Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   902 / 1272
(#) elektroncso válasza reddot hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Köszi, tényleg ott van, mindenre gondoltam volna csak a fényerő szabályzóra nem. Tényleg, ha kábel tévére akarom rátenni, akkor ugye az UHF feliratú antenna aljazatba dugjam be a csatlakozót.
(#) fecameca válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Közösítő szűrőn keresztül kell a két hüvelyt összehozni. Bár az alap csomag adói a VHF sávban vannak, minálunk már az RTL klub is már hipersávos. UHF-en kábelen még olyan 5-6 adó van, a legtetejét nem szokták használni a 400 MHz feletti nagy kábelcsillapítás miatt. Hipersávot már nem tudod behozni rajta, hacsak nem cserélsz benne tunert, vagy áthangolod. Amúgy is csak 4 programhelye van az újabbaknak, vagy az még a csattogós dobváltós? Annyit nem ér az egész. Képcsöve milyen? Ezeknek a fűtése a 12 Volt stabilról megy direkt, ha nagyon el van a táp tekergetve, hamar elveszíti az emisszió képességét. Amúgy is rövidebb életűek ezek, mint a 6,3 V fűtésű képcsövek. Nekünk is még a konyhába elmegy, az asszony inkább csak hallgatja, miközben kavarja a levest.
(#) elektroncso válasza fecameca hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ennyire nem mélyedtem bele a dolgokba, nem akarok én ezen tévét nézni, 3 éve nem nézek tévét, egyszerűen nem érdekel. Mikroszámítógép lesz hozzá kötve, ahhoz kellett. Négy programhelyes, nem dobváltós, piros és szabványtalan hálózati csatlakozós. A hangerő poti kicsit kontaktos, bele van buherálva, a tetején van egy utólag beleberhelt csatlakozó.
(#) Lali24 hozzászólása Dec 3, 2013 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy valaki tudja-e hogyan kell az olyan tévékbe SCART-ot építeni, amelyekbe nincsen? Például ebbe: PHILIPS 37KV1212-02B.
Itt a kapcsolási rajza is
(#) canon1990 hozzászólása Dec 5, 2013 /
 
Jó estét Mindenkinek!
Ha valakinek van Samsung cz-20f12t tévébe való sorkimenő trafója megvenném.
(#) csabii hozzászólása Dec 6, 2013 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem valaki tudja, hogy mi lehet a baja a tv-nek ha ilyen csíkokat rak ki?
Thomson TV.
A Válaszokat előre is Köszönöm!
(#) BarnaPili válasza csabii hozzászólására (») Dec 7, 2013 /
 
A táp szekunder oldali elkóit,illetve a sovégfokban a függőleges eltérítés tápfeszéhez tartózó elkókat bogarászd át.Én ezzel kezdeném.
István
(#) genesis0921 hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Phillips 25pt4475/48 tipusú tv készülékem ami a következő hibát produkálja!

Mellékeltem, rajz hiányában egy képet a panelról is!Ha megjelölnétek az esetleges hiba pontos helyét,azt külön megköszönném!

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Tisztelettel:
genesis0921
(#) BarnaPili válasza genesis0921 hozzászólására (») Dec 8, 2013 / 1
 
Hello!
A képeltérítő fokozata hibás.Bejelöltem,én miket ellenőriznék le.
István

WP_000568.jpg
    
(#) genesis0921 hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Nagyon szépen köszönöm!Akkor ezzel kezdem,aztán majd meglátjuk!

Köszönöm mégegyszer!

Üdv
(#) jdani hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Szevasztok. Van egy otf 4462a TV. Mikor csatlakoztatom a SCART kábelt, hang van, de a kép ugrál.
Ha nincs videojel tehát csak a hangyaháború (vagy minek hívjátok azt) van a képernyőn, az nem ugrál. A kép csak akkor kezd megbolondulni, ha csatlakoztatom a SCART dugaszt. Találkoztam már ilyennel, talán kondicsere megoldotta a problémát, de most így hirtelen nem találtam benne hibás alkatrészt.
(#) genesis0921 hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Kész is!Ez a kondi gyengélkedett!

BarnaPili Nagyon szépen köszönöm a segítséged!Örök hálám!
(#) jdani hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Arra lettem figyelmes, hogy ha átváltok AVre, akkor a kép vizszintes irányban csúszik el. Miután AVre váltok, először a kép jobb irányba csúszik el, majd fokozatosan beáll rendes képre, majd folytatja a dőlést bal irányban, és ott is marad. Ez hamar lejátszódik, kb 2-3 másodperc. Sikerült lekapnom. Első képen még kicsit jobb irányba dől, második képen pont egyenes. Ez után, dől balra, és aztán már ki sem lehet a képből venni semmit, annyira ugrál. Mi lehet a gond?..
(#) wpdd hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Sziasztok ven egy projektoros tomzon tipusu tévé el szált bene egy trafo ja vithato e ez a képeket küldö 10 perc
(#) ayurveda hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Hello
Van egy ORION T2115MTX TV. a képernyőn halványan kb 5cm szélesen vizszintes sávban csikok látszanak , olyan mintha valamilyen külső zavar okozná.Sajnos a kapcsolási rajza nincs meg .Ha valaki tud segítsen. Köszönöm
(#) wpdd válasza wpdd hozzászólására (») Dec 8, 2013 /
 
Ez az
(#) canon1990 hozzászólása Dec 8, 2013 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy a HR8628 sortrafó helyettesíthető HR8207-el?
Előre is köszönöm szépen a választ.
(#) mineral hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy 37cm-es képátlójú tv-m. Az vele a problémám, hogy világosabb , kontrasztosabb képnél a hangszoróból recsegő, sercegő hang jön. A Tv egy T-otthon beltériről üzemel. Egy videómagnó és kb 9-10 méter koax közbeiktatásával. A hiba a Tv-ben keresendő vagy magában az átviteli láncban?
(#) djadam hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott 1 Samsung LE40B650 LCD tv, ami nem kapcsol be. A standby led 9-et villog majd újra próbál bekapcsolni, és ezt folytatná a végtelenségig. A táppanelen található 2H105K SIC 460S alkatrészből sistergés hallatszik, ahogy leterhelődik a táp. Mit érdemes néznem, ha nem akarok komplett tápot cserélni benne? Előre is köszi: Ádám
(#) djadam válasza djadam hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Ha lekötöm a digit. panelt, háttérvilágítása van, ezek szerint a digi-panel lehet rossz. Valami ötlet? Köszi:Ádám
(#) levike1 hozzászólása Dec 9, 2013 /
 
Sziasztok van nekem egy piliphs tv-m mikor kihull akkor ugy kikapcsol hogy nem kap aramot meg a visszajezo led sem ha racsapok akkor indul nem kaptam forrasztasi problemat milehet a problema?
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2013
(#) kadarist válasza levike1 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Szia!
Keresd csak azt a forrasztási hibát, mert előbb-utóbb megkapod. A mondatokat nagybetűvel kezdjük.
(#) eyess válasza levike1 hozzászólására (») Dec 9, 2013 /
 
Az én tévém is kikapcsol , ha nem kap áramot.
Ha rácsapok , és sikerül eltalálni csapáskor a bekapcsoló gombot , akkor bekapcsol.

Na nyilván érintkezési hiba van valahol .Ebben az esetben azt tudom neked javasolni , hogy várd meg , hogy előjöjjön ez a hiba , és könnyebb lesz a keresés is . És lehetőleg kereséskor ne csapkodj , mert akkor megint várhatsz a hibára.
(#) wpdd válasza levike1 hozzászólására (») Dec 10, 2013 /
 
Helo nézd át a kondikat hogy nicse felpuposod va és meglesz a hiba
(#) mészi84 hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy van egy akai tv bekapcsolásnál volt egy kis durranás és füst mintha egy kondi ment volna ki benne de nem találtam semmi problémát azonban a tv nem kapcsolbe valkinek van valami ötlete mi lehet?
(#) zolika60 válasza mészi84 hozzászólására (») Dec 11, 2013 /
 
Azért a táp résznél még egyszer megnézném a kondikat. No meg a biztosítékokat.
(#) laszlo raduj hozzászólása Dec 11, 2013 /
 
Sziasztok.
Egy Tv-hez mi szerint , hogyan kell keresek kompatibilis távkapcsolót?
(#) djseed1 hozzászólása Dec 12, 2013 /
 
Sziasztok.

Van egy Normende Spectra Stereo 5208 TV nálam, aminek az Istenért se tudok rájönni, hogy hogyan fixáljam (mentsem) el a csatornákat. Keresni, finomhangolni, mindent tudok de elmenteni nem. Távirányitója egy univerzális van, de azzal se tudok többet csinálni mint a tv előlapi gombjaival. Mellékelek egy képet az előlapi kezelőgombokról, hátha valaki tud nekem ebben segíteni, hogy mit is nyomkodjak.

Előre is köszönöm!!!
(#) eyess válasza djseed1 hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Elvileg saját magának el kellene tudnia menteni , de ha még sem , akkor próbáld azt , hogy az aktuális csatorna számot keresés után nyomva tartod , és akkor el kell , hogy mentse.
(#) zolika60 válasza laszlo raduj hozzászólására (») Dec 12, 2013 /
 
Típus szerint. De a legtöbb TV-t viszik az univerzális távok is.
Következő: »»   902 / 1272
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem