Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   94 / 582
(#) mrmoho válasza ati_81 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
csak ég simán
(#) Busz hozzászólása Ápr 29, 2011 /
 
Ha egy mosógép mindent rendesen csinál, de a dob nem fordul semerre (nem megy a főmotor sose) még centrifugálásnál sem akkor az mire utalhat?

Ékszíj nincs leesve...

De a főmotor nem megy, nem centrizik, nem forgat.
De a programkapcsoló, programok (öblítés stb) minden működik rendesen.
Csak a dob nem mozdul... nincs megszorulva mert kézzel lehet forgatni...

Kis hiba lehet vagy kuka a motor?
(#) szepi003 válasza andris0523 hozzászólására (») Ápr 29, 2011 / 1
 
Szia. Az elektronikában kimelegedtek a relék .Át kell forrasztani és meg javul.üdv szepi003l
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Hello
Még az is lehet ami sokkal jellemzőbb, hogy a motorba elkoptak a szénkefék.
Üdv: Zoltán
(#) szepi003 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Szia Azt nem írtad,hogy milyen mosógép és hogy milyen motor van benne.Így nagyon nehéz segíteni.üdv szepi003
(#) ezermester1 válasza LHandMJ hozzászólására (») Ápr 29, 2011 /
 
Helló!
Először is áramfelvételt kell mérni. Elképzelhető,hogy menetzárlatos a forgórész. Mikor áramot kap a motor és búg meg kell próbálni meghajtani a tengelyt.Ha nem mozdul és olyan mintha fogná valami akkor a forgórész a rossz.
(#) andris0523 válasza szepi003 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszotokat!
A probléma valóban megoldódott miután átforrasztottam a reléket, mostmár tökéletesen működik minden.
(#) Busz hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Megnéztem a mosógépet. A programkapcsoló össze-vissza hol megy hol nem, a centrifugálásnál meg megmozdul a dob de nem teljes sebességgel és csak egy kicsit megy.

Van a gépben egy elektronika is.... szerintem inkább elektronikás lesz nem motorhibás.
ELIN WM 14M a gép típusa.

Ha tekerem a programkapcsolót akkor vizet beenged, szivattyúz, meg egy kicsit mozdít a dobon. De semmi mást nem csinál.... magától még ezt sem, csak ha én tekerem a gombot. Néha mozdul egy kicsit a programkapcsoló aztán megáll és nem megy tovább.

Én elektronikára tippelek, szerintem minden azt szabályoz benne.
Szinte pont ugyanilyen van benne:
http://www.tehcomservis.com/forum/uploads/att-49893d0746f08ang2.jpg

Mennyibe kerül és hol tudok bele venni új elektronikát?
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hello
Én kapásból a motort nézném meg, a szénkefe szokott bennük elkopni. Ez a fajta elektronika nagyon ritkán romlik, de például egy szakadt fűtő betét is ugyan ezt a jelenséget okozza ennél a vezérlőnél.
Először mindig az ilyen alapvető hibákat kell kiszűrni, és utána keresni az elektronikán.

Üdv: Zoltán
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 30, 2011 /
 
Sziasztok. Volna egy motor problémám ami rákezdett szikrázni. Egy kollektor megvolt rajta duzzadva. Leegyenlítettem, kitakaritottam a hézagokat, most az van hogy mosni mos de a centrit nembirja és beszikrázik. Ha magába működtetem a motrot akkor kb 600-ast birja de feljebb megint csak szikrázik. A kérdés.. Rossz a forgórész vagy ha sokkáig koptatom akkor egy idő mulva fogja birni a nagy centrit is. Zárlatos forgórésszel már találkoztam de az egy ponton mindig megált és nem indult sehova. Ha valaki oldott már meg ilyen problémát az írjon.
Kösz mindenkinek.

Laci!
(#) zolika60 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Szerintem az a szegmens zárlatos.
(#) lukovicsek válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Kösz a választ, mrár nagyon sokkáig koptattam és már én is erre gyanakszom.
(#) zoz11 válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 30, 2011 /
 
Hello
Mentzárlatos a forgórész tekercse. Amit te írsz az akkor áll fenn, ha szakadt egy tekercs, és pont arra a szeletre esik a kefe, indulásnál.
Üdv: Zoltán
(#) szepi003 válasza Busz hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia. Forraszd át a elektronikát ,főleg a kis álló panelt.Hasonló hibánál már segített nekem.Ha nagyítóval átnézed lehet hogy megtalálod a repedést a forrasztáson.üdv szepi003
(#) imikee10 válasza Busz hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Ez elektronikában cseréld ki a 2 db 47uF, 100µF és az 1000µF elkókat.
Nagy valószínűséggel ez lesz a hiba ha már a többi perifériát leellenőrizted!


Imi
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
De ha néha meg megy a motor akkor a szénkefék sem lehetnek elkopva nem??

Amúgy a fűtőszál sem szakadt szóval marad az elektronika.
A programkapcsoló elromolhat? Vagy már a programkapcsolót is az elektronika vezérli?
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hello
A programkapcsolót is az elektronika vezérli. Ha kopott a kefe attól függetlenül van olyan amikor megy rendesen, de az mér csak néha-néha.
Az elektronikán nézzed át azokat amiket itt előttem írtak.
Üdv: Zoltán
(#) mrmoho hozzászólása Máj 1, 2011 /
 
Sziasztok mégegyszer megkérdezem indensit mosó száritó programkapcsolója körbe forog. Szárító lámpája folyamatosan ég. Mi lehet a gond?
(#) szepi003 válasza mrmoho hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Szia. Lehet a motor szénkefe kopott,vagy a fűtőszál esetleg a szivattyú .Ezeket mind átellenőrizni,kizárni a hibát .Ha ezek mind jók akkor az elektronikát kell megvizsgálni/forrasztási hiba ,relé kimelegedése.triak szakadt. üdv szepi003
(#) Busz válasza imikee10 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Sajnos az átforrasztás nekem nem fog menni. Néztem, nincs az elektronikán sem égés, sem repedés, semmi gyanús, sem púpos kondi.

A szénkeféket néztük, tökéletesek mint a kommutátor is.

Sőt egyszer előfordult hogy ide-oda ment rendesen a dob mint eredeti állapotban régen. De aztán utánna azóta sem produkálta.
Centrifugálni nem hajlandó azóta sem abszolúte. Csak néha mozdul egy kicsit a dob szivattyúzáskor.
Fűteni is fűti a vizet szóval a fűtőszál is kizárt, az is működik.

Tehát szeretnék egy új elektronikát venni, hol kaphatok a géphez?
Elin VM 14M


De érdekes hogy az elektronika reléi kattognak, de a dob mégse mozdul semerre sem. Csatlakozók nincsenek szétcsúszva, szénkefék jók.

További tippek? De én abban bízok hogyha veszek bele egy új elektronikát. (feltéve ha nem méregdrága..).
De hol tudok ilyet venni?
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A relék nincsenek beégve?
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Hello
Kinek mi a drága, 30körül biztos van már hozzá…
Ha a kefe valóban jó volt, akkor még az elektronikán a motor meghajtó triakja kínlódhat, de ez inkább szénkefés gond, még mindig…
Vagy még egy lehetőség lehet, hogy a motor forgórésze szakadt több ponton is, akkor is hasonló a jelenség.
(nekem van hozzá bontott tesztelt panelom, ha érdekel, írj PM-et.)
Üdv: Zoltán
(#) ezermester1 válasza lukovicsek hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
Helló!
Sajnos a forgórész újra kell tekercselni vagy másikat beleszerelni. a megmelegedett szegmensben lévő vezeték rosszul érintkezett és ez okozta a hibát.Tipikus univermotor betegség.A Mika ki kaparása kommutátor szabályzás stb.... csak tünetileg kezeli a hibát.Ezt mutatja a magasabb fordulatszámon lévő szikrázás.
(#) Busz válasza zoz11 hozzászólására (») Máj 1, 2011 /
 
A reléket nem tudom hogyan kell megvizsgálni hogy nincsenek-e beégve.
De ha be is lenne égve akkor is legalább az egyik irányba forogna nem?

De ez az érdekes hiba hogy néha megy rendesen a dob mindenféle erőlködés és fura hang minden nélkül tehát mintha teljesen jól működne, de legtöbbször nem csinál semmit.

A vizet beengedi aztán megáll és nem megy tovább. Ha kézzel megtekerem a programkapcsolót akkor néha megindul magától (programkapcsoló) igaz túl gyors sebességgel szerintem de aztán megint megáll. Dob persze meg se moccan közben.
Ha tovább tekeremakkor fűt is néha (hallatszik a melegedő víz) ha meg megint tekerem akkor a végén vizet kiszivattyúzza és a dob is mozdul csak egy irányba (mindig ugyanabba), gyorsabban mint a rendes dobforgás de közel sem centrifuga sebességen.
Közbe persze az elektronika panelon is kattogna néha a relék de a dob akkor sem mozdul.
Régebben is csinált ilyet egyszer hogy megállt de aztán másodszori próbára végigfutott a program és kimosott.

A szénkefe tuti jó.

A gép nem az enyém, akié a gép ők is kapták tehát az előéletéről (milyen idős, mennyit ment) nem tudni.

Az elektronika panel lehet hogy érdekelni fog, hova valósi vagy?
(#) zoz11 válasza ezermester1 hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hello
Ha a kollektorba egy szelet ki van égve, akkor 99%-ba nem a szeletnél van a gond hanem, az ahhoz tartozó tekercsnél, menetzárlatos az-az adott tekercs, és jóval nagyobb áram folyik rajta, azért melegszik ki az szelet.
Tekerek forgórészt is, csak ezekkel is az a gond, hogy egy ilyen pl. 36szeletes kollektor már majdnem 4000Ft, és akkor még hol van a tekercselés, mondjuk van olyan amikor simán megéri betekerni.
Azért is kel ilyenkor cserélni a kollektort mert amibe már egyszer megmozdult egy szelet az már soha nem lesz tökéletes.
Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hali
Ez valóban érdekes akkor, ha tényleg minden más egyéb jó akkor elektronika gond lesz az tuti, és ha nem tudod javítani akkor valóban csak a csere segít.
Amúgy Csabrendeki vagyok(Veszprém megye). A többit akkor már tényleg privátba kell, mert aztán kapunk a fejünkre…
Üdv!
(#) Busz hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Ha mosógépet veszek akkor hogyan tudok eldönteni tutira hogy nincs benne elektronika?
Idáig azt hittem hogy ami nem digitális kijelzős hanem programkapcsolós abban nincs. De itt az első példa ami cáfolja ezt.
Tehát elektronika nélküli gépet akarok venni akkor hogya tudok dönteni 100%-ra hogy nincs benne??
(#) zolika60 válasza Busz hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Szerintem olyat csak használtban találsz már.
(#) davidko123 hozzászólása Máj 2, 2011 /
 
Hali meg tudná nekem vaki mondani,hogy a AWO / D 43136 mosógép nem engedi ki a vizet.Azt írja , hogy a szivattyú zárva.aki tudja mi a baja az írjon a bedidavid@azet.sk emailra.
(#) zoz11 válasza Busz hozzászólására (») Máj 2, 2011 /
 
Hello
Olyan már újba nincs, max használtba, de azok is vagy 10évesek. Olyat már nem is igazán érdemes venni.
Üdv: Zoltán
Következő: »»   94 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem