Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 75
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
sziasztok!
segítsetek nekem légyszíves
a lényeg ,hogy vettem két darab kit-et a d-audioban és összeraktam a táppal +/-38,5 voltról menne...
de nem szól valami oknál fogva és nem tudok rájönni miért nem.A a panelt szerintem jól raktam össze ,ic-k elszigetelve,jel bekötve de semmi légyszi adjatok ötletek mit hol mérjek,hogy ki tudjak zárni problámákat.
Köszönöm előre is!
üdv:Krisztán
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia!
Az IC 9 és 10 lábain legalább +3,6V legyen a testhez képest. Ez kapcsolja ki a némítást és a készenlétet.
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Van a panelen standby és mute kivezetés?
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
köszönöm segítséget most mérek majd rá,igen van rajta amit üresen hagytam, miért amúgy?
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
kimeneti dc=0.01
viszont bal oldali végfok stby és tes között 0.23 v mute tes pedig 0,09 v jobb oldal hasonló értékek de pont fordítva
nem értemD
köszi,hogy segítetek!
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
A kithez nem adtak leírást, hogy mit kell ezekkel a bemenetekkel csinálni?
A standby és mute bemenetek az IC szempontjából a pozitív tápra köthetők. Ha le tudnád követni, hogy az "üresen hagyott" lábról egy ellenállás megy a 9,10 lábakra akkor rá is köthetnéd. Jobb volna azért látni a kapcsolási rajzot, vagy egy-egy fotót alkatrész és forrasztás oldalról.
Mint írtam, addig nem fog szólni az erősítő amíg úgy a 9 mint a 10 lábon nem lesz +3,6V vagy annál nagyobb feszültség.
(#) djgaby válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Kösd rá a stdby és a mute kivezetésekre a + tápot és szólni fog!
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
közvetlen a stby és mute csatira?biztos??nem ám robban
én hiszek nektek remélem jó lesz
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
A TDA7293-hoz nem találtam jól áttekinthető rajzot, de a vele stby és mute szempontjából teljesen azonos TDA7294 rajzán látható ezen bemenetek optimális vezérlése. Bővebben: Link
A mute jelű érintkező pár nyitott állapotában működik az erősítő.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
röviden akkor mégsem köthetem rá + tápot?
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Kösd rá egy kb. 100k ellenálláson keresztül. Abból baj nem lehet, és szinte biztos szólni fog.
Jó lett volna tudni, hogy mi van kivezetve arra az üres lábra, mert itt dől el, hogy mekkorát koppan a hangszóró bekapcsoláskor. Ez ugyan nem okoz kárt, csak zavaró lehet
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
sajnos képet nem tudok csinálni de a 9-es lábról egy 10uf-os kondi meg a testre és még egy ellenállás és ez a stby kivezetés
a mute szintígy egy kondi a testre majd a csillagpontból egy 33k-s ellen..vele párhuzamosan egy dióda majd ezzel sorba egy 10 k és ez a mute kivezetés
légyszi annyit így végszónak,hogy melyiket kössem + tápra nem szeretném lefüstöni
köszi az eddigi segítségeket is!!!
(#) david91 válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
2. oldalon a megoldás!
Norbi már fölvetette a problémát, és pont neki is D-audios kit volt, képeket is mellékelt hozzá. + tápra kell kötni mindkét kivezetést (stdby, mute) és szólni fog!
Különben a mellékelt dokumentáción nem írják?
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Ezt nézd meg mégegyszer.
Látható, hogy a két kivezetésedet össze kell egymással kötni. Ez közvetlenül is ráköthető a pozitív tápra, de szebben kapcsol be, ha közbe iktatsz egy ellenállást. Az ellenállás ne legyen nagyobb 470k-nál.
A TDA7294 rajzán lévő ellenállás osztó a legelterjedtebb megoldás.
(#) djgaby válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Nekem is volt ilyen modul, egyszerűen rákötöttem a + tápot és semmi gond nem volt, mivel a panelon már rajta a szükséges ellenállás mind2 kivezetésnél.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
jajjjjjjjjjj köszi leírásban nem volt róla,hogy rá kell kötni de most nézem ,hogy van egy sztereo kivitelezési rajz azon össze van húzva...
örök hála!
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
van egy egészen kis probléma 34 volt dc-ben a kimeneten,hogy összekötöttem:S valami ötlet?
(#) djgaby válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Alkatrészek jól vannak beültetve ?
Mind2 kimeneten mérhető ez a DC ?
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
igen azok jól vannak szerintem csomószor átnéztem és igen mind kettő kimeneten ennyi dc van
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szia! Légyszíves mérd meg a 2-es 3-as lábak feszültségét, ellenőrizd az 1,4 lábak testen vannak-e.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
4-es lábat megszakítottam ,mert azt írták földhurok elkerülése végett ,kösem vissza?
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
A 4-es a bemenő jel testpontja
Feltétlen kösd vissza.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
oksa délután megcsinálom de most indulok melózni,ha van valami kérdésem úgyis szólok majd,köszi az eddigieket!
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
az egyik oldal megszólalt csak azt nem értem miért írják,hogy válassza le az ember a 4-es lábat...no mind1 a lényeg ,hogy szól !
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
kész van kompletten a végfok és első próba:
előző végfokom egy A osztályú Linsley volt és lehet rossz viszonyítási alap de ritka rossznak tartom ahhoz képest a hangjáttúl sok magas ,nagyon kevés mély és a zene inkább zaj(nem zajos a végfok ,semmi brumm)táp :gyorsdiódák és
2x-20.000 µF mind hidegítve sőt a panelon a 2db 22µF is hidegítve de mégis nagyon nyers hangja van nekem valami saját tapasztalat hangjával kapcsolatosan?lehet ezen javítani
vagy az ic ennyit tud?...
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szia! Nem rossz az csak szokatlan (nekem tetszik, a vájtfülűek csak magashoz ajánlják)
A 4-es láb természetetesen leválaszható a teljesítmény földről, de azért csak kell testelni pl. ground-liften keresztül.
(#) Directors válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Szerintem semmi baj nincs a hangjával,főleg ennyi pénzért.Nagyon jó kis IC-ez.Nekem tetszik a hangja.(átlagos)
Esetleg a bemeneti kondi cseréje kicsit segíthet.
Vagy a te hallásod nem szereti ezt.Illetve csak nem kellene ezt összehasonlítani egy A osztályú erősítővel.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
igazatok van javítok :számomra szokatlan a hangja
a bemeneten egy 470 nf-os fólia kondi van más ötletem nincs
remélem szokja majd a fülem
(#) reloop válasza krisztian881006 hozzászólására (») Máj 5, 2011 /
 
Idézet:
„nagyon kevés mély”

Ha hihetek a mérőeszközömnek akkor a kondenzátorok többnyire a névleges értékük alatt teljesítenek. A bemeneti, a visszacsatolási és a feszültségutánhúzó kondenzátorok helyére tegyél kétszeres értékűeket.
Próbából a forrasztási oldalon is elvégezheted a kapacitások növelését.
(#) krisztian881006 hozzászólása Máj 5, 2011 /
 
köszönöm szépen az ötletet a próbát elvégzem majd és írom a tapasztalatot
Következő: »»   20 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem