Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 274
(#) Joka válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 17, 2008 /
 
Rendbe! Köszi a segitséget! Majd jelentkezem hogy mi a helyzet.
(#) desz hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Üdv!
A végfokozatom tönkre tudna-e tenni egy közvetlenül elé kötött, 9 Voltos gitár előfokot, ha az előbbi 18 V AC egyenirányítása után nyert feszültséggel üzemel? Ha igen, egy Schottky- dióda a két egység közé iktatva megoldaná -e ezt a problémát?
Köszi
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Dec 21, 2008 /
 
Ha a fólia kondenzátor helyet kerámiát vettem a Tda 2030 +Bdx53+54-es erősítőmbe a 100-220nF helyett az milyen következményekkel jár?
(#) cleetus válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szerintem semmi baja sem lesz.
(#) run hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok!
Abban szeretnék segítséget kérni,hogy találtam egy
kapcsolási rajzot (link) megépítette-e már valaki,
ha igen milyen tapasztalatai vannak vele. (szépen szól-e stb.) Én a végtranyóknak BD250 és BD249 terveztem berakni. Vagy jobb lenne mást (MJE**) ?
A válaszotokat előre is köszönöm.

(#) Dióda válasza run hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Inkább válassz másik kapcsolást mert ez nekem picivel szólt csak többet mint maga a sima ic a végtranyók nélkül ergo semmi értelme az egésznek.
(#) Gyurix hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Sziasztok tudnátok nekem abban segíteni, hogy TDA 2030A-s erősítőmön mitől melegedhet az egyik IC de csak az eggyik és nagyon pedig nem rakok rá semmit csak a tápegységet.A kapcsolási rajzon megmutatom, hogy melyik IC csinálja.Kapcsolás melléklet.

kapcsolas.JPG
    
(#) Gyurix válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
ja és még R12-es ellenálás is melegedik éget.
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Hali!

Nagy valószínűséggel zárlat lehet az áramkörbe vagy az IC-be.
Az R12 melegedését is az okozhatja, próbáld meg nagyobb teljesítményű ellenállással vagy cseréld ki az IC-t.

Üdv.: P.
Békés Boldog Karácsonyt és Újévet Kívánok!
(#) pixels válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Üdv!

Szerintem gerjedés okozza a problémát, a kimeneten nagyobb frekvenciás jel lehet, a C11 kondinak, amivel az R12 sorba van kötve, 200kHz-es jel esetén alig van ohmikus ellenállása. A C11 kondenzátort is megnézheted, hogy nem lett-e zárlatos
(#) Szegedi Sándor válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Próbáld ki hogy ne adj az erősítőnek semmilyen bemeneti jelet hogy úgy melegedik-e?(nekem ha az MP4-em rákötöm és megállítom a zenét akkor is melegszik az IC de ha lehúzom az mp4-et akkor nem, nekem az a baj hogy valamilyen jelet kap és azt erősíti )
É a Gyurix erősítőjéből csak a jobboldalt építettem meg de nem vagyok vele megelégedve(szerintem az 50Wattból max 25 wattot ad le). Lehet az az oka hogy R4-R5 ellenállásnál a 0,5Wattos helyett 1Wattost vettem?
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
(#) Gyurix válasza pixels hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
azt a kondenzátort kicseréltem de nem változott és akkor jó a kondi,ha szakadásvizsgálóval szakadást mérek ugye?
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
eddig nem volt az erősítőnek baja azóta van mióta a kivezérlésjelzőét véletlenül rövidre zártam elszált az R12 és kicseréltem azóta csinálta.Olyan is volt, hogy T2 tranyó melegedett azt kicseréltem mostmár nem melegedik hanem az US1 IC.
(#) Gyurix válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
nekem azt is mondták,hogy ha csak tápot adok neki akkor valószínű,hogy olyan mintha max teljesítményt adna le.
(#) run válasza Dióda hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Köszi a választ akkor inkább át pártolok a tranzisztoros erősítők oldalára (eddig az összesnek amit megépítettem szép hangja volt).Erről mi a véleményed?(RTÉK1980)

20W.jpg
    
(#) Gyurix hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Kicseréltem az IC-t de továbra is melegszik az IC és az R12-is mi lehet a probléma? és az R12-es ellenálást is kicseréltem.
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Nézd meg a kondikat, hogy nem zárlatosak-e.
Ja és terheld le a kimeneteket is, nézd meg így melegszik-e.
(#) Skip válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
nem fordulhat elő egy aprócska rövid zár a panelon? ha egyik jó másiknak is jónak kéne lennie hisz ugyanaz a kettő! alkatrészek mindegyik oldalon ugyanazok?!
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
rendben de D1-es diódánál szakadást kell mérnem vagyis nem szakadást mérek hanem nem mutat értéket mint a többi dióda hanem azt írja, hogy 000 mintha csak azt mérném, hogy érintkezik-e az egyik vezeték.Lehet, hogy ettől van a gubanc?
(#) Skip válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Az ellenállás Teljesítménye nem szólhat bele az értékébe! Főleg, hogy nagyobb a teljesítmény.. mégha kisebb lenne akkor változhat a hőmérséklet miatt valamennyit, de így nem. Legalább is nekem ez a véleményem!
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Cseréld ki a diódát. Szerintem zárlatos lehet.
Üdv.: Petya
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
rendben van.
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Kicseréltem a diódát de továbra is fenn áll a baj.Szerintem más okozza a zárlatot ami a diódára is kihat mert ha kiveszem akkor tudok rajta értéket mérni és ha újat teszek be azzal is ugyan ezt csinálja.De a kondenzátoroknál mind szakadást mértem akkor nem értem mi lehet a probléma mert az ellenállások is jók akkor már csak az Tranzisztorok lehetnek rosszak, de ha rosszak lennének akkor melegedniük kéne szerintem az IC pedig jó ami melegedik mert kicseréltem és ugyan olyan.Én már mindenre gondolok lehet, hogy a bemeneti jelet kötöm be rosszul.Küldök egy képet ahogy a potit kötöttem be.
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
A tranzisztornak nem feltétlenül kell melegednie ha rossz. Mérd ki a tranzisztort multiméterrel és ha van másik ugyanolyan akkor mérd meg azt is és ha nem egyeznek az értékek akkor cseréld le őket.
A potit meg így kell bekötni:

IMG10041.gif
    
(#) pixels válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nem igazán látom, hogy mi van a képre írva, inkább lerajzoltam hogyan kell bekötni...

Ha a potméter rúdja feléd néz, akkor ugy kell lenni, mint a csatolmányban a rajz. A fekete az árnyékolás, a piros a jel.

[szerk] PPetya gyorsabb voltál

Potméter.GIF
    
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Szia valószínű, hogy tranzisztorok a rosszak.Azt kérdezem tőled ha a kapcslási rajzon pl az R11 össze van kötve az T1-es tranzisztorral akkor műszerrel szakadásvizsgálón is azt kell mérni, hogy összeér?De ha megmérem a tranzitoron , hogy minden láb összeér akkor már nem jó tudtommal mert maximum csak két irányba mehet?
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Nézd meg, hogy a tranzisztor minden lába jól csatlakozik-e az áramkörhöz.
a tranzisztor kimérést úgy gondoltam, hogy fogod a multit és hFE vagy tranzisztorteszt állásban megméred az emitter-collector,emitter-bázis, collector - bázis értéket ezt felírod és ugyanezt egy új tranyón, ha nagyjából egyeznek akkor jók a tranyók ha nem tedd be az újat.
(#) Gyurix válasza PPetya hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Végre ráleltem a hibára az egyik tranyó zárlatos volt és az egész áramkörben zárlatot csinált.Olyan volt mintha ugyanúgy rövidre zártam volna mint amitől elromlott.Sajna ettől a kimeneten 30 V DC jött ki.Köszönöm nektek a segítségeket és további kellemes Ünnepeket kívánok!
(#) PPetya válasza Gyurix hozzászólására (») Dec 26, 2008 /
 
Akkor további jó zenehalgatást és Kellemes ünnepeket!
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Dec 28, 2008 /
 
Az lenne a kérdésem ,hogy BD249-250-el ad le nagyobb teljesítményt vagy BDX53-54-el a TDA 2030.
Melyik a tisztább?
Következő: »»   87 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem