Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   55 / 74
(#) ptesza válasza csuli hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Ezek sajnos nem adatok. - QTS -VAS -Fs kellene.
(#) xray válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2011 / 1
 
Sziasztok!

Lehet hogy tudok nektek ebben a problémában segíteni éppen ma találtam ezeket.
EW 1505
Valamint az EW-18HN találtam kettőt is:
Első adatlap
Második adatlap
(#) bajtaig válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Üdv,nekem van 2 db ilyenem,18 collos,100 nm-re 600 w-al hajtva elég.Szabadban még nem mértem frekiátvitelt.
(#) bajtaig válasza bajtaig hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Ilyenek vannak hozzá,400 w-al hajtva.A hang éleg jó csak kevés.

dyh-112.jpg
    
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az Xray által közölt adatokból mit mondasz? akkor a dupla 15colos jobb ugye? A mellékelt képhez hasonlót szeretnék. Mit kell változtassak az eredeti terven?
(#) aflmor válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Idézet:
„akkor a dupla 15colos jobb ugye?”

Már mikor megmondtam! :yes:
(#) sound.man válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
15"-osak gyorsabbak 18"-osak lomhábbak, 15" jobban kopog, de ha sub kell olyna zúgósabb mély akkor 18" szerintem. 15"-osok mellbevágnak inkább a 18 az meg a gyomrodba, persze ládától is függ, de általába szerintem így van.
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Akkor 4 darab 12"-os jobb mint a két 15"-os ugye? Vagy 8 darab 10"-os mégjobb.
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Persze! De 200db - 1"-os mégjobb.
Ha kérdésre öszpontositanál, nem irogatnál baromságokat: 2db 15"-os, vs. 1db 18"-os?
Tehát, kb. 235 ncm a 140 ncm-es membránterülettel szemben! (T = r2π)

A 10"-os már amúgy is "csak" mélyközép (kickbass) ebben az alkamazáskörben.
(#) sound.man hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Nem írok baromságokat, te elméleteddel gondolkoztam.. Szóval ahogy leírtad sub-ra 1 darab 18"-os jobb.. Így van? Mert ha vagy 8 10"-osod akkor is megvan a membrán felület, de mégse lesz olyan méy, mint egy 18"-ostól. Így van?
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Nnna, mégegyszer: adott 3db hangszóró. 2db 15"-os, 1db 18"-os. - Eddig tiszta?- Vajh' melyik verzió teljesit jobban, hangnyomásilag, 1 azaz, egy db dobozban?
Erre irtam, hogy a 2db 15"-os. Teccik érteni?
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Ha megkérhetlek, ne nézz hülyének. Köszönöm. dB-be lehet több, de olyan mély nem lesz mint egy 18"-ostól. Az a baj, hogy csak számolgatsz és nem mindig úgy van, ahogy te számolod. Nem véletlenül használnak 18"-os hangszórókat sub-nak.
(#) aflmor válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Távol álljon tőlem! Bocs ha úgy tűnt.
Na, a kérdés még1szer: [quote]Hello! Mélyláda épités előtt állok és nem tudom hogy 2darab EW-1505 vagy 1 darab EW-18 HN képes nagyobb hangra? ...nem pedig hogy melyik megy mélyebbre! :eljen:
(#) sound.man válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
18-as nyomót jobban megérzed. Én ezt mondom. Viszont részemről befejeztem veled a vitát, mert olyan hangnembe írsz ami nálam nem nyerő és idegesít.
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Visszatérve a témához az emlitett 2darab EW-1505nek milyen ládára van szüksége, hogy mélyhangokat produkáljon, a fentebb mellékelt rajzomhoz hasonlót szeretnék, segitenétek átméretezni a ládát, úgy hogy jó legyen? Vagy igy is jó ahogy a rajz mutatja? Szeretném kihozni a legjobbat a hangszórókból.
(#) skero válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Idézet:
„dB-be lehet több, de olyan mély nem lesz mint egy 18"-ostól.”
A nagyobb membránfelület nagyobb mozgó / mozgatott tömeget feltételezhet ,ez esetben az érzékenység rovására javulni fog a mélyátvitel (de ezt számos más tényező is befojásolja). Viszont az nem szentírás ,hogy egy 18 colos mélyebre is megy. Másrészt ha jobb is a 18 -as átvitele mélyben ,a két 15 -ös a hangnyomásbeni többlet végett utólérheti ,csak ez esetben kompenzálni kell magasabb frekvenciákon előforduló nagyobb (mély -hez képest) kiemeléseket. A méretet nem lehet döntő dologként kezelni (ésszerű határokon belül). Nem kekeckedésként írtam ,tisztelem a munkásságod. Ne vedd rossz néven.
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Segit valaki aki jártas a ládatervezésben?
(#) skero válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Pteszának nagy gyakorlati tapasztalata van. Valós adatok esetében szerintem ő mérvadó lehet doboz méret ,ill. kialakításilag. Van elképzelésem de nem szeretnék butaságokat írni a dobozt illetően.
(#) potenciameter válasza skero hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Azért boldogan meghallgatnám a te elképzelésedet is.
Megkérdezem Pteszát is, hátha tud Ö is segiteni.
(#) sound.man válasza skero hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Persze, nem minden esetbe van így. Nekem nem azzal volt a bajom, hogy nem ad nekem igazat.. Hanem azzal AHOGY nem adott nekem igazat.. Mondjuk ott van h sal 18"-os mélyét két 15ös EV orrba szájjba gyalázna.. Viszont nekem volt sok 15ös nyomóm és több kellett belőle, hogy olyan mélyeket elő tudjak belőlük húzni mint a 18asokból. Meg 18as ládákból több sub van mint 15ösből.. 15ös nyomóból nem nagyon találtam SUB tölcsér tervet a neten, 18asból annál inkább. 4 15"-os nyomóból lehet szép sub-okat kihozni.. Viszont 2vel próbáltam de 18-asnak valahogy jobb.. Na ennyi körübelül.
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 23, 2011 / 1
 
A 2db 15" 120 liter , 50 Hz-es hangolással. F3:70Hz Max spl :127 dB (100-250 Hz - 300W)

1 db 18" 120 liter , 45 Hz -es hangolással : F3: 55 Hz , Max spl :127 dB (75-280 Hz -600W)

A megadott adatok alapján. Szerintem a 15" -os hangszórok inkább TOP -ba lennének jók, akár 50-70 liter körüli zártban is.

Bocs ,hogy így megkésve válaszoltam ,de mostanában sok az elfoglaltságom.
(#) ptesza válasza skero hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
300 Hz ig használhtó adatot szolgáltatnak a szimulátorok is . Amúgy sem egyszerű a mélytartomány mérése.
(#) ptesza válasza aflmor hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Azért felesleges szerintem a szópárbaj ,mert mélyládáról van szó ,és nem árt ha eléggé mélyre is megy.
(#) potenciameter hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Akkor a 15 colosak nem mélyládába valók, inkább topba?! Tehát mégis csak jobban járok A 18colossal?
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Jóval nagyobb doboz kellene a 15"-os hangszóróknak ,hogy jó mélyátvitel is legyen . De azzal csökken a terhelhetőseg is ,mert hamar eléri az xmax-ot. Kb 200 liter 45 Hz-re hangolva.F3:55 Hz.Terhelhetősége 250 W körül lenne.
(#) HDD hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok
Erről a tölcsér ládáról tud tapasztalatot mondani?
És valaki használta más fajta hangszóróval pl. Reflex
A felsoroltakon kívül gondoltam
(#) potenciameter válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Értem, de a 200literes láda azt 1 hangszóróhoz kell, vagy a duplához?

Kezdek lemondani erről a dupla 15 mélyről.
Lenne még egy kérdésem, szeretnék foglalkozni(eddig csak amatőrként csináltam) kisebb rendezvények hangositásával, buliszervezéssel, ezalatt házibulikat, kisebb létszámú diszkót, lagzit értek. Jelenleg van két darab top ládám 15colos jbsystems hangszóróval szerelve 250w rms 95db és egy reflex mélyládám 15colos h.sz-el 400W rms 98db. Mi lenne a jobb befektetés:
1.verzió: csináljak még két ugyanilyen 2utas top hangfalat.
2.verzió: a már meglévő topok mellé csináljak két darab mélyládát( ami eddigi állás szerint a EW-18HN lenne)
Az erősitők már megvannak. Később ha jól menne az üzlet bőviteném a felszerelést, de most azt szeretném tudni, hogy kezdésnek melyik lenne a jobb megoldás?
(#) sound.man válasza HDD hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Hangja az olyan más hangszóróval is körübelül.. Viszont én beltérre ajánlom csak.
(#) ptesza válasza potenciameter hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Keveseled a mélyet? A TOP ládáknak mennyi az alsó határfrekije?

Az erősítők teljesítménye?
(#) HDD válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia
Jó is a hír de nem is
Milyen ládát ajánlasz kültéri hangosításra?
15” hangsugárzókhoz gondoltam ládát
Jó lenne a célra HOG scope 15”?
Következő: »»   55 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem