Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   84 / 188
(#) bazsi_m válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Köszi a választ! Igen, mielőtt irtam volna próbáltam. Hatása: min- eltűnnek a négyzetek, max- erősen fekete a négyzetek. Szerintem nem az a gond. Elfelejtettem irni: lomexes displaytech 162B a kijelző tipusa.
(#) jano36 válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
És a második sorban mi látható?
(#) vicsys válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Nézd meg a kijelző adatlapját és a bekötését. Van egy olyan érzésem, hogy nem jól van bekötve. Ha mégis, akkor nézd meg a kvarc melletti kondikat, hogy jó furatba forrasztottad-e be?
(#) mutyur válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
szerintem a programozás nem volt kóser, mert én is így jártam.... Anélkül meg nincs kijelzés meg semmi. Az adatlap alapján bármilyen kijelzőhöz hozzá lehet gányíolni ha visszanyomozza az ember. Kár, hogy egy pcb vagy lay fájl nem áll rendelkezésre mert nem kéne ennyi furat meg egyebek....
(#) DJ Tacki válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Én is tapasztaltam ilyet. Nekem akkor csinált ilyet, hogyha tápfeszt kapott, de nem lett szoftveresen inicializálva. Tehát ez az az állapot, hogy a kijelző működik, kap táp és kontraszt feszt, de nincs vezérlése, ami inicializálná, vagy kiírna bármit rá. Mérd ki a bekötéseket, és ha az rendben van, akkor valószínű hogy szoftveres probléma van.
(#) p_istvan válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Bekapcsoláskor a relé meghúz? (közelről lehet hallani a reed relét is)
Ha nem akkor valamiért a PIC el sem indul, ha igen, akkor az LCD bekötéssel lehet a gond. Egy kép alapján talán többet is lehetne mondani! (gondolom, szkópod nincs)
(#) (Felhasználó 5823) válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok!

A 162B-nél a jobb oldali (nyák felülnézetben) 16 érintkezőt kell bekötni! Jobbról első kettő a háttérvilágítás és onnan szépen sorba!

Leiszt Jani

Ui: szerintem keresd azt a zárlatot, mert az a leggyakoribb hiba!
(#) jano36 válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Egyetértek lhanzi hozzászólásával. Szintén a 162B-t használom és az eredeti nyák alkalmazása esetén fordított sorrendbe kell beforrasztani. Ez legyen az első. Az meg eleve badarság, hogy az ICD2 hibásan programozná be a PIC-et. Az ICD2 ill. ICD3 a legprofibb PIC programozó.
(#) Ideiglenes válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Eszembe jutott, hogy amikor én is összeraktam az LCM3 műszert, a kijelzőt sikerült fordítva beszerelnem, mert úgy jobban nézett ki a dobozba. De csak fordítás után működött, és a vezetékeket is meg kellett tekerni ehhez.
(#) bazsi_m válasza (Felhasználó 5823) hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Urak!

Köszönöm mindenkinek a gyors segitségét! :worship:
A második sorban nem jelenik meg semmi sem. Sőt, ha nincs benne a pic, akkor is ezt csinálja.
Igy kötöttem be:
Bővebben: Link

Mit rontottam el? Nem látom a fától az erdőt
(#) karaszbandi válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Ha csak annyi drótot kötöttél be, akkor az elég kevés....
(#) bazsi_m válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Igen, kevés lenne, de azért van ott a . . . . , hogy értelemszerűen igy megy sorba végig a bekötés, csak se nem tudtam kirajzolni, se nem lett volna rendesen áttekinthető.
Sokan irták, hogy forditva kell bekötni, de hogyan, mit forditanak meg?
(#) Ideiglenes válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Azért linkeltem a összeépítésemet, mert a fotók sokmindent elárulnak. A mellékelt ábrád amúgy tetszik.
Ahogy nézem, elég trükkös a kijelződ. Általában a led+ és led- szoktak lenni a 15-16-os lábak és az 1-es a GND. Nálad én azt látom, hogy a 3-as a GND, 4-es a +5V és így tovább...
Tehát szerintem az LCM3 panelon szereplő 1-est és a kijelződ 3-as pontját kösd össze és onnan végig sorban ahogy jönnek növekvő sorrendben.
(#) p_istvan válasza Ideiglenes hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Jól van az bekötve, ha nincs zárlat vagy vezetékszakadás!
A nyák úgy van kialakítva hogy ezt a kijelzőtípust is kezelje, ha megnézed kettővel több lyuk van az LCD csatlakozáshoz, jobbra vagy balra ütköztetve attól függően hogy a háttérvilágítás elől vagy a végén van.
Szerintem legelőször arról kellene meggyőződni, hogy a PIC elindult-e egyáltalán, meg kép is jó lett volna a nyákról, de mondjuk nem nekem fontos a dolog...
(#) bazsi_m válasza Ideiglenes hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Ha az LCM panelen az 1-es láb a "LCD" felirat L feletti fekete pötty, vagyis a J1 felirattól a balra a 2. fekete pöttyel jelölt tüske, akkor úgy van bekötve, ahogy irod.
Igen, fura a kijelző láb számozása.
(#) bazsi_m válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
kép a bekötésről

Szerintem a PIC-kel lesz a probléma. Van aki Gyálon vagy a 18. kerületben lakik és a műszerébe próbálhatnám?
(#) jano36 válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Minden vita és félreértés elkerülése végett az LCD-t a következőképen kell bekötni:
LCD kivezetés hova köt
1 GND
2 +5V
3 POTI közép
4 IC 11 láb
5 GND
6 IC 10
7 GND
8 GND
9 GND
10 GND
11 IC 9
12 IC 8
13 IC7
14 IC 6
15 Háttér világítás +
16 GND
(#) p_istvan válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A nyákra lettem volna inkább kíváncsi, meg a kép sem túl éles, de az látszik, hogy a forrasztások nem túl szépek!
- Zárlatot kerestél már az egymás melletti vezetékek közt és esetleg a nyákon (ellenállásmérővel, nem szemmel)
- A forrasztásokat átnézted hogy nincs-e "hideg-forrasztás" közöttük: az ón nem fut fel az alkatrész lábára --> nincs kontaktus.
- A relé meghúz bekapcsoláskor?
- A kvarc 20 MHz-es, és a két 22 pF-os kondi tényleg 22 pF?
- Áramfelvételt mértél?
- A C4 elkón mekkora a feszültség?

Az LCD így valószínűleg fejjel lefelé lesz, majd meg kell fordítani 180 fokkal, hogy olvasható legyen. Már ha majd beindul.
(#) qvasz2 válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Rossz az infód!
Adatlap 8. oldal:Bővebben: Link
(#) p_istvan válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
De nem a Displaytech-et! (a fekete négyzetek megjelennek, tehát a táp bekötés biztos jó)
(#) bazsi_m válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia.

C4esen 2,45V van
Tényleg 22p a 2kondi és tényleg 20MHz a kvarc.
Áramfelvétel min kontraszt 69,6mA max 70,1mA
Relé úgy tűnik nem húz be (tekercsen nincs 5V)
(#) jano36 válasza qvasz2 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Valóban nem azonos kijelzőről beszélünk.. Úgyszintén lhanzi is, mivel a 162 igaz. Viszont a gyártó nem. Az általam alkalmazott EDT 162.

Bocsi
(#) bazsi_m válasza jano36 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Amit irtál az úgy igaz, hogy 1->16 2->15 és igy tivább 16->1
(#) p_istvan válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A háttérvilágítással 70 mA? Mert anélkül nagyon sok.
A relé nem folyamatosan van behúzva! A bekapcsolás során húz meg egy pillanatra (kattan) vagy az áramfelvétel nő meg 6-8 mA-ről 15-20 mA-re amíg meghúz és utána visszaáll a 6-8 mA-re ha minden rendben van. A háttérvilágítást kösd ki a mérés idejére.
(#) jano36 válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A relé csak egy pillanatra húz be a bekapcsolás után, tehát Nem mérhető rajta folyamatos feszülség. Viszont nagyon magas az áramfelvételed. Keresd az okát.
(#) jano36 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Bocsi István az elöbb úgy láttam, hogy kiszálltál és ezért próbáltam segítséget nyújtani
(#) jano36 válasza bazsi_m hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Ha úgy van bekötve, ahogy írtam, akkor az a baj mivel a Displaytech pont fordítva van.
(#) bazsi_m válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Háttér világitás nélkül 2,7mA a felvétele. Fixen. Magyarul nem megy a pic. Keritek egy szkópot és ránézek a kvarcra.
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásait! Minden ötletet szivesen fogadok.
(#) jano36 válasza p_istvan hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Ha a háttérvilágítás be van kapcsolva, akkor az áramkorlátozó ellenálláson keresztűl még megkapja a tápfeszültséget, legfeljebb a lednek nem tetszik.
Nekem a két 22pF-os kondi gyanús a fényképek alapján, mivel olyan kivitelű kondit még nem láttam kerámiában.
Következő: »»   84 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem