Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1348 / 3975
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hello!
Zárd rövidre a tranyó bázis-emitterét. Ha akkor sem kapcsol ki, akkor vagy nem jól van bekötve a tranyó, vagy zárlat van a kollektor-emitter között.
üdv! proli007
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Hello!
Hát pont ezért szokták indítani a késleltetést egy kondin keresztül (differenciáló taggal), hogy csak egy pillanatra legyen meg az indítójel.
üdv! proli007
(#) chocob hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Üdv!

Összeraktam lpt portra a nyolc ledes villogót. Link
Ezt szeretném használni mobiltelefon usb portjával usb - lpt átalakítóval.

A kérdésem az lenne hogy szerintetek működhet így?
Több helyen olvastam hogy ez az átalakító nyomtatásra jó de az lpt oldalon nem lehet vele a biteket állogatni direkt módon.
(#) David.zsombor válasza chocob hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Nem lesz jó mert a telefon usb-je bemenetre van kitalálva és nincs rajta usb host. De azért még érdekelne egy szakértő véleménye is.
(#) szkkteam válasza David.zsombor hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Jól mondod David.zsombor. Az USB-nek kell egy USB host, ami legtöbb esetben PC, persze lehet kapni/építeni is, de az nagyon drága, vagy macerás. 2 USB klienst összedugva semmi nem történik, mert az adarajelet is a host határozza meg.
(#) chocob hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
Akkor ha jól értem ezt a gyönyörűséget Link sem tudom telefonról vezérelni, csak pc-ről vagy egyéb usb host képes ezközről?
(#) Dániel X hozzászólása Máj 27, 2011 /
 
Üdv!

Nem csak kezdők figyelmébe ajánlom:
Nyák tervezés
Próba áramkör készítésÁramkör tervezés
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Lehet, hogy csak én vagyok már fáradt, de nem értem.
Kaphatok bővebb magyarázatot?
555 IC mono módban akkor indul el, ha a trigger alacsony impulzust kap.
Ezzel nincs is gondom.
A gondom azzal van, hogy ha nem impulzust hanem folyamatos szintet kap. Most nem számít, hogy L vagy H mert inverterrel ez a része kezelhető.
Nekem az kellene, hogy mindegy legyen, hogy folyamatos szintet kap vagy csak egy impulzust, mindenképpen fusson le az egyszeri időzítés.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
(#) szkkteam válasza chocob hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
Sajnos nem tudod telefonról. Viszont, ha processzor kezeli a LED-eket, annak a TX/RX kimeneteire építesz 1 bluetooth modult, az oldalon van is fenn cikk róla. Arra tudsz csatlakozni telefon bluetooth-al és akkor már menni fog. Vagy esetleg, ha épp a telefonod USB-je képest soros kapcsolatot emulálni (1-2 HTC tudja rootolva) akkor úgy rákötni a proc TX/RX lábára, és akkor esetleg megint működhet.
(#) David.zsombor válasza chocob hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ha nagyon akarod elvileg egy kínai androidos tábla PC-vel megoldható. Legalábbis egeret meg billentyűt pendriveot tud kezelni. kb 20K ft
(#) Karamazov hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék labortáppal kapcsolatban. Szeretnék itthonra egy labortápot, kisebb teljesítményűt, olyan 15 voltosat 2 A-errel.
Azt szeretném kérdezni hogy szerintetek milyet érdemes venni, ami megbízható és használható?

Találtam a neten egy kisebb labortápot. Mi a véleményetek róla? Esetleg van valakinek tapasztalata ilyen labortáppal?

http://elektroexpressz.hu/spd/unas_158136/EAP1009_Labortap_15V_2A

Esetleg nem tudna javasolni valaki olyan helyet ahol olcsó de megbízható labortápot árulnak?
Üdv

Karamazov
(#) puli122 hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy digitális hőmérőm aminek van kültéri meg beltéri része, de a kültéri is vezetékes. Elvileg vízálló, de tönkre ment ( valószínűleg megette a fémet a termál víz, amiben ázott ). Szétszedtem és egy smd ellenállás szerű van csak benne. Mi lehet az, mire tudom kicserélni ?

Köszi
(#) misi93 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ma kipróbáltam a szerkezetet bekapcsoltam nem világított amikor közelítettem az adót világít. de amikor elveszem akkor villog minden baja van és amikor a nyákhoz nyúlok (nem mindig) elalszik félig működik. gondolom valami zavar amit mondtatok. Most rövidre zártam az emittert és a bázist úgy jó.
(#) blackdog hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Sziasztok!

10db 230V / 5W párhuzamosan kapcsolt motort kellene vezérelnem elektronikával. Gondoltam hanyagolom a relét.
Van itthon MOC 3041M opto csatolóm.
Ez alkalmas lenne erre a feladatra?
(#) misi93 válasza puli122 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Heló! Szerintem valami hőellenállás NTK PTK termisztor (smd kivitelben)vagy ilyesmi de inkább várd meg a többi hozzászólást is.
(#) David.zsombor válasza proli007 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Akkor marad a tirisztor mert a tranyós nem nagyon jött össze próbapanelon. Pedig jó lett volna mert már megvan az alkonykapcsoló meg a 2X555 csipogós része.
(#) chocob hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek az infót!
Usb-párhuzamos elfelejtve.

Eszembe jutott egy alternatív megvalósítás, erről szeretnék véleményt kérni.
Az eredeti ötlet az volt hogy a 8 leddel fotoellenállásokkal 8 relét kapcsolok.
Arra gondoltam hogy a ledeket kihagyva a fotoellenállások közvetlenül a telefon kijelzője fölött lennének rögzítve, és fekete alapon pár fehér pixellel húznám be az adott relét.
Telefon rögzítve lenne egy dobozban hogy a természetes fény ne befolyásolja. Elképzelhető egy ilyen megoldás?
(#) qvasz2 válasza chocob hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Elképzelhető, természetesen. Egy pici gondom van: hogyan gyújtod ki a telefon meghatározott pixeleit?
(#) chocob válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Java programmal. A telefon wlan képes, a socket szerver-kliens már kész van, a fekete/fehér kijelzést viszonylag egyszerű lesz hozzárakni.
(#) qvasz2 válasza chocob hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Akkor hajrá! Gondolom, hogy az egyes vevő-ellenállásokat el kell majd szeparálni egymástól is, nem csak a külvilágtól.
(#) valaki2 hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Hali,

egy Asus F3 -szériás alaplapon a következő Mosfet tranzisztor tönkre ment.

SI4835DDY-T1-E3 Tranzisztor:egysarkú,P-MOSFET; -30V; -13A; 5,6W; SO8

Van valakinek esetleg elfekvőben ilyenje? Esetleg milyen típussal lehet őt helyettesíteni?

Roland
(#) qvasz2 válasza valaki2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Azért nem kaptál választ, mert nem jó helyen kérdezted:
hol kapható?
vagy
ez milyen alkatrész?
(#) qvasz2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Az fdh.hu -n van ilyen

si4835.jpg
    
(#) valaki2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ok. Kössz, azért.

Ez a Farnell -hez tartozik? Mert, ha igen akkor nem a legjobb. Amerikai raktárból szállítanak, ami 7000 Ft plussz költség..

Bővebben: Link
(#) qvasz2 válasza valaki2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Azért írtam az fdh-t, mert már többször rendeltem tőlük, és simán kihozták Pestre ingyen! De van személyes átvételi lehetőség is!
(#) valaki2 válasza qvasz2 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Ok. Kösz.
(#) zuzmow hozzászólása Máj 28, 2011 /
 
Adjon Isten Urak!

Tud valaki olyan kapcsolást,amivel a sima antennát lehet erősíteni?Amit a boltban adnak 990Ft-ért 4 hónapot bír,a 4ből 2ben műkötik rendesen,2ben meg csak vonaglik->hol van kép,hol nincsen,csatorna és hangulatfüggő.Ezt szeretném helyettesíteni saját erősítővel ha van ilyen.Köszönöm!!
(#) zolika60 válasza zuzmow hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Itt nézz szét.Bővebben: Link
(#) proli007 válasza misi93 hozzászólására (») Máj 28, 2011 /
 
Hello!
- A tranyó bázis-emitterének rövidre zárásával, csak azt lehet ellenőrizni, hogy a kollektorkörben a relénél van-e hiba. De ezek szerint nincs.
- Mint írtam az IC-s fokozatnak itt igen nagy erősítése van.
Lehet gond az is, hogy zavart szed össze, tehát árnyékolni kellene.
Lehet, hogy vissza gerjed a tápfeszültségen keresztül.
Lehet, hogy felerősíti a fototranyóról érkező zajt, amit a környezeti fény kelt a tranyóban.

Ezek közül valamelyik, vagy válassz közülük.. Egy infra távirányító is össze vissza "krepeg", csak a processzoros dekódolás tudja kihámozni belőle az igazságot. De megpróbálhatod csökkenteni az erősítést, az IC visszacsatolásában található 47nF-al sorba kötött ellenállással. (Persze ekkor a szelektivitás is csökkenni fog.
Sajnos a tranzisztoros relémeghajtónak sincs hiszterézise, így "analóg módon" vezérli a relét. Vagy is csak a relé tartóárama szolgáltatja a határozott meghúzást.
üdv! proli007
Következő: »»   1348 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem