Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni:
Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel.
Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek.
Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Kóser Lajos? Nem találtam a felhasználók között.
Nemis találhatod - Debrecen polgármestere
Jah most poénkodsz? (Csak mert Kósa az a Lajos )
Bár most megbíztattak, mert elvileg Debrecenben nincs trafó szaküzlet. :S
Trafókat általában nem trafó szaküzletben lehet kapni.
Sőt! Eddig még nem találkoztam olyannal. Viszont a MÉH telep kiváló lelőhely. Főképpen olcsó.
Hát én nem tudom, de méh telepen nem úgy megy, hogy hopp én most akarok egy hipersil trafót és akkor adnak egyet a kezembe. Ha van és meglátom akkor persze lesz, de ki kell azt fogni.
A kérdésem az lenne, hogy előbbi hozzászólásomnál lévő vasmag esetében, a szekundert lehet e a primer tekercsre tekercselni?
Hali mindenkinek!
EI 130/46 trafón terhelés nélkül a primeren 220V-nál 152-157mA áram folyik és a két érték között állandóan változik. 30W terhelésnélkül soknaktűnik. Menetzárlat okozhatja?
Szia!
Cosfi-t is mértél? Ha nem melegszik nincs annak semmi baja.
"nem úgy megy, hogy hopp én most akarok egy hipersil trafót és akkor adnak egyet a kezembe."
Nem is hinnéd, hogy hamarabb hozzájutsz, mint vidéki villamossági boltban. Ott minimum meg kell rendelni. Ha egyáltalán megértik, milyen nyelven beszélsz. A neten bőven találsz olyan forgalmazót, aki busás postaköltségért másnapra megküldi neked méret szerint.
Hát én vidéki boltot ahol lehet ilyet kapni nem találtam. Interneten is korlátozott Mo-n. De rendelni tényleg nem akarok mert az már túl drága akkor már annyiért azt a komplett készüléket meg tudnám venni mint amennyiért a trafót.
Méhtelepen meg hát csak akkor lehet siker ha főleg elektronikai dolgokat dobálnak ki csak úgy trafót szinte soha főleg hipersilt. (1 évbe max 1-2x fordul elő ilyen fogás, de lehet még kevesebbszer.)
Sziasztok,
Adott egy feladat: Van egy 100Hz-re tervezett 22kVA-es 3 fázisú szabályozható toroid, aminek elő kéne állítani a 100Hz-et, az 50Hz-es hálózatról. 1. megoldás: Generátor, ez független a hálózattól, és ekkora teljesítménynél már igen drága! 2. megoldás: Frekvenciaváltó alkalmazása. A 2. megoldás jó lenne, de félek, hogy letilt majd az induktív terhelés miatt. Csinált már valaki ilyet? Gondolkodok, és számolgatok, hogy esetleg fázisjavító kondival lehetne-e segíteni a frekiváltónak!
Szia!
A frekvenciaváltó éppen induktív terhelésen érzi jól magát, úgyhogy ez nem lehet gond.
Pontosan a történet, egy barátom kért meg, mert tudja hogy foglalkozok ilyesmivel, állítólag már több cég nekifutott, sikertelenül, mert a frekiváltó zárlatvédelemre futott. Számomra egy kicsit ez hihetetlen volt, de nincs most feleslges péárszázezrem, egy próba miatt. Egyik cég sem próbálkozott fázisjavítással, ezért kérdeztem, hogy ez megoldás lehet-e!
A trafó indulási áramlökését lágyindító ellenállásokkal vagy fojtókkal lehet mérsékelni, ráadásul a frekvenciaváltó lágyindítási funkciója általában megoldja ezeket a problémákat. Inkább a terheletlen üzem okozhat gondot, ha nincs a trafó szekunderén fogyasztó.
Mindíg van rajta fogyasztó, mert egy másik trafó van rákötve, és annak a primere van szabályozva a toroiddal. Azon gondolkodtam, hogy lehet hogy azon vérzett el, hogy az indítást nem úgy végezték, hogy a toroid teljesen le volt tekerve, és a munkaáram nem csak a toroidot gerjesztette, hanem a mögötte levő trafót is! Ezt még nem kérdeztem a sráctól!
Arra a toroidra volt rákötve valami?
Idézet: Ezt nem értem: mi gerjesztett mit? Egy trafó az milyen fogyasztó, ha nincs terhelve a szekundere valamilyen ellenállással, ami munkát végez? „munkaáram nem csak a toroidot gerjesztette, hanem a mögötte levő trafót is”
Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést, mert itt egy folytótekercsről kéne beszélnünk (A toroidnak nincs szekundere!)! Van egy szabályozható toroid tekercs (3 tekercs), a tekercseken egy-egy széngörgő fut, azzal veszik le a feszültséget, és ez van összekötve egy transzformátor primer tekercsével, és ezzel szabályozzák a transzformátor bemenő feszültségét. Szerintem ez az elv sem jó, mert a frekiváltóval is lehetne szabályozni egyből a trafó bemenő feszültségét is!
Olyan frekiváltó-konfigurációt kell választani, ami nem vektorvezérlésen alapul, hanem sima U/f szabályzást valósít meg. Be kell állítani egy lágyindítást, az áramkorlátot. Szükség szerint lehessen állítani az adott frekvenciához tartozó kimeneti feszültséget. Arra számítani kell, hogy a frekvenciaváltó a kimeneti feszültségeit kapcsolóüzemben, PWM-vezérléssel állítja elő, és ezért viszonylag nagy felharmonikust is tartalmazhat a kimeneti áram.
Ezek a paraméterek állíthatók, azt nem értem, hogy a gyári frekiváltók miért tiltottak le! (Lehet hogy átvertek, és keresnek egy olcsóbb megoldást?)
Ahogy olvasgatok a neten egyre jobban kezdem azt hinni, hogy feleslegesen túrázok.
Mit táplálnak a 100Hz-22KW os 3fázisú állítható trafóról ? Van ilyenem 50Hzre...
Milyen hibaüzenettel tiltott le a frekiváltó? Lehet tudni?
Szélgenerátorok aktív harmónikus szűrőit!
Állítólag zárlat a kimeneten volt a hibaüzenet, de sajnos nem voltam ott, kicsit furcsának találtam, de elfogadtam, mert a megrendelő szava szent! Számomra még mindíg vannak homályos kérdések, nem értem miért nem jó a frekiváltó a feszültség növelésre is!
Sziasztok! Kiszedtem egy rádióból egy 12V-os trafót de nem tudom hogyan kössem a 220V-ra. Tudnátok segíteni?
Igy néz ki:
Szia!
Legegyszerűbb ilyenkor megnézni, hogy mi hova volt kötve és megjegyezni... Ebben az esetben én azt csinálnám, hogy rámérnék multival ohm-mérő állásban mind a három párra. A 220 voltos rész 1kohm körül lesz, a 12 voltos résznél tizen ohmokra számíts!
Sajnos nincs még multim. (
Azért kösz a választ.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |