Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WiFi / WLAN alapkérdések
 
Témaindító: Tomszy, idő: Aug 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   36 / 64
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Nov 28, 2015 /
 
Csak abból is olyat keress, aminek van külső antenna csatlakozója.
(#) zolika60 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Az én WiFi-m egy Tenda W311. Ami USB-s és külső antennás, de sajnos a program mégsem működik. Pontosabban a program fut, a paraméterek állíthatók, de a jelszintet nem mutatja. Pedig legalább 10 kütyü működik a környéken. Pont arra kéne, hogy amit használok arra optimálisan rá tudjak állni.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
(#) zolika60 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Közben itt a munkahelyemen kipróbáltam egy ugyanilyen Tendával ami viszont nem külső antennás. Ezzel megy. Talán otthon túl alacsony a jelszint? A Tenda programja olyan 20% körülinek mutatja. Na mindegy este felmegyek megint a padlásra.
(#) eSDi válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Üdv!

Sajnos nem minden kártyával működik, mert ezek a fura nevű gyártók a driverből is kispórolják a dolgokat, így a program nem tud kiolvasni semmit.
Atheros, Broadcom Chipsetes kártyákkal biztosan működik (mondjuk ezek nagyságrendekkel jobbak is). Ebben Ralink RT3070-es van, nekem régen sem mentek a Ralink-es USB WiFi-vel ezek a funkciók, bár akkor még csak a Netstumbler volt ilyen program.
(#) zolika60 válasza eSDi hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Igazad van a Tenda lehet az oka, mert az előbb rosszul hittem, hogy megy. Ami ment, az a laptop saját belső kártyája volt. Viszont ez nekem szomorú hír, mert arra nem lehet antennát csatlakoztatni.
(#) Joe_001 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Szia!
Miért ne lehetne pl egy ilyennel a laptopba, vagy a routerben is lehet ilyen is forrasztva is. Van többféle csatihoz, különböző hosszban szerelve, nem horror áron.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2015
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
csak rácsaptam egy pigtailre, de neked a kártyára azt hiszem U-fl csati a másik végen RP-SMA kell. az antenna az utóbbira tekerhető rá.
(#) zolika60 válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Azért mert naponta hozom viszem és a munkahelyemen a belső kártyát használom. Így nem volna praktikus egy külső antenna, hiszen a hiányában nem működhet a belső. A külső antenna pedig a padláson van. Egy ilyesmi szerkezet. Ez ott jó de hurcolászni nem praktikus.
(#) Joe_001 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 1, 2015 /
 
Ha forrasztott a router antennája az UFL levágható és a pigtail beforrasztható a pcb re hasonlóan az antenna kábeléhez. (a pigtail postán is rendelhető)
(#) Ktulu hozzászólása Dec 5, 2015 /
 
Szép estét.
Egy ELM327 WIFI OBD II -el (Bővebben: Link) akadt egy kis bajom.
Rámentem a webes felületre (lásd csatolmány) és átállítottam ad-hoc -ról infrastructurre. Azóta nem elérhető.
Előtte WiFiOBD névvel jelent meg a wifi hálózatok között.
Minden honnan próbáltam már, semmi sem látja többet.
Valami ötlet, hogyan lehetne életre kelteni?

Az adapterben a wifi modulon van egy led, ami áram alá helyezés után párat villog, és utána égve marad. így volt akkor is amikor jól ment.
Amit megfigyeltem, hogy ha a routerem SSID-jét átállítom WiFiOBD-re, (ugyanaz mint a modulé) akkor az adapterben a led a villogások után sötét marad. Észleli tehát, hogy egyező névvel van már valaki a közelben és lekapcsol.

OBD.JPG
    
(#) potyo válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Én arra gondolok, hogy most WifiOBD nevű hálózathoz próbál csatlakozni, nem sajátmaga hoz létre egyet. Ha megvan, hogy mi volt az IP címe, akkor a rotuert átállítanám ugyanarra a címtartományra (pl. 192.168.0.x), és tennék úgy egy próbát, hátha.

Vagy telefonon bekapcsolni a wifi megosztást, telefonnak adni a WifiOBD SSID-t, IP címtartományt szintén azonosra állítani azzal, mint ami az ELM-ben volt, és hátha.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2015
(#) Ktulu válasza potyo hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Igen, én is ezért adtam ezt az SSID-t a routernek. A képen látom, hogy a 192.168.0.10 volt valószínű a kezdő értéke a DHCP szervernek, a default Gateway pedig 192.168.0.1 (ez lehet az ő IP címe)
A routerben hagyjam bekapcsolva a DHCP-t? Milyen kezdő értékkel, és a router IP címét mire allítsam?
Meg próbáltam ahogy a képen látható, de semmi változás.
Ha mondjuk fel is kapcsolódna a routerre, mit lehetne kezdeni vele? Hogyan tudnám elérni a webes felületét újra?

router.PNG
    
(#) zoszka válasza Ktulu hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Infrastructurre módban az eszközben előre megadott SSID-t keresi és ahhoz akar csatlakozni. Tehát a megadott SSID névvel be kell állítani egy router-t, vagy telefont jelszó nélküli bejelenkezést beállítva rajtuk. Utána a kiosztott ip-n elérhető már az odb webszervere, ha van neki. A ruterben csak az SSID-n és a wifi jelszón kell változtatni. A DHCP-n nem.
a routered elég rosszul van beállítva
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2015
(#) Ktulu válasza zoszka hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
"a routered elég rosszul van beállítva"
csak most állítottam be így.
De köszönöm neked is és potyonak is. 192.168.0.10 -en elérhető a modul ahogy írtad.
Most próbálom kitalálni a jelszót. Nem menti el a változtatásokat másképp.
(most lett volna szükségem rá. Amúgy pár hónappal ezelőtt állítottam el, akkor ha jól emlékszem valami egyszerű jelszóval sikerült menteni. 12345, 0000 vagy hasonló)
(#) Qeeman válasza bta hozzászólására (») Dec 5, 2015 /
 
Szia!
A mögöttünk lévő, következő kis faluban már néhány ház a hegyoldalba épült.
Itt úgy oldották meg a problémát, hogy egy adó-vevő antennát szereltek fel, és
kb. 20-25m magasra tették, az autópálya irányába (vagy a város) állítva.

Pont ez a megoldás,jó lesz az a padláson is.
(#) Qeeman válasza dcsk hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Helló
Először elnézést kérek,hogy másnak címeztem az előző válaszomat.Ritkán járok ezen az oldalon ezért történhetett.Egy városban nagyon jól működne az a szerkezet amit vettél a géphez.Mivel hogy 20 km re laksz a várostól,ezért mindenképpen nagyobb antennát kell szerelned rá.Nem is olyan egyszerű,mivel ez a Router csak beépített antennával rendelkezik.Tehát szét kell szedned,megkeresed benne az antennát.Szerintem elég ha rákötsz még 5 m vezetéket,ha ez még kevés volna a végére köthetsz még egy hélixantennát is a város felé fordítva.Egyre ügyelj hogy a vezeték bármilyen hosszú,egész méter hosszúságú legyen,és ne feledd hogy a rádió hullám veszélyes kapcsold ki ha nem használod!
(#) pucuka válasza Qeeman hozzászólására (») Dec 12, 2015 /
 
Látszik, hogy ritkán jársz errefelé. Azért arra figyelhettél volna, hogy az előtted hozzászólók válaszai alapján, (remélem) világossá vált számára, hogy milyen lehetőségei vannak.
Azonban az, hogy nálad milyen földrajzi körülmények vannak, az nem releváns a kérdező számára, mert nála egész más földrajzi körülmények között szerette volna elérni a rádiótelefon hálózatot, és nem is Magyarországon. Nem a várostól kell 20 km -re lakni, hanem a bázisállomástól, de ezt is fűjhatod, ha az egy 6 - 700 m -es domb (ami nálunk hegy, az a többezer méteres hegyek világában csak dombocska) mögött van.
Azért ajánlottam egy router típust, mert ennek van külső antenna csatlakozója. Az antenna ajánlással is vigyázni kell, mert csak olyan antennát ajánlhatsz, ami átfogja a 700 - 2600 MHz -es sávot. De ezt is hiába fordítod a "város" felé, ha nála arrafelé egy domb van. Az antenna kábel sem lehet túl hosszú, és mivel írta, hogy (nem saját tulajdonú) többemeletes épületről van szó, ez sem olyan egyszerű dolog.
Miért is veszélyes dolog a rádióhullám, úgy általánosságban? Te is kikapcsolod a mobiltelefonod, ha épp nem akarsz telefonálni? Úgye nem, akkor miért tanácsolod másnak.
(#) Lamboo hozzászólása Dec 30, 2015 /
 
Sziasztok!
Régi hosszú családi házunk van elég erősen árnyékoló falakkal. Nemrég vettem egy 3 antennás TP-Link TL-WR941ND routert a régi helyére, hátha a három antennás többet ér de még így is nagyon rossz a térerő a ház két végében. Arra gondoltam, hogy felköltöztetem a routert a padlás közepére egy antennával, a másik kettőt meg a ház másik két végébe vinném antennakábellel. Szerintetek megoldást jelenthet ez a módszer a problémámra, vagy rossz az ötlet? Valahol olvastam régen, hogy vannak olyan három antennás routerek, ahol csak egy antenna képes adni, a másik kettő csak veszi a visszaérkező jelet. Ez mennyire igaz?
(#) Joe_001 válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Üdv!
Mind a 3 antennát rakd fel a padlásra. 1vételre, kettő adásra (2 x 20M sávszélessségben) tehát egyet felrakni rendesen bekavarhat... Esetleg egy 1 antennás 150-es?
(#) Lamboo válasza Joe_001 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Mindhárom felkerülne egymástól 3m távolságra egy egyenes mentén. Azt lehet tudni, vagy állítani, hogy melyik antenna ad és melyik vesz?
(#) Inhouse válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
A megoldás a 2 router. Az antennákat nem viheted messze, mert a kábelen akkora veszteség van, hogy felemészti a közelebb rakott antenna hozadékát.
2 gócpontot jelölsz ki, ahonnan minden készülék elérhető lesz. Az egyik router a master, a kettő között UTP kábel, a második pedig AP-ként mehet. Így az első osztja az IP-ket, a második csak kiterjeszti a wifi által lefedett területet, persze a LAN része is használható.
(#) Bakman válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 30, 2015 / 1
 
Ha már úgy is két Router-ed van, használd az egyiket Repeater üzemmódben. Ha ezt nem tudja, akkor is lehet vele Wifi-t kiterjeszteni az ábrán látható módon. Össze kell kábelezni a két Router-t és más-más SSID-vel fognak működni, ez a "vevő" készülékben okozhat kissebb fennakadást amíg átvált egyikről a másikra, de tapasztalatom szerint nem sokat.

Shot_234.jpg
    
(#) kendre256 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Idézet:
„Az antennákat nem viheted messze, mert a kábelen akkora veszteség van, hogy felemészti a közelebb rakott antenna hozadékát.”

Lehet olyan eset, hogy még úgy is megéri. Ha pl. 10 m H155-ös kábellel hosszabbít, annak a csillapítása simán felemésztheti az antenna nyereségét. De ha ez a kábel két falon átmegy, és ezzel nyerünk 20dB-t, akkor a kábelveszteséggel együtt még mindig 15 dB-vel nagyobb jelünk lesz, mint a kábeles toldás nélkül.
A jobb megoldás persze a több router (ha nincsenek nagyon tele a csatornák, mert akkor az is csak időleges megoldás).
(#) pucuka válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Csakhogy a három antenna közül kettő a vevőé, (diversity vétel), és egy az adóé. Ennél fogva nem sok értelme van az antenna csoport megbontásának. A megoldás csak valamilyen híd, átjátszó kialakítása második routerrel.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
a MIMO több mint a diversity, valószíműleg mindhárom antenna ad és vesz is egyszerre, legalábbis ha az eszköz ismeri a 3x3 MIMO-t...
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Igen, meglehet, de a 3 külön antennaként nem hiszem hogy működne, legalábbis lényeges adatsebesség csökkenés nélkül.
Mivel a MIMO a WIMAX (hasonlít a WIFI re, de nem az) technológiája, egy ilyen végberendezés tudja használni, de egy egyszerű laptop, vagy hálókártya WIFI -je nem valószínű.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2015
(#) potyo válasza Lamboo hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Én próbára feltenném a padlásra a routert kb. a ház közepe fölé, és amennyire lehet magasra, tehát közvetlenül a tető alá. Akkor a legtöbb helyiségbe csak egy plafon illetve egy plafon+fal kombináción menne a jel. Nem biztos, hogy jó lesz, de egy próbát szerintem megérne a dolog.
(#) Hx-2 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Ezt hol olvastad?
(#) Doky586 válasza Hx-2 hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
pl itt

wifi-mimo.png
    
(#) Joe_001 válasza potyo hozzászólására (») Dec 30, 2015 /
 
Elsőre ezt próbálnám meg. Antenna áthelyezését max 2- 3 m-re javaslom a routertől, (gyakorlat alapján).
Következő: »»   36 / 64
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem