Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   78 / 136
(#) vzoole válasza Lacko12 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Nekem az ár volt a legfontosabb szempont.

ebay
(#) Lacko12 válasza vzoole hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Hát ekkora mennyiségű lednél amit felhasználtál el is hiszem!
Elsősorban magyar üzletekben nézegetek hátha találok!
(#) kaqkk válasza Lacko12 hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
A lapos fejű (flat top) led a teszvesz en 100ft körül van
a 100mA os 5 chipes szuperflux 220ft (nálam 24db volt a levilágítóban. ) kép a kimit építettben
(#) Lacko12 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 13, 2011 /
 
Megnézem köszi szépen!
(#) vicsys hozzászólása Máj 19, 2011 /
 
Urak!
Valaki szánjon meg, hogy mit nézzek még át...? Vettem két noname 9W-os UVA csövet. Sorosan Bekötöttem a hozzá való fojtóval, de semmi életjel. Próbáltam csak egy csővel, akkor sincs semmi fény, vagy gyújtási próbálkozás. (Nézzétek el a bekötést, ez csak a gyorsteszt miatt van) Vezetéket, fojtót mértem, elvileg minden be van kötve és normálisan érintkezik. Ha rámérek a csövekre, kb. fél tápfeszt mérek (110V AC). Vajon mi lehet a gond?

DSCN0007.JPG
    
(#) kaqkk válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
A gyujtó ezekbe gyárilag benne van?
(#) karaszbandi válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
A gyújtó biztosan benne van mert csak két lába van, szerintem próbálj másik folytót betenni. Ez egyébként se két csőre való. Kompaktnál van olyan folytó ami két csövet is tud. Ide 18W-os kompakt folytó kéne.
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Biztosan? Ugyan ilyen fojtó van a tungi boltjában és az is 2x9W-hoz van. A Mentavillben vettem és ott is megerősítették, hogy ez kell a 2db 9W-os csőhöz. Akkor most milyen fojtó kell nekem? Tudnál linkelni?
(#) J-O-E válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Nekem is van hasonló de arra rá is van írva hogy kétszer 2x9W használom most 2db. 8W-os kompakt UV neon cső van rákötve "1db gyújtóval ezekhez még kell" viszont a te folytódon 1x13W van az lehet hogy 2db 9W-os hoz kevés.
Szerintem 18W-os kéne ha sorba kötöd őket, de ez csak az én véleményem egy db-ot biztos meghajt egy ilyen 10-13W folytó!
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
A kereskedő még nem biztos, hogy szakember. Neki minden eladó. Hidd el, hogy létezik olyan, ami 2x9W-hoz való. Csak nem szokták készleten tartani. Egy síma 18W-os is el kell, hogy indítsa. A gyújtó meg biztos benne van, mert csak két vége van a csőnek. És ugye a működése és a felépítése okán legalább 4 vége van neki.
(#) karaszbandi válasza J-O-E hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Ja igen, a másik az, hogy ez a folytó az FDD, vagyis a dupla csövekhez való. Nem nagy a külömbség, de azért van. A te csöved FD. Ehez egy csőhöz olyan fujtó kell, ami 7-9-11W-os.
(#) kivancsi4 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 19, 2011 /
 
Szia.
Szerintem a beépített gyújtó borzasztó rossz minőségű, valamint a csövek kialakítása is nehéz gyulladást eredményez. Ha hozzá lehetne férni a nem látható 2 lábhoz mindkét csőnél, ahova a gyújtók csatlakoznak és a bekapcsoláskor egy-két másodpercre rövidre zárni őket(csövenként) egyszerre, talán beindulna a készülék. Ezt nyomógombokkal(taszter) célszerű végezni.
(#) karaszbandi válasza kivancsi4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Akkor már jobb, ha szerez elektronikus ócccsó csövet és annak az elektronikáját köti rá. Ettől jobb megoldás nemigen van.
(#) J-O-E válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Bizony TESO-ban 299.-Ft akció volt.
Vettem is 3db. 15W-os kompaktot, 15W-os T5 BL368 csőhöz.
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Nagyon köszi!
Van otthon 21 illetve 23W-os kompakt (hibás) lámpám. Annak ez elektronikáját ráköthetem büntetlenül?
(#) hotib válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Fojtó csere. Én kb. 20 éve használok ilyen kompaktokat, világításra, lakás több részén (nem UV, természetesen) Van olyan hely, ahol sötétebb napokon napi 20-30 indítás (be-ki kapcsolás) is történik. Évekig bírják, igazából még mindig gyújtott, de volt, mikor már csak a villogásig jutott el; na akkor kuka.
(#) hotib válasza hotib hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Ellenben a Tridonic honlapja meg azt mondja, hogy 2x9W-ra is jó...

tridonic.jpg
    
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Lehetőleg azonos teljesítményűt kéne, mint a cső!
A nagyobbat nem tudja lesöntölni a csöved, ezért nagyobb feszt kaphat és azt nem fogja sokáig tolerálni.
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A probléma a következő: Ez van hozzá. (A gyártó adatlapja is ezt ajánlja). Vagy arra gondolsz, hogy vegyek 2db 9W-os fojtót és külön-külön kössem a csöveket be? Mert mint azt írtam, egy csővel is próbáltam, de azzal sem adott életjelet. Még a gyújtás halvány kis szikráját sem produkálta. :szomoru1:
(#) rockersrac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Kérhetnék egy olyan képet, amin látszik a bal oldalon nem teljesen látható bekötés is? Szóval a bal oldalból picit többet? Mert van egy érzésem, hogy elkötöttél valamit! :hide:
(#) vicsys válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Márpedig de! Ha mégsem, akkor miért ezt adja (már leírt) helyek...?
Bővebben: Link (Itt láthatod, hogy pontosan ugyanaz a fojtó)
Ha mégis csak 1 csőhöz jó, akkor egy csővel miért nem megy? Nem hinném, hogy az 1x10W fojtónak gondot jelent az 1x9W. Vagy tévednék...?
(#) vicsys válasza rockersrac hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Remélem, hogy csak elkötöttem... Rajz csatolva.

2x9w.jpg
    
(#) MAGA VAN válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
üdv . vicsys
A linkben benne van minden. Miután minden sorba van kötve - még a patron is -ami egyébként kellene.
Próba: egyetlen csővel, a fűtőszálak mérése, fojtó izzóval történő ellenőrzése. A fojtó nem kritikus, de szélsőséges érték nem szerencsés. 10-15W -hoz-os csőhöz nem illik használni 40W-os-t, mert a cső élettartama bánja meg.
Üdv
M-V Bővebben: Linkhttp://mek.niif.hu/00500/00572/html/viltech2.htm
(#) rockersrac válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Egyszer 9V és 1x 10W közt nincs különbség fojtóban, ez olyan mint a 20W fojtóra simán rátehető a 18W cső! Szóval vagy a cső rossz, vagy valami más baj van! Egyébként nem kötöttél el semmit, tévedtem, szóval lehet hogy a csövek közül valamelyik nem jó!
(#) karaszbandi válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Forrasztás nélkül, illetve előtte nem volt foglalatban kipróbálva?
Nem az esett rosszul a csöveknek?
Azért az kicsit durva, hogy egyenként sem adnak életjelet. Folytó nem szakatt?
(#) vicsys válasza karaszbandi hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Kimértem mindent. Hálózati zsinórt, fojtót, vezetéket... A csövekre is rámértem, de természetesen szakadást mutatott. Akitől vettem, azt írta, hogy egy műkörmös berendezésben egyenként lepróbálta és jó volt.
Most már teljesen tanácstalan vagyok, hogy egy vacak neoncső kifog rajtam.
(#) MAGA VAN válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Üdv vicsys
A csőre rámérve az nem természetes hogy szakadt, akkor az soha nem dog működni. Az lehetett jó is, csak közben történt valami. Az pedig az, hogy nem volt benne a gyújtó patron, és sokáig kapott teljes áramot ami nem bírt ki. Szerencsés esetben csak az egyik cső szála égett el, de a kisérletezés közben a másik is eljuthatott oda.
Ez esetben jobb volt , mint lett.
Üdv
M-V
(#) kivancsi4 válasza vicsys hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Talán meg lehetne próbálni a sárgaréz bevezető lábakat megszorítani, lapítani, tehát jobb érintkezést elérni.
Ha ez nem segít jó volna megnézni , hogy hogyan is néz ki a gyújtó és a környezete miután óvatossan eltávolítottad (remélem már megtörtént) a műanyag házát.
(#) vicsys válasza kivancsi4 hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
A fojtó csatlakozását teszteltem egy fogyasztóval. Az jó. Miért kéne szétszednem a csövet...? Hiszen az eladó azt mondta, hogy jó. Nem feltételezem, hogy hazudna, ha erre gondolsz...

MAGA VAN!
Nem szakadás kéne mérnem hidegen? A fűtőszálat nem lehet így (megbontás nélkül) kimérni. Vagy én tévednék? :whatever:
(#) vicsys válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Máj 20, 2011 /
 
Köszi Simpi! (Már vártam, hogy jelentkezel...) Nos, ezt a lépést akarom legutoljára hagyni. Még mindig hiszek az eladónak.
Következő: »»   78 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem