Fórum témák
» Több friss téma |
Az adatlap nagyvonalúan elintézi, hogy van MIMO, de az nem derül ki, hogy alkalmas-e multi user üzemmódra. mert ha nem, akkor nem vagyok biztos abban, hogy az antenna csoport megbontható.
Egyébként a szakirodalomból az derül ki, hogy ha a csatlakozó interfész (pl. laptop) nem alkalmas MIMO üzemmódra, akkor egyszerűbb diversity üzemmód áll elő. Nem mellesleg a WIMAX MIMO technológiájából fejlődött, és szabványosodott az LTE technológia, OFDM modulációval.
De minek költene spec antennakábelre és csatlakozókra, kétséges eredmény reményében, ha van egy másik routere és csak egy UTP kábel kell a kettő közé? Filléres dolog, a megoldás viszont tuti biztos.
Bocs, de lehet hogy félreértesz. én erre válaszoltam:
Idézet: „a három antenna közül kettő a vevőé, ... és egy az adóé.” Sosem javasoltam olyat hogy vegye le a dobozról az antennákat!! sőt ha sok méterre kell vezetni akkor inkább UTP kábel + új router (AP módban) a jó megoldás. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
Elvileg közelebb is kerülhetnek egymáshoz (a min távolságuk kb a hullámhossz). Az antenna toldó vezeték nyomvonal szerinti hosszát mondtam max 2-3 méternek legyen a legjobb kábelből is. Az antennák legjobb helyét a router padláson helyezgetésével keresheted meg.(Ha nincs fenn 230 akkor PoE-n is megoldható a delej feljuttatása az egyik szobából.
"a három antenna közül kettő a vevőé, ... és egy az adóé.”
Szerintem pont fordítva a 2: 1 az arány. 2 adásra, egy a vételre. Így logikus.
Nem logikus. A diversity üzemmódnál egy adó, és min két vevőantenna van. De ha figyelmesen végigolvasod az előzményeket, a három antenna szerepe ennél sokkal bonyolultabb. Az antennacsoport Megbontása legalábbis kétesélyes.
A megoldás az eredetileg Inhouse által javasolt, és többször megerősített két routeres megoldás. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
Ebben a User manual-ban ezt hol talalom meg??
Bővebben: Link
A MIMO eljárást a 802.11n szabvány tartalmazza. Ha a berendezésre ráírták, hogy alkalmas a 802.11n szabvány szerint működni, és a max adatsebesség 300 Mbps, ez jelenti a MIMO képességet, máskülönben ekkora adatsebességet ehető RF sávszélességben átvinni nem lehet.
Bővebb magyarázatot a függelékben (103 old) találsz. A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2015
Akkor honnet tudom meg melyik antenna ad es melyik vesz?? Mert itt azt taglaljatok hogy 2 ad 1 vesz vagy van aki szerint forditva.
Nem taglaljuk, találgatjuk.
A MIMO rendszer úgy növeli az adatsebességet, hogy párhuzamosan "több szálon fut a cselekmény". Kettő, három, vagy több adó-vevőn keresztül egyidőben multiplexelve futnak az egy, vagy több összeköttetéshez tartozó adat csomagok. Mindezt a rendszer automatikusan végzi, igen gyors számítási teljesítménnyel. És ha megbontod az antenna csoportot, az eltérő átviteli út miatt nem lehet tudni mi történik, mert a router különböző beépített képességei (802.11a/b/g/n) között a váltás automatikus. Ennek a legegyszerűbb esete a diversity üzemmód, bár az sem az igazi, mert bármelyik antennán képes adni, és venni is. Az adatsebesség ezesetben minden bizonnyal jelentősen lecsökken, ami a belső hálózati összeköttetéseknél lehet probléma. A diversitynél csak egy adóantenna van, a vevő kombinálja ki, hogy melyik antenna vett jele "jobb". Röviden. De B U É K
"ha megbontod az antenna csoportot, az eltérő átviteli út miatt nem lehet tudni mi történik"--"minden bizonnyal"-- ha ezeket vettek volna figyelembe ma nem lenne ez a technikai fejlodes. En azt mondom a kerdezonek probald odebbtenni azt a ket antennat vagy kosd ossze ket routerrel amelyik szimpatikus, vagy neki egyszerubb. A talalgatasokat meg felejtsd el.Ettol meg nem megy tonkre semmid, es ha valamelyik sikert hoz oszd meg masokkal is.
BUEK Idézet: Nem, a router is elég a helyes. Mert az van neki, hiszen írta, hogy vett egy újat a másik helyett, de azzal sem lett jobb. Tehát rendelkezik vele, csak egy megfelelő hosszúságú UTP kábel kell a kettő közé. AP-t is vennie kellene...persze azzal is jó lenne, hiszen ugyanazt csinálja.„AP is elég” Azt antennás hókuszpókuszhoz is kellene kábel...mennyiért is van ilyen a boltban, mert otthon nincs neki és nem CAT-5e árban van, szinte biztos.
Sziasztok!
Azon morfondírozok, hogy vajon lehetséges-e egy wifi routerhez (amelynek 1 cserélhető antenna aljzata van) több antennát is csatlakoztatni? Ezt úgy képzelem el, hogy ha pl. 10 antennát csatlakoztatok a routerhez, akkor 1 tized másodpercig az egyik antenna aktív, utána 1 tized másodpercig a kövezkezőm és így tovább. Létezik valamiféle "multiplexer-szerű" megoldás, ahol a "multiplexer" az antennák között vált X tized vagy századmásodpercenként? Válaszotokat előre is köszönöm!
Milyen célból kapcsolgatnád? Van megoldás, de nem hobbiszintű.
Egy jó minőségű 3-5GHz képességű és vékony coax kábel métere akár 5-10ezer Ft is lehet..!
Az UTP kábel ára ennek század része. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Kutatási célból. Programozó vagyok, nem értek a dolog elektronikai részéhez. Professzionális (nem hobbi szinten) hogyan lehet ezt kivitelezni?
Lehet a hozzá szükséges eszközök árán vehetsz még x routert , amit kapcsolgatni sem kell. Valamint a kapcsolódó eszközök sem tudom mit szólnának a szolgáltatás szüneteltetéshez, Lehet egy időszelet csak arra kellene, hogy a kapcsolatot újra felépítsék, illetve a végén félbehagyott csomagokat újra kérjék.
Az a kérdés, mi a kutatás lényege? Mert ha, valamilyen wifi radar, a professzionálisabb fajtából, akkor jellemzően nem járható az az út, amit az analóg adások iránymérésére dolgoztak ki, lásd elektronikus nagy-sebességű antenna forgatás. Itt a térben geometriailag körkerület mentén elosztott antennacsoport egy vevővel való kiszolgálása nem megy TDMA -FDMA - ODFM és kitudja még mi adásmódok miatt . Mind az összes antennához kell a vevő - wifi rádió, közös órajellel, egyszerre kell feldolgozni - monitorozni őket.
Az entennákkal egy adott hotspot jelerősségét mérném (tehát nem kell eszközöknek újraszinkronizálni, stb.).
Listener (nincs kétirányú adatkommunikáció, csak hallgatózok) módba állítanám a wifi kártyát/routert, amire az antennákat kötném. Készítenék egy programot, ami fizikai antennaváltással egy időben lekérdezgetné a listener módba állított kártyán kersztül az adott hotspot jelerősségét. Így ha mondjuk 10 antennám van: tizedmásodpercenként. Minden másodpercben lene 10 mérési adatom ahhoz kapcsolódóan, hogy az adott antennák milyen jelerőséggel látták az adott hotspotot. Hogyan hegesszek ehhez hardware-t? Van ezt a műveletet kiszolgáló, boltban kapható eszköz?
Azért az nagyon erős túlzás...
Kérdés persze te mit tartasz jó minőségű 3-5 GHz képességű kábelnek, de a H155 elég jó (vékony) kábel szerintem, és bruttó 280 Ft-ért lehet kapni, 2,4 GHz-en 0,48 dB csillapítású méterenként. A másik a Tri-Lan 240, az 5,8 GHz-en 0,65 dB csillapítású és bruttó 309 Ft-ért lehet kapni. Nyilván még mindig legalább ötször annyiba kerülnek, mint az UTP kábel, és ha már megvan egy router, akkor azt érdemes UTP-vel arrébb vinni. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Értem, illetve mégsem. Ha nincs a célfeladatban az iránymeghatározás, akkor ehhez nem kell 10 antenna. Illetve, elektronikus antennaforgatással és jelszintmérés kombinációjával elég kezdetleges módon lehet valamit kezdeni. Efféle antenna forgatás csak jel - fázisméréssel ad eredményt. Ekkor több ezer átkapcsolás van másodpercenként.
Kezdetleges módon, jelszintméréssel, több irányított antennával van valami eredmény. ekkor nem is kell gyorsan forgatni a rendszert. Ügyes mechanikai megoldással forgatni egy antenna tükröt, aminek a gyújtópontja fix, és abban helyezkedik el wifi eszköz - antenna. Csak az irányszög / jelszint hozzárendelést kell megoldani. szerk: lehetne kísérletezni csőantenna megoldással, a negyedhullámú sugárzó lehetne a forgáspontja, és a csövet pörgetni körülötte... A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Ugyan ne viccelj... H155 teljesen alkalmatlan wifi frekire. 2.4GHz-en kb* 50dB/100m csillapítással rendelkezik..
*: gyártó 2GHz-ig adja meg a csillapításadatait, mert felette teljesen használhatatlan nagyságú, leginkább 1GHz alatt elfogadhatók az értékei. De itt egy komplett kábel csatlakozókkal az ebay-ről. EZ már kábel. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Elnézést, pontosítok. Az antennák irányított antennák lennének, és fontos lenne, hogy az összes antenna máshol legyen fizikai lokációját tekintve.
Ez tényleg jó kábelnek néz ki, ha -50 és +200°C között kell vékony kábel. Igaz, hogy ennek megadják a csillapításadatait egészen 6 GHz-ig, de ha igaz ez az adatlap, akkor a H155 csillapításának másfélszerese, 77 dB/ 100m a csillapítása...
De legalább tényleg jó drága. A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Azt írják az RG-142 linkelt adatlapja 2.oldalán hogy:
2.4GHz 0.77dB/m = 20.77dB/100m ... (a H155 ennek ezerszerese) A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
Milyen adatot, jellemzőt próbálnál beszerezni a hotspotról? Amit leírtál, az jellemzően iránymérésre jó.
Hát szerintem, ilyen magas frekvencián az antenna array switch házilagos kivitelezése, mikrohullámú gyakorlat nélkül elégé alacsony esélyű. Ezért sokkal sikeresebbnek tűnik a ahány antenna annyi rádió konfiguráció. Ekkor egyidejűleg rendelkezésre állnak az RSSI adatok.
Idézet: „2.4GHz 0.77dB/m = 20.77dB/100m ... (a H155 ennek ezerszerese)” Ez neked hogy jött ki? Ha persze nem ragaszkodunk a matematika szorzási szabályaihoz, akkor megadom magam, igazad van...
100 egymás után kötött 1m szakasz az: 100x viszony azaz 10log(100)=20dB tehát így számolom át a 0.77dB/m -t 20.77dB/100m -re.
a H155 1000x annyit csillapít azaz 10log(1000)=30dB tehát RG-142 20.77dB értéke + 30dB = 50dB... tehát a H155 1000x rosszabb kábel (ennyiszer többet csillapít) (de legalább olcsó) A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2016
|
Bejelentkezés
Hirdetés |