Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   101 / 289
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Valahogy ellenkezik ez a + földelés, a bennem lévőkkel.
No de mind1, jól működik. Teszek fel képet. Ja, valamiért ha az aksi rajta van szebb, kövérebb szikra van, Lehet hogy a 6VA trafó nem volt jó választás, lehet hogy nagyobb kellett volna, mind1 ez már ilyen lesz.
Nem találom a szikraközös hozászolásokat .
(#) Wegg válasza ocy hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Aki keres az talál !
Semmi gond én is onnan tudom hogy én töltöttem fel .Többféle táblázat van figyelmesen nézd át . Más méret kell ha csúcs vagy gömb alakú .

Bővebben: Link

Jól beállított szikraköz nélkül ne használd !
Az én pásztoromban csak annyi kondit raktam próbálkozással hogy a szikraköz ne működjön .Csak a kerítés terhelése legyen rajta .Így a szikraköz nem is működik csak ha szakadás van .Ennél fogva nem szikratávíró üzemmódban dolgozik a szerkezet . A szomszédokat nem zavarja .És így válik lehetővé hogy a szikraköz a dobozon belül nyerjen elhelyezést .Nem működik nincs ózon képződés ami zöldülést okozhat a nyákon .További szép napot
üdv wegg
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia
Most egy22 ohm-os5 W ellenállással van az aksi rákötve
110mA-el tölti kisüléskor meg rántja egy pillanatra, de nem tudom megmérni, csak multiméterem van. Nem melegszik se a trafó se a diódahíd se az ellenállás.
Így nem jó? Vajon menyi vezetéket bír el? A birkát vajon kordában tartja?
(#) szSzilard hozzászólása Máj 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Tud valaki olyan kapcsolást ami legalább 5 km- ig hatékony?

Köszönöm
(#) Swedhart válasza szSzilard hozzászólására (») Máj 23, 2011 /
 
Szia már elözöleg tettem fel képet rajzot leirást rola üdv
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Hi
Autó trafós szerinted tud 5 km-t ?
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Ha jol választod meg biztos, van most nálam 1 db ilyen az tutira birja az nemtudom milyen autojé.
(#) szSzilard válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Van több leírás, melyikre gondolsz?
(#) Swedhart válasza szSzilard hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Szia az én nick-em hez tartozo leirásokban illetve tettem az aproba is rola képet. Teszteltük már 50uf-el is bár a trafot jol kell kiválasztani hozzá mert belül áthuz ha gyenge.
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia
Rendeltem egy 1N5350B diódát ezzel szeretném az aku tápot megoldani. Bár ez csak 13V, de gondolom jó lesz.
Van egy elvben gyári vp trafó szerinted az én kapcsolásomon segít vajj jobb eséllyel gyúrok a birkákra vele? Sürgős lenne a válasz, mert mennem kell érte ha úgy van. Pár menet/ pár ezer menet nem tudták megmondani pontosan, csak azt hogy tirisztoros pásztorba volt.
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Köszi megyek érte, szerinted mennyit ér?
(#) dizi válasza ocy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hi
Ha jól láttam a tied az egy tranzisztoros kapcsolás,az az állítólagos trafó valószínűleg inverteres pásztorban volt,
nem valószínű,hogy a tranyós kivitelben is úgy fog szerepelni mint egy inverteresben.
(#) dizi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Puding próbája az evés,csak az a puding ne kerüljön sokba.
Az EPKT-3 TSZ pásztorba milyen trafó volt?
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Megfogni nem merem, a szikra viszont összement3-4mm-re Igazából a birkának milyen pásztor kell? mekkora fesz, és mekkora áram, rendben hogy inverteres de az értékek, beszélt már valaki a birkákkal hogy ök mitől félnek Ha ujjat kell építenem /márpedig olyan érzésem van hogy kell/ és nem akarok sütőt, akkor mi a megoldás ? /tudom vegyek gyárit vagy utángyártottat / De én szeretném magam meg csinálni hiszen most ez az új hobbim,/bár régen már volt ez a hobbim/ de nem tudom milyet kéne
csinálni, pedig úgy megcsinálnám hogy csak na.már vagy 5x végig olvastam a fórumot de nem tudom eldönteni, én nem eladáson üzleten hanem szórakozáson hobbin töröm a fejem, persze ami hasznos is. egyébként a tranyos kis vp jól működik csak energia szegény,a kutyák ha az orrukat dugják oda azért elmegy tőle a kedvük hogy a rozsaközott hüsöljenek
(#) dizi válasza ocy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
A gyári trafók ha egyáltalán gyári trafóról beszélhetünk a te esetedben,mondjuk ezt látatlanban elég nehéz,a gyáriak be vannak határolva 5500 és 12.500 voltra ezeknél szigorúan 5-8 mm a szikraköz ennél nagyobb nem lehet.
(#) ocy válasza dizi hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
És az amper-okkal hogy állunk pontosabban a mA-okkal.
A trafó nem gyári. házgyári és nekem szerintem nem jó,
inverteres ák-höz való. Bár lehet hogy a szikra kicsi de hatékonyabb a tranyos ák-ba, valahogy a végére kellene járnom, ha tudsz légy szíves segíts benne. Itt egy kép róla.

vp trafó.jpg
    
(#) Swedhart válasza ocy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Hát nem veszett dolog már ha beleszolhatok,20uf kondi 450v-ra töltve tuti jol kihajtja probáld meg nem nehéz öszedobni inverterest csak az 555-öst kéne elfelejteni 2db bc238-as böven jo meghajtonak ha fetes a táp vagy darlington.
(#) ocy válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Szia
Valami ilyesmire gondolsz?

NONAME(1).EMF
    
(#) Swedhart válasza ocy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Igen én raktam fel ,jok a visszajelzések a mükődését illetöleg pici panelen elfér 5x6cm 140mA vesz fel nem kell hütöborda akár 5km-re is alkalmas
(#) ocy válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
És hogy áll a birkákkal? Pásztorkodja őket?
(#) Swedhart válasza ocy hozzászólására (») Máj 25, 2011 /
 
Még nem volt panasz csak rengeteg megrendelés Ugyanis pik-pak kis panel csak rá kell kötni trafot és mosogépkondit sorba és kész is akkut rá és megy
(#) dizi válasza Swedhart hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az elektronika nem határozza meg a lekerített terület méretét azt mindig az alkalmazott trafó teherbírása határozza meg.Szerintem.
(#) ocy válasza dizi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Hogyan lehet kiszámolni, vagy megsaccolni hogy melyik trafó mit bír? Vagy mi alapján tekercseltessek, milyen vastagból és hány menetet .
(#) dizi válasza ocy hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Egyáltalán hány méter vezeték lenne rákötve?
(#) ocy válasza dizi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Az elve érdekel
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Ez rendben van, de ha nem tudom a paramétereit akkor hogyan méretezzem? próbáltam feszt kérdezni áramerősséget, Szóval passz
(#) Swedhart válasza dizi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Azt is leirtam elözöleg van is ilyen trafo most nálam avval tesztelek panelokat . DE emellett az elektronika tudása is fontos mert nem mind tudja jol kihajtani szerintem.
(#) ocy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
Köszönöm a kimerítő választ . most már tudom hogy
szerinted 5-6 ezer voltra van szükség, de az áram erősséget nem írtad le, bár lehet hogy vissza tudom számolni, de ha megtennéd hogy leírod. Azt nagyon megköszönném! azért kérem mert van 1 tekercselő aki szívesen meg csinálja ingyen csak az anyagot kell kifizetnem azt mondta pár száz forint csak adjam meg a méreteket. por vasmagos zárt tekercs lesz/amien a képen van lejjebb arra gondolom nem ezek a menet ill. vastagságok valók. Ezért kérdezem feszt és áramot.
Egyébként itt irnak (prim/szekun)x1000-t meg x500-t meg x50-30-t, én azt hittem hogy erre van valami kiforrott technológia hogy mekkora J-hoz Menyi fesz/áram jár. És még mindig itt van az illesztés, azt meg azért kérdeztem mert egy pár gyárin át lehet állítani a kerítés hosszat, és ezt ugy gondoltam hogy mint impedanciát illeszteni kell. Drót, mellé kell valami ellenállás vagy rc tag, vagy ilyesmi, ami illeszti és a megfelelő áramon, ill. feszültségen tartja, ezt csak gondoltam nem olvastam utána ezért kérdeztem, hátha be avatsz ebbe a tudományba. Bocs egy kicsit hosszúra sikeredett!
(#) ocy válasza dizi hozzászólására (») Máj 26, 2011 /
 
kb./lépés-43-as cipőbe/700m egy soron Nem tudom hány sor kell a birkának?
(#) dizi válasza ocy hozzászólására (») Máj 27, 2011 /
 
hogy mekkora J-hoz Menyi fesz/áram jár.

Az az igazság,hogy 5500 voltnál is lehet több JOULE illetve 10.000 voltnál is a birkának általában két sort szoktak kihúzni.
Egy jól meg épített inverteres 20 mikrós kondival 350-400 voltra töltve 6 voltos Trabi gy trafóval tudná neked azt a 700 métert.sokan mondanak itt sok mindent,én azt mondom ki kell próbálni csak arra kel oda figyelni az alkalmazott karámvezeték ellenállása alacsony legyen,illetve a felső és alsó karámvezetéket a 700 méteren több helyen legyen össze kötve.így még csökkenhet a vezeték ellenállása.
Következő: »»   101 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem