Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   501 / 1272
(#) vardzsa válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia!
Rendben, holnap kicserélem az említett kondikat. Egyébként kicseréltem már benne azokat amiket rossznak mértem, gondoltam hogy valami kondi okozza. Majd beszámolok az eredményről....
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Szia!
Bocs!
De nem írtál mi a lehetőség vagy van-e valami megoldás.
Köszi a segítséget!
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 / 1
 
Képcsőcsere a megoldás. A gyártó meg csak úgy érdekelt.
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Bocs! Ezt nem igazán értem.Én írtam Philips és hogy Germany. Vagy ha nem erre gondolsz akkor írd milyen adatot írjak le a képcsőröl.
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Konkrétan mit nem értesz abból, hogy cseréld ki a képcsövet?
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Ja így már értem.Bocs a hülye kérdésért. Köszi a segítséget!
(#) kadarist válasza nagy7702 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Sikeres cserét!
(#) nagy7702 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
De annyit tudod nem ér hogy újat tegyek bele így félre teszem még nem lesz egy jó használt. Ja a tuner dolog az bejött találtam itthon egyet amivel már többet fog a tévém de ez egy másik tévé.
(#) lacinyo hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
segicsetek ma lesz a döntö..hang van kép nincs segicsen aki tud..
(#) lacinyo hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
tud valki segiteni??nincs hang kép van
(#) fikszes hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni,1 THOMSON 21MT15CL tipusú tévéhez.
Hibajelenség:úgy viselkedik mintha a csatorna választó gomb egyfolytában kapcsolgatva lenne.Illetve a csatorna elmászkál.
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Orion90 válasza fikszes hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia!

Cseréld ki a nyomógombokat, átvezetnek. Vagy ha nem használod elég ha kiveszed őket.
(#) fikszes válasza Orion90 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia!
Én ezt kizártam ,ugyan is rámértem a nyomógombokra, és nem találtam átvezetést,ezek szerint mégis átvezetett.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet ,kicseréltem és jó lett.
üdv.
(#) vardzsa válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Sajnos nem hozott eredményt a kondik cseréje. Kicseréltem a tápszűrőkondikat, az RGB végfok szűrőkondiját, a térítő IC kondijait is, meg a TDA8842 körüli elkókat is. Tanácstalan vagyok. Nem tudom mi okozhatja még a jelenséget.
Várom a további építő jellegű hozzászólásokat. Azért köszönöm Swedhart!
(#) mineral válasza Orion90 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Már találkoztam én is ezzel a hibával. Mohm-os nagyságrendben ugyan de átvezet a kapcsoló és ettől teljesen meghülyül a tv. Nem volt csere darabom ezért én kiforrasztottam őket. Távszabályzón úgyis ott van mind.
(#) BarnaPili válasza vardzsa hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Szia!
Az Ug2 hidegítőkondija is szokott ilyen hibát produkálni.Azt mérd meg.A képcsőpanelen van.
István
(#) gery1212 hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok
Kaptam egy orion 2930stx-es tv-t de nem akar beindulni.
Ha áramot adok neki a tápnál magas hangon nekiáll szaggatottan valami sípolni. Megnéztem mindent nincs égésnyom semmi. Mi lehet a gondja???
A segítséget előre is köszönöm
(#) elektromos válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
A sor tranzisztort kimérted, mert ott a körében szokott a baj lenni. Kondik ellenőrzése, ellenállások átmérése.
(#) szarvak sandor hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
hello.. nemhiszem hogy idevalo tema,de,,,.ez mi..talaltam egy panelon tobb 74ls93 ic-t.fogalmam sincs mik ezek.erdemes -e oket kitermelni,mart csak azert is mert tartoban vannak vagy elkuldjem a francba
(#) moltam hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Helosztok.
Kaptam egy Vidi TA5101 es TV t. Az antenna asszimmetrizáló bemenet romokban van, a nyákfólia teljesen felvált. Be lehet kötni a tuner bemenetére közvetlenül a kábeltévé 75 ohm os koaxát? (persze leválasztó kondival)
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
Igen, be lehet, de a leválasztó kondenzátorokat feltétlenül be kell kötni!
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Kösz.
A VHF, UHF kábeleit lehet párhuzamosítani, vagy külön csati kell?
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Érdemes külön vinni, sávszűrős szétválasztással. De gondolom, hogy nem állandó üzemre szeretnéd használni ezt a készüléket és ezért nem érdemes véglegesíteni a csatlakozásokat.
(#) vardzsa válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Szia!
A kondi jó. Örültem volna ha ennyivel megúszom . Köszönöm hozzászólásod! Ha lesz időm, megmérem mennyire szűrtek a tápfeszek, mert arra gondolok még, hogy az is okozhatja.
(#) fredee4444 hozzászólása Máj 30, 2011 /
 
Sziasztok

Szeretném kérni a segítségeteket. Nem tudja valaki, hogy a csatolt képen megjelolt tirisztornak milyen szerepe van a TV-ben? Mert ha be van forrasztva, a táp idoszakosan sípol és ki-be kapcsolgatja magát. Ha ki van forrasztva a tirisztor, simán elindul a TV, minden megy rajta.

Koszi

Grundig.png
    
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Azzal lehet készenlétbe kapcsolni a tévét és a védelem része is. Elkókat kellene cserélgetni.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
De ha az elkok rosszak lennének, akkor nem is indulna be egyáltalán a masina, nem? átmértem a tápot, a feszultségek rendben vannak. De tanácsodra átlesem a kondikat. Koszi az infot.
(#) kadarist válasza fredee4444 hozzászólására (») Máj 30, 2011 / 1
 
Az ilyen tápok működésének leírása: Nézd meg az "üzemmód átmenet" részt. A tirisztort kapcsoló tranzisztorok is lehetnek rosszak és persze forrasztáshiba is lehet. Az EEPROM-hibáról nem is beszélve, bár akkor egyáltalán nem lehetne indítani.
(#) fredee4444 válasza kadarist hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Koszi, elolvasom, aztán meglátom mi lesz belole.
(#) fredee4444 válasza fredee4444 hozzászólására (») Máj 30, 2011 /
 
Osszes kondit kicseréltem, forrasztáshibákat (ami olyan volt) átforrasztottam, de tirisztorral akkor sem indul. Csak nélkule. Méregettem a tirisztort diodamérovel, egyik irányban sem mutat semmilyen értéket, szerintem az nem joo.
Következő: »»   501 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem