Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   229 / 438
(#) kuka88 hozzászólása Ápr 21, 2013 /
 
Sziasztok,
Szükségem lenne egy transzformátorra. szekunder: 38v 7-10A és 15v 0,5-1A
Sajnos elég tanácstalan vagyok, honnan szerezhetnék ilyet. A közelben nem csinál senki trafókat. Valaki esetlég tudna ajánlani valakit aki megbízhatóan készít ilyet?
Nagyon sokat segítene.
Előre is köszönöm. : )
(#) pinyó39 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 21, 2013 1 /
 
Most egy kicsit tévedtél, van ilyen fehér nyák gyárilag az amit éppen most ültetek három rétegű szendvics szerkezete van (a szigetelésnek).
(#) gordonfreemN válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Akkor azt mar tudom, amit eddig tudtam, tehat ott tartok ahol indultam
Csak azt kene meg tudni, honnan lehet ilyet rendelni?
(#) CIROKL válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 / 1
 
Félelmetes hogy egyes emberek, csak kötözködni járnak ide.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) IMi hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok!
433MHz -es távirányítót keresek, ami 12V-os és a nyomógombja rendes tact kapcsolós nem panelból kialakított, legalább két csatornás. Ilyesmi kellene mint a képen. Ha valaki találkozott már ilyennel, legyen kedves leírni a típusát ill. a beszerezhetőségét.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2013
(#) kameleon2 válasza IMi hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
315MHz-es kici occó esetleg? Dobozolva adó-vevő 3000Ft körül 4 csatorna. Igaz 240V-os (85-265V) de kiszerelve az AC tápot (én is ezt tettem) - 12V-os. Ráadásul fahatású gombrejtős műanyag a doboza és atomstabil.
(#) IMi válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 22, 2013 /
 
Köszi! Csak adó kell, a vevő beépítve (433MHz), így ez nem jó. Ide is valami strapa bíróbb lenne jobb, de ha olcsó ez sem igazán szempont. Eddig VIDUE TSC4 és TXC2 távokkal dolgoztunk, de a tapasztalat az mutatja ezeknek a gombjaik a gyengéik, na meg a kezelő ...
Továbbra is kérdés, hogy ismer-e valaki a fentebbi képhez hasonló távirányítót?
(#) promise hozzászólása Ápr 22, 2013 /
 
Sziasztok!
EPCOS 11x7mm-es fazékvasmaghoz keresek M1.4-es műanyag menetes hüvelyt,amelybe a hangolómagot lehet belecsavarni.
Köszönöm!
(#) prebuds hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Üdv! Már sokszor segítettetek, ezért bátorkodom ismét egy kérdést feltenni Ezúttal nem olyan szorosan elektronika, inkább alkatrészek.

Egy bűvésztrükkhöz kellene nekem egy minél vékonyabb, de minél nehezebb apró fémlap. Nem kell szabályos szélű legyen, nagyjából 1x1 vagy 2x2 cm körül legyen a területe, átmérője pedig 1 mm alatt. Van valami ehhez hasonló alkatrész, vagy mit javasolnátok?

Az ólom pl mennyire puha fém? Mert az is eszembe jutott, hogy ha szereznék egy kis ólmot és nagy kalapáccsal kilapítanám és lenne egy vékony placsnim, az is jó lenne, mivel nehéz és így vékonyra tudom lapítani.

köszi a tippeket
(#) nedudgi válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Vaslemez, aminek a könnyűségét ellensúlyozod egy mágnessel, nem jó?
(#) Szpisti válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Az ólom az egyik lenehezebb fém anyag. Ráadásul elég puha és jól alakítható, nyújtható.
Sőt mivel elég alacsony az olvadáspontja, egy fém edényben otthon a gázlángon egy horgász nehezéket elég laposra szét tudsz olvasztani, aztán még kalapálhatod vékonyabbra is.
(#) laszlokunstar válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Ékszerésznek van olyan gépe, amin egész vékonyra tudja lapítani. Nekem ezüstön, és aranyon mutatta be ékszerész barátom. Ez egyenletesebb lesz, mint amire te tudnád kalapálni.
(#) Mengyán válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Annak idején gyerekként a "zsebpeca"* korszakban kilőtt légpuska lövedéket lapítottam el kalapáccsal, majd kézzel tekertem rá a damilra, végül kombinált fogóval óvatosan rászorítottam. Szóval meglehetősen puha fém. A házunk előtt a 60-as években még volt kisvasút, amikor megszüntették, minden házhoz került egy kis darabka sín. Ezt a kb 20cm-es síndarabot használtam üllőnek.

* emlékeim szerint nem kellett rá engedély, ezért a környékünkön nagy divat volt a 80-as évek végén, mi magunk is csináltunk
(#) Csupasz válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Sziasztok!Én meginnék egy üveg jó hideg sört, és a kupakjában gázlángon öntenék egy szép korongot.Aztán még néhány különböző vastagságút.Persze mind új kupakba.....
(#) vicsys válasza Csupasz hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
A hengerelés is jó lehet... (Csak egy jó kis hengermű kell hozzá)
(#) prebuds hozzászólása Ápr 27, 2013 /
 
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Az ólom akkor jó lesz, meg a horgásznehezék is, megpróbálom egyelőre kalapálással/olvasztással, ha nem megy, akkor ékszerészes lapítás lesz. Köszi!
(#) bankimajki válasza prebuds hozzászólására (») Ápr 27, 2013 /
 
Szia, fogj meg egy pénzérmét (1-2-5 Ft-os) vidd ki egy olyan sínhez, amin közlekedik vonat, tedd a sínre, várd meg míg elmegy a vonat. Ha jó helyre teszed, gyönyörűen kilapítja. Ha nem elég lapos, tedd ki még egyszer. Én elég sok érmét kilapíttattam amíg vonattal jártam. Majd másnap megkerestem.
(#) macera2 hozzászólása Ápr 28, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek!
Egy Sen. HD435 típusú nyitott fejhallgatóra kellene 2 db. kerek, kb. 0.5 cm vastag 8 cm átmérőjü szivacs lap. Hol kapható ilyen szivacs anyag? A hagyományosnál egy kicsit merevebb, lukacsosabb anyagró lenne szó. Bár 0.5 cm vastagságban, pláne fekete színben, hagyományos u. n. ágybetét, v. mosogató szivacsot se találok. Előre is kösz a tippeket.
(#) Szpisti válasza macera2 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Üdv!
Nemrég én is hasonló cipőben jártam, egy HD455-el kapcsolatban.
Vagy 15 éve használtam a jó öreg Sennheisser fülest, és azt gondoltam ahogy vénülök romlik a fülem is.
Aztán gyanús lett hogy a párna alatti szivacs nagyon összement.
Miután szétkaptam, döbbentem láttam hogy a gyári szivacs szabályosan elporladt.
No és a por beült a membrán és a merevítő közé úgy hogy a membrán alig bírt mozdulni.
Gondolom nálad is hasonló a helyzet.
Tehát mindenek előtt egy alapos porecsetelés, gyengéd kompresszorozás, aztán jöhet a szivacs.
Hogy a kérdésedre is válaszoljak : én a pc alaplapok alá helyezett grafitos szivaccsal oldottam meg a problémát. Ilyent (ha nincs otthon) bármelyik számítástechnikai üzletben kapsz, még a vastagságok közt is válogathatsz. Ha helyben raknak össze pc-ket, marad nekik bőven ilyen.
A hangot akár két rétegben is hiba nélkül átengedi, és elég masszívan rugózik.
Mondjuk az enyémben a szivacs egy vékony fekete vászon alatt volt, a Tiedben meg ha jól látom szabadon van ? Azért talán ez is megoldható azzal amit említettem, ha két réteget valahogyan összerögzítesz...
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) macera2 válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Köszönet az infókért, elindulok a nyomon. Egyébként az említett pc alaplapok alá helyezett grafitos szivacs, az az alaplap dobozában lévő szivacs? Mint csomagolási kellék ugye?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2013
(#) Szpisti válasza macera2 hozzászólására (») Ápr 28, 2013 /
 
Igen, a csomagolásban találhatóra gondoltam.
(#) kameleon2 válasza kuka88 hozzászólására (») Ápr 29, 2013 /
 
Szia! Én anno az Árwill-nél rendeltem meg a sajátomat.
(#) gordonfreemN hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok!

Kicsit visszakanyarodnek ismet a temahoz, feher szinu, elvileg teflon alapu hordozoval nyaklapot honnan tudnek rendelni?
(#) Hegesztő hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok! Egy 12 voltos 8 A felvételű szivattyút szeretnék 220voltról működtetni 2-3 órás folyamatos üzemben. (permetezni) Hol és milyen trafót vegyek hozzá? Kérem aki tud adjon tippet ,címet.Köszi!!!
(#) tranyoval hozzászólása Ápr 29, 2013 /
 
Sziasztok!
Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehetséges speciális frekvenciára kvarcot csiszoltatni?
Előre is köszönöm segítségét.
Ferenc
(#) Smarten hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Sziasztok! Lakóautóban szeretnék üzemeltetni 220v-ra kitalált háztartási gépeket, mint pl vízforraló, kenyérpirító, mikró, esetleg mobilklíma. Inverter nélküli használatuk, a készülékek átalakítása lehetséges? Kaphatóak eleve 12V-ról működő ilyen készülékek, de ezek ára elég horrorisztikusak, hogy finoman fogalmazzak. Elméletben napelem biztosítja az energiaellátást, de próbálnám leredukálni a fogyasztást amennyire csak lehetséges, kerülni az inverter használatát.
Újonc vagyok az elektronika világában, kérlek kíméljetek, ha nagy butaságot kérdeztem.
Köszönöm segítségetek!!!
(#) proba válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Eléggé nehéz kérdést. Ami fogyasztókat felsoroltál mind többet fogyaszt alapban 500-600 wattnál (12V 40-50A) ,így az akkud gyorsan meghal. Mellékesen nem is igazán átalakíthatók.(talán a vízmelegítőből lehet kapni 12V változatot, esetleg ha egy kenyérpirítót megerőszakolsz, a fűtőszál minden csíkját párhuzamosan kötöd..) Amit szeretnél szerintem még olcsóbb inverterrel sem igazán működne szerintem.
(#) efraim hozzászólása Ápr 30, 2013 / 1
 
Kapható készen is, pl.itt vagy itt
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
(#) Smarten hozzászólása Ápr 30, 2013 /
 
Találtam egy módosított szinuszos invertert (nem az olcsóbbik fajtából, amit kimondottan lakóautókba, hajókba ajánlanak ilyen berendezések üzemeltetésére)

KV-1800 http://www.kingsoninverter.com/productsservice.html

Elvileg a leírás alapján 1800 Watt állandó teljesítményt képes produkálni. Értelem szerűen ezeket a berendezéseket csak rövid ideig szeretném használni, de úgy, hogy maradjon energia a vízpumpának, meg a világításnak is.
Ezért gondoltam, hogy valahogy át kéne alakítani magát a fogyasztót 12V üzeműre...
(#) Ghoost válasza Smarten hozzászólására (») Ápr 30, 2013 /
 
Az alaptézis: Energia nem vesz el csak atalakul.
Ha valami 100W-os es 230V-rol megy, akkor a -veszeteseget elhagyva- atalakitva 12V-rol is 100W teljesitmenyt venne fel. tehat nem nyersz vele semmit! Csak veszitesz.
A direkt akkumlatoros nagyfogyasztok alapbol tartalmaznak valai sokszorozot erzesem szerint.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2013
Következő: »»   229 / 438
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem