink természetes anyagai a kalcium és magnézium sók. Ezek szervezetünknek is fontos kiegészítő anyagai. De a kazánokban ez inkább káros, mivel kicsapódásuk magas hőfokon megkezdődik és ebből képződik a vízkő. Na erről most ennyit, készülök kicsit bővebben írni, majd a savazásról, annak kémiai struktúrájáról, de most szegény vagyok idővel.
Nem vagyok benne biztos, hogy most segítettem. Csak remélem.
Érdekes a probléma, ha megoldás meg lesz, jó lenne itt látni a leírást a megfejtésről.
Üdv minden szakinak: jó munkát és sok megoldást rejtett hibák javításában.
" Csak mert húsvét van"
(#) Tibics hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!

% éve Renova mini készülék néha azt csinálja, hogy kb gyújtás utan öt másodperccel a láng elalszik és utaná újra gyújt, begyullad és megint elalszik, ez mitől lehet?
(#) toro válasza Tibics hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
1. Fordítva van a villásdugó a fali konnektorba dugva,
2. Oxidos az ionikus elektróda, tisztítani csiszolóvászonnal
3. Vezérlőpanel hiba

:yes: :yes:
(#) holusoft válasza Tibics hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Üdv.
SIT tüzelésvezérlő hiba.Az oxidálódott elektróda és a fordított villásdugó F1-es hibát produkál.
(#) Tibics válasza toro hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia

Az első kilőve, mert az elmúlt években egyszer sem csinálta, ráadásul nem villásdugós, a másodikat megcsináltam, de nem javult , marad a harmadik, gondolom az nem lesz olcsó, köszönöm a tippeket
(#) Tibics hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Ja és még vmi nem jelez semmilyen hibakódot.
(#) toro válasza Tibics hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
SIT4565 30.000.-Ft.

Akkor az is lehet, hogy koszos a kazán hőcserélője és amikor emelkedik a füstgáz tömegáram lekapcsol a levegő nyomás kapcsoló.
:yes: :yes: :yes:
(#) bambara válasza toro hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Kedves toro és gazszeres!
Először is köszönöm a válaszokat!
Van fűtőköri iszapleválasztóm és a tegnapi fórumolvasáson felbuzdulva ellenőriztem, gyakorlatilag víztiszta, üledékmentes folyadék ürült belőle. Ez talán az SQBC-nek köszönhető, ami legjobb tudomásom szerint tartalmaz valamilyen komoly korróziógátló inhibitort.
A kondenzvíz folyásos dolgot a korábbi (talán jan.7-i) hozzászólás kapcsán írtam. Ez jelenleg nem áll fenn nálam, a korábbiakat is a termomax által is bevallottan hibás öntési eljárással készült hőcserélő lyukadása okozta. Ebbe én kétszer is belekeveredtem, mert a garanciában cserélt is ugyanaz a széria volt, és csak harmadikra sikerült megtalálni a tutit, amikor is megkaptam az SQBC-s feltöltést is (gyári akcióban!!!).
Na és most a lényeg...
Tegnap este nekiálltam kicsit kisérletezni. Ennek eredménye, hogy az eddigi esetleírást stornóznom kell, mert most teljesen máshogy működik a kazán, mint ahogy leírtam. A probléma, azaz a melegvízhiány ugyanaz és pontosan ugyanúgy is jelentkezik, viszont a kazán már nem úgy viselkedik, mint korábban. Elővettem a gépkönyvet és ellenőriztem az előremenő, visszatérő és HMV hőfokot. 1 db teljesen kinyitott melegvíz csapnál az előremenő max 45 fokig ment fel, a visszatérő 39 fokos volt, a HMV pedig 35. Ekkor kezdett visszahűlni az egész rendszer úgy, hogy ezeket a hőfok különbségeket hajszálpontosan tartotta, azaz, ha az előre menő hűlt 1 fokot, a visszatérő és a HMV is pont annyit. Ez ment egészen addig, amíg bírtam türelemmel és a HMV visszament 23 fokra. Furcsa jelenség még, hogy kb 5 perc múlva, amikor újra ránéztem, az utókeringetés még mindíg ment... Ekkor elhatároztam, hogy a gépkönyv alapján ellenőrzöm a programot, amit a "reset" 5 mp-es nyomvatartásával lehet előcsalni. És ekkor ugrottam meg a tripla hátraszaltót, mert egyáltalán semmilyen programozást nem enged, sőt végig sem lehet lapozni a programot, csak a "00" felirat jelenik meg, amit a másik 2 gombbal tetszőlegesen változtathatok 0 és 99 között, majd a továbbléptetésre kijelölt reset újbóli megnyomásakor visszaáll az "eredeti képernyő" és nem történik semmi. Magyarán nem lehet így programozni a kazánt. Lehet, hogy vezérlő hibája van? Azt nagyon nem szeretném...
Még 1 apró adalék amit később ellenőriztem: ECO módban melegen tartja a HMV-t. kb fél óra múlva ránéztem és ekkor azt mutatta, hogy 60 fokos az előremenő.
Ha van ötletetek, szívesen fogadom, mert kezdek összeesküvést sejteni a dolgok mögött, olyannyira logikátlanul működik az egész!
(#) toro válasza bambara hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Az ECO hőmérsékleten tartja a lemezes hőcserélőt.
A 60 fokC előremenő a kazán előre menő vezetékén mérve.
:yes: :yes: :yes:
(#) bambara válasza toro hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
igen, én is így értettem, de érdekes, hogy ECO módban 60 C, üzem közben pedig max 45...?
(#) toro válasza bambara hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Meg kellene mérni a HMV NTC-t. A gépkönyv tartalmaz egy táblázatot, hogy hány foknál milyen értéket kell mérni!
:yes: :yes: :yes:
(#) holusoft válasza toro hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
S4565 az honeywell.A renova minibe SIT 537 ABC van csak hirtelen most azt nem tudom hogy azon belül melyik verzió.
(#) gazszeres válasza bambara hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Többször átolvasva, most már van, cseppnyi, talán nem kielégítő, de a problémával kapcsolatos ötletem.
NTC: típustól függő, de ököl szabály szerint, Szoba hőmérsékleten kb 10-12, K-ohm az átvezetése. 70-80 foknál ez inkább 4 Kohm ha ennél kevesebb akkor kissé csaló.
Az általad bővített kiadásban leírt hibajelenség már engem is kissé aggaszt. Ha nem lehet programozni az ep-rom hibára utal. Javaslom előbb NTC ellenőrzés, ha továbbra is hiba áll fel, az már fejfájást, pénztálcát nem kímélő. Remélem megúszod mindezt.
Sajnos a programozott memória csipek külön nem kaphatóak, ha be fagy akkor panel csere. Ez csak a gyártónak jó.
Cserélj NTC-t csak 3000 Ft a panel 45-ezer. És még az is lehet, hogy valamim egyszerűen elkerülte a figyelmünket.
Az EP-romok sem halnak. Csak úgy. Sok kérdésem lenne a készülékhez" de nincs velem szemben.
Sok szerencsét a javításhoz, bár tudnék segíteni-.
(#) toro válasza holusoft hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
SIT 4565. Fekete-piros.
Az 537-es a Berettában van.
:yes: :yes: :yes:
(#) holusoft válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Üdv.Kiváncsi lennék erre a sit 4565 (fekete-piros) t.vezérlőre hogy miként kerül a renova minibe?
(#) toro válasza holusoft hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Cirka 30-32.000.-Ft :csodalk:
(#) holusoft válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Tudnál egy képet linkelni róla?
(#) toro válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Bocs rossz árat írtam. Most néztem 52.832.-Ft.
Nem semmi ár!
(#) holusoft válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Tehát akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba.Gondolom a T-Gáz oldalát böngészed.Amit te árat nézel és fekete-piros doboz az Honeywell és a RENOVA készülékben van.A RENOVA MINI-ben Sit 537 ABC van.
(#) toro válasza holusoft hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Mert az van benne!
Ámbár lehet, hogy igazad van. Régen javítottam már, talán 7-8 hónapja. :yes: :yes: :yes:
(#) szerviz válasza toro hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
SIT 4565 gyújtásvezérlő nincs!

Viszont van Honeywell S4565......valamilyen,

és van SIT 537.......valamilyen!

Ne keverjük a különböző gyártók különböző típusait!
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Ez pontosan így van!
(#) holusoft válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Na végre hogy valaki jól látja.
(#) szerviz válasza bambara hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Kedves Bambara!
Két észrevételem lenne a kazánoddal kapcsolatban.
Az első egy kérdés:
Hogyan történt a HMV oldal savazása? Mert ha nem történt meg a HMV hőcserélő kiszerelése és a kazánon kívüli savazása, akkor az nem savazás volt, hanem pancsolás!
Attól igazi megoldást nem várhatsz, sőt, teljesen félreviheti a későbbi hibamegállapítást. Ugyanis azt hiheted, hogy a hőcserélő már tiszta.........pedig dehogy......

A másik pedig a kazán programozásával kapcsolatos.
A kazán gépkönyvében nincs leírva, de a kazán menüjébe egy kód megadásával tudsz belépni!
Persze ne gondold, hogy ott valami csodálatos dolgokkal találkozol, a menüpontok laikusnak semmit sem mondanak. Ráadásul az Inka "lelkébe" laptoppal, szoftverrel, megfelelő csatlakozókkal tudsz belépni.
És kellő bátorsággal.........

A belépési kódról még annyit, hogy az a gyártó álláspontja szerint a garanciaidő lejárta után a tulajnak kiadható. Erre a beüzemelő szervíz jogosult, vagy a Termomax képviselője.
Innentől kezdve persze minden felelősség a tiéd.........!
(#) BigT hozzászólása Ápr 25, 2011 /
 
Sziasztok!
Egy Semia F24-es kombikazánom van.A probléma jelenleg a melegvíz készítés.A hiba a következő:mivel vége a fűtési szezonnak,kikapcsoltam a fűtés funkciót(rádiós csodaszabályzó),ennek következménye az lett,hogy a melegvíz ami eddig jó volt,most pulzálva a hidegtől a forróig jön,közben a kazán is ki-be kapcsolgat(gyújt-kipufog).Leszedtem az elejét és néztem a lángot,begyújt kicsi láng,majd bazi nagy,ami persze pillanatokon belül felforrósítja a hőcserélőt.Gondoltam kipróbálom a téli fűtési programmal,jelenség megszűnt,nem volt extra bazi nagy láng,sőt mintha a láng szabályozva lenne.Melegvíz hőfokállítás is tőkéletesen működik.Ezután vissza hibás üzemmódba,és úgy állítottam a lángot,hogy a gázcsapot zártam mire ugyanazt a lángot láttam,mint a helyes üzemmódban.A kérdésem az,hogy mi a különbség a két üzemmód között(1.fűtés+mv 2.csak mv),és mi lehet a probléma okozója.Én az elektronikára gyanakszom,mert ha a gázszelep lenne,akkor a másik üzemmódban nem működne rendesen.
A franciák meg maradjanak a pezsgőkészítésnél,mert elektronikát az tuti nem tudnak,lásd az összes francia autó.Csak a japán elektronika az igazi
(#) toro válasza BigT hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
A kazánod egy lemezes hőcserélővel rendelkező kazán. A téli-nyári különbség abból adódik, hogy téli állásban rövidre zárt szobatermosztátnál a fűtési rendszerben keringeti a kazán által felmelegített vizet. Ha közben melegvíz igényed van, a 3 utú szelep átvált a lemezes hőcserélő fűtésére, ilyenkor nincs fűtés a radiátoros rendszeren! Amit írtál, lehet elkoszolódott lemezes hőcserélő mind fűtőkör, mind melegvíz oldalon.
:yes: :yes: :yes:
(#) toro válasza szerviz hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Kitisztítható kiszerelés nélkül is! Savazó szivattyúval foszforsavval - szakértőknek.
:yes: :yes: :yes:
Következő: »»   31 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem