Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1337 / 3965
(#) Mybuster hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Hellosztok van egy ilyen csodás ventillátorom 2 motor van benne 12V és 0,75 Am eszikés 10.000Rmp fordulatszáma van! elég nagy légtömeget tud megmozgatni!
Kérdés mire tudnám használni egy légpárnás járműhöz esetleg?
(#) MolnarG hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok!
Tekercselőhuzal: 1.4 mm átmérőjű huzal 3 A tartós terhelésre elég? Mennyire melegedhet ebben az esetben? (Ha jól tudom kb. 3.9 A-t bír)
üdv.
(#) B.I válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nyugodtan elbirja a 3A-t. Én egy trafót 1mm átmérőjű dróttal tekertem meg és az is lazán birja a 3.5A-es terhelést.
(#) bmajor válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Hello!

Ennél sokkal vacakabb légsűrítővel készülnek a kínai játék légpárnások. Ez szerintem tökéletes egy kisebb modellbe
(#) Mybuster válasza bmajor hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Oké köszi csak egy bibi van hogy ha rárakok egy aksit tegyük fel egy 12 v hobby aksit aszt szentem hamar leenéé hisz 0.75 Am eszik és akor még a többi ventilárror nincs is rajta.. vezetékesen lehet működne de ..
(#) vtsoftware válasza proli007 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Hát igen... gondoltam hogy nem igazán lehet, amit találtam arról kb. ilyesmi ötlött fel bennem... de akkor eléggé félrenéztem.
(#) Mybuster válasza bmajor hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Mennyire nagy baj ha vezetékes lenne mondjuk lenne ez a ventillátor meg van egy másik egy 0.25 Am-es meg egy servo működne e és lenne egy doboz amibe lennének nyomógombok irányításnak?
(#) bmajor válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
0.25 A áramfelvétellel egy átlagos ceruzaaksi pakkról majd egy órán át menne A vezetékes megoldás próbának jó, de nem akkora élvezet mint távirányítóval

Akksikat itt nézhetsz pl: Bővebben: Link
Vagy: Bővebben: Link
De ezen kívül van még egy csomó hasonló oldal.

Nézelődhetsz itt is: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,2226.0.html
(#) Mybuster válasza bmajor hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Köszi!!
(#) bmajor válasza Mybuster hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Bocsi, elbénáztam a linkeket... Itt van megint minden:

1.:Bővebben: Link
2.:Bővebben: Link
3.:Bővebben: Link
(#) gnorby88 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Hello. Majáliskor láttam az egyik haveromnál hogy akkumlátorról ment egy régi kazettás autórádió ami szét volt szedve és a kazetta helyett a telefonról engedték a zenét. Azóta nem találkoztam vele, hogy megkérdezzem hogy csinálták meg. A kérdésem az lenne hogy hova kell bekötni a kábeleket? Tehát az egyik fele az megy a telefonba mintha egy fülhallgatót gyugnánk be, csak a másik fele el van vágva és bekötve az autórádióba valahova. De hova? Van egy régi autórádióm és én is megszeretném így csinálni. Még nem volt időm szétszedni hogy belenézzek.
(#) pucuka válasza gnorby88 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Régebben lehetett kapni egy olyan kazettát, amibe egy magnófej volt beépítve, és ez volt kivetetve egy jack csatlakozóra. Mivel két fej volt egymással szemben, így azok némileg kompenzálták egymást. Közvetlenül a lejátszó fej helyére nem lehet jelet adni, egyrészt túl érzékeny, meg még a korrektoron is keresztül megy a jel.
A megoldás, hogy az autórádió hang erősítő bemenetére kell a jelet adni, (vagy a hangerőszabályzó potméterre, ha a hangerő szabályozás nem elektronikus) arra a pontra, ahol a tuner, és a magnó kimenet váltása történik.
(#) storm válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
És 750mA-t eszik és.... [OFF]szerintem
(#) bmajor válasza pucuka hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Egy vasmagos tekercsre kell HF jelet adni, így az induktív csatolás útján megszólal a zene a magnófejen keresztül is.

A magnó belsejében nem biztos hogy a jelszintek szabványosak. (Nem láttam még autórádiót belülről, csak felvetettem, mert megeshet) De ha full IC-s a tuner, akkor nem lehet probléma.
(#) Balaa16 hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem:
Hogyan tudom az erősítőm kimenetén közösíteni a magas és mély kimenetet? Egyszerűen összekötöm, és kész? Szétszedni nem szeretném.
Köszönöm: Balázs
(#) pucuka válasza bmajor hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Az enyémben kazettás magnó kombinált fej van. . .
(#) janikukac hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Sziasztok !

Hol kapható NaOH , amit feloldanék, előhívónak?
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Válogass: Bővebben: Link
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Én úgy gondoltam, hogy pl. gyógyszertár, stb...
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Azt mondták, hogy vegyek hideg zsíroldót, vagy lefolyótisztítót előhívónak. A boltban volt ilyen: Bővebben: Link, meg volt Mr. Muscle, de sprayben. Meg volt sok féle konyha súrolósdi, de sehol sem írta, hogy NaOH. Volt még por állagú is valami súroló, konyhába.
Valamelyik jó?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szerintem jó lenne ez is. Ebben ugyan kálium-hidroxid van, de lúgosságban közelíti a NaOH-t.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Én elhiszem, de mivel nem Mo.-n élek, ezért nem tudok se Coop-os, se Tescos , se Metros cuccokat venni..

De olyat itt is tudok venni, ami mutatja a tűzhelyet, írja rajta a hátulján, hogy mérgező...
A lényeg, hogy erre a célra való dolgot tudok venni, csak nem pontosan ilyet. Az is ugyanazt hatja?

Milyen állagút vegyek?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szegeden szoktál alkatrészt venni, nem? Na, ott van mindenféle más üzlet is. De akár kipróbálhatsz többféle helyben kapható szert is valamilyen mintadarabon.
(#) dobiedvin válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szóval akkor mindegy hogy milyen, bocsi.
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Ja, de legközelebb csak 3.án megyek, és hétvégén csinálnám..
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Rendelj por állagú maratót, azt elküldik postán is, nem úgy mint a folyékonyat!
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bár hétvégére már nem kapod meg. Keress rá felétek !
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia. Nem vasklorid kell, hanem NaOH. . .

De akkor egyik súroló sem jó?
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Üdv!

Mért?
Bankimajki: Volt szerencséd a tanárúrhoz?
(#) qvasz2 válasza janikukac hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Pesten van vegyszerbolt, ott vannak ilyenek, de nálatok nem vagyok ismerős!
Amúgy meg ha maratni akarsz, de nem kapsz sehol NaOH-t, akkor nem mindegy, veszel azt, ami nálatok is van, és azzal tudsz dolgozni!!
(#) janikukac válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Előhívő, előhívó kell, nem marató!!!
Következő: »»   1337 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem