Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   332 / 344
(#) nagypuma hozzászólása Máj 5, 2023 /
 
Elfogadom, de ha a sárgára kötöm a betápot, akkor csak búg, es ha kézzel rásegítek, akkor elindul, de egy fordulat per másodperc és melegszik. A fenti formában indúl a nyomógombra és nem melegszik. De nyilván elfogadok minden tanácsok.
(#) VIM válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
ITT van az eredeti bekötésnek megfelelő elrendezéshez a bekötés. Ebből kifolyólag a betáp az most rossz helyen van, kösd a fekete szálat az "X"-re és a kondenzátor kék szálát a "V2"-re! A barna nyomógomb szála az a kék betáp száláról legyen leágaztatva, mert különben nem fog beindulni. A képen mint ha egy rugós alátét látszana ami be van esve oda középre de problémát nem okozhat, mert nincs kapcsolat a függőleges áthidalással a tekercseknek.
(#) nagypuma válasza VIM hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Értem. De , mivel az X és a W ponton "sipol" a multiméter, így lenne értelme felcserélni?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) VIM válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
A "W" (vevé) ponton elvileg nincs semmi se kötve, vagy elnéztél valamit. Amiről Te beszélsz az a "V2" lenne. Direkt olyan rajzot mutattam ami szerint bárki be tudja kötni a kapocslécet. Ha kételkedsz abban amit mondok akkor várjál valaki biztatóbbat. Ebben az esetben nem találgatok, mert a közölt kép számomra egyértelmű és a tekercseket is én rajzoltam be annak idején más számára is, hogy érthető legyen a bekötés. Ha nem megy a dolog akkor majd estére berajzolom, hogy mit hová köss.
(#) Hutty válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
A mot2-nek kellene lennie a helyes bekötésnek. A fő tekercs sárga, a segéd fekete. Nem úgy mint a rajzomon.
A mot3 a >mot< képen lévő bekötés, a vezetékek végén nem tudom mi van.
A mot képen bekarikáztam egy valamit, talán egy rugós alátét...
(#) Hutty válasza Hutty hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
És ha igazam volna, akkor a képen lévő kék vezetéket. ami a kondenzátoré, kellen cserélni az felette lévő feketével.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023

mot.jpg
    
(#) Hutty hozzászólása Máj 6, 2023 /
 
És szépen leírtam mindent amit VIM leírt, ha ezután sem lesz jó...
(#) nagypuma válasza Hutty hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Kedves Hutty! Valóban, a w-t elirtam, V2 lett volna...
Köszönöm, átkötöm, mikor lesz időm. Feltétlen visszajelzek.
Addig is köszönöm.
az alátét, valóban idegen anyag, eltávolítom.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) vision61 válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Szia!

Az alátét is felesleges ott, de ettől sokkal inkább veszélyesebb a zöld/sárga, és a barna vezetékek bekötése, amik szinte összeérnek. Ne maradjon így a végleges bekötés után.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2023
(#) VIM válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
Ettől jobban nem tudom szemléltetni a bekötést. Annyit lehet még hozzátenni, hogy a nyomógomb barna szála az a betáp kék száláról legyen leágaztatva ne a feketéről.
(#) nagypuma hozzászólása Máj 6, 2023 /
 
Igy is lett... Igazad volt, felcseréltem a betápot a kondival, meg a nyomógomb átkötést, igy működik,
sztem izmosabb hangja lett, bár lehet csak a fülem rossz.... Köszönöm a segítséget, ábrázolást, rajzokat
és a türelmet....
(#) VIM válasza nagypuma hozzászólására (») Máj 6, 2023 /
 
(#) Biztos hozzászólása Máj 6, 2023 /
 
Sziasztok szeretnék segítséget kérni a képen látható imi villanymotor bekötéséhez segítséget köszönöm .
(#) VIM válasza Biztos hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia! Ha mindhárom kivezetéshez egyforma ellenállás értékek mérhetők akkor a két szélsőre kösd a betápot és a kondenzátort a középsőről jobbra vagy balra cca. 4µF-al próbáld.
(#) Biztos válasza VIM hozzászólására (») Máj 7, 2023 /
 
Szia mindhárom csatlakozási ponton egyforma ellenállást mértem . Köszönöm szépen
(#) kowi hozzászólása Máj 8, 2023 /
 
Sziasztok.
Adott egy dahlander 2 sebességes motor.
Adattábla nincs illetve csak részleges. Megtekercselték azután ugyanúgy lett visszakötve de indításkor lövi az NKI-kat. Kikötöttem ha csak adok neki 3 fázist 3 kivezetésre a másik 3 szabad akkor elindul lassúba. Ha a másik 3 kivezetésre kötök akkor beteg hanggal elindul és felpörög nagy sebességre. De a gépbe ha jól láttam a mágneskapcsolók ilyenkor csillagba elkötik a véget. Nincs rajz a gépről sem... Köszi mindenkinek aki tud hozzászólni.
(#) granpa válasza kowi hozzászólására (») Máj 8, 2023 /
 
Visszavinni a tekercselőhöz, egyeztetni.
(#) kowi válasza granpa hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Igen csak ez egy 400kg-os motor... Kiszerelni és szállítani sem egyszerű.
(#) Bakman válasza kowi hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
A tekercselős emberke könnyebben mozgatható.
(#) Hutty válasza kowi hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Idézet:
„Megtekercselték azután ugyanúgy lett visszakötve”


Elő kellene venni papírt, ceruzát és rajzolni, mérni. Mert biztos vagyok benne, tekercselő nem oda hozta ki a kivezetéseket, ahol az előző volt.
(#) kowi válasza Hutty hozzászólására (») Máj 9, 2023 /
 
Nyertél. De miért? Csak kérdezem. Hozzátartozik a történethez hogy nem én kötöttem ki és vissza csak belecsöppentem...
(#) Lavati hozzászólása Máj 9, 2023 /
 
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy egy 1,1 kw-os motort ha null fázisra kötök, hogy tudom kiszámítani a kondenzátor értékét? Köszönöm a segitséget
(#) kadarist válasza Lavati hozzászólására (») Máj 9, 2023 / 1
 
Szia!
Nem kell számítani, mert 40-60 µF állandó kondi, plusz egy 100 µF-os indító kell hozzá. Sajnos az állandó kondenzátor értékét nem lehet korrekt módon megadni, mert a kis terhelésnél túl nagy lesz a fázistolás, nagy terhelésnél meg lehet, hogy kevés. Kompromisszumos értéket kell találni.
(#) Hutty válasza kowi hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Nem tudom, de a dahlander és kétfordulatú motoroknál szokták ezt csinálni. Lusta az eredeti állapotot feltérképezni? Lehet a leégett, lakkozott motornál nehéz, vagy lehetetlen.
(#) kowi válasza Hutty hozzászólására (») Máj 10, 2023 / 1
 
De elvileg kipróbálja mert több százezer forintért elvárható hogy kipróbálja és még feliratozza is...
(#) Hutty válasza kowi hozzászólására (») Máj 10, 2023 /
 
Hááát, a saját kivezetéseit mégsem köti rosszul.
(#) Lalle hozzászólása Máj 15, 2023 /
 
Sziasztok
A képen latható villanymotort at lehet kotni 3fazisrol
1 fazisra
(#) pipi válasza Lalle hozzászólására (») Máj 15, 2023 / 1
 
Hali!
Ez kijelentés vagy kérdés?
Ha kérdés, akkor igen, +kondival be lehet kötni 1 fázisra, természetesen teljesítménveszteség is lesz
(#) Lalle válasza pipi hozzászólására (») Máj 15, 2023 /
 
Szia. Koszonom a valaszt.
Jelenleg csillagban van 3 fazisra.
1 fazisnal deltaba kell kotom ?
(#) moltam válasza Lalle hozzászólására (») Máj 16, 2023 / 1
 
Igen, át kell kötni deltába.
Következő: »»   332 / 344
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem