Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   164 / 375
(#) sound.man válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Igen, köszönöm.
(#) BLacko hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!

Kaptam a napokban egy Street VOX P6000.4B típusú autós végfokot, aminek sajnos a bal oldala teljesen néma.

Állítólag a bekötésnél lett vele valami, talán a vég tranyók.
Sajnos kapcsolási rajzot nem találtam hozzá, és így nem tudom hol is kezdjek neki, ha valaki tud segíteni akár kapcsolási rajzzal, akár kimérni, hogy mi a hibája. Azt kérem ***
Köszönettel Lackó

* Ez a honlap nem szervízszolgáltatásról szól .
(#) pcroland válasza BLacko hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Kiméred az alkatrészeket, valahogyan megjegyzed (lefotózod). Kiforrasztod az alkatrészeket, be scanneled és megcsinálod az új nyákot. Én ezt csinálnám.
(#) pinyó39 válasza BLacko hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Mit csinál ha megpróbálod bekapcsolni?
(#) BLacko válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nincs látható vagy halható dolog, egyszerűen csak elindul de kizárólag a jobb oldal. A meghajtás jó mert másik végfokkal tökéletes mind a két oldal. Az alkatrészeken és a panelon nincs látható elváltozás, a hűtés rögzítés alatt sem. Ezért nem is értem miért kellene az előző hozzászólás alapján új NYÁK-ot készíteni.

A passzív alkatrészek kimérése nem okoz problémát, de pl a MOS-FET mérése, vagy hibás működés megállapítása, már nem megy, nem tudom hogyan lehetne.

És nem találok hozzájuk helyettesítő alkatrészeket sem.

Ilyenek vannak benne: FMG22R és FMG22S oldalanként egy egy, ez valami nagy sebességű szilícium egyenirányító diódák.

K B778 O723 és K D998 O 728 oldalanként 2 pár van benne nem tudom mik ezek nem találtam adatlapot.

P55NF06 egyik oldalon van 6 db Ezek nagy teljesítményű MOS-FET-ek. De többet nem sikerült kihámozni.

Lackó
(#) saraha válasza BLacko hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szia.
Ha a másik oldala jó akkor ahhoz képest tudsz mérni.
Először is nézd meg meg van-e a tápfesz,ha nincs akkor valószínűleg a kapcsitáppal lesz gond mérd ki a feteket meg a többi alkatrészt
így.Ha megvan a tápfesz akkor jöhet a végfok vizsgálata kiszereled egyenként a félvezetőket és kiméred őket....és ha megvan a rossz csak írj ide a tranzisztorhelyettesítőbe,ha nincs a boltban...utána valami áramkorláttal jöhet a próba...
(#) aflmor válasza BLacko hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Tedd elé, hogy "2S[/quote]" és talán meglesznek!
Pl.:2sd998, 2sb778 ezek a végtranyók.
(#) djseed hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy nagyon jó kis végerösitöm B817 és D1047-es végtranyókkal. Ezek elött van két kis tranzisztor, biztos azok lehetnek a meghajtó i a végtranyóknak. Volt egy kis zárlat és ezek a kis tranyók kifüstöltek. Az egyik tranyó szétcsattant és nem tudom a számát, amugy a másik tranyó B649A. Ezért szeretném hogyha valaki mutatna egy kapcsolási rajzot hogy abbó hátha megtudom hogy milyen tranyó is kell oda. Nem tudom milyen erösitöböl lehet ez a végerösitö, mert csak igy vettem magában(a képeken láthatjátok)
(#) bencsati hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Valamikor régen, egy messzi-messzi galaxisban meg akartam építeni ezt a függvénygenerátort (Urbán Elektronika Kit). Sajnos akkoriban félbemaradt. Most került elő a szekrény mélyéről, gondoltam befejezem, de nem találom a kithez adott dokumentációt. (a Neten sajnos semmit sem találtam, még képet sem).

Ha valakinek megvan kérem segítsen azzal, hogy felteszi ide! Köszi!

DSCF7317.JPG
    
(#) koncsik03 hozzászólása Ápr 26, 2011 /
 
Helló!
Valaki nem tudna nekem adni egy nagyon egyszerű rendőrségi sziréna kapcsolási rajzot?
(#) Doncso válasza djseed hozzászólására (») Ápr 26, 2011 1 /
 
Tedd a tranyók neve elé, hogy 2S , máris megtalálod őket.
Üdv.
(#) Doncso válasza bencsati hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Ez az?
Üdv.Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása koncsik03 hozzászólására (») Ápr 26, 2011
 
Egy kérdést a fórmban csak egy helyre teszünk fel. (Egyébként a helyén kaptál választ is.)
(#) djseed válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
A tranyókat megtaláltam eddig is, csak kapcsolási rajzot nem találok, még ugy se ha eléirom hogy 2s!
(#) kadarist válasza djseed hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Szia!
Az adatlap szerint a 2SD669/A típusú a komplementer párja, ezért ez lehet a szétdurrant tranyó típusa.Itt megkapod mindkét típust.
(#) bencsati válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Sajnos nem...
(#) djseed válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 26, 2011 /
 
Reménykedek hogy ez a tipus lessz! Azt majd csak holnap tudjuk meg hogy jó lessz-e vagy nem.
Köszönöm a segitséget.
(#) djseed válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 27, 2011 /
 
Tényleg ilyen tipusu tranyó kell. Találtam kapcsolási rajzot, sőt azt is megtudtam hogy mibe volt ez a kis erösitö és azt is megtudtam hogy 2*120W-ot le bir adni.

ilyn cuccba van: http://www.torg.ua/items/kirovograd_audio_i_video_ativnye_kolonki_f...183112

007.jpg
    
(#) kristikoma hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
Keresem egy Videoton RA6350S (Aida) típusú rádió rajzát, amelynek a végfokja 2*30W-os, vagyis 9 tranyó van oldalanként a végfokban, máshol nem találtam, csak a 7 tranyós változatot. Előre is köszi!!!
(#) mineral válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Jó szerelést!
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Sziasztok!
Én egy 55cm-es Alien TV-hez keresek rajzot.
Típus : RF21TX
Sasszi : 02TA062B

Google-val erre a sasszira számra keresve több helyen láttam , hogy PT92 sasszira hivatkoznak. Ezek szerint megegyeznének?
(#) kristikoma válasza mineral hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Sajnos ez még mindig nem az, még van benne 2 tranyó, úgy teljes a rajz, egyébként ugyanezeket találtam.
(#) elektrorudi válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Arról nem is beszélve, hogy ez még 7 tranzisztorosként is hibás rajz!
(#) kaqkk hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
STK 7226 hoz keresek kapcsirajzot , A gugli barátom
2 óra alatt sem tudott adni nekem
(#) kadarist válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szia!
Rajz: Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszi örök hálám !
(#) pali_2006 hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok . Egy kapcsolási rajzra lenne szükségem egy SABA S7040C típusú TV-hez .ha valakinek meg van és el küldené azt meg köszönném.
(#) kadarist válasza pali_2006 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia!
Ez ICC20-as sasszi, úgyhogy kattints a Get Manualra lent.
(#) pali_2006 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
köszia segítséget már meg oldottam .
(#) kristikoma válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Nem mellesleg az a 7 tranyós hibás rajz elvileg a 2x20W-os végfok. Olyan nincs, hogy nincs a 2x30W-oshoz rajz(munkapont beálltó ellenállások is égtek le) :rinya:
Következő: »»   164 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem